سلامت

پشت‌ مانیتورنشین‌ها با این راه‌ها از ابتلا به سندرم خشکی چشم جلوگیری کنند.  اتاق کارتان را مرطوب کنید تا چشم‌هایتان آسیب نبینند. می‌توانید با کمک یک دستگاه بخور گرم، همیشه اتاق را مرطوب نگه‌ دارید. دمای هوای اتاق را در وضعیت تعادل نگه دارید و زیر باد مستقیم کولر کار نکنید...

 

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی : چطور می‌توانید کارهای نشدنی را شدنی کنید؟
به اتمام رساندن پروژه‌های سخت قلق‌هایی دارد که چندتا از آنها را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم

مهم نیست که چند کتاب در مورد راه‌های انجام دادن پروژه‌ای که هنوز هیچ قدمی برایش برنداشته‌اید، خوانده‌اید. مهم نیست که سابقه کاری‌تان چقدر است یا اینکه انجام‌شدن این کار، تا چه اندازه آینده شغلی شما را متحول می‌کند. آشنا یا مهم‌بودن موضوعی که به آن فکر می‌کنید، همیشه ضامن سریع و بی‌عیب و نقص انجام‌شدنش نیست. 

۱۲ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: حیاط استارت‌آپ‌تان سرسبز است؟
در و دیوار ساختمانی که در آن کار می‌کنید، بر آینده شغلی شما تاثیر می‌گذارند

طراحی ساختمانی که در آن کار می‌کنید، بر سلامت روان، آرامش و میزان شادی شما تاثیر می‌گذارد. اینکه هر روز بعد از بیرون‌زدن از خانه، به چه فضایی وارد می‌شوید، چه رنگ‌هایی را می‌بینید و در چه هوایی نفس می‌کشید، می‌تواند آینده شغلی و البته روانی شما را دگرگون کند. 

۱۰ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک  زندگی استارتاپی: عضلات‌تان را احیا کنید

کارهای تکراری و تمام‌نشدنی هرروزه، با بدنتان چه کرده‌اند؟ حاصل سبک زندگی امروز شما، کوتاه‌شدن عضلات و ضعیف‌شدن استخوان‌هایتان است؟ تنگ‌بودن وقت را بهانه نکنید! اگر نمی‌خواهید سن بدنتان یکی دو دهه از شناسنامه‌تان بیشتر باشد، انجام تمرین‌های ورزشی ساده را به عادت هر‌روزه‌تان تبدیل کنید.
 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: این تابستان هم دوام بیاورید!
برای سالم‌ماندن در روزهای گرم، به این نکته‌ها توجه کنید

خبری از ویروس آنفلوآنزا نیست، آلرژی بهاره هم دست از بدنتان کشیده، روزها بلند شده‌اند و انتظار دارید که بیشتر‌شدن نور، حالتان را خوش‌تر کند، پس چرا با وجود پاکی این روزهای هوا، باز هم احساس تنگی نفس، کمبود انرژی و خستگی، شما را رها نمی‌کند؟ شاید این دلایل، فعالیت‌کردن در روزهای گرم را برایتان دشوار کرده است!

 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
صبوری، جسارت و تنوع‌طلبی می‌تواند شما را اندوهگین کند
صبوری، جسارت و تنوع‌طلبی می‌تواند شما را اندوهگین کند

به خودتان نگاه کنید؛ چشم‌هایتان مثل چند سال پیش برق نمی‌زند. این روزها به آسانی قبل، خنده روی لب‌هایتان نمی‌نشیند و یادتان نمی‌آید که آخرین بار، چه روزی بود که از ته دل احساس خوشبختی کردید.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: خطرات مصرف بیش‌ازاندازه پروتئین
وقتی به جای کربوهیدرات هی گوشت می‌خورید به این بلاها گرفتار می‌شوید!

عضلات شما برای جان‌گرفتن به پروتئین نیاز دارند و بدنتان برای دریافت اسید‌آمینه‌های ضروری، نیازمند دریافت پروتئین از گوشت حیوانی است. اما به گفته متخصصان، بدن شما برای رو‌به‌راه بودن، به میزان محدودی پروتئین نیازمند است. به گفته آنها، هر مرد برای تامین نیاز بدنش، به ۱۴۰ گرم پروتئین در روز و هر زن به ۱۱۰ گرم از آن نیازمند است و اگر فردی بیشتر از این میزان پروتئین دریافت کند ....

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
با چشمانتان قفل را باز کنید
با این راه می‌توانید در محیطی کم‌تنش زندگی کنید

چشم‌های ما، خیلی زود به دادمان می‌رسند. از همان سال‌های ابتدای زندگی، ما را به جزئیات رفتاری دیگران خیره می‌کنند تا رفتار آنها و شرایطی که در آن قرار گرفته‌ایم را بهتر درک کنیم و موقعیت بهتری را در همین شرایط، برای خودمان دست و پا کنیم.

۰۶ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک_زندگی استارتاپی: صبر کنید؛ هنوز وقت استعفا دادن نیست!
چرا مدیرتان شما را جدی نمی‌گیرد؟

کارهای ساده‌ای که حتی انجام‌ندادنشان هم تغییری در عملکرد سازمان ایجاد نمی‌کند، تمام وقت کاری شما را پر کرده. احساس می‌کنید از همکارهایتان جامانده‌اید. به جلسات کاری مهم دعوت نمی‌شوید و کمتر مدیری در سازمانتان شما را می‌شناسد.

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: عشق استارت‌آپی بهتر است یا عقل استارت‌آپی؟
مرورچند دلیل نه‌چندان‌قانع‌کننده برای نشستن پای سفره عقد

بعضی‌ها عاشقانه شروعش می‌کنند و بعضی‌ها عقلانی. بعضی‌ها می‌گویند به‌خاطر بودن در کنار عشقشان ازدواج می‌کنند، عده‌ای هراس از تنهایی را بهانه می‌کنند و بعضی دیگر، می‌گویند ازدواج کردم چون وقت ازدواجم بود. همه آدم‌هایی که حلقه ازدواج را در دست دارند، برای گرفتن چنین تصمیمی ده‌ها دلیل را پشت هم قطار می‌کنند ...

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
هرچقدر تلاش می‌کنید نتیجه نمی‌گیرید؟!
اگر چند سوال زیر را از خودتان بپرسید و درست هم جواب دهید، احتمالا به نتیجه خواهید رسید

همیشه با خودتان درگیرید؟ تلاش‌های هر‌روزه‌تان از نظر شما وقت تلف‌کردن است و قدم‌هایتان را سست و بی‌نتیجه ارزیابی می‌کنید؟ شاید به جای ادامه‌دادن به این رویه، بهتر باشد سوال‌های زیر را از خود بپرسید.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: آشنایی با یک رژیم تقریبا استارت‌آپی

می‌خواهید وزن کم کنید؟ در گرمای آخر بهار؟ زیر آفتابی که انرژی‌تان را بدون رژیم گرفتن هم می‌گیرد؟ با این همه کار؟ خب... اشکالی ندارد! شما می‌توانید در این شرایط هم وزن کم کنید، به شرط آنکه راهتان برای کاهش وزن، «درست غذا خوردن» باشد، نه «نخوردن»!

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چرا کسی بله‌قربان‌گوها را دوست ندارد؟

«دوستانم می‌گویند رابطه‌ای که دل من را زیاد خوش نمی‌کند، آرزوی همه‌شان است. بودن در کنار کسی که هیچ وقت «نه» نمی‌گوید. مرد رویایی که می‌خواهد «همه چیز» مطابق خواسته من پیش برود...

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: دردتان از غصه است!
آیا می‌دانستید افسردگی بدن‌دردتان را چند‌برابر می‌کند؟

مسکن‌های ضد‌التهاب، تمرینات ورزشی و رژیم غذایی خاص، همه می‌توانند در کاهش میزان درد بیماران مبتلا به آرتریت موثر باشند؛ اختلالی که درد را با کم‌توانی روز‌افزون همراه می‌کند و رفته‌رفته، انجام کارهای ساده و روزمره را هم برای مبتلایانش دشوار می‌کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی : قلک محک میانبر خوشبخت‌‌بودن

شايد‭ ‬خبر‭ ‬خوشحال‌كننده‌اي‭ ‬نباشد‭! ‬محققان‭ ‬مي‌گويند‭ ‬استعداد‭ ‬شما‭ ‬براي‭ ‬احساس‭ ‬خوشبختي‌كردن،‭ ‬تا‭ ‬۵۰‭ ‬درصد‭ ‬به‭ ‬ژن‌هايتان‭ ‬وابسته‭ ‬بوده‭ ‬و‭ ‬موروثي‭ ‬است‭. ‬به‭ ‬گفته‭ ‬آنها،‭ ‬اينكه‭ ‬شما‭ ‬در‭ ‬پيچ‭ ‬و‭ ‬خم‭ ‬زندگي‭ ‬راه‭ ‬را‭ ‬گم‭ ‬نكنيد‭ ‬و‭ ‬بتوانيد‭ ‬هميشه‭ ‬در‭ ‬مسير‭ ‬تعادل‭ ‬حركت‭ ‬كنيد،‭ ‬هميشه‭ ‬به‭ ‬آموزش‌هاي‭ ‬اجتماعي‭ ‬يا‭ ‬موقعيتي‭ ‬كه‭ ‬در‭ ‬آن‭ ‬قرار‭ ‬داريد،‭ ‬وابسته‭ ‬نيست،‭ ‬بلكه‭ ‬تا‭ ‬۵۰درصد‭ ‬حاصل‭ ‬ژن‌هايي‭ ‬است‭ ‬كه‭ ‬از‭ ‬والدينتان‭ ‬به‭ ‬شما‭ ‬منتقل‭ ‬مي‌شود‭.‬

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: آتش‌بس در تعطیلات
نگذارید روزهای تعطیل به روزهای جنگ خانوادگی بدل شود

شما همدیگر را دوست دارید! مدت‌هاست که منتظر این تعطیلات بوده‌اید! پس مشکل کجاست! چرا چند روز متوالی در کنار هم بودنتان، می‌تواند همه رویاهایتان در مورد تعطیلات شیرین خانوادگی را نقش برآب کند و از لحظه بیداری تا زمان روی هم آمدن چشم‌هایتان را به لحظه‌های تعقیب و گریز و جنگ تبدیل کند؟

 

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی:‌ زندگی را با هوشیاری در مشت‌تان بگیرید
شش میانبر برای قرار گرفتن در صف آدم‌های هوشیار

هر بار که چشم‌هایتان را بر هم می‌زنید، هزاران نفر در جهان جان خود را از دست می‌دهند. با هر ضربه پلک‌های شما به یکدیگر، هزاران نوزاد چشم‍‌هایشان را به این جهان باز می‌کنند و هر بار که پلک می‌زنید، هزار و یک اتفاق کوچک و بزرگ در گوشه گوشه جهان، زندگی شما و نوادگانتان را دگرگون می‌کنند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
همسفر با یک پلنگ گرسنه روی اقیانوس بی‌انتها!

پسر نوجوانی که مجبور به زندگی با یک پلنگ می‌شود، چاره‌ای جز جنگیدن برای حفظ جانش ندارد. او که با پلنگی گرسنه در کشتی حبس شده، مجبور است هر روز، وقت و انرژی زیادی را برای ماهی گرفتن صرف کند تا گرسنگی حیوان درنده، خیال خوردن پسرک را به سرش راه ندهد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
میانبرهای خوشحالی

هر روز که می‌گذرد، رد لبخند روی لب‌هایتان کمرنگ‌تر می‌شود. احساس می‌کنید خود امروزتان با کسی که سال‌های قبل در آینه می‌دیدید، یک دنیا فرق کرده اما نمی‌توانید راهی برای ماندگار‌کردن شادی‌های کوچک‌تان در زندگی خود پیدا کنید.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: آداب نقد‌کردن بدون یقه‌گیری!
حتی وقتی کاملا حق با شماست باز باید در انتقاد‌کردن به برخی نکات مهم توجه کنید

انتقاد دلسوزانه همکارتان، گلایه کوچک همسرتان و ایرادی که رئیس از کارتان گرفته، نه‌تنها زمینه را برای بهبود رفتارهایتان فراهم نمی‌کند، بلکه دیواری سخت را در مقابل شما و آنها می‌کشد و رابطه‌تان را از مدار آرامش خارج می‌کند. چرا؟ 

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى

صفحه‌ها

اشتراک در سلامت