شماره ۸۷

چالش‌های حقوقی استارت‌آپ‌‌ها چیست؟
در رویداد تجربیات استارت‌آپی مورد بحث قرار گرفت

رویداد تجربیات استارت‌آپی یا همان Startup Experience  که توسط مرکز نوآوری و کارآفرینی طرفه‌نگار برگزار می‌شود، پنجشنبه هفته گذشته در مجتمع نوآوری و فناوری دانشگاه الزهرا تعدادی از استارت‌آپ‌ها را دور هم جمع کرد تا درباره یک موضوع جدی اکوسیستم استارت‌آپی بحث کند. در این نشست که با موضوع مسائل حقوقی استارت‌آپ‌ها برگزار شد ...

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
نقدی بر موضع وزارت کار در قبال سایت‌های کاریابی

همزمان با تاسیس سایت کاربانک از ۲ سال پیش تاکنون مراجعاتی به ادارات مربوطه وزارت کار برای اخذ مجوز داشتم و باید بگویم برخلاف فرایندهای کند و دستورالعمل‌های بسیار قدیمی با رویکرد باز مسئولانی مواجه شدم که این نیت را داشتند که از سایت‌هایی که به قول خودشان «خوب» کار می‌کنند، حمایت کنند و به آنها مجوز فعالیت بدهند. 

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مشکل اکوسیستم پول است!

پلوتو استارت‌آپی است که در زمینه ساخت فروشگاه آنلاین فعالیت می‌کند و اگر کسی بخواهد فروشگاه خودش را بسازد، از او حمایت خواهد کرد. طه آشتیانی و سینا محمدی دو همکار قدیمی پلوتو هستند. 

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
هفته پرماجرای کاریابی‌ها

بعد از چند روز فرازوفرود و تب‌وتابی که کل جامعه استارت‌آپی کشور را درگیر کرده بود، سرانجام روز چهارشنبه هفته گذشته استارت‌آپ‌های کاریاب، جابینجا و سه‌سوت جابز رفع فیلتر شدند. این استارت‌آپ‌ها از ابتدای هفته به دلیل آنچه نداشتن مجوز کاریابی آنلاین از طرف وزارت کار عنوان می‌شد فیلتر شده بودند. 

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مشکل اکوسیستم  کمبود دولوپر است
فروز فروتن مدیر روابط عمومی نظربین:

استارت‌آپ نظربین، یک تیم ۹ نفره است‌ که ۳ نفر آنها هم‌بنیانگذار این استارت‌آپند. کار نظربین، سالم‌سازی محتوای تولیدشده توسط کاربران است. به گفته فروز فروتن، مدیر روابط عمومی نظربین، کار ‌روی الگوریتم این برنامه از سال ۸۷ شروع شده ولی از ۲سال پیش، تجاری‌شده و به درآمدزایی رسیده است. 

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
KBS: یک آژانس تبلیغاتی چالش‌پذیر

آژانس تبلیغاتی KBS که مقر آن در شهر نیویورک است، سختکوشی، خلاقیت و قدرت ابتکار را به عنوان اصلی‌ترین راهکارهای خود قرار داده است. استخدام یک تیم کارآفرین خلاق و جسور که ارائه راه‌حل‌های مبتکرانه را در دستور کار خود قرار داده‌اند...

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سهامداران می‌توانند از طرف شرکت‌ شکایت کنند؟
وقتی نباید شخصیت حقیقی و حقوقی‌تان را قاتی کنید!

اگر شما به عنوان یک کارآفرین، شرکتی تاسیس کرده‌اید‌، دانستن این نکته برایتان مفید است که به عنوان یک سهامدار یا شریک در یک شرکت، مستقلا و به‌تنهایی نمی‌توانید از طرف شرکت طرح دعوا کنید یا اینکه دعاوی مطرح‌شده علیه شرکت را پاسخ گویید.

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
زمان مناسب ثبت شرکت را بشناسید

از زمانی که یک ایده به ذهن کارآفرین می‌رسد تا زمان اجرایی‌کردن آن زمانی نسبتا طولانی صرف مراحل مختلفی چون نوشتن طرح توجیهی و BP و.... می‌شود. پرسشی که در این نوشته سعی بر پاسخگویی آن داریم آن است که در چه مرحله‌ای بهتر است نسبت به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری اقدام كنیم؟

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: چرا خرج و دخلتان با هم نمی‌خواند؟
این اشتباهات جیب شما را هر روز خالی‌تر می‌کند

هنوز روز پانزدهم ماه نیامده، حقوقتان تمام می‌شود. مشکل کجای کار است؟ درآمدتان کم است و فکر می‌کنید با حقوق کارمندی نمی‌توان یک زندگی را اداره کرد؟ شاید درآمدتان کم باشد، اما با قسمت دوم این جمله نمی‌توانیم کنار بیاییم.

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
شما شکارچی هستید، نه شکار
دلایل چندین ماه بیکاری‌تان را با خود مرور کنید

توانایی‌هایتان کم نیست. خودتان هم خوب می‌دانید! پس چرا هیچ کارفرمایی در ماه‌های گذشته، حاضر به پذیرفتنتان نشده است؟ چرا فرصت تجربه کردن را به شما نمی‌دهند و نمی‌گذارند قابلیت‌هایی که سال‌ها برای به دست‌آوردنشان تلاش کرده‌اید را به نمایش بگذارید؟ مشکل شما هستید یا بازار کار بی‌رونق؟

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
فین‌تک در2017 به‌اضافه چند پیش‌بینی برای 2018
بیت‌کوین اگرچه در حال ناامید کردن طرفداران متعصبش است اما زنجیره بلوک خوب می‌تازد!

۲۰۱۷ که زنگ پایانش زده شده، اما به‌نوبه خودش سال پرحادثه‌ای در صنعت پرداخت بود. سال ۲۰۱۷ برای حوزه پرداخت، سالی پر از تصمیمات، اقدامات انجام‌شده و یا درنظر‌گرفته و بازنگری و تجدیدنظرهایی بود که ثمره‌اش تغییرات مهم و اساسی بود که این صنعت به چشم خودش دید.

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه محدثه دهباشی
کمی نوت بردارید
با یکی از اپ‌های این هفته می‌توانید دستکتاپ‌تان را در فضای ابری کپی کنید و البته ارائه بهتری هم داشته باشید

سازندگان این اپ ادعا می‌کنند آینده روزنامه‌نگاری با این اپلیکیشن رقم می‌خورد. لکچر نوتس به افراد امکان می‌دهد تا روی دستگاه‌های همراه خود یادداشت‌هایی را به طور دست‌نوشته داشته باشند. نه تنها با این کار در مصرف کاغذ صرفه‌جویی می‌شود، بلکه موجب می‌شود که سازماندهی یادداشت‌ها آسان‌تر شده و از گم‌شدن یا خراب‌شدن آنها نیز جلوگیری خواهد شد.

۰۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
روایت رنو در موبایل‌های شما!
راهکارهای بازاریابی رنو به منظور حفظ هویت تجاری‌اش به تاکتیک‌های مختلفی گره خورده است

امروز‌ در میان برندهای مشهور اتومبیل جهان، نام تجاری رنو جایگاه ویژه خود را یافته و در کنار برندهای سرشناس دنیا قرار گرفته است. این شرکت فرانسوی با طراحی، ساخت و توزیع کلاس‌های مختلفی از خودرو، در حال حاضر در بین ۱۰ شرکت خودروسازی اول جهان قرار داشته و محصولات خود را به اغلب کشورهای دنیا عرضه می‌کند.

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
به‌موقع شروع کردیم و حالا 80 درصد بازار را در دست داریم

در حال حاضر تیم ما در حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ نفر است و حداقل ۳۵ هزار پیک موتوری داریم. او در گفت‌وگو با خبرگزاری شنبه‌پرس موفقیت الوپیک را مدیون شروع به‌موقع این استارت‌آپ عنوان کرده و گفته: «حتی اگر ما زودتر این استارت‌آپ را شروع کرده بودیم، باز هم نمی‌توانستیم پیشرفتی که تجربه کردیم را به‌دست آوریم.

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
استارت‌آپی برای عروس‌ و دامادها
محمدامین ابراهیمی درباره «عروس‌بوک» که با همسرش نیلوفر باغچه‌بند راه انداخته می‌گوید

برگزاری مراسم عروسی و تدارکات آن از طرفی هیجان‌انگیز و خوشایند است و از طرف دیگر پر‌استرس و وقت‌گیر. محمد‌امین ابراهیمی و همسرش نیلوفر باغچه‌بند، زن و شوهری هستند که به واسطه تجربه‌ای که در دشواری هماهنگی خدمات مجالس مختلف برای مراسم عقد خود داشتند، تصمیم می‌گیرند استارت‌آپ عروس‌بوک به نشانی‌ aroosbook.com  را راه بیندازند تا کار عروس و دامادهای بعدی را در این فرآیند راحت‌تر کنند. 

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
چگونه اوبر توانست در 6 سال با‌ارزش‌تر از جنرال‌موتورز شود؟

اوبر، اپلیکیشن درخواست‌محوری که از سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد، در این چند سال بیش از ۱۴‌بار جذب سرمایه به ارزش کلی بالغ بر ۱۰‌میلیارد دلار داشته است و در بیش از ۷۰ کشور دنیا حدود  ۷ هزار کارمند دارد و فعالیت می‌کند. در مقابل، کمپانی نام‌آشنای تولید خودروی جنرال‌موتورز با قدمت دیرینه ۱۱۰ سال است.

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

استارت‌آپ کاپرو به نشانی kapero.ir  استارت‌آپی است که سفارشات آنلاین خدمات منزل را در مشهد انجام می‌دهد. هسته اصلی کاپرو از ۷ نفر نیروی متخصص در حوزه‌های مهندسی عمران، مهندس کامپیوتر کدنویسی، مهندس مدیریت بازرگانی و گرافیک کار، مهندسی کارشناس ارشد بیوتکنولوژی و متمرکز بر CRM تشکیل شده است.

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
بایدو؛ فراتر از یک جست‌وجوگر است
با یکی از پربازدیدترین صفحات وب دنیا بیشتر آشنا شوید

 بایدو یک وب‌گاه جست‌وجوگر چینی است که دارای ۵۷ خدمت گوناگون، از جست‌وجو گرفته تا شبکه‌های اجتماعی است. این وب‌گاه قابلیت جست‌وجو در اینترنت، شامل عکس و فایل‌های صوتی مانند MP3 و... را فراهم می‌کند. از دیگر قابلیت‌های این وب‌گاه نوشتن عبارت مورد نظر به خط پین‌یین و برگرداندن آن به طور خودکار به چینی نوشتاری و جست‌وجو بر اساس آن است.

۰۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
صحبت از سهم 30درصدی بامیلوست!
پشوتن پورپزشک:

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل بامیلو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شنبه‌پرس، در رابطه با اتفاقات خوبی که از زمان شروع به کار بامیلو افتاده است، می‌گوید: «در رابطه با بامیلو وقتی صحبت از اتفاق خوب می‌شود، مهم‌ترینش این است که ما امروز داریم از شرکتی می‌گوییم که ۴۰۰ نفر پرسنل دارد. 

۰۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: دستورالعملی برای رفیق‌بازی در محل کار
چرا دوستان همکارتان، امروز فقط «همکار»تان هستند؟

پشت یک میز با هم می‌نشستید. این رابطه برای شما، تنها در محدوده هشت‌ساعت کاری هر‌روزه خلاصه نمی‌شد. رازهایتان را پشت همان میز با او در میان گذاشتید. بسیاری از فوت‌و‌فن‌های کار را از او یاد گرفتید و پا به پای او به سمت رویاهایتان حرکت کردید. اما چه شده که دوستی چندین‌ساله شما، امروز به یک رابطه سرد و پر‌تنش کاری محدود مانده است؟

۰۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 87