فناوری

گرد همایی, فناوری, کسب و کارنوپا

خستین گردهمایی کارشناسان مراکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوای استانی با حضور مدیران و کارشناسان پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور و اداره‌های کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها...

۲۱ Aban 1396 بدون دیدگاه
238 میلیون د‌‌لار برای تقویت اکوسیستم مالزی
رفع د‌‌غد‌‌غه تامین مالی کارآفرینان فناوری با ورود‌‌ وام‌د‌‌هند‌‌گان خطرپذیر

اکوسیستم فناوری د‌‌ر مالزی با د‌‌ریافت یک بود‌‌جه معاد‌‌ل ۲۳۸ میلیون د‌‌لار از یکی از بزرگ‌ترین وام‌د‌‌هند‌‌گان خطرپذیر آسیا یعنی گروه MDV، به شد‌‌ت تقویت می‌شود‌‌. بر‌خلاف بود‌‌جه‌های قبلی MDV که برای ایجاد‌‌، تقویت و د‌‌رآمد‌‌زایی شرکت‌هایی با پروفایل‌های اعتباری مشخص و قد‌‌رتمند‌‌ ارائه شد‌‌ه بود‌‌، این بود‌‌جه روی شرکت‌های مبتنی بر فناوری متمرکز است که د‌‌ر مراحل اولیه رشد‌‌ و توسعه هستند‌‌ ...

۰۵ Mehr 1396 بدون دیدگاه حامد رسولی
موی رتیل آبی الهام‌بخش رنگدانه‌ها

یک رتیل آبی می‌تواند باعث خشم و ترس افراد شود، اما برای دانشمندان این نوع عنکبوت الهام‌بخش یک رنگ جدید است که می‌تواند صفحات دیجیتال را دگرگون کند.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چرا کره سالم‌ترین اکوسیستم استارت‌آپی آسیا را دارد!
بزرگ‌ترین مشکل استارت‌آپ‌های کره‌ای نداشتن پلت‌فرم به زبان‌های دیگر جهان است

کره اقتصاد خود را حول محور فناوری می‌چرخاند. به لطف دولت و سرمایه‌گذاری خارجی در فناوری‌های جدید و نوآورانه، کره بهترین اکوسیستم برای استارت‌آپ‌های موجود و آتی در تمام آسیا شناخته شده است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
شروع همکاری سنگاپور و استرالیا در زمینه اکوسیستم فناوری

با راه‌اندازی Australian Landing Pad همکاری سنگاپور و استرالیا در حوزه علوم، فناوری و نوآوری وارد مرحله‌ جدیدی شده است. سنگاپور یکی از پنج مرکز نوآوری دنیا است که دولت استرالیا آن را برای همکاری در پروژه خود انتخاب کرده است. چهار مرکز دیگر سن فرانسیسکو، تل آویر، شانگهای و برلین هستند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چگونه یک زیست‌بوم پویا داشته باشیم؟

از حیث فناوری و صنایع پیشرفته، کشور ایران با توجه به جمعیت جوان و مستعد خود از یک‌سو و از سوی دیگر جهت‌گیری‌ها و حمایت‌های دولت به اقتصاد دانش‌بنیان و نیز توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات باعث شده در صنایع پیشرفته نظیر نانو فناوری، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی به ترتیب رتبه هفتم، سیزدهم دنیا و اول منطقه باشد.

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
ملاحظاتی درباره مالکیت فکری

یادداشتی ازعلیرضا صفار| مالکیت فکری، در معناي عام خود عبارت است از حقوق قانوني منتج از فعاليت ذهني و فكري در زمينه‌هاي صنعتي، علمي، ادبي و هنری. مالكيت فكري بر اين نكته دلالت دارد كه حق انحصاري از يك اثر يا  ايده‌ ‌فكري براي مدت  معيني به  مخترع  يا پديدآورندگان اثر تعلق گيرد.
 

۰۶ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چرخی در تد

با اپلیکیشن TED می‌توانید بیش از ۲هزار سخن از افراد مشهور را بر حسب موضوع و حالت، در حوزه‌های مختلف اعم از فناوری و علوم یا روانشناسی و غیره جست‌وجو کنید .

۲۱ Dei 1395 بدون دیدگاه
باید مسئله علم و فناوری به یکی از ستون‌های اصلی کشور تبدیل شود
بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای هیات دولت به بهانه جشنواره «ایران ساخت»

«ما در قضیه‌ی علم و فناوری، برای پیشرفت کشور واقعاً احتیاج داریم به اینکه مسئله‌ علم و مسئله‌ فناوری، بشود مسئله مطرح کشور؛ یعنی یکی از آن سه نقطه‌ اصلی و سه ستون اصلی‌ که کشور امروز به آنها متکی است.»

۱۵ Dei 1395 بدون دیدگاه
خیز اندونزی و کره جنوبی برای توسعه فین‌تک
شراکت‌هایی برای آینده یک صنعت آینده‌دار

فین‌تک اندونزی و کره جنوبی به دنبال آن هستند که با همکاری همدیگر صنعت فین‌تک را تهییج کنند تا به این بخش در حال رشد در هر دو کشور کمک شود.

۱۳ Dei 1395 بدون دیدگاه پریا هاشمی
سمینار هوش تجاري را از دست ندهید!

هوش تجاري، به  مجموعه‌اي از فناوري‌ها و فرايندهايي اطلاق می‌شود که به افراد در تمام سطوح سازمان، اجازه دسترسي و تحليل داده را مي‌دهد. به عبارت دیگر، هوش تجاری تلاش خواهد کرد با استفاده از منابع اطلاعاتی سازمان، نسبت به تهیه یک تصویر بزرگ از کسب‌وکار اقدام کند و به مدیر بینش صحیحی از کسب‌و‌کار خود را اعطا کند. 

۰۸ Dei 1395 بدون دیدگاه
حضور بیش از 70 شرکت اروپایی در کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر

 بیش از ۷۰ شرکت پیشرو اروپایی و آسیایی حوزه انرژی‌های بادی، خورشیدی، زمین‌گرمایی و زیست توده در کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران حضور می‌یابند.

۱۹ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
قبل از بیگانگان، شماجوانان فرزانه را جذب و حمایت کنید
بازخوانی سخنان رهبر انقلاب اسلامی در خصوص شناسایی و جذب استعدادهای جوان

رهبر انقلاب اسلامی با بیان نکاتی که می‌تواند به حرکت پربرکت علم و فناوری شتاب دهد، افزودند: «حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان»، «گسترش کمّی و ارتقای کیفی این شرکت‌ها» و «دخالت دادن آنها در بخش‌ها و طرح‌های اصلی کشور» ضرورت‌هایی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

۱۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
ژاکت خورشیدی بپوشید

زمستان در راه است و دیگر باید لباس‌های تابستانه و خنک را کنار گذاشت. اگر می‌خواهید در این هوای سرد فعالیت‌های خارج از منزل داشته باشید، باید لباس‌های مناسب بپوشید. 

۱۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
شعبه‌های بانک در تهران زیاد است
چرا بنیانگذار اِم‌بانک لهستان از تعدد شعب بانک‌ها در خیابان‌های تهران حیرت‌زده شد

اسلاومیر لاچوفسکی اول آذر ماه برای حضور در رویداد پرداخت ایران، به ایران سفر کرده بود تا به عنوان اولین سخنران این رویداد بین‌المللی از تجربیاتش برای متخصصان و فعالان ایرانی بگوید.

۱۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه رسول قربانی
نخستین اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود
آغازی بر پیوند میان بخش دولتی و خصوصی در دنیای وب

 در سال‌های اخیر دامنه استفاده از فناوری و ابزارهای جدیدی که تکنولوژی برای جوامع مختلف فراهم کرده، در ایران رو به گسترش بوده است. نمود آشکار این امر را به خوبی می‌توان در استقبال افراد از فضای مجازی و فعالیت آنها در این حوزه مشاهده کرد.

۱۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
دستگاه‌های پوشیدنی برای دریازدگان

خبرهای خوبی برای افرادی که دچار دریازدگی می‌شوند، در راه است. دیگر لازم نیست با حال تهوع و سرگیجه زندگی کنید. MotionCure دستگاه مفیدی برای این افراد است.

۱۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
فناوری‌ جدیدی که به مساجد بیرمنگام کمک می‌کند

فناوری یک دوربین که برای تحقیقات فیزیک نجومی طراحی شده است، به یک شبکه از مساجد در انگلستان کمک می‌کند تا برای زمان نماز صبح به نام فجر برنامه‌ریزی کنند.

۱۰ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مرز رقابت تا کجاست؟

پدرم کارگر بود؛ مردی که تا به یاد دارم همه عمرش  شب‌ها سر کار بود‌ و صبح‌ها تا ظهر می‌خوابید. برای همین مهم‌ترین کار مادر این بود تا ما را آرام کند که «بازی نکنید، دعوا نکنید، پدرتان خسته است» ...

۰۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
توقف در طول مسیر در نسخه بتای گوگل‌مپز

زندگی با نسخه بتای گوگل‌مپز روش فوق‌العاده‌ای برای آزمایش آخرین قابلیت‌هایی است که گاهی اوقات به سرعت همه‌گیر می‌شوند.

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در فناوری