فضای مجازی

جشنواره‌ای برای ایده‌های سبز
دومين دوره «جشنواره ايده سبزكوه» برگزار می‌شود

دومين دوره «جشنواره ايده سبزكوه» با هدف تبلیغ و ترویج ایده‌پردازی و نخستین گام برای تبدیل علم به پديده و جلب و هدایت سرمایه‌گذاری در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان آذر ماه سال جاري برگزار مي‌شود ...

۱۳ Aban 1396 بدون دیدگاه
اقتضائات پاسخ به‌موقع به افکارعمومی

یادداشت رضا جمیلی | در ماجرای اسنپ که شرح آن را تقریبا همه می‌دانند، آنچه به عنوان یک روزنامه‌نگار برای من بیش از سایر ابعاد تلخ این ماجرا اهمیت پیدا کرد، اقتضائات و استانداردهای «پاسخ به افکار عمومی» بود. پاسخ به آنها که در احساسی که برخی شیطنت‌های رسانه‌ای و فردی آن را تشدید کرده بود، بیش از اینکه از نفس یک عمل شنیع شاکی باشند، از شرکتی که سرویس‌دهندگان و سرویس‌گیرندگان آن دو سوی این ماجرا بودند، کینه به دل گرفتند ...

۲۲ Mehr 1396 بدون دیدگاه
اتحادیه؛ نتیجه تفسیر اشتباه از قانون!
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور عنوان کرد

ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با غیرقانونی خواندن تشکیل اتحادیه کسب‌وکارهای فضای مجازی گفته است سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور این مسئله را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری می‌کند.

۱۵ Shahrivar 1396 بدون دیدگاه
5 حقیقت دست‌نخورده از دنیای وب
برای موفق شدن در این بازار پررقیب باید درکنار تخصص، فوت کوزه‌گری هم بدانید!

در زمانه‌ای که کشورهای دیگر با استفاده از پخش زنده در شبکه‌های اجتماعی دیگر در حال قدرت‌نمایی هستند، ما مانده‌ایم و اینستاگرام. با این حال مخاطبان عاشق پخش زنده هستند؛ فرصتی تمام‌عیار که به شما کمک می‌کند تا در جمع عشاق ویدئوهای زنده خودنمایی کنید ...

۲۳ خرداد ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آیدا آزاد
سرمقاله اکبر هاشمی: نقطه عطف تاریخی
ورود کلمه استارت‌آپ به گفتمان رسمی

چند هفته پیش وقتی در مخالفت با تپسی و اسنپ ‌عده‌ای را به مجلس  گسیل کردند تا ‌علیه این دوشرکت شعار بدهند، مجموعه تحت امر یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در تهران اعلام کرد دوشرکت استارت‌آپی فوق فعالیتشان غیرقانونی است.  به فاصله چند هفته حالا همان مدیر با حمله به دولت که مدیریت شما منسوخ شده و برای ۵۰ سال پیش است ...

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
هشتگ شو

هشتگ، این مفهوم جهانی و امروزی و داغ، نماد به‌هم‌پیوستگی هزاران آدم در سرتاسر دنیاست.نماد افکار عمومی فراملیتی، آنچه که افراد را به دنبال خود می‌کشاند و درباره سوژه داغ و ویژه‌شان با آنها صحبت می‌کند؛ فراملیتی از آن‌جهت که ممکن است روز اسکار باشد و اصغر فرهادی تا رتبه هفتم ترند جهانی پیش برود.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه نگار مفید
حمایت مرکز ملی فضای مجازی از استارت‌آپ‌ها

دبیر شورای عالی فضای مجازی از بررسی فعالیت کسب‌وکارهای نوپای اینترنتی و آنلاین در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد .....

۰۷ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مدیوم، چگونه 82 میلیون دلار سرمایه جذب کرد؟
شبکه‌ای اجتماعی که از توییتر کمک گرفت و برند شد

وقتی در سال ۲۰۱۱  اوان ویلیامز، بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییتر به همراه خوزه پینو، شبکه‌ اجتماعی جدیدی به نام مدیوم (Medium) طراحی کردند.

۲۰ Dei 1395 بدون دیدگاه الناز بدیعی
بزرگ‌ترین گردهمایی توسعه‌دهندگان وب فارسی برگزار می‌شود

اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی ۲۲ آذر ماه در مرکز همایش‌های وزارت ارتباطات با شرکت فعالان وب و توسعه‌دهندگان فضای مجازی از سراسر ایران، توسط کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی برگزار می‌شود.

 

۱۶ Aban 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
اینگونه تبلیغ نکنید!

تبلیغات اینترنتی بخش جدایی‌ناپذیری از تجربه کاربران وب است، به‌این‌معنا که کاربرانی در فضای مجازی حضور دارند، طیف وسیعی از تبلیغات را مشاهده می‌کنند؛ همه ما در طول شبانه‌روز با حجم عظیمی از تبلیغات اینترنتی احاطه شده‌ایم، برای همه ما پیش آمده است که به وب‌سایتی مراجعه کنیم و پیام‌های تبلیغاتی متفاوتی را ببینیم که مصرانه و به‌گونه‌ای کلافه‌کننده تکرار می‌شوند، مطمئناً ما از دیدن چنین تبلیغاتی که محل فعالیت آنلاین ما شده‌اند، خوشحال نخواهیم شد، بنابراین باید گفت اگرچه صفحات وب، فضای مناسبی برای ارائه تبلیغات آنلاین به شمار می‌روند، اما نحوه ارائه این پیام‌های تبلیغاتی بسیار مهم است و نباید به‌گونه‌ای باشد که منجر به کلافگی کاربر شوند.

 

۰۶ Aban 1395 بدون دیدگاه

 تعیین قوانین ناظر به فعالیت ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری زنجیره بلوک‌ها در ایران در قدم اول منوط به نظر دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی است که تا زمان نگارش این متن علی‌رغم اعلام طرحی در دست مطالعه در این خصوص هنوز نتیجه‌ای به‌عنوان روال قانونی تصویب و ابلاغ نکرده است. 

۲۶ Mehr 1395 بدون دیدگاه
اطلاعیه

با توجه به جایگاه مهم و آثار چشمگیر فضای مجازی در کشور، مرکز ملی فضای مجازی در نظر دارد در راستای اهداف و وظایف خود به‌منظور تصميمگيري نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه كشور در این حوزه در چارچوب مصوبات شوراي عالي فضای مجازی کشور، مرام‌نامه‌های اخلاقی برای فضای مجازی تدوین ک

۰۶ Mehr 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
اپلیکیشن منظوم هم اخبار پاپاراتزی دارد و هم اطلاعات کاربردی فیلم‌ها و سریال‌ها را

این برنامه به شما می‌گوید کدام فیلم‌ها و سریال‌ها هم‌اکنون در حال پخش است و کدام بازیگران در فیلم‌ها و سریال‌های روز بازی می‌کنند.

۰۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد ۱۰ میلیارد دلار گوشی هوشمند در دست مردم است و ۲۰ میلیارد دلار نیز تجهیزات مخابراتی برای این بخش سرمایه‌گذاری شده است

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، با اشاره به اینکه ۱۰ میلیارد دلار گوشی هوشمند در دست مردم است و ۲۰ میلیارد دلار نیز تجهیزات مخابراتی برای این بخش سرمایه‌گذاری شده است، گفت: «باید شبکه‌های اجتماعی بومی از لحاظ محتوایی تقویت شوند تا خدمات کاربردی از طریق آن به مخاطبان ارائه شود.»

۲۲ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

همایش و نشست تخصصی با موضوع امنیت استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان در فضای مجازی با حمایت شرکت دورانتاش، وبلاگ تخصصی آنتی‌ویروس‌ها (دیسنا) و فرهنگسرای فناوری اطلاعات شهرداری تهران برگزار می‌شود.

۲۱ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
در مراسم رونمایی از شبكه ملي اطلاعات اعلام شد

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مراسم رونمايي فاز نخست شبكه ملي اطلاعات با بيان اينكه سهم ترافیک داخلی کشور به بیش از ۴۰ درصد رسیده است، گفت: «افزایش حجم داده‌های اینترنتی به زبان و خط فارسی، يكي از مولفه‌هاي لازم به‌منظور افزايش سهم كشور در اقتدار ملي است.»

 

۱۵ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
یک ایده تمام‌ایرانی!

محمد رحمانپور، متولد ۱۳۶۱، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی است. او که هیچ تجربه و سابقه فعالیتی در صنعت خشکبار نداشته، به همراه شش نفر اعضای تیمش شامل مدیر موسس، مدیر بازاریابی و فروش، مشاور اجرایی، مسئول انبار و ارسال، کارشناس تامین و یک نفر کارشناس کنترل کیفیت، از مهرماه ۱۳۹۴ دست به تولید سایت آجیل آنلاین زده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۵ ۲

مجمع عمومی عادی انجمن صنفی کسب‌وکار اینترنتی ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت در سالن همایش فرهنگسرای شفق برگزار شد. با توجه به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در این همایش به حد نصاب نرسید انتخابات برگزار نشد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
حمایت قوه قضاییه از استارت‌آپ‌ها
دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه خبر داد

مهدی جعفری، دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، در ارتباط با اهداف جشنواره ایده‌های ناب گفت: «ما به دنبال این هستیم که ایده‌های ناب پیشگیرانه را در بدنه جامعه جاری کنیم و هدف ما توسعه و ترویج فرهنگ پیشگیری است.» 

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه طهورا شهبازی
رازهای خانم طراح!
مدیر طراحی محصول فیس‌بوک از ریزه‌کاری‌های حرفه‌اش می‌گوید و « مبانی طراحی برای انسانها»

وقتی واژه «طراحی» را به زبان می‌آورم، چه چیزی به ذهنتان می‌آید؟ شاید به اشیای ظریف دست‌سازی که می‌توانید در دست بگیرید بیندیشید، شاید هم به لوگوها، پوسترها و نقشه‌هایی که در قالب بصری چیزی را شرح می‌دهند و شاید حتی به طراحی جاودان تندیس‌های کهن.

۲۱ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه
اشتراک در فضای مجازی