شماره ۳۷

بدانید و مشکل مالیاتی نتراشید!
تکالیف صاحبان استارت‌آپ‌ها درخصوص نگهداری دفاتر، اسناد و مدارک شرکت

 اشتباه در شماره‌گذاری صفحات و همچنین اشتباهات ناشی از ثبت دفاتر در مراجع قانونی ذیربط در صورت احراز، خللی به اعتبار دفاتر وارد نخواهد کرد اما نوشتن دفاتر با وسایلی که به سهولت قابل محو است (مانند مواد گرافیت) در دفاتر دستی ممنوع است.

۱۰ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
در جشنواره فین‌تک سنگاپور چه گذشت؟

جشنواره فین‌تک سنگاپور  از ۲۴ آبان آغاز شد و تا ۲۸ آبان‌ماه ادامه داشت. در این جشنواره ۵ روزه بیش از ۱۰۰ سخنران و ۷ هزار شرکت‌کننده حضور داشتند و سه کنفرانس اصلی نیز برگزار شد.

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه محدثه دهباشی
6  عاملی که مانع سوددهی کسب‌و‌کار شما می‌شود

تعیین قیمت یکی از اولین و مهم‌ترین تصمیمات برای کسب‌و‌کار شماست. نحوه قیمت‌گذاری می‌تواند میزان موفقیت شما در آینده را نشان دهد. اکثر کارآفرینان محتاط هستند که قیمت‌ها را بالا نبرند. اگر محصول شما گران‌تر از محصول سایر رقباست، ممکن است از بازار مقصد خود دور شوید.

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چرا باید مدیریت محصول را جدی بگیرید؟
تحقیقات بازار و مشتری‌پژوهی کلید موفقیت یا شکست هر محصولی است

اخیراً فیس‌بوک اولین کنفرانس «زنان در تولید» را برگزار کرده است. در این کنفرانس هزاران زن که در حوزه مدیریت محصول در صنعت فناوری کار می‌کنند، گرد هم آمدند. هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد یک جامعه و تقویت تنوع در نقش‌هاي فنی بود.

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مزایای پس‌از‌مرگ برای کارمندان گوگل!
توسعه امکانات رفاهی و رفع دغدغه‌های آینده منابع انسانی یک فرآیند توقف‌ناپذیر در جهان است

کمپانی گوگل پس از فراهم‌آوردن اغلب امکانات موجود در شرکت‌های دنیا برای کارمندانش، به سراغ امکاناتی تازه برای دوران پس از مرگ کارمندان رفته است. گزارش زیر از مگان کسرلی، کارمند و خبرنگار مجله فوربس، در این رابطه است. 

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی
36 بار رد شدن!

یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین نام‌های حوزه روزنامه‌نگاری آنلاین، وب‌سایت هافینگتون پست است. 

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
توپ‌هایی که وارد سبد نشد...

مایکل جردن؛ این اسم برای خیلی‌ها مترادف بسکتبال و البته لیگ حرفه‌ای آن در آمریکاست. اسمش را که جستجو کنید معمولا در صفحه‌هایی که درباره او نوشته‌اند یک جمله مشترک پیدا می‌کنید: «بزرگ‌ترین بازیکن بسکتبال همه دوران‌ها.» او را رونق‌بخش ورزشگاه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی در دهه نود میلادی می‌دانند. 

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
موبایل‌هایی که  تا می‌شوند!

اگر یک روند پیشرفته برای دستگاه‌های تلفن همراه در سال ۲۰۱۶ وجود داشته باشد، آن روند دستگاه‌های تلفن همراه تاشو خواهد بود‌ و به نظر می‌رسد که سامسونگ می‌خواهد در این روند پیشرو باشد. اخیراً سام‌موبایل طرحی را ارائه داده‌ که در آن تلفن همراه می‌تواند از وسط نصف شود.

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
115 رایانه شما

امکان ندارد که کسی تا به حال مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری کامپیوتری پیدا نکرده باشد. اما سوال مهم این است که با مشکل کامپیوتر و یا سیستم‌های معیوب خود چه می‌کنید؟ برای درست کردن یک ویندوز خراب باید کیس را کول کنید و به یک مرکز تخصصی بروید یا اینکه فکر دیگری می‌کنید؟

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
دستگاهی برای مراقبت از بیماران و سالمندان

سنتی‌ترین سیستم‌های هشدار پزشکی دکمه‌ای دارند که افراد می‌توانند با فشار دادن آن درخواست کمک کنند. با این حال، احتمال دارد که آنها نتوانند هنگام افتادن روی زمین درخواست کمک کنند. امروزه فناوری یک راهکار بسیار مؤثر را برای این ایراد ارائه داده است.

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چگونه برند بومی علی‌بابا، ای‌بی را جاگذاشت
رکورددار فروش آنلاین در چین را بشناسید

مدیر عامل «علی‌بابا»،  این برند آسیایی که به ادعای شرکت تحقیقات بازاریابی میلوارد براون، سیزدهمین برند برتر و تازه‌کار جهان در سال ۲۰۱۵ بوده است، می‌گوید: «یک روز در سانفرانسیسکو در کافی‌شاپ نشسته بودم و فکر می‌کردم که اسم «علی‌بابا» برای کار م

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
ایسوس با پرندگان کمپین راه می‌اندازد!
برند تایوانی با چه روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی می‌خواهد بازار آمریکا را به‌دست بیاورد

حضور گسترده در دنیای دیجیتال و در عین حال ارائه محتوای نوآورانه از جمله مواردی است که به‌طور ویژه در برنامه‌های بازاریابی برند ایسوس وجود دارند. ضمن اینکه ترسیم اهداف بلند‌مدت نیز در راستای واقع‌بینی قرار داده شده و توانسته است یکی از نقاط قوت این برند در فعالیت‌های بازایابی آن محسوب شود.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه فهیمه خراسانی
مدیران فناوری اطلاعات به«اکوسیستم دیجیتال» روی آورده‌اند

طبق گفته شرکت گارتنر، نیمی از مدیران فناوری اطلاعات در اروپا، خاورمیانه و آفریقا در حال شرکت در یک «اکوسیستم دیجیتال» هستند؛ به عبارت دیگر، آنها دارند در فناوری‌های دیجیتال از قبیل داده‌های بزرگ و علم تجزیه و تحلیل، آموزش ماشینی و اینترنت اشیا‌ سرمایه‌گذاری می‌کنند.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
پندهای چینی برای اکوسیستم هند

 چین همیشه تاثیر بسیار مهمی در اکوسیستم استارت‌آپ هند گذاشته است. از نظر سرمایه‌گذاری‌ها و همکاری‌ها، چین همیشه همسایه الهام‌بخشی برای هند بوده است.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
هند؛ سریع‌ترین اکوسیستم درحال‌رشد دنیا
دولت هند با حمایت‌ از استارت‌آپ‌ها روی اشتغال‌زایی این حوزه حساب باز کرده است

در چند سال اخیر، فضای استارت‌آپ فناوری در هند به شدت فعال شده است. تعداد استارت‌آپ‌های فناوری، کیفیت ایده‌ها و کارآفرینان به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. هند در حال حاضر سریع‌ترین و سومین اکوسیستم استارت‌آپ بزرگ در دنیاست. 

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه حامد رسولی
ذهن ایرانی و «شکست»

بی‌شک «شکست خوردن» (و نه «شکست دادن» که در معنای پیروزی است) را می‌توان به‌عنوان یک واقعیت عینی و ملموس و مشخص در زمان‌ها و مکان‌های متفاوت تجربه کرد.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
استارت‌آپی با  طعم‌ ماهی!

اگر از آن دسته افرادی‌ هستید که با تکنولوژی و استفاده از خدمات استارت‌آپ‌ها روز خود را به شب ‌می‌رسانید، احتمالا بر سر تهیه یک سری واجبات روزانه، ‌از مواد لازم برای آشپزی گرفته تا خرید و تهیه لباس و پوشاک خود نیز دلتان می‌خواست که تکنولوژی و دنیای استارت‌آپی دست به دست هم می‌داد تا شما را تمام و کمال مجبور به صرفه‌جویی در وقت کند.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
آزمایش اچ‌آی‌وی در 30 دقیقه!

از یک فناوری جدید که روی یو‌اس‌بی فلش قرار می‌گیرد، می‌توان برای آزمایش میزان اچ‌آی‌وی در خون افراد استفاده کرد‌ که در نهایت برای درمان بیماری در کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
دومین رویداد ملی فرآفرین

 دومین رویداد ملی فرآفرین فناوری اطلاعات به میزبانی مرکز آموزش‌های پیشرفته فناوری اطلاعات دیسون در اهواز برگزار می‌شود.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
دانش‌آموزان ایده‌پرداز در زیست فناوری

 سومین دوره جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری سوم تا پنجم آذرماه امسال با هدف معرفی مدل‌های موفق ترویجی دانش‌آموزی آزمون شده و فرهنگ‌سازی، ترویج و زمینه‌سازی توسعه آن در سطح کشور برگزار می‌شود.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 37