شماره ۲۶

شناخته شده است. Tinder روش ملاقات و آشنایی افراد را در سراسر دنیا تغییر داده است. برقراری ارتباط از طریق این اپلیکیشن بسیار ساده و سرگرم‌کننده است. با این اپلیکیشن شما فقط یک لمس با دیگران فاصله دارید. وقتی یک نفر را لایک می‌کنید، اگر او نیز شما را لایک کند، می‌توانید با او صحبت کنید، یا قرارکاری بگذارید؛ به همین سادگی! این اپلیکیشن برای وقت‌گذرانی با دوستان و آشنایی با افراد جدید است. شما می‌توانید دوستان خود را به بیرون دعوت کنید، سپس با گروه‌های دیگر ارتباط برقرار کنید.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
نشانه‌شناسی یک تصویر که در شبکه‌های اجتماعی داغ شد

در روزهای بعد از بازی ایران و قطر جمله‌‌ طنزی دست‌به‌دست می‌چرخید که در پایان قانون نوشته شده در صورت داشتن غیرت، رعایت هیچ‌کدام از بندهای فوق الزامی نیست! لازم به تکرار نیست که در آن بازی چه گذشت و در شبکه‌‌های اجتماعی چه بداخلاقی‌ها و بدرفتاری‌هایی به بهانه «غیرت» انجام شد. هفته گذشته هم تصویری دست‌به‌دست می‌شد که نگذاشت باور کنیم آنچه که در حواشی آن بازی رخ داد، اتفاقی بوده است؛ هرچند هیچ‌کدام این‌ها را نمی‌توان به کل جامعه تعمیم داد، اما ما را حسابی نگران می‌کند.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه رسول قربانی
اگر به این نکته‌ها توجه کنید، ورزش را رها نمی‌کنید

زود دلسرد می‌شوید و بعد از چند ماه ورزش کردن، دوباره آن را رها می‌کنید؟ یا اینکه با وجود ماه‌ها تمرین کردن، احساس می‌کنید ورزش کردن تاثیری که انتظار دارید را روی بدن‌تان نگذاشته است؟ باشگاه معتبری را انتخاب کرده‌اید و خودتان هم به اندازه کافی برای آماده نگه‌داشتن بدن‌تان انگیزه دارید؛ پس مشکل کجاست؟ مجله ریدرز دایجست نوشته است که اگر هنگام ورزش کردن، این نکته‌های به‌ظاهر ساده و کم‌اهمیت را رعایت کنید، می‌توانید تمرین‌های ورزشی‌تان را تاثیرگذارتر کنید.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
با دوچرخه در مسابقه اتومبیل‌رانی شرکت نکنید!

اینکه یک شرکت، با ارزش یک میلیارد دلار داشته باشید، به‌تنهایی نمی‌تواند نشان‌دهنده موفقیت شتاب‌دهنده شما باشد. برای اینکه یک شتاب‌دهنده بتواند در سطح YC موفق شود، باید یک چرخه ایجاد کند. پل لی، یکی از شرکای شرکت لایت‌بنک، می‌گوید: «این یک چرخه مطلوب است؛ به‌گونه‌ای که شتاب‌دهنگان خوب، شرکت‌های خوب را جذب می‌کنند و این شرکت‌های خوب نیز سرمایه‌گذاران قوی و قدرتمند را جذب خواهند کرد و این امر باعث می‌شود چرخه جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بهتر، تکرار شود.»

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

تسکولو یک سیستم مدیریت پروژه است که ارتباط تیمی مانند چت و سطوح دسترسی مختلف در آن وجود دارد. این دسترسی برای پروژه‌ها و شرکت‌های بزرگ مفید است. زمانی که گروه‌های مختلف وجود داشته باشند و بروکراسی ایجاد شود، تسکولو راهکاری برای حل مشکلات بروکراسی‌هاست. همچنین تسکولو برای شرکت‌هایی که پروژه‌های فری‌لنس و کارمندهای دورکار دارند مفید است.

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
برند مردانه‌ای که ارزشی معادل ۴۳ میلیارد دلار دارد

ژیلت شناخته‌شده‌ترین برند بین محصولات بهداشتی مردانه در جهان است که اکنون مالکیت آن در اختیار شرکت پراکتر اند گمبل قرار دارد. مردان در هر کجای دنیا که باشند، حتی اگر تاکنون از تیغ‌های ژیلت استفاده نکرده باشند، نام این برند به گوش‌شان خورده و این روزها هرکدام‌مان به فروشگاهی می‌رویم و قصد خرید تیغ‌های اصلاح را داریم، ناخودآگاه می‌گوییم: «ببخشید! ژیلت دارید؟» این برند امریکایی ۱۱۵ سال پیش با تکنولوژی تیغ‌های خودتراش، اولین نسل تیغ‌های دولبه را در دنیا طراحی کرد. ژیلت که کارخانه‌اش در بوستون امریکا واقع شده است، در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت پروکتر ‌اند گمبل خریداری شد و طبق آخرین برآورد مجله فوربز یکی از ۵۰ برند قدرتمند دنیاست که ارزشی بیش از ۴۳ میلیارد دلار دارد. امروز مشتریان ژیلت نه‌فقط سلبریتی‌ها و امریکایی‌ها، که افرادی از دور و نزدیک جهان هستند و در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد سود برند ژیلت از فروشش در خارج از امریکا تامین می‌شود.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

این روزها برخورداری از یک فرهنگ غنی و قدرتمند برای یک شرکت، دیگر تنها یک گزینه نیست. کارمندان و کارگران می‌دانند که این عنصر مهم، اگر ارزشی بیش از حقوق و مزایا نداشته باشد، کم‌ارزشتر از آن هم نیست! در واقع امروز فرهنگ خوب یک شرکت همانند سایر مزایای سنتی یک سازمان، صاحب ارزش شده است.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

گروه تبلیغاتی اوگیلوی که در حال حاضر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های گروه بزرگ بازاریابی WPP شناخته می‌شود، از جمله قدرتمندترین آژانس‌های تبلیغاتی جهان به‌شمار می‌رود. این آژانس که در سال ۱۹۴۸ توسط یکی از افسانه‌های بزرگ بازاریابی جهان، دیوید اوگیلوی تأسیس شد، سرانجام در سال ۱۹۸۹ توسط گروه بزرگ WPP خریداری شد و در حال حاضر از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های بازاریابی جهان به‌شمار می‌رود. عبارت (نظارت ۳۶۰ درجه بر روی نام تجاری) به‌عنوان یکی از خصوصیات بارز این شرکت تبلیغاتی، معروف شده است؛ به این معنا که شرکت مذکور، فراتر از تبلیغات سنتی به ارائه راهکارهای خلاقانه و متفاوت بازاریابی، همگام با فناوری‌های روز جهان می‌پردازد و موفقیت‌های چشمگیری نیز در این زمینه به‌دست آورده است. این شرکت که با نام کامل Ogilvy & Mather  شناخته شده است، به ساختن برخی از مهم‌ترین برندهای معروف جهانی مانند سیرز، فورد، امریکن اکسپرس و... کمک قابل توجهی کرده است.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه فهیمه خراسانی
بالاخره تجارت الکترونیک در کانادا به ثمر می‌نشیند؟

وقتی صحبت از نوآوری در تجارت دیجیتال می‌شود، کانادا از شهرت خوبی برخوردار نیست. در طول چند سال گذشته، کسب‌و‌کارهای کانادا به کندی از فناوری‌های لازم استفاده کرده‌اند و به همین دلیل نتوانسته‌اند نیازهای مصرف‌کنندگان کانادایی را به خرید محصولات و خدمات آنلاین تامین کنند.
در سال ۲۰۱۳ سازمان آمار و ارقام کانادا درباره استفاده از فناوری دیجیتال و اینترنت در کشور تحقیق کرد و مشخص شد که فقط ۱۳ درصد از کسب‌وکارهای کانادایی به‌طور آنلاین محصولات و خدمات خود را می‌فروشند.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی

بارها سر کار، دانشگاه و یا جاهای دیگر به یک مترجم چه برای قراردادهای کاری و چه پایان‌نامه و مقالات تخصصی و یا حتی برای راه‌اندازی یک وب‌سایت دوزبانه نیاز پیدا کرده‌ایم. مشکلی که شاید بارها در این راه با آن مواجه شده‌ایم، یافتن یک مترجم کاربلد بوده است. اما یافتن مترجمی که بتواند با سرعت و کیفیت بالایی ترجمه را به ما تحویل دهد، کار آسانی نیست. حالا استارت‌آپ «ترجمانو» مدعی است این امکان را فراهم کرده است که بتوان یک ترجمه دقیق و باکیفیت را در کم‌ترین زمان ممکن و به‌صورت آنلاین دریافت کرد. آرمین خالقی ۲۷ ساله، بنیان‌گذار «ترجمانو» و دانشجوی دکترای کارآفرینی دانشگاه تهران است، او داستان تولد تا امروز این ایده را برای «شنبه» بازگو می‌کند.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

اولین و اصلی‌ترین غریزه انسان گفتار و صحبت کردن است، اما برای بسیاری از افراد صحبت کردن کار سختی است. از هر ۱۴ آمریکایی یک نفر از اختلالات صوتی رنج می‌برد که معمولا به رفتار‌های گفتاری غیرطبیعی مربوط می‌شود و برخی از آن‌ها ممکن است موجب آسیب به بافت تارهای صوتی شده و در نهایت ندول یا پولیپ ایجاد شود که در تولید صدای طبیعی اختلال ایجاد می‌کند.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
سورنا ستاری در اختتامیه جشنواره مهارتی فن‌آورد در همدان تاکید کرد:

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در سفر خود به استان همدان با حضور در مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات استانی فن‌آورد به ظرفیت‌های فرهنگی استان همدان اشاره کرد و گفت: «این استان دارای پایه‌های فرهنگی گوناگونی است که در گذشته زمینه پرورش نخبگان بسیاری را فراهم کرد و برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان توجه ویژه به این ظرفیت‌های فرهنگی و بومی، لازم و ضروری است.»  ستاری با اشاره به پیشینه درخشان همدان در کارآفرینی و نخبه‌پروری افزود: «گذشته چندهزار ساله ایران، مملو از افتخارات و دستاوردهای گوناگونی است که با سیطره صد ساله اقتصاد نفتی، به دست فراموشی سپرده شده است؛ افتخاراتی همچون ابوعلی‌‌ سینا، رازی و ابن‌هیثم همگی در همین اقلیم پرورش یافته و زمینه‌ساز تحول کشور شدند که احیای آن دوره، نیازمند احیای زیست‌بوم کارآفرینی دانش‌بنیان است.»

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

روز آزادی نرم‌افزار (SFD) روزی است که طرفداران نرم‌افزارهای آزاد، آن را جشن می‌گیرند. هدف اصلی این جشن‌ها، معرفی این مفهوم به دیگران و تشویق آن‌ها به استفاده از آن است. اولین بار این روز در ۲۸ اوت سال ۲۰۰۴ جشن گرفته شد. سال اول ۷۰ گروه در نقاط مختلف جهان، این جشن‌ها را برگزار کردند. این عدد در سال بعد به ۳۰۰ تیم در ۶۰ کشور رسید و تا جایی پیش رفت که در سال ۲۰۰۸، این جشن در ۹۰ کشور جهان برگزار شد. از سال ۲۰۰۶ به بعد، تصمیم گرفته شد تا روز آزادی نرم‌افزار در سومین شنبه ماه سپتامبر جشن گرفته شود. 

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

هر روز ورزش می‌کنید؟ انتظار نداشته باشید که در هر شرایطی به‌خاطر این حجم از فعالیت، شما را تشویق کنیم. اگر شما هم وقت ورزش کردن، باورهای اشتباهی که در ادامه می‌آوریم را در سرتان مرور می‌کنید، معنایش این است که با ورزش کردن نه‌تنها هر روز سالم‌تر از قبل نمی‌شوید، بلکه آسیبی جدی را به بدن‌تان وارد می‌کنید.

 

۱۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى

گفته می‌شود شاپرک در ادامه برنامه‌های قبلی خود برای آنچه «تصحیح نظام کارمزد خدمات پرداخت الکترونیکی» می‌داند، مدل جدیدی برای انتقال بخشی از کارمزد استفاده از کارت‌خوان‌ها به پذیرندگان، تدوین کرده است. 

۱۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه رسول قربانی

نظرتان راجع به استخدام تازه فارغ‌التحصیلان چیست؟ دانشجوهایی که هنوز جوهر مدرک‌شان خشک نشده است! استخدام این افراد برای شرکت‌های کوچک و تازه‌تاسیس فوایدی دارد.

 

۱۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

اولین رویداد کارآفرینی هم‌کوک در شهر همدان برگزار می‌شود. مدت‌زمان این کارگاه سه روز است و مخاطبان آن همه کسانی هستند که درنظر دارند کسب‌وکاری را شروع کنند و یا ایده‌های خود را به مرحله اجرا برسانند. 

۱۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

همه افراد با چاپ سه‌بعدی و امکان ایجاد نمونه‌های اولیه آشنا شده‌اند. اکنون ما می‌توانیم فلزات را به‌صورت مدارهای انعطاف‌پذیر چاپ کنیم تا باتری‌های چاپی تولید شود. باتری‌های چاپی شبیه به مفهوم چاپ سه‌بعدی است اما معمولا قدرتمندتر عمل می‌کند. باتری‌های انعطاف‌پذیر و نازک، نوآوری است که وجود آن‌ها برای استفاده از دستگاه‌های پوشیدنی در اینترنت اشیا، یک ضرورت است.

 

۱۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

Slack  یکی از ۱۰ اپلیکیشن بهره‌وری برتر در اندروید است. این برنامه یک روش جدید برای انجام کارهای بیش‌تر، صرف زمان کم‌تر در جلسات و کاهش تعداد ایمیل‌ها برای مدیریت و ارتباط بین اعضای تیم است. 

۱۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
استراتژی جدید آمازون برای بازسازی افکار عمومی

همه ما با شرکت آمازون، غول بزرگ خرده‌فروشی اینترنت آشنا هستیم. این شرکت اخیرا قوانین خود را در زمینه مرخصی زایمان به‌روز کرده است. این ابرقدرت خرده‌فروشی آنلاین، مدت مرخصی همراه با حقوق را برای دوره زایمان و پس از آن به ۲۰ هفته برای مادرها و ۶ هفته برای پدرها در نظر گرفته است. این بدان معناست که پدرهای شاغل در این شرکت می‌توانند برای پیگیری امور تولد و یا حتی فرزندخواندگی، از ۶ ماه مرخصی با حقوق بهره‌مند شوند.

 

۱۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه مریم تجلی

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 26
?> ?> ?> ?>