فناوری اطلاعات

ویتنام، به‌هم‌پیوسته‌تر از همیشه

یکی از اقتصادهای دنیا که به سرعت در حال رشد است، اقتصاد ویتنام است. این کشور به طور گسترده‌ای در حوزه فناوری اطلاعات در حال رشد است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ به یک کشور صنعتی تبدیل شود. راه‌اندازی پلتفرم کسب‌و‌کار اینترنت اشیاء آسیا (Asia IoT Business Platform) سال ۲۰۱۶ در هانوی، ویتنام، گواه این پتانسیل قوی برای موفقیت اینترنت اشیاء در این کشور است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سند,بانک,فناوری اطلاعات,سرمایه گذاری

 فناوری اطلاعات در دنیای امروز به عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر به شمار می‌آید. همچنین نیاز به برنامه‌نویسی‌های کاربردی در این زمینه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است...

۲۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
چلوکبابی رفتاری و د‌رسی حقوقی برای استارت‌آپ‌ها
نشان تجاری و سرقفلی ملک ربطی به یکد‌یگر د‌ارند‌؟

کباب‌خورها، حتما نام چلوکبابی رفتاری را شنید‌ه‌اند‌؛ کبابی معروفی است د‌ر خیابان وحد‌ت اسلامی تهران که البته شعب د‌یگری نیز د‌ر سطح شهر ایجاد‌ کرد‌ه است. با این حال جالب است اگر بد‌انید‌ که این چلوکبابی باسابقه و قد‌یمی، د‌رس حقوقی مهمی برای استارت‌آپ‌ها د‌ارد‌ که اینجا، آن را با هم مرور می‌کنیم ...

۱۴ Mehr 1396 بدون دیدگاه
اینومکس 2017 قزوین، کارآفرینی با نگاه بومی
۲۸ الی ۳۰ فروردین ماه با چهار کارگاه برگزار می‌شود

 استان قزوین یکی از مراکز مهم کشاورزی، صنعتی و تجاری در کشورمحسوب می‌شود. تنوع اقلیمی، میزان بارندگی مناسب، قابلیت‌های آب و خاک، زمینه مساعدی را برای انجام امور کشاورزی در منطقه به وجود آورده است. در بخش صنعتى و معدنى نیز استان قزوین از توانایی‌هاى فراوانى برخوردار است ...

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
کمیسیون شرکت‌های مالزی در جاده تحولات

به عنوان بخشی از یک برنامه تحول دیجیتال با منبع باز و در سطح سازمانی، کمیسیون شرکت‌های مالزی (SSM) اظهار کرد که یک ادغام‌کننده راهکارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) محلی انتخاب کرده است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
نقش آلمان در انقلاب دیجیتال

سرمایه‌گذاران، بازیکنان صنعت و مقامات سیاسی هنوز با انقلاب دیجیتال در آلمان دست و پنجه نرم می‌کنند. فرهنگ نوآوری بسیار جدید است و چرخه‌های تخریب خلاقانه نیز بیش از حد با سرعت ظهور کرده اند. اما آلمان نقاط قوت منحصر به فردی دارد و باید در مقابل تهدیدات تروریسم و فشار سایبری قد علم کند ...

۲۰ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
 هم‌اندیشی دولت با استارت‌آپ‌ها
اتحادیه کسب‌وکارهاو اصناف اینترنتی تشکیل می‌شود

‌جلسه هم‌اندیشی دولت برای حل معضلات کسب‌و‌کارهای اینترنتی و آنلاین  در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات، علی ربیعی وزیر کار، مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و فیروز‌آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد.

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چگونه یک زیست‌بوم پویا داشته باشیم؟

از حیث فناوری و صنایع پیشرفته، کشور ایران با توجه به جمعیت جوان و مستعد خود از یک‌سو و از سوی دیگر جهت‌گیری‌ها و حمایت‌های دولت به اقتصاد دانش‌بنیان و نیز توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات باعث شده در صنایع پیشرفته نظیر نانو فناوری، زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی به ترتیب رتبه هفتم، سیزدهم دنیا و اول منطقه باشد.

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مزایای برون‌سپاری  توسعه نرم‌افزاری

در دنیای شرکتی، برون‌سپاری واژه خوبی به شمار نمی‌رفت. با این حال، با تبدیل فناوری به یکی از اجزای مهم برای حتی شرکت‌های کوچک، برون‌سپاری فناوری اطلاعات کار هوشمندانه‌ای است. نگاهی سطحی به توسعه می‌تواند کسب‌و‌کار شما را  از بین ببرد. 

۱۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مدیران فناوری اطلاعات به«اکوسیستم دیجیتال» روی آورده‌اند

طبق گفته شرکت گارتنر، نیمی از مدیران فناوری اطلاعات در اروپا، خاورمیانه و آفریقا در حال شرکت در یک «اکوسیستم دیجیتال» هستند؛ به عبارت دیگر، آنها دارند در فناوری‌های دیجیتال از قبیل داده‌های بزرگ و علم تجزیه و تحلیل، آموزش ماشینی و اینترنت اشیا‌ سرمایه‌گذاری می‌کنند.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
کسب‌و‌کارهای نوپا در نمایشگاه الکامپ

 بیست‌ودومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک از ۲۵ آذرماه ۹۵ به مدت ۳ روز توسط سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد و کسب‌وکارهای نوپایی که بر بستر فناوری‌اطلاعات ایجاد شده و به فعالیت می‌پردازند، می‌توانند جهت حضور در این نمایشگاه درخواست خود را ارائه دهند.

۰۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
سلام توکیو به اینترنت5G
تلاش‌های اریکسون و اینتل برای ساخت یک محیط آزمایشی در ژاپن

اریکسون اعلام کرده است که با اینتل و شرکت دوکومو قرارداد خواهد بست تا با ساخت یک شبکه آزمایشی ۵G در مناطق مختلف توکیو از سال ۲۰۱۷ به توسعه ۵G کمک کند. 

۰۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
 تعادل کار و زندگی در فناوری اطلاعات

برقراری تعادل بین کار و زندگی چالش بزرگی برای افراد متخصص در تمام صنایع است اما به نظر می‌رسد که دنیای فناوری اطلاعات دارد به تحقق این تعادل کمک می‌کند.

۲۹ Mehr 1395 بدون دیدگاه
کاربران شما رمز ورود مختل‌کننده دارند؟

ممکن است لازم باشد که فناوری اطلاعات از تلاش برای آگاهی امنیتی خود بکاهد. تحقیقات جدید روانشناسان درباره میزان امنیت رمز ورود نشان داده است که کاربرانی که اطلاع کافی درباره شدت تهدیدات امنیتی دارند، برای حفاظت بیشتر از خوشان رمز ورود قوی‌تر ایجاد نمی‌کنند. آن‌ها درواقع می‌خواهند رمز ورود ضعیف‌تری ایجاد کنند زیرا هرچقدر اطلاعات آنها بیشتر باشد، بیشتر متوجه می‌شوند که تلاش برای محافظت از خود در برابر این تهدیدها بی‌معنی و بیهوده است.

۱۹ Mehr 1395 بدون دیدگاه
امپراتوری در سازمان!

یادداشتی از مهدی جعفری منش مشاور کسب و کار /   امپراتور واژه‌ای است که از زبان‌های اروپایی به پارسی آمده است، لقبی است که به سرداران برجسته رومی و پس از آن به فرمانروای روم می‌گفتند و پس از فروپاشی امپراتوری روم پادشاهان نیرومندی که بر چندین کشور و سرزمین فرمان می راندند ، امپراتور نامیده می‌شدند. با اینکه مورخان هنوز به نظر مشترکی در خصوص چگونگی قدرت یافتن یک امپراتوری نرسیده‌اند اما مشترکاتی در نوع نگرش و برخورد حاکمانی که امپراتور می‌شدند وجود داشت. در ادامه به توضیح و تسری این الفاظ و ابعاد در حیطه شخصی و سازمان می پردازیم. 

۱۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه
گردهمایی 1500 نفری!

گردهمایی طراحان، برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب و موبایل کشور در کرج برگزار می‌شود. 

۱۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
عمیدیان خبر داد: ارائه مجوز در صورت قرارداد با اپراتوره

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از اعطای اولین پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) خبر داد.

۲۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

ویژگی‌هایی که شما را متقاعد می‌کند برای آموزش کارکنان خود از ابزارها و ساختارهای الکترونیک استفاده کنید ...

۰۱ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی
تلیار رسانه‌ای اجتماعی متشکل از مشاوران و متخصصان است که در حوزه‌های مختلف به کاربران مشاوره می‌دهند

این اپلیکیشن باعث می‌شود استفاده از نظر و مشورت افراد متخصص در حوزه‌های مختلف وارد زندگی روزمره افراد شود و افراد به این نوع شیوه زندگی عادت کنند تا بتوانند بهترین تصمیمات را در زندگی بگیرند

۲۴ Mordad 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
آیا صدای انقلاب فین‌تک شنیده ‌شده است؟

شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات بانکی ایران مانند فناپ، توسن، خدمات و ارتباط فردا چه برنامه‌ای برای استارت‌آپ‌های فین‌تک دارند؟...

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در فناوری اطلاعات