شماره ۸۴

آنالیزا می‌خواهد یک دستیار مالی هوشمند باشد
مهیار کرمی ۲۷ ساله، متولد تهران بنیانگذار یک استارت‌آپ حسابداری است

واژه حساب‌وکتاب ‌یا دخل‌و‌خرج که به میان می‌آید ناخودآگاه ذهن به سمت کسب‌وکار و حسابداری امور مالی می‌رود. ولی حساب دخل‌و‌خرج را داشتن برای هر فردی در زندگی جزو الزامات است؛ اینکه چگونه هزینه‌ها را مدیریت کند تا بتواند در کنار خرج‌هایی که دارد، پس‌انداز هم داشته باشد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
واکاوی رمز موفقیت استارت‌آپی آتلانتا
حمایت و حجم تولید در کنار چالش تامین مالی، دو روی سکه امیدها و بیم‌های استارت‌آپ‌های آتلانتاست

آتلانتا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین‌ هاب‌های استارت‌آپی آمریکا شناخته می‌شود. این شهر با در اختیار داشتن منابعی نظیر جورجیا تک، دانشگاه اموری و شرکت‌هایی که در فهرست ثروتمندترین‌ها قراردارند، نگاه کارآفرینان زیادی را به خود خیره کرده است. نشریه‌‌ فوربس در گزارشی از روند تغییرات و پیشرف این شهر در حوزه استارت‌آپ‌ها می‌نویسد،در چند سال گذشته، آتلانتا به دلیل هزینه‌های مناسب تولیدی و دور‌هم جمع‌‌کردن شرکت‌هایی با سرعت رشد بسیار بالا در حوزه‌‌ تکنولوژی مورد توجه قرار گرفته است. 

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
هرچه زور می‌زنید رنک نمی‌گیرید!
اشتباهاتی که سئوی شما را جوانمرگ می‌کند

یکی از مهم‌ترین اهداف هر کسب‌و‌کاری بهبود سئوی سایت است. موضوع سئو به اندازه‌ای مهم است که می‌توان گفت کسب‌و‌کارهایی که بتوانند سئوی سایت خود را به صورت چشم‌گیری بهبود ببخشند، تقریبا‌ در سرازیری موفقیت قرار گرفته‌اند. در این مقاله قصد داریم مشکلات رایج در این زمینه را بررسی کنیم و راه‌حل‌هایی را ارائه دهیم. 

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: در کوچه خوشحالی خانه بسازید!
چطور می‌توانید لبخند را روی لبتان ماندگار کنید

حتی اگر زمین بلرزد، هوا آلوده شود و با وجود بیشتر‌شدن هزینه‌های زندگی، درآمدتان افزایش پیدا نکند، نباید به غم مجال خانه‌کردن در دلتان را بدهید. نباید بگذارید لبخند، از خانه‌تان فراری شود و روزمرگی آمیخته با غمزدگی شما را گرفتار خود بکند.

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
گهواره وحشت را متوقف کن!
وقتی زمین از لرزش می‌‎ایستد اما روان شما آرام نمی‌شود

همه‌چیز از لرزش گلدان روی میز، تکان خوردن لامپ‌های روی سقف و همهمه‌ای که از خانه همسایه‌ها به گوش می‌رسد، شروع می‌شود. پله‌ها را دو تا یکی پایین می‌روید، همسایه‌ای که آرام‌تر از شما راه را طی می‌کند هل می‎‌دهید و بی‌توجه به همه هشدارهای گفته شده، فرار را به پناه بردن در چارچوب‌ها ترجیح می‌دهید. هوای آلوده را فراموش می‌کنید. 

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: پایان عصر قلدری!
چطور می‌توانید وقتی حق با شماست رئیستان را به عقب‌نشینی وادار کنید

اوست که نامه تمدید قراردادتان را امضا می‌کند. اوست که مشخص می‌کند ۸ ساعت حضورتان در محیط کار را چطور سپری کنید و در نهایت اوست که شما را با لبخند یا آشفتگی و عصبانیت راهی خانه می‌کند. رئیس شما، یکی از مهم‌ترین آدم‌های زندگی‌تان است؛ فردی که می‌تواند به رشد و امیدواری‌تان به آینده‌ای روشن کمک کند، یا اینکه خسته، عصبی و کلافه‌تان کند.

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
ویرگول؛ می‌خواهد مدیوم ایران باشد!
گفت‌وگو با علی آجودانیان که با همشهری‌های اصفهانی‌اش یک استارت‌آپ محتوامحور راه انداخته است

علی آجودانیان به همراه علی حدادکار و پیمان امیدی بنیانگذاران استارت‌آپ ویرگول به نشانی virgool.io‌ هستند که در واقع وبلاگی در قالب یک شبکه اجتماعی است؛چیزی شبیه مدیوم انگلیسی‌زبان که برای ایران ایده‌ای که جالب و جدید به نظر می‌رسد و آنها با وجود چالش‌هایی که استارت‌آپ‌های محتوا‌محور با آن روبه‌رو هستند، به آینده امیدوارند.
 

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
گرافیک و کمی هم آموزش آنلاین
معرفی سه استارت‌آپ که شاید محصولات آنها ایده‌های خوبی به شما بدهد

کانوا به کاربران کمک می‌کند تا در صورت نیاز به یک طراح گرافیک از قدرت خلاقانه خود استفاده کنند. کانوا یک اپلیکیشن ویرایش عکس و طراحی استرالیایی است که در مطالب و بنر‌های رسانه‌ اجتماعی، مطالب وبلاگ‌ها، کارت‌های تشکر، دعوتنامه‌ها، پوسترها، آگهی‌ها، کارت تجاری، لوگوها و غیره تخصص دارد.

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
دایرکت بده اما بیرون از اینستاگرام!
اینستاگرام در حال آزمایش یک پیام‌رسان است که جایگزین صندوق ورودی فعلی‌اش خواهد شد

اینستاگرام دارد یک اپلیکیشن واحد به نام دایرکت را برای پیام‌های خصوصی آزمایش می‌کند تا قابلیت‌های پیام‌رسانی را از اپلیکیشن اصلی حذف کند. دایرکت، که مانند اسنپ‌چت پس از باز‌شدن یک دوربین را نشان می‌دهد، در ۶ کشور اعم از شیلی، ایتالیا، پرتغال، ترکیه و غیره در دو نسخه اندروید و آی‌اواس در دسترس قرار می‌گیرد ...

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
با سی‌فایو، سایت بساز
رسول زارع از سایت‌ساز آنلاین‌شان می‌گوید

با گسترش اینترنت، تقاضا برای طراحی وب‌سایت نیز به همان نسبت افزایش یافته ‌و اکثر کسب‌و‌کارهایی هم که در فضای آفلاین فعالیت دارند تمایل دارند که وب‌سایتی را داشته باشند تا از این طریق بتوانند بهتر با مخاطبان در ارتباط باشند. بر همین اساس در فضای استارت‌آپی نیز استارت‌آپ‌های سایت‌ساز زیادی شروع به فعالیت کرده‌اند...

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
استارت‌آپ‌ها از مرزهای کشور فراتر می‌روند
مدیرعامل استارت‌آپ بولتن گفت:

مدیرعامل استارت‌آپ بولتن گفت: «در یک سال گذشته استارت‌آپ‎ها رشد قابل توجهی داشته‎اند و استارت‌آپ‎های کوچک به خوبی درحال رشد هستند. خوشبختانه بسیاری از استارت‌آپ‎های ما به فضای کشورهای حاشیه خلیج فارس هم وارد می‌شوند و به زبان عربی هم برنامه عرضه می‌کنند...

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
خلق درآمد با سرویس ارزش افزوده موبایل

سرويس ارزش افزوده موبايل شامل پيام متنى، پيام صوتى، USSD، اپليكيشن، بازى و ... است که یک حوزه جذاب با فرصت‌های بالقوه اقتصادی بالا برای کسب‌و‌کار است...

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
استارت‌آپ ویکند معماری

موسسه مطالعات راهبردی معماری با همکاری Awarenesss که در جهت توسعه برند و مشاوره در حوزه مارکتینگ فعال است و قطب علمی فناوری دانشگاه تهران، به طور مشترک رویداد آرکی-تک را تدوین کرده‌اند...

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
گردشکار؛ تور کارآفرینی هدفمند

گردشکار یک برنامه بازدید یک‌روزه از پارک فناوری پردیس، بزرگ‌ترین پارک فناوری خاورمیانه به صورت تخصصی است که با رویکرد طراحی صنعتی برگزار می‌شود...

 

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
برای بازاریابی محتوا چقدر باید هزینه کرد

اهمیت‌دادن به بازاریابی محتوا و چگونگی درست انجام دادن آن از نکاتی است که در پیشرفت کسب‌وکار ما بسیار تأثیرگذار است. این مسئله که برای رسیدن به اهداف خود چقدر هزینه نیاز دارید، یکی از مهم‌ترین عواملی است که در بازاریابی محتوا باید در نظر بگیرید. اولین قدم در یک بازاریابی موفق، استراتژی‌های محتواست. 

۰۴ Dei 1396 بدون دیدگاه
سه استارت‌آپ موفق در یک قاب
مدیرعامل‌های الوپیک، اسنپ‌فود و مامان‌پز از استارت‌آپ‌هایشان گفتند

در نخستین پنل کارآفرینان مهدی نایبی مدیرعامل الوپیک، سعید لطفی مدیرعامل اسنپ‌فود و تبسم لطیفی بنیانگذار مامان‌پز حضور داشتند و مدیریت پنل بر عهده اکبر هاشمی مدیرمسئول هفته‌نامه شنبه  بود. در این پنل بیشتر در مورد آمار و ارقامی که این استارت‌آپ‌ها به دست آورده‌اند، صحبت شد و البته از جذب سرمایه و اینکه سرمایه‌گذاران این شرکت‌ها چه کسانی هستند.  

۰۴ Dei 1396 بدون دیدگاه
گزارش تصویری دومین همایش یلدای کارآفرینان استارتاپی 1396

حضور حداکثری فعالان اکوسیستم  استارت‌آپی در همایش یلدا، نشان داد این زیست بوم روزهای امیدوار‌کننده ای در پیش‌رو دارد. 

۰۴ Dei 1396 بدون دیدگاه
مشکلات‌تان را در اتحادیه خودتان حل کنید!
سورنا ستاری در همایش بزرگ کارآفرینان استارت‌آپی ایران:

سورنا ستاری، معاونت علمی ریاست جمهوری در همایش بزرگ کارآفرینی استارت‌آپی کشور، با بیان اینکه همایش یلدای کارآفرینان دورهمی بخش خصوصی است و جای ما دولتی‌ها نیست، اشاره کرد که از سال گذشته تاکنون در اکوسیستم اتفاقات مثبتی افتاده است؛ «در اکوسیستمی که من دوستش دارم، ارزشش به وجود آدم‌های آن است.

۰۴ Dei 1396 بدون دیدگاه
با سی‌فایو، سایت بساز
رسول زارع از سایت‌ساز آنلاین‌شان می‌گوید

با گسترش اینترنت، تقاضا برای طراحی وب‌سایت نیز به همان نسبت افزایش یافته ‌و اکثر کسب‌و‌کارهایی هم که در فضای آفلاین فعالیت دارند تمایل دارند که وب‌سایتی را داشته باشند تا از این طریق بتوانند بهتر با مخاطبان در ارتباط باشند. بر همین اساس در فضای استارت‌آپی نیز استارت‌آپ‌های سایت‌ساز زیادی شروع به فعالیت کرده‌اند. 

۰۴ Dei 1396 بدون دیدگاه
کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند 2018
با رویکرد اهمیت بانکداری هوشمند در ایجاد شهر هوشمند برگزار می‌شود

کنگره جهانی فناوری‌های هوشمند(IC-Tech 2018) با رویکرد هوشمندسازی و تحول نظام اداری با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه‌های معتبر کشور، با هدف بررسی اصلاح فرآیندها و برنامه الکترونیکی‌کردن خدمات دستگاه‌ها و واکاوی برنامه دوم نقشه راه اصلاح نظام اداری (توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری) با دعوت از مقامات ملی، مدیران فناوری اطلاعات و اعضای کمیته‌های توسعه دولت الکترونیک و هوشمند‌سازی دستگاه‌های سراسر کشور بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

۰۴ Dei 1396 بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 84