شماره ۱۰۱

پاولوک: مچ‌بندی که اگر بیش از حد خرج کنید  به شما شوک الکتریکی می‌دهد!

این روزها خرج کردن زیاد یکی از دردسرهای هر شهروندی است.یک شرکت نرم‌افزاری انگلیسی از نظریه شرطی کردن رفتاری استفاده کرده ‌تا روشی را ایجاد کند که از طریق آن افراد بتوانند حساب‌های بانکی خود را به یک مچ‌بند متصل کنند و وقتی فرد بیش از حد خرج می‌کند، به او شوک الکتریکی دهد. 

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

هارمن اینترنشنال اعلام کرده ‌که با شرکت سامسونگ اسمارت تینگز شراکت خواهد کرد و هدف از این شراکت توسعه دامنه اکوسیستم اشیاء هوشمند است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ماشین لباسشویی پاناسونیک لباس را تا می‌زند

دستگاه جالبی که لباس‌های تمیز شما را تا کرده و برای قرار‌دادن در کمد لباس‌ها آماده می‌کند. این ماشین لباسشویی روباتیک نمونه اولیه‌ای است که به‌زودی از سوی شرکت پاناسونیک به آشپزخانه‌های شما هدیه داده می‌شود. این دستگاه بزرگ تنها گوشه‌ای از مصارف فناوری در امور روزمره را نشان می‌دهد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
روزگار خوش هوش مصنوعی در هلسینکی

طبق گزارش اکوسیستم استارت‌آپی جهانی ۲۰۱۸، صحنه استارت‌آپی هلسینکی به ویژه در بخش هوش مصنوعی، بهداشت و سلامت، علوم زیستی و بازی بسیار پررونق است. امسال ۴۳ اکوسیستم استارت‌آپی در ۲۳ کشور ارزیابی شده و مشخص شده است که در طی دهه گذشته بالاترین سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر جهانی در استارت‌آپ‌ها صورت گرفته است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اینکیوب‌می، یک مرکز رشد برای استارت‌آپ‌های الجزایری

با آغاز پشتیبانی انکوباتور اینکیوب‌می از استارت‌آپ‌های جدید در الجزایر، یک تازه‌وارد به اکوسیستم استارت‌آپی جوان و نوپای این کشور شمال آفریقا پا می‌گذارد. اینکیوب‌می به استارت‌آپ‌های نوآورانه منتخب پشتیبانی، مشاوره و آموزش چندرشته‌ای ارائه خواهد داد تا مهارت‌های کارآفرینی را هم از نظر فیزیکی و از طریق یک پلتفرم مجازی توسعه دهند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
پیام تسلیت دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی به مناسبت در گذشت دکتر محمود شیخ زین الدین؛

 

پیام تسلیت دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی به مناسبت در گذشت دکتر محمود شیخ زین الدین؛

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

استارباکس در هفته‌های گذشته به‌شدت دچار مشکلات جدی شده است. ماجرا از آنجا شروع شد که دو فرد سیاه‌پوست که منتظر دوستشان بودند، در یکی از کافه‌های استارباکس بدون اینکه سفارشی بدهند، نشسته بودند. این موضوع باعث شد متصدیان آن کافه با پلیس تماس بگیرند و این دو نفر را از کافه بیرون بیندازند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه رسول قربانی
سبک زندگی استارتاپی: این خوراکی‌ها  بیشتر از شیر کلسیم دارند

مهم نیست چند‌ سالتان است. چه جوان باشید و چه پیر، استخوان‌ها و دندان‌های شما، برای سالم‌ماندن به میزان مشخصی کلسیم نیاز دارند. متخصصان می‌گویند اگر به این هشدار بی‌توجه باشید و سهم قابل قبولی برای غذاهای حاوی کلسیم در رژیم هر‌روزه‌تان قائل نشوید، نه‌تنها به‌زودی پوکی استخوان می‌گیرید، بلکه بدنتان در تنظیم ضربان قلب و سیگنال‌های عصبی هم ناتوان می‌ماند. 

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: خطرات مصرف بیش‌ازاندازه پروتئین
وقتی به جای کربوهیدرات هی گوشت می‌خورید به این بلاها گرفتار می‌شوید!

عضلات شما برای جان‌گرفتن به پروتئین نیاز دارند و بدنتان برای دریافت اسید‌آمینه‌های ضروری، نیازمند دریافت پروتئین از گوشت حیوانی است. اما به گفته متخصصان، بدن شما برای رو‌به‌راه بودن، به میزان محدودی پروتئین نیازمند است. به گفته آنها، هر مرد برای تامین نیاز بدنش، به ۱۴۰ گرم پروتئین در روز و هر زن به ۱۱۰ گرم از آن نیازمند است و اگر فردی بیشتر از این میزان پروتئین دریافت کند ....

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
قابلیت پرداخت داخل اپلیکیشن  اینستاگرام

اینستاگرام اخیرا یک قابلیت پرداخت داخل اپلیکیشن را به صورت آزمایشی برای برخی کاربران اضافه کرده است. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا یک کارت اعتباری یا دبیت‌کارت و یک پین برای امنیت بیشتر اضافه کنند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ریور، چت کسب وکاری

یکی از ابزارهای ارتباطی در بین اعضای یک کسب‌و‌کار اپلیکیشن ریور (Ryver) است. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا ایده‌های خود را سازماندهی کنید. شما می‌توانید هر چند تعداد پیام‌ را که می‌خواهید – از خودتان یا دوستانتان – انتخاب کرده و سپس یک موضوع و یک پیام طولانی را به آن اضافه کنید.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
هم چت کنید، هم رادیو اینترنتی داشته باشید

این دو اپلیکیشن ممکن است برای مراودات کسب‌وکاری یک استارت‌آپ الگوهای خوبی باشند ...

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
مالیات و حساب‌وکتاب با شوباکسد

شوباکسد(Shoeboxed) مدیریت رسیدهای مربوط به مخارج کسب‌و‌کارها را بسیار آسان می‌کند و یکی از اپلیکیشن‌های مفید برای صاحبان کسب‌و‌کارها و استارت‌آپ‌ها به شمار می‌رود.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چاپ اکسپو، خدمات چاپ را آنلاین ارائه می دهد

صنعت چاپ و تبلیغات از جمله صنایع پر کشش است که هر کسب و کار در هر مرحله از رشد خود با این صنایع سر وکار دارد. بر همین اساس ارزش آفرینی در این صنایع و تسهیل فرآیندهای آن برای کسب وکارها بسیار کاربردی است. سینا اسکندری بنیانگذار چاپ اکسپو به نشانی  http://chapexpo.com/  استارتاپ خود را با همین هدف راه انداخته است سینا ۳۷ ساله و متولد تهران است و در رشته مکاترونیک در دانشگاه آزاد تحصیل کرده است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
بخش رقابت استارتاپی نمایشگاه INOTEX-2018 با عنوان INOTEXpitch در ۴ شهر بزرگ ایران برگزار می‌شود

نمایشگاه INOTEX-2018 طی ۳ روز از ۱۴ تا ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ در مجتمع نمایشگاهی گفتگو دایر خواهد شد. یکی از بخش‌های جانبی این نمایشگاه بخش رقابت استارتاپی (INOTEXpitch) است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جنب‌وجوش مایکروسافت در وادی اینترنت اشیاء
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری کند

شرکت مایکروسافت اعلام کرده ‌که در طی ۴سال آینده مبلغی معادل با ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جادوبی  یک داشبورد‌ساز هوشمند

استارت‌آپ جادوبی به نشانی jadoobi.comاستارت‌آپی است که توسط احمد خلیلی، امیرمحسن کریمی‌مجد و ‌هادی گندمی بنیانگذاری شده است. احمد ۳۰ ساله و دکتری مدیریت فناوری اطلاعات را در دانشگاه تهران به‌تازگی تمام کرده است. امیرمحسن ۳۱ ساله است و او هم دکتری خود را در دانشگاه علم و صنعت در رشته مهندسی صنایع گرفته است.‌

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سرمایه‌گذاری 21 میلیارد دلاری هیوندای روی خودروهای هوشمند

هیوندای اعلام کرده است که قصد دارد حدود ۲۱.۵۶ میلیارد دلار روی آخرین فناوری خودروی متصل سرمایه‌گذاری کند.
 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اشکان بابایی و صدرا شکری یک استارت‌آپ مبتنی بر اینترنت اشیاء راه انداخته‌اند

در دورانی به سر می‌بریم که هر چند وقت یک‌بار هشدارهای زیست‌محیطی از طرف سازمان‌های مربوطه در مورد خطری که آینده زمین را تهدید می‌کند، به گوش می‌رسد. در این میان به نظر می‌رسد جامعه استارت‌آپی نیز این هشدار‌ها را باید بیشتر جدی بگیرد و در آینده شاهد فعالیت استارت‌آپ‌های دوستدار محیط‌زیست بیشتری باشیم. 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چگونه محتوای پرسونامحور تولید کنیم؟

مشتری ایده‌آل خود را مجسم کنید: پرسونای خریدار باید فردی باشد که شما تلاش‌های محتوایی خود را انجام می‌دهید تا بیشترین کمک را به آنها بکنید. برای اینکه تصویر کسی که هست (پرسونا) را بسازید، به فرد یک نام دهید و مهم‌ترین ویژگی‌های مهم مربوط به کسب‌وکار خود را بنویسید. این طراحی شخصیت به عنوان پایه و اساس پرسونای شما عمل می‌کند. 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 101