شماره ۹۹

سبک زندگی استارتاپی: اثرات پشت‌میزنشینی را خنثی کنید
چند حرکت کششی ساده که آرتروز را از جسم کم‌تحرک شما دور می‌کند

از صبح، با کمری خمیده، پشت رایانه نشسته‌اید و کمردرد و گردن‌درد را با خود به خانه آورده‌اید. شاید اگر چند حرکت کششی ساده انجام دهید، گردن فرو‌رفته در بدنتان به حالت طبیعی برگردد. نگران نباشید. برای انجام این تمرین‌ها نیازی به دویدن و حرکات تند و نفسگیر ندارید. می‌توانید روی فرش نرم خانه و درحالی که روی شکم دراز کشیده‌اید، همه تمرین‌ها را انجام دهید.

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارمندداری با بومر
معرفی یک اپلیکیشن برای سروسامان دادن به امورات اداری مرتبط با کارمندان شرکت

بومر (Boomr) یک راهکار مدرن ردیابی زمان است که کارمندان را با یکدیگر در ارتباط قرار می‌دهد. این ابزار همچنین داده‌های مربوط به شیفت کاری را با مجموعه‌ای از محصولات نرم‌افزاری پرداخت حقوق و تهیه صورتحساب همگام‌سازی می‌کند.

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اوضاع سیاسی چطور روی یک استارت‌آپ تاثیر می‌گذارد؟
گفت‌وگو با آرزو خسروی، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل استارت‌آپ فرش‌آنلاین

آرزو خسروی، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل فرش‌آنلاین در گفت‌وگویی که با شنبه‌پرس داشته، اظهار امیدواری کرده شرایط منطقه، به خوبی پیش رود چون اعتقاد دارد این مسائل به‌شدت در بحث فعالیت و صادرات استارت‌آپ‌ها تاثیرگذار است. خسروی گفته است: «ما با پتانسیل‌هایی که در فرش آنلاین داریم، توقعمان این است که بتوانیم میزان صادراتمان را چند‌برابر کنیم.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
باید در رویدادها نگاهی هم به شهرستان‌ها شود

فرزاد خوان‌یغما، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار فونیکس در گفت‌وگو با شنبه‌پرس گفت: «استارت‌آپ فونیکس در استان کردستان فعال است. به علت فاصله‌ای که از تهران داریم از بسیاری از رویدادها و اتفاقات بی‌خبر هستیم اگر هم خبردار شویم، امکان اینکه دائما در رفت‌وآمد باشیم برایمان وجود ندارد. به هرحال نگاهی هم به شهرستان‌ها باید بشود

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تبلیغات تاکسی‌های آنلاین با ادلیفت
محمد امین ساجدی ۲۵ ساله و رامین جوی ۲۷‌ساله بنیانگذاران یک استارت‌آپ آینده‌دار هستند

فضای تبلیغات همواره فضای پر‌کششی بوده‌ و هر‌ازگاهی شاهد ظهور رسانه‌ای جدید هستیم که بستر تازه‌ای را برای تبلیغات ایجاد می‌کند. اما این‌بار بچه‌های استارت‌آپی در استارت‌آپی به نام ادلیفت به نشانیadlift.ir  دست به ابتکار عمل جالبی زده‌اند و فضای داخل تاکسی‌های آنلاین را به عنوان رسانه جدیدی برای تبلیغات معرفی کرده‌اند. 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
4 دلیل شکست استارت‌آپ‌ها

در چند هفته گذشته خبرهایی از شکست چندین استارت‌آپ داخلی را شنیدم. با بررسی صورت‌گرفته‌ روی ۱۴ شتاب‌دهنده از کشورهای مختلف در سرتا‌سر دنیا و جمع‌بندی دلایل آنها برای شکست استارت‌آپ‌ها، ۴ دلیل اصلی را برای شما بیان می‌کنم.

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آقا‌اجازه؛پلتفرمی برای آموزشگاه‌ها و اساتید
سعید قاسمی و بابک مهرنگ پا به بازار آموزش گذاشته‌اند

بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان برای پیدا‌کردن کلاس فوق‌برنامه یا تقویتی که مد‌نظر دارند، مجبورند به آموزشگاه‌ها و موسسات مختلف سر بزنند و اساتید و قیمت‌های کلاس‌های مختلف را مقایسه کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای خود داشته باشند. 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اسماگ‌ماگ، فلیکر را خرید

طبق گزارش رسانه‌ها اسماگ‌ماگ که یک شرکت خدمات هاستینگ عکس حرفه‌ای است، فلیکر را خریداری کرده است. در سال ۲۰۰۵ یاهو این شرکت را به مبلغ ۳۵میلیون دلار خریداری کرده بود اما مشخص نبود که تا الان با این خدمات چه کرده است .

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چرا هر چه می‌دوید، نمی‌رسید؟

بیشتر از خیلی از آدم‌های موفق اطرافتان کار می‌کنید. فوت‌و‌فن کار‌ کردن را بلدید، دانشش را دارید و به اندازه کافی با‌انگیزه هستید، اما هر چه می‌دوید، به هدفتان نمی‌رسید. نکند شما هم با این اشتباهات درگیرید؟

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
رقابت ماتادورهابر سر استارت‌آپ‌ها
شهرهای مختلف اسپانیا تلاش دارندباکمک نیروی کار تحصیل‌کرده به قطب اکوسیستم این کشور تبدیل شوند

پس از یک بحران اقتصادی شدید که کشور اسپانیا را به زانو درآورد، این کشور در حال بازسازی زیرساخت‌های اقتصادی خود است و در این میان اکوسیستم استارت‌آپی آن نقش مهمی را ایفا می‌کند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه حامد رسولی
دیتا‌شهر؛ یک شبکه اجتماعی مکان‌محور

استارت‌آپ دیتاشهر به نشانی datashahr.com‌ توسط بهرام مشرفی، محمد چنگانی و امید آراسته بنیانگذاری شده است. بهرام متولد ۶۸ در شهر تهران است که در رشته هوش مصنوعی در دانشگاه یزد تحصیل کرده است. محمد متولد ۷۰ در شهر اصفهان است و هم‌دانشگاهی بهرام بوده و امید نیز متولد ۶۸ در شهر تهران است و رشته سازه را در شهر زنجان خوانده است. 

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کالای داخلی و انقلاب صنعتی آینده

کارشناسان حوزه‌های استراتژیک، ابرچالش‌های گوناگونی را برای اقتصاد ایران برشمرده‌اند. اما شاید مهم‌ترین ابرچالش اقتصاد ملی ما فقدان نوآوری باشد. کشور ما هیچ کالای قابل عرضه‌ای را برای اقتصاد جهانی ندارد. عمده صادرات ما و منبع اصلی تامین ارز کشور، مواد خام، مشتقات نفتی و محصولات سنتی است. این منابع قادر نیستند تا رفاه کافی را برای یک کشور ۸۰ میلیونی ایجاد کنند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
برای موفقیت، پول از دست بدهید!
مروری بر یک ویژگی عجیب اما مشترک شرکت‌های موفق سیلیکون‌ولی

چرا سانفرانسیسکو موفق شده شرکت‌های بزرگ و ارزشمندی را در دهه گذشته در محیط خود پرورش دهد؟ این پرسشی است که با بررسی داده‌های آماری مربوط به سرمایه‌گذاری، خروج‌ و تولد تک‌شاخ‌های کسب‌و‌کار در منطقه سانفرانسیسکو به سرعت در ذهن شکل می‌گیرد. به نظر نمی‌رسد که بنیانگذاران  اوبر، دراپ‌باکس، توییتر، لیفت و  Airbnb  اجباری در قرارگرفتن در منطقه سانفرانسیسکو در فاصله چند‌کیلومتری از یکدیگر نداشته‌اند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تکنیک را فراموش کن و از عکاسی لذت ببر!
کمپین خلاقانه برند Camara برای معرفی دوربین‌های حرفه‌ای خود

عکاسی به عنوان یک فن حرفه‌ای در دنیای امروز، طرفداران زیادی پیدا کرده ‌و بسیاری از مردم جهان، این فن را در قالب یک شیوه هنری دقیق می‌شناسند، به طوری که امروز‌ دوربین‌های عکاسی مدرن با قابلیت‌های فنی فراوان در بازارهای جهانی عرضه شده و تلفیق این هنر با تکنولوژی مدرن به عنوان یک اصل مهم در نظر گرفته می‌شود.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
از کاربران آزمون‌ بگیرید
نقش آزمون‌های آنلاین در بازاریابی محتوا

آزمون‌های آنلاین در بازاریابی محتوا به بازاریابان محتوا کمک می‌کند که درک عمیق‌تری را نسبت به مخاطبان خود به دست آورند. در ادامه‌ درباره ماهیت و چگونگی کارکرد این آزمون‌ها، دلایل محبوبیت و انواع آنها و نکاتی که هنگام استفاده از این آزمون‌ها باید توجه  کنید، خواهید خواند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ تریگر در دانشگاه شریف

هشتمین رویداد استارت‌آپ تریگر با موضوع سلامت هوشمند در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. طراحی، برنامه‌‌ریزی و برگزاری رویداد استارت‌آپ تریگر برعهده ستاک (ستاد توسعه ایده‌های کارآفرینانه) بوده و مرکز کارآفرینی، شتاب‌دهنده شریف و مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته‌ دانشگاه صنعتی شریف، حامیان علمی و مالی و معنوی این رویداد بودند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
قانون ورشکستگی چه کمکی به اکوسیستم استارت‌آپی امارات می‌کند؟

طبق گزارش سال ۲۰۱۶ بانک جهانی، امارات متحده عربی در شاخص جهانی سهولت کسب‌و‌کار رتبه ۳۱ام را کسب کرده است. در گزارش مربوط به شاخص کارآفرینی و توسعه جهانی، این کشور از نظر گرایش به کارآفرینی، فعالیت و ایده‌پردازی در این زمینه رتبه ۱۹ام و در گزارش مربوط به شاخص نوآوری جهانی از نظر عملکرد نوآورانه رتبه ۴۷ام را دارد. امارات متحده عربی که قصد دارد جزء ۱۰ کشور برتر باشد.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
از فیلترینگ تلگرام ناراحتیم، اما توی سر داخلی‌ها هم نزنیم!

هفته گذشته همزمان با فیلتر‌شدن تلگرام و داغ‌شدن تب استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی، حاشیه پیرامون این پیام‌رسان‌ها هم در شبکه‌های اجتماعی افزایش یافت. یکی از اینها عکسی بود که برگه نوبت یکی از شعب بانک ملی در یزد را نشان می‌دهد و زیرش نوشته شده است: «به‌زودی اخذ نوبت صرفا از طریق پیام‌رسان بله امکان‌پذیر خواهد بود؛ لطفا بله را در موبایل خود نصب کنید.»

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: عشق استارت‌آپی بهتر است یا عقل استارت‌آپی؟
مرورچند دلیل نه‌چندان‌قانع‌کننده برای نشستن پای سفره عقد

بعضی‌ها عاشقانه شروعش می‌کنند و بعضی‌ها عقلانی. بعضی‌ها می‌گویند به‌خاطر بودن در کنار عشقشان ازدواج می‌کنند، عده‌ای هراس از تنهایی را بهانه می‌کنند و بعضی دیگر، می‌گویند ازدواج کردم چون وقت ازدواجم بود. همه آدم‌هایی که حلقه ازدواج را در دست دارند، برای گرفتن چنین تصمیمی ده‌ها دلیل را پشت هم قطار می‌کنند ...

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
باسلام، بازار اجتماعی کسب‌وکارهای مردمی

فروشگاه‌های آنلاین زیادند،‌ فروشگاه‌سازهای آنلاین هم خیلی زیاد شده‌اند. ولی کسب‌وکارهای مردمی به چیزی بیش از یک فروشگاه اینترنتی احتیاج دارند؛ جایی که در آن بتوانند کسب‌وکارشان را از پایه بسازند و توسعه بدهند. باسلام آمده تا این نیاز را برطرف کند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 99