سلامت

پشت‌ مانیتورنشین‌ها با این راه‌ها از ابتلا به سندرم خشکی چشم جلوگیری کنند.  اتاق کارتان را مرطوب کنید تا چشم‌هایتان آسیب نبینند. می‌توانید با کمک یک دستگاه بخور گرم، همیشه اتاق را مرطوب نگه‌ دارید. دمای هوای اتاق را در وضعیت تعادل نگه دارید و زیر باد مستقیم کولر کار نکنید...

 

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی: عشق استارت‌آپی بهتر است یا عقل استارت‌آپی؟
مرورچند دلیل نه‌چندان‌قانع‌کننده برای نشستن پای سفره عقد

بعضی‌ها عاشقانه شروعش می‌کنند و بعضی‌ها عقلانی. بعضی‌ها می‌گویند به‌خاطر بودن در کنار عشقشان ازدواج می‌کنند، عده‌ای هراس از تنهایی را بهانه می‌کنند و بعضی دیگر، می‌گویند ازدواج کردم چون وقت ازدواجم بود. همه آدم‌هایی که حلقه ازدواج را در دست دارند، برای گرفتن چنین تصمیمی ده‌ها دلیل را پشت هم قطار می‌کنند ...

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
هرچقدر تلاش می‌کنید نتیجه نمی‌گیرید؟!
اگر چند سوال زیر را از خودتان بپرسید و درست هم جواب دهید، احتمالا به نتیجه خواهید رسید

همیشه با خودتان درگیرید؟ تلاش‌های هر‌روزه‌تان از نظر شما وقت تلف‌کردن است و قدم‌هایتان را سست و بی‌نتیجه ارزیابی می‌کنید؟ شاید به جای ادامه‌دادن به این رویه، بهتر باشد سوال‌های زیر را از خود بپرسید.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: آشنایی با یک رژیم تقریبا استارت‌آپی

می‌خواهید وزن کم کنید؟ در گرمای آخر بهار؟ زیر آفتابی که انرژی‌تان را بدون رژیم گرفتن هم می‌گیرد؟ با این همه کار؟ خب... اشکالی ندارد! شما می‌توانید در این شرایط هم وزن کم کنید، به شرط آنکه راهتان برای کاهش وزن، «درست غذا خوردن» باشد، نه «نخوردن»!

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چرا کسی بله‌قربان‌گوها را دوست ندارد؟

«دوستانم می‌گویند رابطه‌ای که دل من را زیاد خوش نمی‌کند، آرزوی همه‌شان است. بودن در کنار کسی که هیچ وقت «نه» نمی‌گوید. مرد رویایی که می‌خواهد «همه چیز» مطابق خواسته من پیش برود...

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: دردتان از غصه است!
آیا می‌دانستید افسردگی بدن‌دردتان را چند‌برابر می‌کند؟

مسکن‌های ضد‌التهاب، تمرینات ورزشی و رژیم غذایی خاص، همه می‌توانند در کاهش میزان درد بیماران مبتلا به آرتریت موثر باشند؛ اختلالی که درد را با کم‌توانی روز‌افزون همراه می‌کند و رفته‌رفته، انجام کارهای ساده و روزمره را هم برای مبتلایانش دشوار می‌کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی : قلک محک میانبر خوشبخت‌‌بودن

شايد‭ ‬خبر‭ ‬خوشحال‌كننده‌اي‭ ‬نباشد‭! ‬محققان‭ ‬مي‌گويند‭ ‬استعداد‭ ‬شما‭ ‬براي‭ ‬احساس‭ ‬خوشبختي‌كردن،‭ ‬تا‭ ‬۵۰‭ ‬درصد‭ ‬به‭ ‬ژن‌هايتان‭ ‬وابسته‭ ‬بوده‭ ‬و‭ ‬موروثي‭ ‬است‭. ‬به‭ ‬گفته‭ ‬آنها،‭ ‬اينكه‭ ‬شما‭ ‬در‭ ‬پيچ‭ ‬و‭ ‬خم‭ ‬زندگي‭ ‬راه‭ ‬را‭ ‬گم‭ ‬نكنيد‭ ‬و‭ ‬بتوانيد‭ ‬هميشه‭ ‬در‭ ‬مسير‭ ‬تعادل‭ ‬حركت‭ ‬كنيد،‭ ‬هميشه‭ ‬به‭ ‬آموزش‌هاي‭ ‬اجتماعي‭ ‬يا‭ ‬موقعيتي‭ ‬كه‭ ‬در‭ ‬آن‭ ‬قرار‭ ‬داريد،‭ ‬وابسته‭ ‬نيست،‭ ‬بلكه‭ ‬تا‭ ‬۵۰درصد‭ ‬حاصل‭ ‬ژن‌هايي‭ ‬است‭ ‬كه‭ ‬از‭ ‬والدينتان‭ ‬به‭ ‬شما‭ ‬منتقل‭ ‬مي‌شود‭.‬

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: آتش‌بس در تعطیلات
نگذارید روزهای تعطیل به روزهای جنگ خانوادگی بدل شود

شما همدیگر را دوست دارید! مدت‌هاست که منتظر این تعطیلات بوده‌اید! پس مشکل کجاست! چرا چند روز متوالی در کنار هم بودنتان، می‌تواند همه رویاهایتان در مورد تعطیلات شیرین خانوادگی را نقش برآب کند و از لحظه بیداری تا زمان روی هم آمدن چشم‌هایتان را به لحظه‌های تعقیب و گریز و جنگ تبدیل کند؟

 

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی:‌ زندگی را با هوشیاری در مشت‌تان بگیرید
شش میانبر برای قرار گرفتن در صف آدم‌های هوشیار

هر بار که چشم‌هایتان را بر هم می‌زنید، هزاران نفر در جهان جان خود را از دست می‌دهند. با هر ضربه پلک‌های شما به یکدیگر، هزاران نوزاد چشم‍‌هایشان را به این جهان باز می‌کنند و هر بار که پلک می‌زنید، هزار و یک اتفاق کوچک و بزرگ در گوشه گوشه جهان، زندگی شما و نوادگانتان را دگرگون می‌کنند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
همسفر با یک پلنگ گرسنه روی اقیانوس بی‌انتها!

پسر نوجوانی که مجبور به زندگی با یک پلنگ می‌شود، چاره‌ای جز جنگیدن برای حفظ جانش ندارد. او که با پلنگی گرسنه در کشتی حبس شده، مجبور است هر روز، وقت و انرژی زیادی را برای ماهی گرفتن صرف کند تا گرسنگی حیوان درنده، خیال خوردن پسرک را به سرش راه ندهد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
میانبرهای خوشحالی

هر روز که می‌گذرد، رد لبخند روی لب‌هایتان کمرنگ‌تر می‌شود. احساس می‌کنید خود امروزتان با کسی که سال‌های قبل در آینه می‌دیدید، یک دنیا فرق کرده اما نمی‌توانید راهی برای ماندگار‌کردن شادی‌های کوچک‌تان در زندگی خود پیدا کنید.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: آداب نقد‌کردن بدون یقه‌گیری!
حتی وقتی کاملا حق با شماست باز باید در انتقاد‌کردن به برخی نکات مهم توجه کنید

انتقاد دلسوزانه همکارتان، گلایه کوچک همسرتان و ایرادی که رئیس از کارتان گرفته، نه‌تنها زمینه را برای بهبود رفتارهایتان فراهم نمی‌کند، بلکه دیواری سخت را در مقابل شما و آنها می‌کشد و رابطه‌تان را از مدار آرامش خارج می‌کند. چرا؟ 

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
سبک زندگی استارتاپی: اسفندی بی‌استرس داشته باشید
چند توصیه برای مدیریت کارهای آخر سال

چیزی تا پایان سال نمانده و یک دنیا کار روی سرتان آوار شده. استرس انجام نشدن کارها در زمان تعیین شده، نیمی از توان شما را گرفته و سرعت و دقت‌تان برای بستن پرونده‌های کاری را کمتر کرده است. در چنین شرایطی، چه باید بکنید؟ قید درآمد خوب ماه پایانی سال را بزنید و حجم کارهایتان را کمتر کنید؟ 

۰۶ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی : چرا خودتان را دوست ندارید؟
بعضی وقت‌ها خود ما سرسخت‌ترین منتقد خود هستیم

چشم‌هایتان را ببندید. خودتان را همانطور که می‌شناسید، تصور کنید. پشت این چشم‌های بسته، خود را با قامتی خمیده و کم‌توان می‌بینید؟ یا اینکه زره‌پوش و آماده جنگ تصور می‌کنید؟ برای اینکه در ذهنتان تصورات ناخوشایندی از خود شکل گرفته باشد، حتما نباید به بیماری افسردگی دچار شده باشید.

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
راهی را بروید که به آن ایمان دارید

شما کافه‌چی خوبی هستید. این را همه می‌گویند. بهترین قهوه‌ها، همیشه با دست شما سرو می‌شود و کیک‌های پرتقالی که درست می‌کنید، زبانزد خاص و عام است؟ خب! طبیعی است که کافه‌چی‌ای با توانمندی‌های شما، خیلی زود به فکر گسترش کسب‌و‌کارش بیفتد و یک کافه کوچک را تبدیل به فضایی برای حضور آدم‌های بیشتر بکند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
چه وقتی باید به روانپزشک  مراجعه کنید؟
چه وقتی باید به روانپزشک مراجعه کنید؟

فکر می‌کنید زندگی همین است! همینقدر سخت، همینقدر تلخ! فکر می‌کنید آدم‌ها، دنیا را درست از همین دریچه‌ای که شما می‌بینید، نگاه می‌کنند و گذراندن روزهای آرام‌تر، برایتان رویایی دور از دسترس است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه لى لى اسلامى
 پیوند عمیق شما و یخچال خانه، حاصل یک عشق نیست!
چه چیزهایی شما را به یخچال خانه گره می‌زنند؟

«عاشق غذا خوردن هستم!» این ادعایی است که با کمکش پرخوری‌هایتان را توجیه می‌کنید. اما واقعیت این است که پیوند عمیق و نزدیک شما و یخچال خانه، حاصل یک عشق نیست. ذهن شما، به دلایل بسیاری نمی‌تواند محروم‌ماندن از خوراکی‌ها را تحمل کند. دلایلی که گاهی شما را به گرسنگی دروغینی دچار می‌کنند و گاهی در عین سیر‌بودنتان، باعث می‌شوند چربی‌های انباشته دور شکمتان را فراموش کنید.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چرا افسرده شده‌اید؟

افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی ‌است؛ دردی که به گفته مسئولان، خانه به خانه می‌چرخد و بعید است که یکی از قربانیانش را نتوانید در میان آدم‌های اطرافتان ببینید. افسردگی اختلال شایعی است اما حتی بسیاری از مبتلایانش هم نمی‌دانند چطور به زندگی‌شان پا گذاشته و بسیاری هم هنوز نمی‌دانند که برای خلاص‌شدن از این درد چه راهی را باید بروند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
به آینه نگاه کنید! یک استارت‌آپ‌ موفق به شما لبخند می‌زند
چند توصیه رفتاری برای اینکه در دنیای استارت‌آپ‌ها موفق شوید

نترسید! صاحبان استارت‌آپ‌های موفق هم یک‌روز روی همین نقطه‌ای که  شما ایستاده بودید، قرار داشتند. آنها هم یک‌روز کارمند رده پایینی در یک سازمان کوچک بودند که با حقوق حداقلی ماه‌ها را سپری می‌کردند. اگر می‌خواهید فرمول موفقیت آنها را بدانید، ادامه این مطلب را بخوانید.

 

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سبک زندگی استارتاپی: شما به کارمند استارت‌آپی تبدیل شده‌اید؟
دلایل خشک شدن چشمه خلاقیت‌تان را پیدا کنید

روز اولی که پایتان را به این دفتر گذاشتید، ذهنتان پر بود از ایده‌های رنگارنگ. هر روز که می‌گذشت، دایره فعالیت استارت‌آپی‌تان چند متری گسترده‌تر می‌شد و در رویاهایتان، خود را یک غول دنیای استارت‌آپ می‌دیدید. گرچه از آن روز زمان زیادی نگذشته، اما شما با خود آن زمانتان خیلی فرق کرده‌اید. 

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در سلامت