شماره ۹۱

سرویس میزبانی وب گیت هاب

گیت‌هاب یک سرویس میزبانی وب برای پروژه‌هایی است که از سیستم سورس کنترل گیت استفاده می‌کنند. گیت‌هاب با استفاده از روبی آن ریلز و ارلنگ ساخته شده‌است.  این سرویس هم دارای گزینه رایگان برای پروژه‌های متن‌باز و هم پولی برای پروژه‌های تجاری است.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چرا ۲۰۱۸ سال توسعه‌ بلاک‌چین است؟

اگر بخواهیم بر اساس میزان رشد بیت‌کوین و اتریوم قضاوت کنیم، سال ۲۰۱۷ برای ارزهای رمزنگاری‌شده فوق‌العاده بود. اتریوم از ژانویه‌‌ ۲۰۱۷ تا اواخر این سال به میزان ۸۵۰۰ درصد و بیت‌کوین نیز در همین بازه‌ زمانی به میزان ۲۰۰۰ درصد رشد را شاهد بودند. 

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی : چرا خودتان را دوست ندارید؟
بعضی وقت‌ها خود ما سرسخت‌ترین منتقد خود هستیم

چشم‌هایتان را ببندید. خودتان را همانطور که می‌شناسید، تصور کنید. پشت این چشم‌های بسته، خود را با قامتی خمیده و کم‌توان می‌بینید؟ یا اینکه زره‌پوش و آماده جنگ تصور می‌کنید؟ برای اینکه در ذهنتان تصورات ناخوشایندی از خود شکل گرفته باشد، حتما نباید به بیماری افسردگی دچار شده باشید.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
رونویس، تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی

استارت‌آپ رونویس به نشانی ronevis.com  استارت‌آپی است که محمد‌تقی کریمی ۲۹ساله که متولد شهر قزوین است، آن را راه‌اندازی کرده است. او کارشناسی ارشد در رشته بازار‌یابی دارد و پژوهشگر روانشناسی تحلیلی، راهبر خلاق و متخصص برندینگ است.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
وقت خریدن هاست است

در شماره قبل نحوه خرید و ثبت دامنه ir .  را بررسی کرده و دامنه مورد نظر خود را تهیه کردیم. حال باید فضای ذخیره‌سازی جهت بارگذاری فایل‌های وب‌سایتمان را خریداری و تهیه کنیم و سپس دامنه را به هاست الحاق کنیم .

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
یک جلسه حل اختلاف را چگونه مدیریت کنیم؟

جالب است ‌بدانیم امروز‌ در بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد با توجه به مزایای روش‌های غیر‌رسمی حل‌و‌فصل اختلافات از جمله سرعت بالا و هزینه کم، نهادهای داخلی جهت ارائه این روش‌ها در مسیر حل اختلافات میان پرسنل  این سازمان‌ها با یکدیگر ایجاد شده است.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
با «فلو»  یک قطره آب هم هدر نمی‌رود!
هزینه ۵۰۰ دلاری فلو برای تشخیص لوله‌های آبی که نشتی دارند

اگر لوله‌های خانه شما کمی نشتی داشته باشد، با داشتن فلو دیگر نگران خسارت‌های زیاد نخواهید بود.  مهم‌تر از آن، می‌توانید متوجه شوید که اصلا مشکلی در لوله‌های خانه شما وجود ندارد.  شرکت فلو با ارائه یک دستگاه اینترنت اشیاء به تشخیص نشتی آب و کنترل سیستم لوله‌کشی آب خانه شما کمک می‌کند.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
ماسک ضد خروپف اسنورسیرکل

به نوسانات ساختار تنفسی که به دلیل جریان هوای مسدود شده در طول تنفس هنگام خواب موجب تولید صدا می‌شود، خروپف می‌گویند. ممکن است خروپف با صدای بلند و آزاردهنده باشد و موجب برهم‌زدن خواب فرد کناری شما شود. به لطف فناوری اکنون یک ماسک ضد‌خروپف هوشمند ساخته شده است.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
استانداردسازی برای زنجیره بلوک
چشم‌انداز ۲۰۱۸ دیلویت، بیانگر رشد فناوری زنجیره‌ بلوک در این سال است

یکی از مواردی که در گزارش روندهای فناوری سال ۲۰۱۸ توسط دیلویت، غول حسابرسی و خدمات حرفه‌ای، برجسته بود، فرصت‌های کسب‌وکاری جدید و روش‌های خلاقانه حل مسائل با استفاده از فناوری‌های نوظهور بود که یادگیری ماشینی، اینترنت اشیا، واقعیت دیجیتالی و البته فناوری زنجیره بلوک را شامل می‌شود. 

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مولفه‌های موردنظر سرمایه‌گذاران برای توجه به یک استارت‌آپ

بررسی فرآیند سرمایه‌گذاری طی چند سال اخیر، افزایش قابل‌توجه وزن ارزیابی تیم را در کنار ارزیابی محصول و بازار نشان می‌دهد. افزایش اهمیت تیم در سرمایه‌گذاری به‌گونه‌ای است که دلیل اصلی برخی سرمایه‌گذاران در تمایل یا عدم تمایل برای سرمایه‌گذاری در یک استارت‌آپ، کیفیت تیم کارآفرینی است. 

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
علی‌بابا می‌خواهد روزی ۱۰ میلیارد تومان فروش داشته باشد
مجید حسینی‌نژاد در حضور سورنا ستاری، هدف‌گذاری سال ۹۷ ‌ استارت‌آپش را اعلام کرد:

به گفته مدیرعامل علی‌بابا، این هلدینگ در حال حاضر ۲۰درصد از بازار بلیت داخلی و ۱۵درصد از بازار قطار را از آن خود کرده است. اما در رابطه با بلیت پروازهای خارجی هنوز در مرحله معرفی است و تا‌کنون فقط یک درصد از بازار را تصاحب کرده است. 

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
تعمیر ماشین‌های صنعتی در «دکانچه»
علیرضا سالمی ۲۵ ساله در شهر اصفهان یک استارت‌آپ خاص راه انداخته است

استارت‌آپ دکانچه به نشانی docanche.com استارت‌آپی است که علیرضا سالمی ۲۵ ساله در شهر اصفهان آن را راه‌اندازی کرده است. علیرضا در رشته فناوری اطلاعات تحصیل کرده ‌و فوق‌لیسانس IT گرایش شبکه از دانشگاه آزاد تهران شمال دارد.

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
ثبت اختراع شما تا کی اعتبار دارد؟

کسانی که اقدام به ثبت اختراع‌، علامت تجاری (برند یا لوگو) و طرح صنعتی می‌کنند، حتما در خصوص اعتبار مدت گواهی‌های صادره دقت لازم را داشته باشند. برخی از این موضوع اطلاع ندارند که حقوق ناشی از ثبت اختراع‌، علامات تجاری و طرح صنعتی مدت‌دار بوده و اعتبار گواهی‌های صادر‌شده منوط به عدم اتمام مدت و یا تمدید به‌موقع آنهاست.

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
افزایش محبوبیت اینترنت اشیاء در تایلند

به لطف آمادگی زیرساخت بی‌سیم کشور تایلند، تایلندی‌ها در مقایسه با سایر کشورها در آسیا و اقیانوسیه از اینترنت اشیاء برای کاربردهای مختلف استفاده می‌کنند.  استفاده از دستگاه‌های همراه، افزایش آمادگی پهنای باند نسل چهارم و مراکز داده‌ و نیز دسترسی به مراکز تجزیه و تحلیل در این کشور از جمله عوامل اصلی وسعت استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در تایلند هستند.  

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
آغازعصر جدید محتوا
یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی تولید و توزیع محتوا را متحول خواهند کرد

شرکت SDL که در زمینه خدماتی مثل تولید، مدیریت، ترجمه و عرضه محتوا فعالیت دارد، در گزارش خود پنج حالت را برای آینده‌‌ محتوا ذکر کرده که مجموعه‌ای از روندهای محتوا برای برندها در سال ۲۰۱۸ است. 

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
رشد خیره‌کننده یونیکورن‌های اروپا
سهم استارت‌آپ‌های بزرگ در اقتصاد بیشتر می‌شود

استارت‌آپ‌ها در آینده نه‌چندان دور بخش بزرگی از گردش مالی اقتصادی در دنیا را به خود اختصاص خواهند داد. یکی از بخش‌های مهم در اکوسیستم استارت‌آپ‌ها جذب سرمایه و نهادهای حمایت‌کننده از آنهاست. اصولا سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها با ریسک زیادی مواجه است و اغلب سرمایه‌گذاران بزرگ ترجیح می‌دهند در استارت‌آپ‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که ارزش آنها بیش از یک میلیارد دلار است.

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه حامد رسولی
در آستانه سال جدید چه کنیم؟

روزهای پایانی سال ۹۶ هم فرارسید و چیز زیادی به پایان این سال نمانده است. بیشتر مردم دنیا در لحظه‌های پایانی تصمیم می‌گیرند عادت‌های بدشان را کنار بگذارند و در سال جدید شروع کنند به رشد و توسعه بیشتر. همیشه تصور می‌کنیم که سال که نو شود، ما هم به کلی آدم دیگری می‌شویم و می‌توانیم سال جدید را به بهترین سال زندگی‌مان تبدیل کنیم.

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
امورات کارمندان‌تان را سروسامان دهید

اپلیکیشن‌های این هفته شاید بیش از اندازه خارجی‌‌ باشند، اما بد نیست با آنها آشنا شوید!

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: مهره‌های بازی را درست بچینید
می‌خواهید یک مدیر موثر باشید یا قاتل انگیزه‌های کارمندانتان؟

اگر نگوییم همه این بازی به تصمیم‌ها و حرکات شما وابسته است، می‌توانیم بگوییم که لااقل نیمی از آن وابسته به رفتارهای شماست. شمایی که با شیوه مدیریت و نگاهی به کارکنانتان دارید، می‌توانید زمینه را برای خاموش‌کردن انگیزه‌های کارمندان فراهم کنید، یا اینکه برعکس آنها را به متخصصان متعهدی تبدیل کنید که برای پیش‌بردن کارهای سازمان به هر دری می‌زنند.

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پِیپرلس پست و دنیای طراحی
کسب وکاری که ۱۲.۴ میلیون دلار سرمایه گرفته است

پیپرلس پست یک شرکت تجارت الکترونیک است که روی لوازم‌التحریر آنلاین و چاپی طراحی‌‌محور اعم از دعوتنامه‌ها، کارت تولد، مجموعه‌های عروسی‌ و لوازم‌التحریر سفارشی تمرکز دارد. پیپرلس‌پست با طراحان مد پیشرو اعم از کیت اسپید، کلی ویرستلر‌ و اسکار دلا رنتا شراکت می‌کند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 91