شماره ۱۰۰

یقه همدیگر را نگیریم

یکی اتحادیه را می‌زند، یکی دیگر استارت‌آپ بزرگی را متهم به انحصار می‌کند، یکی هم پیدا می‌شود از توطئه همدستی بخشی از اکوسیستم با حاکمیت رونمایی می‌کند، عده زیادی هم هر حرکت و تغییری را برنامه‌ای مدون و ساختارمند برای نابود‌کردن خودشان می‌دانند. دو نفرِ هم‌نظر، این روزها در اکوسیستم استارت‌آپی پیدا نمی‌کنید! 

۲۹ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
خوک و چند توصیه غیرفین‌تکی

مانی حقیقی از آن دسته کارگردان‌های رشک‌برانگیز سینمای ایران است که اگر کسی بخواهد به او حسادت کند، احتمالا چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توان به آنها مشغول شد. همین که شما نوه ابراهیم گلستان بزرگ باشی و در آمریکا فلسفه خوانده باشی و یک دوجین فیلم در دو سر طیف ساخته باشی و با بین‌المللی‌ترین کارگردان‌های ایران نشست و برخاست داشته باشی، همه اینها می‌تواند رشک‌برانگیز باشد. 

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارت‌های پیش‌پرداخت به بازی برمی‌گردند؟
گفتاری از سانکار کریشنان، بانکدار و کارآفرین حوزه فین‌تک درباره اهمیت فراموش‌شده کارت‌های پیش‌پرداخت

من به قدرت خیراندیشی بانک‌ها اعتقاد دارم. فکر می‌کنم بانک‌ها برای نوع بشر مفید هستند و هنگامی که به‌درستی مدیریت می‌شوند، احتیاجات بسیار زیادی را از افراد، خانواده‌ها، اجتماع‌ها و ملت‌ها برطرف می‌سازند. از دید تاریخی و سنتی، بانکداری به‌صورت بنیادین در حال کاهش سرعت است، اما یقینا، باعث ایجاد خلاقیت و توزیع ثروت به اقتصادی است که به‌صورت فزاینده‌ای به اقتصاد جهانی متصل است. 

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه مینا والی
سبک_زندگی استارتاپی: صبر کنید؛ هنوز وقت استعفا دادن نیست!
چرا مدیرتان شما را جدی نمی‌گیرد؟

کارهای ساده‌ای که حتی انجام‌ندادنشان هم تغییری در عملکرد سازمان ایجاد نمی‌کند، تمام وقت کاری شما را پر کرده. احساس می‌کنید از همکارهایتان جامانده‌اید. به جلسات کاری مهم دعوت نمی‌شوید و کمتر مدیری در سازمانتان شما را می‌شناسد.

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چگونه ابعاد برند را از طریق محتوا تقویت کنیم؟

نوشتن محتوای برنددار راهی برای تبلیغ برند خود از طریق محتو‌است. تولید محتوای برنددار برای کسب‌وکارها چیز جدیدی نیست، اما هنوز هم بسیاری از مردم و صاحبان برند از آن آگاهی ندارند. می‌توان گفت که تولید محتوای برنددار، بخش مهمی از بازاریابی محتو‌است. با استفاده از محتوا می‌توان ابعاد و جنبه‌های مختلف آن را تقویت کرد. اما چگونه؟ 

 

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جاه‌طلبی بلای جان وب‌ون شد
نگاهی به تجربه شکست یک استارت‌آپ دات‌کام که روزگاری ۱.۲میلیارد دلار ارزش داشت

ماجرای Webvan یکی از شکست‌های بزرگ در دوران کسب‌‌وکارهای موسوم به دات‌کام است. این وب‌سایت در دوران اوج خود ارزشی معادل ۱.۲ میلیارد دلار داشت اما ۲سال بعد گرفتار ورشکستگی شد، ۲۰۰۰ کارمند را بیکار کرد و کرکره‌ها را پایین کشید ...

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چه کسی امروز کار می‌کند؟!
تبریک خلاقانه روز جهانی کارگر

همه آن چیزی که تبلیغ خلاقانه SO&U را به مناسبت روز جهانی کارگر خاص و متفاوت جلوه داده است، سر ندادن شعارهای انسان‌دوستانه و اظهار نگرانی‌های عمیق نسبت به وضعیت کارگران جهان است! فرایند متفاوت بودن اگر در جهتی خلاقانه قرار بگیرد، می‌تواند به عنوان یک عنصر کلیدی در طراحی پیام‌های تبلیغاتی به شمار رود و این درست همان کاری است که آژانس بازاریابی SO&U به مناسبت روز جهانی کارگر در سال جاری انجام داده است.

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آرژانتین، جهانی‌ترین مرکز فناوری آمریکای لاتین

از اواخر دهه ۱۹۸۰، آرژانتین با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه شده است. از زمانی که آرژانتین با بدترین رکود در تاریخ کشور دست و پنجه نرم کرد، طرح‌های بازسازی پرداخت، تورم بالا و سایر موارد مطرح شدند. اکنون این کشور با تلاش‌های زیاد به یک قدرت اقتصادی و جهانی تبدیل شده است.

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نگاهی به صحنه استارت‌آپی نروژ
در شهرهای اصلی نروژ بیش از ۳۰ مرکز نوآوری جدید، انکوباتور و شتاب‌دهنده در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد

تا چند سال پیش اکوسیستم استارت‌آپی نروژ از تعداد معدودی بازیکن اصلی و زیرساخت حمایتی بسیار کوچکی تشکیل می‌شد، اما امروز نروژ به یک دنیای کاملا جدید در این حوزه تبدیل شده است. در گذشته نروژ به‌ندرت به عنوان یک مهره در اروپا به شمار می‌رفت در حالی‌که اکنون با سرمایه‌گذاری‌های متعدد در سال ۲۰۱۶ که بالغ بر ۱۹۶.۳ میلیون دلار بود و افزایش ۱۶۰ درصدی از سال ۲۰۱۵، این اکوسیستم خفته ثابت کرد  ...

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سرمایه‌گذاری اسمارت‌آپ ونچرز در استارت‌آپ کُمُدا

اسمارت‌آپ‌ونچرز روی استارت‌آپ کمدا سرمایه‌گذاری کرد. به گزارش خبرگزاری شنبه‌پرس، کمدا پلتفرم اجتماعی به اشتراک‌گذاری پوشاک اضافی و مختص خانم‌ها‌ست. اسمارت‌آپ‌ونچرز در بهمن ۹۶، با کُمُدا وارد مذاکره شد و در نهایت، انرژی بالای تیم کارآفرینی، هوشمندی مدل کسب‌وکار و ترکشن قابل‌توجه، اسمارت‌آپ را مجاب کرد ....

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
درس‌های یک استارت‌آپ شکست‌خورده ایرانی

من یکی از بنیانگذاران استارت‌آپ «می‌بریم» هستم که در ۲۱ اردیبهشت۹۷ به کار خودش پایان داد. می‌بریم شاید به ظاهر نتوانست دگرگونی خاصی در جامعه ایجاد کند اما آدم‌هایی را سال‌ها پخته‌تر و باتجربه‌تر کرد. پاورقی دنباله‌دار «از داخل گود» که در «شنبه» منتشر خواهم کرد، به شرح نکته‌ها و ظرایفی می‌پردازد که نه در کتابی نوشته شده نه منتوری به شما می‌گوید ...

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
مشاوره آنلاین روانشناسی در فول‌فکر
گفت‌وگو با وحید کریمانه

در جامعه اینقدر که افراد به سلامت جسم خود اهمیت می‌دهند، شاید به سلامت روان خود توجهی نداشته باشند و این تصور اشتباه در بین افکار عمومی رایج است که هر کسی که به روانشناس مراجعه می‌کند، حتما باید مشکلات روانی داشته باشد. ولی در دنیای پرتنشی که ما در آن زندگی می‌کنیم، حتی افراد سالم هم نیاز به روانشناس دارند تا همواره از سلامت روحی برخوردار باشند. 

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
بی‌ثباتی بازار ارز چه بلایی سر استارت‌آپ‌ها می‌آورد؟

در چند هفته گذشته بازار ارز روزهای پرتلاطمی را سپری کرد. این روند تا آنجا پیش رفت که شاهد رشد بی‌سابقه‌ای در قیمت دلار بودیم که دولت برای کنترل نوسانات و هیجان‌های بازار، مجبور به اعلام زودهنگام سیاست‌های جدید ارزی شد. امید بر آن بود تا بعد از اعلام قیمت یکسان ارزی و قوانین و مقررات جدید دولتی، ثبات به بازار ارز برگردد، اما این امر تاکنون محقق نشده است. 

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌داری ارزان در جنوب اروپا
دو‌پنجم استارت‌آپ‌های یونان روی بخش‌های گردشگری و حمل‌ونقل تمرکز دارند

ممکن است اکوسیستم استارت‌آپی یونان، کوچک به نظر برسد، اما این اکوسیستم به طور مداوم از سال ۲۰۱۲ در حال پیشرفت است. از آن زمان تا‌کنون بسیاری از استارت‌آپ‌ها هر سال راه‌اندازی شدند که به موفقیت دست یافتند مانند یواسکن، ایرتیکتس، ای- فوف و غیره.

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اقدام مثبت نت‌برگ برای حفظ محیط زیست
نت‌برگ، اولین و بزرگترین وب‌سایت تخفیف و خرید گروهی در ایران در اقدامی مثبت دریافت پرینت کد نت برگ از کاربران را حذف کرد.

همانطور که می‌دانید در کشور ما سالانه ۱۵ میلیون قطعه درخت برای تولید کاغذ قطع می‌شود و این در حالی است که شرایط اقلیمی کشورمان در حالتی است که بیش از هر چیز به حفظ فضای سبز، جنگلها و جلوگیری از هرگونه تغییر نیازمندیم.

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
بازاریابی به سبک اوبر
یکی از غول‌های استارت‌آپی جهان چطور مشتری جذب می‌کند؟

تاکسی آنلاین اوبر که هم‌اکنون مدیرعامل آن یک ایرانی است، از جمله مهم‌ترین استارت‌آپ‌های دنیا محسوب می‌شود که توانسته است با طراحی یک اپلیکیشن کاربردی و قابل‌نصب در تلفن‌های همراه، مسافران را با راننده‌ها مرتبط سازد. این کمپانی هم‌‌اکنون در بیش از ۶۶ کشور جهان فعالیت داشته و یک سیستم تاکسیرانی شناخته‌شده به شمار می‌رود. 

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
انسانی‌تر کردن نظرسنجی‌های آنلاین
بنیانگذار استارت‌آپ تایپ‌فُرم توضیح می‌دهد چطور مسیر موفقیت را طی کرد‌ه‌اند

سال ۲۰۱۶ یک کسب‌و‌کار نوپای مستقر در بارسلون به نام Typeform از سوی مجله وایرد عنوان داغ‌ترین کسب‌و‌کار نوپای اروپا را گرفت. کار آنها این بود که ابزار لازم برای نظرسنجی‌های برخط را فراهم سازند ...

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
بلاکچین  دست کلیک‌های جعلی را رو می‌کند

اگرچه اغلب بازاریابان محتوا جزو کسانی نیستند که به طور مستقیم تبلیغات را می‌خرند، اما تا حد زیادی به این دلیل که محتوا از طریق فناوری‌های تبلیغاتی توزیع و تبلیغ می‌شود، تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند. هزینه تبلیغات یکی از معیارهای مهم در یک بخش بازاریابی است چرا‌که تبلیغ نه‌تنها بودجه بیشتری نسبت به دیگر تلاش‌های بازاریابی (مانند ایجاد محتوا) می‌خواهد بلکه جزو بودجه‌هایی است که به‌راحتی به علت تقلب و فریبکاری اتلاف می‌شود.

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تحلیلی کوتاه درباره آمارهایی که هفته گذشته در شنبه درخصوص استارت‌آپ‌های فین‌تک ایران منتشر شد

هفته گذشته بخشی از آمارهایی که این هفته به صورت کامل در ماهنامه عصر تراکنش منتشر می‌شود، برای اولین‌بار در شنبه منتشر شد. واقعیت این است که برای انتشار این آمارها مدتی با خودمان کلنجار رفتیم بس که تصور می‌کردیم وضعیت باید بسیار بهتر از این باشد و نگران بودیم که نکند ما نتوانسته‌ایم جاهایی را ببینیم. همین‌جا تاکید کنم که از نظر ما قطعا فین‌تک دایره وسیع‌تری نسبت به استارت‌آپ‌ها دارد و استارت‌آپ‌ها فقط بخش کوچکی از آن هستند.

۰۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
هشت‌شش؛ اجرای سنجیده یک طرح خلاقانه

گاهی اوقات موفقیت یعنی اینکه همانجا که هستید، بمانید و این همان چیزی است که برای جاستین و اندرو مک آلینان اتفاق افتاد. آنها که تحصیل در دانشگاه را تمام کرده بودند، هیچ مسیر مشخص کاری در پیش نداشتند اما قبلا به عنوان دانشجو در رستوران کار کرده بودند. وقتی که زمان انتخاب فرا رسید، این دو کارآفرین کاری را شروع کردند که از آن اطلاعات کافی داشتند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در شماره 100