شماره ۷۹

یک قدم پا پس بکشید، استرس صد قدم جلو می‌آید
با اضطراب چشم‌در‌چشم شوید و مهارش کنید

نفس‌های سریع، گر‌گرفتگی و تعریق، لرزش دست‌ها و احساس گیر‌افتادن در فضایی ناامن، تنها برخی از علائمی هستند که با تجربه‌کردن استرس، سراغ شما می‌آیند. استرسی که بوق ماشین‌ها، آلودگی هوا، اخبار دلخراش و همکاران آزار ‌دهنده می‌توانند به شما وارد کنند، بدون تردید خود را با نشانه‌های جسمی به شما معرفی می‌کند؛ نشانه‌هایی که اگر آنها را جدی بگیرید، استرس گاه و بی‌گاهتان، به اختلالی مزمن و نیازمند درمان تبدیل نمی‌شود.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
دانش تضمین

یادداشت حسام‌الد‌ین ایپکچی  |  حقوق، قرار است چه گلی به سر ایده تجاری ما بزند؟ احتمالا‌ این روراست‌ترین سوال و خودمانی‌ترین لحنی است که می‌شود به مدد آن یک دغدغه عمیق و جدی را مطرح کرد. ما در یادداشت‌های سابق گذرا و اجمالی به ضرورت‌های بلندمدت قانونی‌سازی یک کسب‌و‌کار و تامین زیرساخت‌های حقوقی پرداخته‌ایم اما این سوال همچنان برجا‌ مانده که از حقوق انتظار داریم چه مزیتی به کسب‌و‌کار ما اضافه کند؟

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
حمایت کرملین از استارت‌آپ‌ها

اکوسیستم استارت‌آپی روسیه به تدریج در دهه گذشته ساخته شده و در ۴ سال گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است. دولت عامل محرکه توسعه استارت‌آپ‌ها به شمار می‌رود و پروژه‌هایی را برای کمک به استارت‌آپ‌ها طراحی می‌کند. مشهورترین آنها پروژه اسکولکوو است که هدف ایجاد یک شهرنوآوری در خارج از مسکو است که مجموعه‌ای از دانشگاه‌های برجسته،لابراتوارهای شتاب‌دهنده و دیگر زیرساخت‌ها در آن قرار دارد.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پرشین‌سورپرایز سورپرایز می‌کند!

وقتی می‌شنویم یک نفر به خاطر تولد یا سالگرد ازدواجش سورپرایز شده است، هیجان این اتفاق نا‌خودآگاه به ما هم سرایت می‌کند و خودمان را جای فرد سورپرایز‌شده می‌گذاریم و سعی می‌کنیم بفهمیم چه احساسی در آن لحظه در او ایجاد شده است. شاید هیچ‌گاه به ذهنمان خطور نکند که برگزاری مراسم سورپرایز بتواند ایده راه‌اندازی یک استارت‌آپ باشد.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
ما کجای این اکوسیستم هستیم؟

یادداشت محمود محمدی  |  اکوسیستم را از نظر تئوری می‌توان به این صورت تعریف کرد‌: سیستم طبیعی شامل گیاهان، حیوانات و میکروارگانیسم‌ها (مجموعه‌‌ موجودات زنده) است که در یک ناحیه مشخص با همه‌‌ عوامل و اجزای فیزیکی غیرزنده‌‌ محیط در تعامل هستند. اگر مبنا را بر اساس تعریف بالا در نظر بگیریم، پس اکوسیستم یا اکوسیستم‌ها به سیستم‌هایی گفته می‌شوند که از چند بخش تشکیل می‌شوند و طبق تعریف سیستم، دارای مرزها و حدود مشخصی هستند. 

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
دانشگاه شخصی خودتان را راه بیندازید
اودمی یکی از موفق‌ترین استارت‌آپ‌های حوزه آموزش آنلاین است

 اودمی.کام (Udemy) یک پلتفرم آموزش آنلاین است. این پلتفرم برای بزرگسالان حرفه‌ای در نظر گرفته شده است. برخلاف برنامه‌های آکادمی که مدل اصلی آنها دوره‌های سنتی آموزشی هستند، اودمی یک پلتفرم برای متخصصان مختلف ارائه می‌دهد تا دوره‌هایی را ایجاد کنند که می‌توان آنها را به عموم، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای یا‌ یک شهریه کم، ارائه داد.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
کارپینو زیرمجموعه تاکسیرانی نیست!
معاون حمل‌و‌نقل شهرداری تهران:

معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه کارپینو زیرمجموعه تاکسیرانی نیست، گفت: این شرکت تنها با دریافت مجوز از سازمان تاکسیرانی، برای ارائه سرویس از رانندگان تاکسی ثبت‌نام کرده است.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
فرار از ناامیدی به سبک اسنپ‌چت
اسنپ‌چت تلاش دارد با بازطراحی اپلیکیشن خود، بخشی از بازاری را که از دست‌داده، پس بگیرد

به نظر می‌رسید که اسنپ‌چت می‌تواند چشم‌انداز ایوان اسپیگل، مدیرعامل این شرکت‌ را به عنوان تحول بعدی در نحوه ارتباط افراد با یکدیگر معرفی و محقق کند ...

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
رگولا توری کراودفاندینگ‌ ها؛ چرا و چگونه؟
همزمان با زلزله کرمانشاه، بحث تامین مالی جمعی و قوانین مرتبط با آن هم داغ شده است

هفته گذشته مهم‌ترین خبر کشور، زلزله کرمانشاه بود و بسیاری از استارت‌آپ‌های تأمین مالی جمعی سعی کردند درزمینه‌ تهیه کمک‌های مالی برای مردم نقش مهمی داشته باشند. در این گزارش به این موضوع پرداخته‌ایم که آیا سامانه‌های تأمین مالی جمعی به دستورالعمل از سوی نهادهای دولتی نیاز دارند؟

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
حرص‌خوردن برایتان خوب است!
احساسات منفی‌تان را بیش از اندازه مخفی نکنید

فکر می‌کنید کسانی که خوب با شرایط کنار می‌آیند و سخت‌ترین روزها را تحمل می‌کنند، کسانی که با رئیس روی اعصاب، می‌سازند و با همکار عصبی کنار می‌آیند، درگیر احساسات منفی نمی‌شوند؟ اشتباه می‌کنید! همه آدم‌ها، چه در اجتماع چهره‌ای مقبول باشند و چه عبوس و بی‌اخلاق، با احساسات منفی درگیر می‌شوند.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
خاک استارت‌آپی آمستردام ‌‌حاصلخیز است
نگاهی به شهرهای مهم استارت‌آپی اروپا که در بین آنها پدیده‌هایی چون تالین وجود دارد

موفقیت در کارآفرینی، فقط در ایده خوب و اقدام در زمان مناسب خلاصه نمی‌شود، بلکه پارامترهای دیگری مانند مکان مناسب، سیاست‌های انبساطی پولی توسط بانک‌ها، برنامه‌های محرک اقتصادی، بازار رو به رشد سرمایه‌گذاری، مراکز شتاب‌دهنده، هزینه‌های راه‌اندازی یک بنگاه و ارتباطات نیز تاثیرگذار هستند...

۳۰ Aban 1396 بدون دیدگاه حامد رسولی
نایجل آستن چطور امپراطور پوشاک استرالیا شد؟
یک لباس‌فروش دوره‌گرد استارت‌آپی موفق را خلق کرده که ۱۵۰۰ شعبه دارد

نایجل آستن، تنها ۱۸ سال داشت که به کارآفرینی علاقه‌مند شد. گرچه تازه در دانشگاه ثبت‌نام کرده بود، اما ارتباط چندانی بین رؤیاها و رشته‌‌ تحصیلی‌اش وجود نداشت...

۳۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
سهم 90 درصدی دیجی‌کالا را قبول نداریم!

مدیرعامل بامیلو در مصاحبه‌ای که با سایت دیجیاتو انجام داده، گفته سهم ۹۰‌درصدی دیجی‌کالا از بازار خرده‌فروشی آنلاین کشور را قبول ندارد چراکه به گفته او تنها بامیلو ۳۰ درصد از این بازار را در اختیار دارد...
 

۳۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
تیکا؛ سکه بخر، زبان یاد بگیر!
حامد وفایی، حسین محسنیان و علی رضایی سه دوست ۲۶ ساله هستند با یک استارت‌آپ چندماهه!

یادگیری زبان انگلیسی یکی از موضوعاتی است که هیچ‌وقت به قول معروف از مُد نمی‌افتد و همواره افراد به دنبال راهی می‌گردند تا بتوانند در مدت زمان مشخصی دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنند و در محیط کار و زندگی از آن بهره ببرند...

۳۰ Aban 1396 بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
آینده کسب وکارها در دست یادگیری ماشینی است

مهدی خادمی‌مقدم مدیر عامل اسپید |   یادگیری ماشینی (Machine Learning) یکی از زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی است که روی مطالعه و ساخت الگوریتم‌هایی با قابلیت یادگیری داده‌ها و اطلاعات تمرکز دارد. چگونه؟ یعنی چه؟ یعنی اینکه ما یک کد محدود و کوچک می‌نویسیم و داده‌های مناسب را در اختیار آن قرار می‌دهیم. نمونه بارز آن اتومبیل‌های خودران است.

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه
گام‌های راه‌اندازی استارت‌آپ

 همیشه راه‌اندازی کسب‌و‌کار شخصی ریسک‌های بزرگی به همراه دارد؛ از ترس شکست این کسب‌و‌کار گرفته تا تامین هزینه‌های لازم و گاهی اوقات نیز با مشکل بزرگ‌تری رو‌به‌رو هستیم؛ اینکه ایده‌های خوبی در سر داریم اما نمی‌دانیم گام‌های اولیه را چگونه برداریم؟! 

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه
طراحی پیچ‌دک در گاراژ فرمانیه

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری انجمن سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر‌، کیمیا کالج و گاراژ  فرمانیه دوره‌های تخصصی برای پرسنل و کارآموزان شرکت‌ها و نهادهای تامین مالی از جمله سرمایه‌گذاران خطر‌پذیر،شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش در حال برگزاری است.

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه
فروش به سبک هارلی دیویدسون
در همایش بازاریابی و فروش گیلان آموزش داده می‌شود

سازمان‌ها بدون فروش و بازاریابی اثربخش بقا نداشته، رو به افول رفته و در نهایت ورشکستگی را تجربه خواهند کرد. ۷۰ درصد از سازمان‌های سودآور در آمریکا، سرانه آموزش فروش بیش از ۱۰۰ ساعت در سال را تجربه کرده و مدیران و کارکنان فروش این سازمان‌ها دوره‌های فشرده و متعدد فروش و بازاریابی را به صورت منظم می‌گذرانند که تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش، تعداد مشتریان و سهم بازار دارند.

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه
با «سیم‌پی»، هم بلیت تئاتر بخرید و هم شارژ موبایل
گفت‌وگو با مهرداد فضیلت بنیانگذار یک استارت‌آپ خدماتی

مهرداد فضیلت بنیانگذار سیم‌پی (simpay.ir‌) ، متولد ۶۱ در تهران است و لیسانس خود را در رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه علوم و تحقیقات گرفته است و فوق لیسانس MBA از دانشگاه شریف دارد. «‌من در حوزه‌های مختلفی کار کرده‌ام. بعد از اینکه لیسانسم را گرفتم، وارد بازار کار تجهیزات پزشکی شدم ولی این رشته فیلد مورد علاقه من نبود. بر همین اساس تصمیم گرفتم تحصیلاتم را در رشته MBA ادامه دهم.

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه
 آموزش آنلاین در آموزش‌یک

همیشه وقتی اسم آموزش به میان می‌آید، در ذهن ما مجموعه کلاس‌هایی متصور می‌شود که در آن میز و صندلی وجود دارد ولی امروزه تعریف آموزش تغییر کرده و آموزش‌های آنلاین یا مجازی این امکان را برای کاربران ایجاد کرده است تا بتوانند از طریق لپ‌تاپ، موبایل و تبلت خود آموزش ببینند. از همین‌رو استارت‌آپ‌های مختلفی در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌اند. 

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 79