سرمایه گذاری خطرپذیر

چطور اسپریگ با 26 سرمایه‌گذار شکست خورد؟
نگاهی به دلایل ناکامی چند استارت‌آپی که اگرچه خوش‌آتیه به نظر می‌آمدند اما زود به تاریخ پیوستند

سود استارت‌آپ‌های موفق سرشار است، اما در مقابل شکست آنها نیز سرمایه زیادی را به باد می‌دهد. استارت‌آپ‌ها یکی از بخش‌هایی هستند که اصلاح سرمایه‌های خطرپذیر برای آنها معنی واقعی دارد. مجموعه‌ای از عوامل از سرمایه‌گذاری و تجربه گرفته تا بازاریابی و رقابت موجب شکست استارت‌آپ‌ها می‌شود.

۲۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه حامد رسولی
گام‌به‌گام با تعهدات حقوقی یک استارت‌آپ

در یادداشت قبل گفتیم که انتظارمان از حقوق آن است که روابط میان اجزای مختلف کسب‌و‌کار را به شکل تضمین‌شده‌ای، انضباط بخشد و پیرو مقدماتی که گفتیم، می‌شود کلمه جدیدی را به دایره صحبت اضافه کرد. انضباط‌بخشی و تضمین‌کردن روابط نیازمند ایجاد «تعهد» است. 

۱۳ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پردیس؛ میزبان سرمایه‌گذاران دی‌-هشت
در اولین نشست سرمایه‌گذاری فناوری کشورهای عضو D8 چه خواهد گذشت؟

دولت‌ها، بازارهای پول و سرمایه، سرمایه‌گذاران جسور و فرشتگان سرمایه‌گذاری ۴ بازیگر مهم برای سرمایه‌گذاری و توسعه استارت‌آپ‌ها به شمار می‌آیند. پارک فناوری پردیس (به‌عنوان دبیرخانه شبکه انتقال و تبادل فناوری سازمان دی-هشت: D-8 TTEN) و مرکز فن‌بازار ملی ایران آستین‌ها را بالا زده‌اند تا توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به موضوع نوآوری در فناوری را بیش از پیش معطوف کنند.

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پرندگان خشمگین از کجا آمده‌اند؟

Rovio Entertainment که در گذشته با نام ریلوود و رُویو موبایل شناخته می‌شد، یک توسعه‌دهنده، ناشر، توزیع‌کننده بازی‌های ویدئویی و یک شرکت سرگرمی است که دفتر مرکزی آن در فنلاند واقع شده است. این استارت‌آپ موفق در سال ۲۰۰۳ به عنوان استودیوی توسعه بازی همراه و با نام ریلوود راه‌اندازی شد و سپس در سال ۲۰۰۵ به رُویو موبایل تغییر نام یافت ...

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چرا سرمایه‌گذاران در انعقاد قرارداد دقت زیادی به خرج می‌دهند؟
چطور منافع استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذارها را همسو کنیم

به‌طور کلی می‌توان سه مرحله اصلی برای سرمایه‌گذاری خطرپذیر در نظر گرفت؛ مرحله ارزیابی و انعقاد قرارداد، مرحله مشارکت و مرحله خروج. سرمایه‌گذار خطرپذیر در مرحله ارزیابی و انعقاد قرارداد، طرح پیشنهادی شرکت دانش‌بنیان و کارآفرین را از منظرهای مختلف مالی، بازار، بلوغ محصول، سودآوری ...

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مرکز  Sunnyvale، انکوباتور مستقر در کالیفرنیا، با دولت بلژیک قراردادی را منعقد می‌کند تا به برقراری ارتباط بین کارآفرینان از کشورهای اروپایی با سیلیکون‌ولی کمک کند.
اغلب، رقابت بین‌المللی برای مشاغل در چارچوب یک بازی جای می‌گیرد. اما این مرکز فناوری روشی را تعریف کرده است تا فرهنگ سیلیکون‌ولی به کارآفرینان خارج از آمریکا نیز آموزش داده شود. همین امر به گفته تحلیل‌گران موجب ایجاد مشاغل هم در امریکا و هم در خارج از امریکا خواهد شد.

 

۲۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
اشتراک در سرمایه گذاری خطرپذیر