شماره ۸۰

پیش‌فروش ۳۵ میلیون‌تومانی روژمان در نیک‌استارتر

روژمان یکی از کاندیدهای جشنواره آیدیران ۹۶ برای کسب عنوان ایده برتر شده‌ است. در همایش طراحی صنعتی یازدهم آذرماه مشخص می‌شود که محصول روژمان یکی از ایده‌های برتر یا برترین ایده ۹۶ خواهد بود یا نه.

۰۹ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
تمرکز بر یک بخش از بازار بدون اشاره به برند
رویکرد عمودی غیر‌برندی به بازاریابی محتوا چیست و چرا باید موردتوجه قرار گیرد؟

بازاریابی محتوایی یا بازاریابی کانتنت یکی از انواع بازاریابی است که در طول سال‌های اخیر توانسته ‌تأثیر بسزایی در جلب توجه مشتریان نسبت به محصولات داشته باشد. امروزه سطح آگاهی انسان نسبت به انسان‌های گذشته بسیار بالاتر رفته و تجربه‌هایش به او آموخته که هر کالایی که تبلیغ می‌شود، لزوما قرار نیست کالایی باکیفیت محسوب شود.

۰۹ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
آژانسی که یک ارتباط معتبر را پی می‌ریزد

در سال ۱۹۹۲جان والنتین، اسکات مک‌کورمیک و کریگ لیگیبل با همکاری هم، یک آژانس بازاریابی راه‌اندازی کردند که هدف اصلی آن برقراری یک ارتباط معتبر و پایدار با مردم بوده است.

۰۹ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
به روش ماسک، مشکلات را حل کنید
مدیرعامل خلاق تسلا می‌گوید به جای فکر کردن به رقبا، به راهکارهای علمی فکر کنید

ایلان ماسک، مدیرعامل خلاق تسلا و اسپیس‌ایکس معتقد است کارآفرینان کمتر از روش‌های علمی برای حل مشکلات خود استفاده می‌کنند. کارآفرینان به اعمال رقبای خود فکر می‌کنند و در مورد نتایج مطلوب خیال‌پردازی می‌کنند...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
برترین محیط‌های کار جهان در سال ۲۰۱۷ از نگاه نشریه ‌فورچون

سال ۲۰۱۷ رو به پایان است. در سال جاری، رقابت برترین شرکت‌های جهان برای استخدام و حفظ بهترین نیروهای کاری همچنان ادامه داشت. نشریه‌ فورچون نیز با همکاری چندین موسسه‌ تحقیقاتی جهانی، محیط کار شرکت‌های مشهور سراسر دنیا را مورد بررسی قرار داده و درنهایت ماه گذشته، فهرست برترین محیط‌های کار جهان در سال ۲۰۱۷ را به این شرح اعلام کرد...

 

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بریزوبپاش؛ یک تک‌شاخ را زمین زد!
داستان شکست بیپی که بزرگ‌ترین فروشنده ماشین‌های دست‌دوم آمریکا بود

صنعت اتومبیل آمریکا در طول چند سال اخیر روندهای متفاوتی را تجربه کرده است. گرچه فروش خودروهای کارکرده در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶ درصد رشد داشت و پیش‌بینی می‌شود این رشد در سال‌های آتی نیز ادامه پیدا کند...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
ای‌نماد درگیر با چالش  اعتبار
حدود یک ماه است که کسب‌وکارهای آنلاین کشور از دردسرهایی که ای‌نماد ایجاد کرده، می‌نالند

سرانجام پس از توقف سه‌هفته‌ای که در روند صدور ای‌نماد به‌وجود آمده بود، طی روزهای اخیر این اختلال برطرف شد. با این وجود، بسیاری از فعالان عرصه تجارت الکترونیک و استارت‌آپ‌ها ایرادهای بسیاری را به مکانیسم اعتماد‌سازی از طریق ای‌نماد وارد می‌دانند...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
گل و گیاه آنلاین در ایران‌درخت
حامد کبیری به همراه هم‌بنیانگذارش منوا آندرنسیان یک استارت‌آپ سبز راه‌اندازی کرده اند

توجه به محیط‌زیست و فضای سبز با صنعتی‌شدن شهرها و آلودگی آن، این روزها بیش از پیش دارای اهمیت شده است. به طوری که جامعه استارت‌آپی ایران نیز از این قاعده مستثتی نیست و استارت‌آپ‌های مختلفی با موضوع توجه به طبیعت و گل و گیاه شکل گرفته‌اند.

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سورنو یک ‌هایپرمارکت اینترنتی

شکل‌گیری زندگی مدرن در ایران در سال‌های اخیر منجر به تشکیل فروشگاه‌های بزرگ (هایپر‌مارکت‌ها) شده است و گردآوری تمام نیازهای مشتریان در یک مکان، سهولت در خرید، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، رضایتمندی را برای آنها به ارمغان آورده است...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
شیپو، یک باربر بین‌المللی است

شیپو (Shippo) یک شرکت نرم‌افزاری آمریکایی است که به کسب‌و‌‌کارهای تجارت الکترونیک، بازارهای آنلاین‌ و پلتفرم‌ها کمک می‌کند تا امکان ارسال محصولات خود با چندین حامل را از طریق API و اپلیکیشن وب خود یکپارچه‌سازی کنند...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سه دلیل یک سقوط

جاناتان گبائر، جوانی بود که در برلین، هاب استارت‌آپی آلمان، زندگی می‌کرد. او در سال ۲۰۱۰ همراه با خواهرش سوزانا، استارت‌آپی را بانام exploreB2B راه‌اندازی کرد. این استارت‌آپ، سایتی انتشاراتی برای تولید محتوای کسب‌وکاری بود. جاناتان و سوزانا گبائر، در مرحله‌‌ اول یک محصول اولیه برای بازار آلمان ساختند و موفق شدند نظر یک سرمایه‌گذار را نیز جلب کنند. 

۰۷ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
همه‌چیز درباره کراودفاندینگ با فیس‌بوک
در روزهایی که همه می‌خواستند به مردم کرمانشاه کمک کنند، ایرانیان خارج از کشور از پلتفرم کراودفاندینگ فیس‌بوک استفاده کردند

زلزله اخیری که در غرب کشور اتفاق افتاد و قربانیان زیادی هم داشت، اتفاق ناراحت‌کننده و دلخراشی بود که روزهای پایانی آبان ماه همه را سیاه کرد و باوجود شبکه‌های اجتماعی، این ناراحتی و سیاهی در کسری از ثانیه و یا طی چند دقیقه بیشتر و پررنگ‌تر شد؛ اما شاید یکی از اتفاقات دلگرم‌کننده‌ای که در خلال این حادثه پیش آمد، کمک‌های مردمی بود که از گوشه‌وکنار کشور و حتی خارج از کشور برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه جمع شد. 

۰۷ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
گزارش تصویری از شب باشکوه استارت‌آپ‌ها
۲۹ ذر ماه با حضور حداکثری چهره‌های مطرح و فعالان اکو‌سیستم استارت‌آپی ایران برگزار می شود

سال قبل کارآفرینان استارتاپی از دغدغه‌هایشان گفتند؛ ازاینکه به دغدغه‌های جامعه هم توجه دارند و تاکیدشان بر این بود که ما داریم  با همه مشکلات کار می‌کنیم. به جای سنگ‌اندازی، کمک کنید.

۰۷ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
شروع بی‌سروصدای «ولث‌تک‌ها»
مدتی است ولث‌تک‌ها (استارت‌آپ‌های حوزه بورس )کار خود را در ایران شروع کرده‌اند و احتمالا در آینده نزدیک از آنها بیشتر بشنویم

بورس، بانک و بیمه سه ضلع اصلی فعالیت‌های مالی یک کشور را تشکیل می‌دهند و استارت‌آپ‌های فین‌تکی اکنون با ورود به هر سه آنها توانسته‌اند گردوخاکی در بخش‌های اقتصادی کشور راه‌بیندازند. 

۰۷ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
تماس‌های ناخواسته را مسدود کنید
سه اپلیکیشن کاربردی برای زندگی و کار روزانه

همیشه این مشکل وجود دارد که تعداد کمی از جلسات کارآمد هستند. با آنلاین‌شدن مکالمات رو در رو، این امکان وجود دارد که مکالمات معنی‌دارتری در یک ساختار نظام‌مند به وجود آید. ویدئو‌کنفرانس یکی از بهترین شیوه‌ها برای برگزاری جلسات کارآمد است و اپلیکیشن‌هایی مانند آی‌میت به کاربران امکان می‌دهند تا به طور مستقیم از طریق تقویم تلفن هوشمند خود آنها را برنامه‌ریزی کنند.

۰۷ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
کارینو؛ کارجوی اینترنتی
معرفی یک اپلیکیشن فارسی برای ثبت و جستجوی آگهی‌های استخدام

امروزه اپلیکیشن‌های همراه جایگزین روش‌های سنتی کسب‌و‌کار و یافتن شغل شده‌اند. در اینجا اپلیکیشنی به نام کارینو را معرفی می‌کنیم که به کارجویان کمک می‌کند تا شغل موردنظر خود را بیابند. کارفرمایان نیز می‌توانند با نصب این برنامه نیروی کار مورد نیاز خود را استخدام کنند.

۰۷ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
استارت‌آ‌پ‌ها به یاری توان‌یاب‌ها می‌روند
جزئیات برنامه‌های جشنواره توان‌تک اعلام شد

جشنواره توان‌تک با هدف فرهنگ‌سازی اشتغال توان‌یابان و ایجاد زمینه‌های ارتباط موثر استارت‌آپ‌ها با توان‌یابان، از ۲۱ تا ۲۴ آذر، در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌شود. 

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بازارهای بزرگ و سهم کوچک استارت‌آپ‌ها

در این گزارش کوتاه، آماری از مصرف سالانه و گردش مالی موجود در بعضی از بازارهای مواد غذایی ایران ارائه می‌شود؛ بازارهایی که هنوز شاهد حضور جدی استارت‌آپ‌ها نیستند و از گردش مالی چندین هزار میلیارد تومانی و میلیارد‌ دلاری‌شان چیزی به حوزه آنلاین نداده‌اند. در این گزارش تنها به بعضی از بازارها اشاره شده است. 

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
شرکت‌هایی که کارمندانشان پای‌کارند!

تعهد شغلی کارمندان (Employee Engagement)، کیفیتی است که نشان می‌دهد آنها چه درکی از نقش خود و اهداف سازمان دارند و تا چه حد خود را با مسیر اصلی شرکت، همراه می‌بینند. رابطه‌‌ مستقیم تعهد شغلی و بهبود کارایی منابع انسانی، این موضوع را به یکی از مهم‌ترین سوژه‌های مدیریت تیم تبدیل کرده است.

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بدعت‌های خطرناک؟

بدعت یعنی چیز نوپیدا و بی‌سابقه؛ آیین نو؛ رسم تازه. برخی بدعت را امری پسندیده می‌دانند و برخی نه. سعدی می‌گوید «زحسن روی تو بر دین خلق می‌ترسم ‌/ که بدعتی که نبوده ست در جهان آری». برخی دیگر بر این باورند که هرگونه نوآوری غیر مجاز است، ولی برخی دیگر معتقدند در طول زمان بسته به شرایط برخی تغییرات باید انجام شوند.

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه رضا قربانی

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 80