شماره ۹۷

یک شیکاگوی بدون خورشید!
رویکرد خلاقانه روزنامه Chicago Sun-Times برای تبلیغ استفاده از نسخه دیجیتال

با توجه به پیشرفت فناوری دیجیتال، بسیاری از رسانه‌های چاپی در نسخه‌های دیجیتال نیز ارائه می‌شوند که در نتیجه چنین رویکردی، صرفه‌جویی قابل توجهی در استفاده از کاغذ اتفاق خواهد افتاد. ترویج فرهنگ مراجعه به منابع دیجیتال، روندی است که در سال‌های اخیر انجام شده و بسیاری از رسانه‌ها‌ی معروف جهان این نکته را مورد توجه قرار داده‌اند ...

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
لینگومی؛آموزش زبان  به کودکان پیش‌دبستانی

 کسب‌و‌کار آموزشی بنیانگذاری‌شده در لندن و کاردیف که روی آموزش زبان انگلیسی به کودکان ۲ تا ۶ ساله تمرکز کرده، موفق به جذب ۱.۲ میلیون پوند سرمایه شده است. این کسب‌و‌کار که توسط توبی ماتیاس و آدیت تریودا بنیانگذاری شده، در سال ۲۰۱۵ کار خود را با عرضه Lingumi شروع کرد. نرم‌افزار لینگومی بستری برای آموزش زبان به کودکان پیش‌دبستانی ایجاد کرده و در نخستین گام زبان انگلیسی را در برنامه کاری خود قرار داده است.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
خورجین  دانشنامه صنایع دستی

استارت‌آپ خورجین به نشانی khurjin.com‌ توسط ولی‌الله آیینه‌نگینی که متولد شهرستان رابر از توابع استان کرمان است، راه‌اندازی شده است. او ۲۸‌سال دارد و دوره لیسانس را در دانشگاه تهران مدیریت مالی خوانده ‌و دوره ارشد خود را نیز در همین رشته در دانشگاه صنعت نفت گذرانده‌ است. او تا قبل از راه‌اندازی استارت‌آپ خورجین کارهای مختلفی انجام می‌داده، از کارهای مرتبط با رشته خود گرفته تا کارهای فرهنگی و هنری.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
از بلدشو ویدئوی آموزشی دوبله‌شده بخواهید
گفت‌وگو با مصطفی میرقاسمی هم‌بنیانگذار یک استارت‌آپ مشهدی

سه جوان مشهدی استارت‌آپ بلدشو را به نشانی baladshow.com  راه انداخته‌اند تا علاقه‌مندان به استفاده از دوره‌های آموزشی ویدئویی بتوانند آنها را دوبله‌شده در بلدشو ببینند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
با استراید بیشتر کار کنید

استراید (Stride) یک راهکار ارتباطات کامل است که به تیم‌ها امکان می‌دهد تا کمتر صحبت کرده و بیشتر کار کنند. این ابزار تمام چیزی است که تیم‌های کاری نیاز دارند تا با همدیگر در ارتباط باشند و به کار خود ادامه دهند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آمازون و امکانات کنترلی بیشتر برای والدین

آمازون مجموعه کنترل والدین خود را تقویت می‌کند تا به والدین امکان دهد تنظیمات فری‌تایم مانند محدودیت‌های زمانی صفحه نمایش، اپلیکیشن‌های موجود در فهرست سفید و غیره را از هر مرورگر وب تنظیم کنند. در گذشته، این کنترل‌ها را فقط می‌شد از تبلت فایر نسخه کودکان تغییر داد. اکنون می‌توان از هر تلفن هوشمند یا کامپیوتر شخصی که والدین به آن دسترسی دارند، به این کنترل‌ها دسترسی داشت و آنها را به‌روزرسانی کرد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
دفتر سرآوا در تهران فعالیت خود را از سر گرفت
سعید رحمانی در نامه ای ازفعالان زیست بوم بخاطر همدلی تشکر کرد

سخنگوی سرآوا در گفتگو با آی‌تی‌ایران با اعلام این خبر گفت: پس از اتمام آماده‌سازی دفتر تهران سرآوا، این شرکت سرمایه‌گذاری استارت‌آپی ایرانی فعالیت خود را از سر گرفته است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تشکر سعید رحمانی از همدلی فعالان زیست بوم کار آفرینی ایران
نامه سعید رحمانی پس از حوادث هفته گذشته

سعید رحمانی در نامه ای که در اختیار شنبه پرس گذاشته آورده است: 
دوستان، همکاران و کارآفرینان عزیز

هفته ای که گذشت هم زمان با روز ملی کار آفرینی در برابر چالش های جدیدی قرار گرفتیم که کم و بیش در جریان آن هستید. چالش هایی که نه امروز، که از روز شروع کارمان در شکل های مختلفی ظاهر شده و هر بار نگرانی هایی را متوجه کار آفرینان ایران کرده است. امروز....

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
در تهاتری، ملک تهاتر کنید
هاتف مهدوی بزرگ‌ترین چالش‌اش را مشاوره‌های اشتباه منتورها می‌داند

در شرایطی که نقدینگی در جامعه کم شده و پول دست مردم نیست، ایده کار‌کردن تهاتری به نظر ایده جالبی می‌رسد؛ کاری که‌ هاتف مهدوی به همراه هم‌بنیانگذارش پارسا نمازی در استارت‌آپشان به نشانی tahaatori.ir‌ در حوزه ملک دنبال می‌کنند. ‌هاتف و پارسا هر دو ۳۲ ساله هستند. ‌هاتف متولد تهران است و ارشد کامپیوتر دارد. پارسا نیز مدت‌ها در آمریکا زندگی و در حوزه برنامه‌نویسی کامپیوتر به صورت تخصصی کار کرده ‌و اخیرا به ایران بازگشته است.‌ 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
جمع‌سپاری ۲۰۰ میلیون تومانی استارت‌آپ فاندینو در یک سال
محمد محجوب، هم‌بنیانگذار این استارت‌آپ خبر داد‌

فاندینو یک سیستم جمع‌سپاری مالی است. محمد محجوب، هم‌بنیانگذار این استارت‌آپ، در رابطه با فاندینو می‌گوید: «سیستم فاندینو همان گلریزان قدیم است. به این ترتیب که اگر موسسات یا استارت‌آپ‌ها کلا اگر هر فردی طرحی در امر خیریه داشته باشد، طرح را معرفی می‌کنند و اگر در فاندینو مورد تایید قرار گیرد، ما در سایت فاندینو آن طرح را معرفی می‌کنیم. حتی اگر شخصی بگوید که ایده‌‌ای دارم ولی پول کافی برای تجاری‌سازی طرح را ندارم ...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارایا 8/2 میلیارد تومان روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده است
۳۵۶ استارت‌آپ تاکنون به کاریا درخواست جذب سرمایه‌ داده‌اند

بیست‌ویکمین جلسه ماهانه گروه نیک‌اندیشان کارایا تاریخ ۹۷,۲,۲ تشکیل شد و در آن گزارشی از عملکرد این گروه سرمایه‌گذاری نیک‌اندیش ارائه شد. همچنین دو استارت‌آپ زینگ و بیمیلاین به منظور جذب نظر سرمایه‌‌گذارها و استارت‌آپ فول‌فکر به عنوان یکی از استارت‌آپ‌هایی که موفق به جذب سرمایه از گروه نیک‌اندیش کارایا شده است، گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
رکیتا، تجربه‌ای تازه از کلاس درس
مهرداد کاهه از یک استارت‌آپ دانشگاهی می‌گوید که با قاسم کاهه و هدی مشایخی راه انداخته‌اند

دوران تحصیل در دانشگاه علی‌رغم شیرینی‌هایی که به همراه دارد، گاهی ممکن است برای دانشجویان چالش‌برانگیز باشد، چرا‌که یکی از تفاوت‌های اصلی دانشگاه با دوران تحصیل در مدرسه این است که اساتید و دانشجویان برای آموزش مطالب درسی مدت زمان کمتری همدیگر را می‌بینند‌ و به نظر می‌رسد که اگر محیطی وجود داشته باشد که اساتید و دانشجویان خارج از محیط دانشگاه هم بتوانند با هم در ارتباط باشند، می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
دنیته، سبک جدیدی در تولید مبلمان

مسعود و مهرداد آقابیک بنیانگذار استارت‌آپ دنیته به نشانی ‌denitte.com‌ هستند. آنها استارت‌آپی را در حوزه مبلمان راه‌انداخته‌اند که برای ۲۰ نفر از این طریق اشتغالزایی صورت گرفته است. مسعود و مهرداد هر دو متولد کرج هستند. مسعود ۳۲ سال دارد و فارغ‌التحصیل رشته سخت‌افزار است و مدرک MBA دارد. مهرداد نیز ۳۰ ساله است و مدرک کاردانی کامپیوتر دارد و در حال تحصیل در رشته مدیریت تولید است. هر دوی آنها پیش از راه‌اندازی دنیته در حوزه تخصصی خود کار می‌کردند.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
زیبایی معیوب اثاثیه‌ سازگار با محیط زیست
درباره کسب‌وکار نیکول واکلی که وکالت را رها کرد تا یک شغل جذاب‌تر داشته باشد!

نیکول واکلی را به عنوان امپراطور اثاثیه سازگار با محیط زیست در هنگ‌کنگ می‌شناسند. او موجب تعمیق پایدار ریشه‌های حیات درختان شده. این فرد اثرگذار در حوزه زندگی سازگار با محیط زیست اینک شعبی را در آمریکا نیز ایجاد کرده و کسب‌و‌کار خود را «درخت» نامیده است. نیکول که سابق بر این به کار وکالت مشغول بود، در یک تغییر جهت ناگهانی کسب‌و‌کار بین‌المللی اثاثیه سازگار با محیط زیست را در سال ۲۰۰۵ شروع کرد. 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
دستاوردهای شکست

برنامه چندین‌صفحه‌ای‌تان، طرحی که ماه‌ها روی آن کار کرده بودید، نتیجه دلخواهتان را به همراه نداشته. شما پروژه بزرگی را تعریف کرده‌اید و بعد از چند ماه، فهمیدید که این طرح قرار نیست به سودآوری مورد نظرتان برسد. شاید همین شکست، برای ناامید یا افسرده‌شدنتان کافی باشد! اما شاید راه دیگری هم برای نگاه‌کردن به این واقعیت وجود داشته باشد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
فلاکچویت، رصدگر قیمت‌ها

فلاکچویت (Fluctuate) نیز یک ردیاب قیمت دیگر است که به شما امکان می‌دهد قیمت محصولات را در وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک پیگیری کنید. شما می‌توانید از این اپلیکیشن برای پیگیری قیمت اقلام در سایت‌های مهم مانند ای‌بی، آمازون، فلیپ‌کارت و غیره استفاده کنید. کاربران این ابزار می‌توانند یک نمودار مشاهده کنند که به آنها کمک می‌کند از تغییر قیمت‌ها به مرور زمان مطلع شوند.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
فیدیبوک، اولین کتاب‌خوان الکترونیک فارسی رونمایی شد
فیدیبو در محل شهرکتاب مرکزی تهران، با حضور بنیان‌گذار دیجی‌کالا از آخرین محصول خود رونمایی کرد

دیجی‌کالا در سه مرحله روی فیدیبو سرمایه‌گذاری انجام داده است. حدود دو سال پیش مرحله اول و ۳۰درصد از سهام فیدیبو، مرحله دوم یک سال پیش و ۵۱ درصد از سهام و اخیرا هم مرحله سوم سرمایه‌گذاری را روی این استارتاپ انجام داده است.
 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ابزارک‌هایی برای کارگروهی بهتر و خرید به‌صرفه‌تر

با یکی از اپ‌های این هفته می‌توانید گپ‌وگفت‌های کسب‌وکاری تیم‌تان را درست مدیریت کنید ...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
حذفیات فیس‌بوک!
به نظر می‌رسد قول‌های زاکربرگ برای صیانت بهتر از حریم خصوصی کاربران کم‌کم عملی می‌شود

فیس‌بوک اکنون به کاربران خود امکان می‌دهد تا اپلیکیشن‌هایی که در صفحه خود نصب کرده‌اند و  بدون استفاده مانده‌اند و هرگونه مطلبی که ممکن است این اپلیکیشن‌ها منتشر کرده باشند را حذف کنند. این یک تغییر فوق‌العاده است که جداسازی دسترسی به پروفایل شما را از خدماتی که دیگر استفاده نمی‌کنید، آسان‌تر می‌کند. این تغییر بخشی از مجموعه تغییرات ناگهانی فیس‌بوک است تا توسعه‌دهندگان شخص ثالث نتوانند به آسانی به داده‌های کاربران دسترسی داشته باشند.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نور، صدا، دوربین... اکشن!
توصیه‌هایی برای اینکه بتوانید یک ویدئوي آموزشی خوب بسازید

ویدئوها یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای ارائه و استفاده از محتوا در اینترنت است. در این مقاله، درباره قدم‌های اساسی برای ساخت یک ویدئوي آموزشی جذاب خواهید خواند ...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 97