شماره ۸۸

استارت‌آپ‌ها می‌توانند بازار صنایع‌دستی را گسترش دهند
سیدمرتضی نقیبی، مدیرعامل استارت‌آپ چونک:

سیدمرتضی نقیبی، مدیرعامل استارت‌آپ چونک، معتقد است که باید صنایع‌دستی کشورمان، در خانه‌های ایرانی به عنوان یک وسیله کاربردی دیده و استفاده شوند‌ و صرفا با جنبه تزئینی به آنها نگاه نشود.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
اجازه ندهید افراد منفی آینده‌ دنیای حرفه‌ای شما را تخریب کنند

همه‌‌ ما با افراد منفی‌نگر در محیط کارآشنایی داریم؛ همکارانی که دائما از وضع موجود شکایت می‌کنند، مدیرانی که زیردستانشان را تحقیر می‌کنند، مشتریانی که پس از دریافت خدمات عالی، از شرکت بدگویی می‌کنند، مسئولانی که با نگرانی و بدبینی به ایده‌های جدید نگاه می‌کنند و شریکانی که با افق دید محدود خود، برنامه‌های بلندمدت ما را برهم می‌زنند.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
ریتینک از خودش راضی نیست!
درباره یکی از آژانس‌های خلاق دنیای بازاریابی

Rethink یک تفکر دوباره است که مفاهیم کلیدی و مهمی مانند خلاقیت و مستقل‌بودن را به ذهن متبادر می‌کند. این گروه بازاریابی که در سال ۱۹۹۹ در ونکوور کانادا‌ راه‌اندازی شد، هم‌اکنون دو دفتر دیگر نیز در تورنتو و مونترال داشته و به عنوان یکی از آژانس‌های موفق تبلیغاتی جهان شناخته می‌شود. 

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پای همکارانتان را به صفحه اینستاگرامتان نکشانید
مرز مسائل شخصی و کاری را رعایت کنید

مراقب باشید! حتی اگر یک رابطه کاری خوشایند و دوستانه را برقرار کرده‌اید، باز هم نمی‌توانید این رابطه را بی هیچ حد و مرزی ادامه دهید. وقتی پای روابط کاری صمیمانه شما، به فضای شخصی و خصوصی زندگی‌تان وارد می‌شود، حاشیه‌هایی در این رابطه ایجاد می‌شود که بر آینده کاری‌تان هم تاثیر نامطلوبی می‌گذارد. 

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
۵ اشتباه پرتکرار درباره فین‌تک

یادداشت رضا قربانی سردبیر ماهنامه عصر تراکنش | هفته گذشته هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پردا

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سلگرام ؛فروشگاه‌سازی برای فروشنده‌های اینستاگرام
گپی با سجاد اردکانی جوان ۲۵ ساله کازرونی درباره استارت‌آپش که فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی کابوس آن است

در دنیای آنلاین کسب‌وکار، شبکه‌های اجتماعی به نوعی نقش بازوی محرک را در کار بازی می‌کنند‌ و هر کدام از استارت‌آپ‌ها برای رونق کسب‌وکار خود توجه ویژه‌ای به شبکه‌های اجتماعی به خصوص تلگرام و اینستاگرام دارند. در این میان سجاد اردکانی ۲۵ ساله که اهل کازرون است ...

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چشم هندی‌ها به استارت‌آپ‌های اینترنت اشیا چینی است!

در طول دهه گذشته اتفاقات خوب و بد در سه اکوسیستم استارت‌آپی بزرگ دنیا رخ داده است. اتفاقات خوب از نظر اینکه۵-۶ هزار استارت‌آپ ایجاد و کارآفرینی به انتخاب اول مشاغل تبدیل شد، بنابراین ارزش‌آفرینی و اشتغال‌زایی به وجود آمد. اما اتفاقات بد آن بود که اکثر استارت‌آپ‌ها نمی‌توانستند خود را بالا بکشند؛ بسیاری از آنها تعطیل شدند و حتی نتوانستند پول سرمایه‌گذاران را بازگردانند.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بایدها ی دیجیتال مارکتینگ ایرانی در 2018

حرکت برندهای تجاری در سال ۲۰۱۸ با تغییرات ملموسی در حوزه دیجیتال مارکتینگ همراه شده است؛ تغییراتی که با سرعت بسیار زیاد فعالیت برندهای تجاری را در حوزه دیجیتال مارکتینگ تحت‌الشعاع قرار داده و این سازمان‌ها را مجبور به تغییر در استراتژی‌های کلان خود کرده است.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: همین روزها از پا در‌می‌آیید!
اگر اشتباهاتی که در این مطلب می‌خوانید را انجام دهید ...

سیگار نمی‌کشید؛ با نوشابه‌های انرژی‌زا میانه‌ای ندارید؛ فست‌فود نمی‌خورید و اهل خوردن شیرینی و شکلات هم نیستید. فکر می‌کنید اوضاعتان رو‌به‌راه است و عمری طولانی و سالم پیش‌رو دارید؟ متاسفانه باید به این رویای دور از واقعیت پایان دهیم. حتی اگر همه راه‌هایی که گفتیم را برای سالم ماندن رفته باشید، باز هم بعید نیست که با اشتباهات ساده‌ای، با جان و سلامت خود بازی کنید.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
یا مرگ یا دیجیتال!
آخرین شانس‌بانک‌ها در مورد بازده حقوق صاحبان سهام

بازده حقوق صاحبان سهام یک داستان غم‌انگیز است و تنها آن دسته از بانک‌هایی که به سمت دیجیتالی‌شدن حرکت خواهند کرد، می‌توانند امیدی برای بقا و تغییر داشته باشند. «بازده حقوق صاحبان سهام» برای بانکدارها و کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، عبارت آشنایی است.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
حساب استارت‌آپ‌تان را داشته باشید

شاید با این اپ‌ها بتوانیدکارت‌ویزیت‌ها را تبدیل به مخاطب کنید و جلوی خرج‌های اضافه را هم بگیرید ...

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
نت‌ایز، یکی از همان چینی‌های همه فن‌حریف است
چینی‌ها خوب یاد گرفته‌اند نمونه بومی خدمات‌دهندگان جهانی اینترنتی را بسازند

نت‌ایز  (NetEase) یک شرکت فناوری اینترنتی چینی است که خدمات آنلاین را در حوزه محتوا، جامعه، ارتباطات و تجارت ارائه می‌دهد. این استارت‌آپ در سال ۱۹۹۷ راه‌اندازی شد و در حوزه توسعه خدمات اینترنتی به چین پیشرو است. امروز، نت‌ایز برخی از بازی‌های کامپیوتری و همراه آنلاین چین، خدمات تبلیغاتی، خدمات ایمیل و پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی را ایجاد و اداره می‌کند. این یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی ویدئویی در دنیاست.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
داده‌ها در اسنت‌وی معنا پیدا می‌کنند

کاربری شبکه‌های اجتماعی در نگاه کاربران شاید فقط به عنوان ابزاری برای سرگرمی در اوقات فراغت و ارتباط آسان با دوستان و آشنایان باشد ولی از نگاه کسب‌وکاری این کاربری فراتر از بعد سرگرمی است و استفاده از آن می‌تواند در تحول یک کسب‌وکار نقش داشته باشد. 

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
کاری کنید به چشم موتورهای جست‌وجو بیایید
استراتژی محتوا برای رشد سئو چطور باید تدوین شود؟

سئو یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در علم بازاریابی در مورد آن صحبت می‌شود. اینکه چطور وب‌سایتی که ازنظر رتبه در سطح خوبی است، می‌تواند به رشد فروش و بالارفتن تعداد مخاطبان کمک کند، بر کسی پوشیده نیست.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مقابله‌به‌مثل با طرفداران دوآتشه بیت‌کوین
قبل از اینکه اسیر جو و هیجان کاذب ارزهای دیجیتالی شوید، این کتاب را بخوانید

این روزها افراد زیادی را می‌بینیم که چیزهایی درباره بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده شنیده‌اند. افراد کمی هم هستند که فناوری پشت بیت‌کوین یعنی زنجیره بلوک یا بلاکچین برایشان جذابیت دارد و درباره آن پرس‌وجو می‌کنند. از بین این افراد زیادی که گفتم کم نیستند کسانی هم که دوست دارند درباره بیت‌کوین بیشتر بدانند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: دردسرهای کمبود ویتامین رئیس!
چرا هر کاری که می‌کنید باز هم یک جای کار می‌لنگد؟

همه ماجرا تقصیر شما نیست. حتی تقصیر اهل خانه‌اش یا راننده بدخلق تاکسی هم نیست. مشکل جای دیگری است. مشکل سفره غذایی اوست؛ سفره‌ای که ناقص‌بودنش نمی‌گذارد ویتامین‌های لازم، به بدن این رئیس بدخلق برسد و هر روز عصبی‌مزاج‌تر از قبل می‌شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
رونمایی واتس‌اپ از یک نسخه کسب وکاری
واتس‌اپ یک اپلیکیشن مجزا برای کسب‌و‌کارهای کوچک راه‌اندازی می‌کند

واتس‌اپ یک اپلیکیشن مجزا طراحی کرده ‌که کسب‌و‌کارهای کوچک می‌توانند از آن استفاده کنند تا آسان‌تر با مشتریان خود در ارتباط باشند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چسبی که ردپایی از خود به جا نمی‌گذارد!
تبلیغ خلاقانه برند لانکو برای یک محصول معمولی

شاید برای همه ما اتفاق افتاده باشد که در گیرودار مشکلات روزمره زندگی، در حالی که با عجله مقصد خاصی را دنبال می‌کنیم یا اینکه در صفحات مجازی در پی مطلب مورد نظر خود هستیم، یک بیلبورد، یک پیام و یا یک تصویر خاص برای لحظه‌ای ما را از هدفی که داشتیم، غافل کرده و نظر ما را به خود جلب کند! 

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پست‌مارکت، سوپر‌مارکت آنلاین شاهرودی‌هاست
محمد و رضا محمدی دو برادر شاهرودی هستند با رویای داشتن یک استارت‌آپ بزرگ

خرید آنلاین مایحتاج روزانه از جمله سوژه‌هایی است که در میان ایده‌های استارت‌آپی کمتر با آن برخورد می‌کنیم و شاید حوزه‌ای است که مغفول مانده‌ و پتانسیل این را دارد تا بیشتر ‌روی آن کار شود. 

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چطور باید جلوی رئیس آینده‌تان بنشینید؟
اگر در مصاحبه شغلی، آنطور که باید قدم بردارید حتما استخدام خواهید شد

نیاز به شغلی تازه و محلی برای کسب درآمد از یک طرف و هماهنگ‌شدن یک جایگاه کاری با آرزوهای شما از طرف دیگر، دست به دست هم داده‌اند. با تمام وجودتان این کار را می‌خواهید اما لیست بلند‌بالای داوطلبان این جایگاه کاری مضطربتان کرده است. 

۰۹ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 88