صنایع_دستی

در شرایط سخت برای رشد بجنگیم

معمولا در دوران رکود ‌با کاهش توان خرید مردم، تقاضا برای کالاهای عادی روال خود را حفظ می‌کند اما تقاضا برای کالاها و خدمات لوکس کم می‌شود. سرمایه‌گذاری شرکت‌ها برای توسعه کمتر شده و پدیده مازاد کالا به وجود می‌آید. در این دوران گاهی هدف دستیابی به حداکثر سود جای خود را به حفظ بقا می‌دهد و در نتیجه شرکت‌ها و سازمان‌ها تصمیمات استراتژیک مهمی را جهت حفظ اتخاذ می‌کنند.

۱۳ Mordad 1397 بدون دیدگاه
چارق، دست‌ساخته‌ها را آنلاین می‌فروشد
گفت‌وگو با نادیا محسن‌پور که امید زیادی به بازار دست‌ساخته‌های هنری دارد

توجه استارت‌آپ‌ها به حوزه صنایع دستی علاوه بر اینکه باعث در‌آمدزایی و ایجاد انگیزه برای فعالان و هنرمندان در این حوزه می‌شود، منجر به حفظ آثار و ماندگاری بیشتر صنایع‌دستی در جامعه خواهد شد. استارت‌آپ چارق به نشانی charogh.com‌ استارت‌آپی است که با هدف حمایت از صنایع‌دستی ایران در این راه قدم برمی‌دارد. 

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ایده‌هایی نو برای چهارمحال و بختیاری در «اینوکا»
بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌کند

در راستای ایجاد اکوسیستم کارآفرینی و توسعه فرهنگ کارآفرینی با توجه به مزیت‌ها و مقتضیات درون‌استانی، رويداد اينوكا با شعار (ايده، نوآوري، كارآفريني) در سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال با سه محوريت «فناوری اطلاعات و تجاري‌سازي»، «صنايع‌دستي و گردشگري» و «ايده آزاد» به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود. 

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
استارت‌آپ‌ها می‌توانند بازار صنایع‌دستی را گسترش دهند
سیدمرتضی نقیبی، مدیرعامل استارت‌آپ چونک:

سیدمرتضی نقیبی، مدیرعامل استارت‌آپ چونک، معتقد است که باید صنایع‌دستی کشورمان، در خانه‌های ایرانی به عنوان یک وسیله کاربردی دیده و استفاده شوند‌ و صرفا با جنبه تزئینی به آنها نگاه نشود.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
اشتراک در صنایع_دستی