سیلیکون ولی

بازاریابی به سبک ابر برندهای سیلیکون‌ولی
معرفی چهار کمپین تبلیغاتی موفق در قلب فناوری دنیا

بانک سیلیکون‌ولی (SVB‌) که در سال ۱۹۸۳ در منطقه سانتا‌کلارا واقع در کالیفرنیا تأسیس شده است را می‌توان از جمله شرکت‌های این دره محسوب کرد که خدمات مالی متنوعی را به مشتریان خود در سراسر جهان ارائه می‌دهد ...

۲۷ Dei 1395 بدون دیدگاه فهیمه خراسانی
چرا به استارت‌آپ‌های صرفه جویانه نیاز داریم

برندهای تجاری تنها محدود به نام و نشانی که ما از یک شرکت شنیده‌ایم، نیستند. برندها گاه در شخصیت‌ها و افرادی خفته‌اند که بدون آنکه نامی از آنها شنیده باشیم، راهکارهای خلاق و ایده‌های رو به جلوی آنها، مسیر پیشرفت در دنیای کارآفرینی را برای بسیاری از شرکت‌های تجاری تسهیل می‌کند ...

۲۷ Dei 1395 بدون دیدگاه
اعتراف الجزیره به موفقیت استارت‌آپ‌های ایرانی
موفقیت جوانان خوش‌فکر، فرصت‌های تازه‌ای را پیش‌روی اقتصاد ایران قرار داده است

با وجود اینکه ایران برای سال‌ها و حتی دهه‌ها از اقتصاد جهانی دور بوده و همواره هدف اعمال تحریم‌ها قرار داشته‌، شرایط در حال تغییر است و اقتصاد ایران در آستانه تحول قرار دارد. هرچند توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها یکی از دلایل پویا‌شدن اقتصاد ایران به شمار می‌رود ...

۲۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مصایب و مزیت‌های اکوسیستم سخت‌افزاری هند

بنجامین ژوف، یکی از شرکای شنژن و شتاب‌دهنده HAX در سان‌فرانسیسکو، درباره اکوسیستم سخت‌افزار چین و هند نظرات خود را بیان کرده است.

۰۹ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
چرا جوانان ترکیه با افتخار  در استارت‌آپ‌ها کار می‌کنند
ترکیه با حمایت از اکوسیستم استارت‌آپی اعتبار کارآفرینی‌اش را به رخ ‌می‌کشد

وقتی صحبت از «استارت‌آپ» می‌شود، قطعاً اولین جایی که به ذهن انسان خطور می‌کند، کشور ترکیه نیست. بین سیلیکون‌ولی، نیویورک‌سیتی، مسکو و چین، مجموعه‌ای از مراکز استارت‌آپی در سراسر دنیا ایجاد شده ‌که توجه کارآفرینی را به خود جلب کرده‌اند.

۲۷ Aban 1395 بدون دیدگاه
بدون شکست، رزومه‌تان چیزی کم دارد!
بنیانگذار دوربین‌های گوپرو:

من هم مثل هر آدم دیگری‌ که ایده‌های عمیقی در ذهنش می‌پروراند و آن ایده‌ها پیش چشمش فرو می‌ریزند، شکست را دوست ندارم. شکست برای من طعم تلخ‌تری داشت، چرا که نه تنها ایده‌هایم نقش بر آب شدند، بلکه پول و سرمایه و منبع گذران زندگی‌ام را از دست دادم. 

۱۸ Aban 1395 بدون دیدگاه
چرا سنگاپور به سمت اکوسیستم استارتاپی سخت افزاری می رود ؟
فراخوان جذب سازندگان سخت‌افزار برای ارتقای اکوسیستم استارت‌آپی سنگاپور

سال‌ها‌ست که سنگاپور استارت‌آپ‌های نرم‌افزاری را پرورش می‌دهد. اکنون زمان آن فرا رسیده است تا این کشور تکه دیگری از پازل را با تمرکز روی سخت‌افزار اضافه کند و از این طریق موج بعدی را در رشد صنعت به وجود آورد.

۰۹ Aban 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
استارت‌آپی برای شکست‌خورده‌ها!
کنفرانسی که با استقبال روبه‌رو شد

سیلیکون‌ولی در کالیفرنیای آمریکا، که امروز موفق‌ترین مغزهای استارت‌آپی جهان را در ساختمان‌های خود جای داده، یکی از مناطقی است که تجربیات شکست در آن نه‌تنها ناخوشایند نبوده، که بخشی جدانشدنی از روندهای کارآفرینی محسوب می‌شوند. شکست  در ایده‌های استارت‌آپی سیلیکون‌ولی تحسین می‌شود، روزنامه‌نگاران آن را خوراک گزارش‌های خود می‌کنند و کارآفرینان از تجربه درماندگی خود به نیکی یاد می‌کنند.

۰۹ Aban 1395 بدون دیدگاه
سرمقاله شماره 33 : چرا نرفتن به آی‌بریج بهتر است!

هفته پیش دوستی از سیلیکون ولی فایل صوتی کوتاهی از فیروز نادری، معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش‌رانش جت در ناسا و مدیرکل اکتشافات منظومه خورشیدی، دانشمندی که سیارکی به نام او در جهان ثبت شد، برایمان فرستاد. او با عشق پیام داده بود که تحول اقتصاد ایران توسط این شرکت‌ها صورت خواهد گرفت و خسته نباشید گفته بود به بچه‌های استارت‌آپی ایران. 

۰۱ Aban 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
چرا آشپزخانه اینترنتی هندی‌ها شکست خورد؟
سرمایه‌گذاران قدر هم کاری از دست‌شان بر نیامد!

برخلاف اکوسیستم سیلیکون‌ولی کالیفرنیا که همه ایده پردازانش تجربه حداقل یک‌بار شکست را با افتخار به دوش می‌کشند، در کشور هند مختصات فضای کارآفرینی متفاوت است. شکست در استارت‌آپ‌های کشور هند مفهومی تقدیس‌شده یا دروازه موفقیت‌های بعدی نیست، بلکه نشانی از ضعف و مقدمه شکست‌های بعدی به شمار می‌رود. هند همچون کشورهای دیگر آسیایی، این روزها تجربه‌های مکرر استارت‌آپ و ایده‌های خلاقی را که در انتظار راه‌اندازی‌شدن هستند، در خود جای داده است. در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۸ میلیارد دلار سرمایه در این کشور خرج راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا شده است.

۲۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه
سرمایه‌گذاری از بذر تا محصول
fifty years ، سرمایه‌گذار خطرپذیر جدید سیلیکون‌ولی روی محصولات غذایی حساب باز کرده است ‌

وینستون چرچیل در ماه‌مارس ۱۹۳۲ در مقاله خود به نام پنجاه سال گفت: «اگر ما تکه‌هایی از مرغ مانند سینه و بال را در یک محیط مناسب به‌طور جداگانه پرورش‌دهیم، دیگر نیازی نیست سایر قسمت‌های آن را دور بیاندازیم. مواد‌غذایی مصنوعی در آینده رونق‌پیدا‌خواهند‌کرد. در آینده غذاهای‌جدید را نمی‌توان از محصولات طبیعی تشخیص داد و تغییرات آن‌قدر به‌تدریج ایجاد خواهند شد که هیچ‌کس متوجه آن نمی‌شود»

۲۲ Mehr 1395 بدون دیدگاه
سیلیکون‌ولی خاورمیانه به قطر می‌رسد؟
گزارش ماهرحکیم از تلاش‌های شیخ‌نشین حاشیه خلیج‌فارس برای پیشتازی در اکوسیستم استارت‌آپی منطقه

دو سال پیش، من به همراه خانواده‌ام برای تدریس در دانشگاه کارنگی ملون در قطر به این کشور نقل مکان کردم. من از سان‌فرانسیسکو آمده بودم، جایی‌که در آن مدت تقریباً بیست سال زندگی کرده بودم و تعدادی شرکت مرتبط با فناوری را در حوزه‌های مختلف از قبیل تجارت الکترونیک بی‌تو‌بی، فناوری‌های تلفن همراه، مراقبت بهداشتی، آموزش آنلاین، و کراودفاندینگ ساخته بودم. به محض رسیدن به این منطقه، به مشارکت و فعالیت در اکوسیستم استارت‌آپ فناوری، در قطر و کشورهای عرب‌زبان همسایه، شروع کردم. می‌خواستم بدانم چگونه می‌توان داستان موفقیت سیلیکون‌ولی را در قطر و این منطقه عرب‌نشین اجرا کرد. چگونه می‌توان فرهنگ کارآفرینی نوآورانه را در دنیای اعراب ایجاد کرد؟ چگونه امکان دارد یک شرکت فناوری چند میلیارد دلاری، برای مثال گوگل بعدی، فیسبوک بعدی یا اوبر بعدی، از این منطقه برخیزد؟

۱۹ Mehr 1395 ۱
هرگز روی شکست‌تان ننشینید
حرف‌های کسرا ترابی، وکیل پتنت در سیلیکون‌ولی، درباره رازهای موفقیت استارت‌آپی و چالش‌های کارآفرینی در آمریکا

مهم‌ترین چیز، این است که شما نمی‌توانید مخترع باشید و همه چیز را همین‌طوری که هست، قبول کنید. اگر ایمان دارید ایده‌ای که دارید توانایی ایجاد یک تغییر اساسی را در حوزه شما دارد و همه به شما می‌گویند که این غیرممکن و دیوانگی است، این نشانه خوبی است! تمام چیزهای مفید و جالبی که در تکنولوژی داریم، زمانی غیرممکن و دیوانگی محسوب می‌شد. پس اعتنایی به نظر دیگران نکنید و مسیر خود را بروید. البته تا وقتی که پتنت را نگرفتید، ایده خود را با هیچ‌کس مطرح نکنید.

۱۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه
غرور بیش از حد و نادیده گرفتن رقبا و واقعیت‌ها، می‌تواند هر استارت‌آپی را نابود کند

وقتی می‌خواهید مطلبی را منتشر ‌کنید که افراد را تحت تأثیر قرار دهد و آن‌ها را جذب کند، بهتر است بدانید که افراد از چه نوع مطالبی خوش‌شان می‌آید؛ برای مثال، اخبار درباره افراد مشهور، فناوری، کسب‌وکار یا اخبار زندگی خصوصی افراد حوزه‌هایی هستند که همیشه برای طیف‌های مختلفی از مردم جذابیت دارد و پیگیر آن هستند. اما بهتر است به‌جای ارائه یک وب‌سایت جامع که تمام انواع خبرها را پوشش می‌دهد، روی یک جنبه و یک مخاطب خاص تمرکز کنید. برای مثال وب‌سایت Valleywag اخبار مربوط به سیلیکون‌ولی را منتشر می‌کند، Jalopnik  اخبار خودرو و Gawker.com اخبار افراد مشهور را ارائه می‌دهد.

 

۰۷ Mehr 1395 بدون دیدگاه پریا هاشمی
۵۰درصد از استارت‌آپ‌های انگلستان به کسب‌وکارهای جهانی فکر می‌کنند

یافته‌های اخیر که توسط شتاب‌دهنده استارت‌آپ دیجیتالی انگلستان به‌نام Wayra  انجام شده است، نشان می‌دهد که انگلستان یکی از متنوع‌ترین اکوسیستم‌های استارت‌آپ دنیا است. تحقیقات انجام‌شده توسط استارت‌آپ دی‌ان‌اِی نیز دیدگاه‌های مهم درباره تأثیر مهم آن روی جدیدترین کسب‌وکارهای کشور را ارائه می‌دهد. در مقایسه با ایالات متحده امریکا، احتمال اینکه افرادی که در استارت‌آپ‌های انگلستان کار می‌کنند زن باشند، ۵ برابر است؛ و اینکه سن آن‌ها زیر ۳۶ سال باشد ۲.۵ برابر و احتمال اینکه از قومیت‌های مختلف به غیر از سفید و آسیایی باشند، ۱۰ برابر بیشتر است.

۳۰ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی

تایوان بیش از ۵ هزار شرکت اجتماعی دارد. رضا میرزا، کارشناس فناوری به این کشور سفر کرده است تا ببیند چه چیزهایی را می‌توان درباره نوآوری اجتماعی از این شرکت‌ها آموخت. 

 

۲۵ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه پریا هاشمی
با دوچرخه در مسابقه اتومبیل‌رانی شرکت نکنید!

اینکه یک شرکت، با ارزش یک میلیارد دلار داشته باشید، به‌تنهایی نمی‌تواند نشان‌دهنده موفقیت شتاب‌دهنده شما باشد. برای اینکه یک شتاب‌دهنده بتواند در سطح YC موفق شود، باید یک چرخه ایجاد کند. پل لی، یکی از شرکای شرکت لایت‌بنک، می‌گوید: «این یک چرخه مطلوب است؛ به‌گونه‌ای که شتاب‌دهنگان خوب، شرکت‌های خوب را جذب می‌کنند و این شرکت‌های خوب نیز سرمایه‌گذاران قوی و قدرتمند را جذب خواهند کرد و این امر باعث می‌شود چرخه جذب شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بهتر، تکرار شود.»

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه پریا هاشمی

در رویداد استارت‌آپ میت‌آپ تبریز، من هم یکی از سخنرانان بودم. بااینکه از سخنرانی و ارائه بدم نمی‌آید ولی در طول تمام این سال‌ها، سعی کردم از رویدادها و برنامه‌ها دور باشم و بیشتر از اینکه حرف بزنم، کاری کنم. مخصوصا که کار رسانه، بی‌بروبرگرد به حرف ربط پیدا می‌کند و حرف هم حرف می‌آورد و یک رسانه‌ای اگر در این وادی حرافی بیفتد، خیلی زود تمام می‌شود. یک آدم مگر چقدر حرف دارد؟ از یکجایی به بعد، آدم اگر زیاد حرف بزند مدام خودش را تکرار می‌کند. منتها از همیشه این حس را داشتم که درجاهایی جز تهران، فرصت‌های پرشمار و فرصت‌شناسی کمی وجود دارد. 

۱۶ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
ماجرای شکل‌گیری نرم‌افزاری که نامش یک برند تمام‌عیار است

این روزها تصور ویرایش یک تصویر بدون نام فتوشاپ برای ما ممکن نیست. همه ما فتوشاپ را به‌عنوان نرم‌افزار قدرتمندی که می‌تواند تصاویری جادویی خلق کند، می‌شناسیم و می‌دانیم که با این نرم‌افزار می‌توان هر ناممکنی را در عکس‌ها، ممکن کرد. فتوشاپی که امروز می‌شناسیم در عرض یک روز یا یک سال خلق نشده است، بلکه در ابتدا نرم‌افزار ساده‌ای بوده که در عمر ۲۶ساله خود، در هر ورژن ارائه‌شده قدری کامل‌تر شده و توانایی‌های آن بالاتر رفته است. احتمالا بسیاری از ما عکس «وقت ناهار» که تصویری از کارگران نیویورکی در بالای یک برج نیمه‌کاره است را دیده‌ایم. تصویر حیرت‌انگیزی که هر چند خیلی‌ها آن را واقعی تصور می‌کردند، یکی از بهترین تبلیغات شرکت ادوبی برای محصول باارزشش به نام فتوشاپ بوده است. 

 

۱۶ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه الناز بدیعی
با کمک گوشی موبایل‌تان و یک دوربین دنده‌عقب‌های بی‌خطر بگیرید

اگر از پارک دوبل متنفر هستید یا اگر به هیچ عنوان حاضر نیستید در این شرایط قرار بگیرید، یک دوربین بی‌سیم و جدید که از تلفن همراه شما به‌عنوان صفحه نمایش استفاده می‌کند، می‌تواند کمک کند. 

۱۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در سیلیکون ولی
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران