سرمایه گذاری

صوفیا؛ ملکه استارت‌آپی بالکان
اکوسیستم استارت‌آپی پایتخت بلغارستان شرایط ویژه‌ای برای رشد دارد،اگرچه هنوز در ابتدای راه است

صوفیا، پایتخت بلغارستان، در قلب بالکان واقع شده است. این شهر یکی از مقاصد مورد نظر توریست‌ها‌ست، زیرا قدیمی‌ترین شهر اروپا به شمار می‌رود که در آن می‌توان ساختمان‌هایی با سبک معماری‌ مختلف و نیز یک شهر مدرن را دید. به عنوان یک کشور با سابقه تاریخی طولانی و تعاملات بسیار با کشورهای مختلف، بلغارستان توجه بسیاری از افراد را جلب کرده است. 

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
اقبال سرمایه‌گذاران به یک اپلیکیشن خشکشویی

لاندراپ‌(Laundrapp)، اپلیکیشن خشکشویی انگلستان، اعلام کرده است که ۴ میلیون پوند از سوی گروهی از سرمایه‌گذاران قدرتمند اعم از مایکل اسپنسر، بنیانگذار‌ICAP plc، و جف بلو، مدیر توسعه راهبردی سابق در اسپورت دیرکت اینترنشنال، دریافت کرده است. این میزان سرمایه امکان توسعه سریع و مداوم لاندراپ در سراسر انگلستان و سرمایه‌گذاری در حوزه بازاریابی را فراهم خواهد کرد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آیا از واقعیت متنفریم؟

هفته گذشته اختلال در زیرساخت‌های فناوری باعث شد داد بسیاری از کسب‌وکارهایی که از این فناوری‌ها استفاده می‌کردند، در بیاید.

۱۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
آینده از آن کدام استارت‌آپ‌هاست؟

پنل ترندهای ایران و جهان با حضور مهدی خادمی‌مقدم مدیرعامل اسپید، فرید ادریسیان از شرکت ایرانی – اتریشی کارانوبین، حمیده حبیبی کارشناس بازاریابی دیجیتال  و امیر شکوهی مدیرعامل استارت‌آپ نینیکس و با مدیریت رضا جمیلی سردبیر خبرگزاری شنبه برگزار شد.

۰۲ Dei 1396 بدون دیدگاه
چالش جذب سرمایه برای سال 1400
میزگردی درباره بایدها‌و‌نبایدهای حضور سرمایه‌گذاران خارجی و سنتی در اکوسیستم

پنل سرمایه‌گذاران با حضور امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران، سعید رحمانی مدیرعامل سرآوا، محمودرضا خواجه‌نصیری مدیرعامل تامین سرمایه تمدن و رضا زرنوخی، رئیس انجمن وی‌سی ایران و به مدیریت اکبر هاشمی برگزار شد.

۰۲ Dei 1396 بدون دیدگاه
یلدای امید و سرمایه‌گذاری

دومین همایش یلدای کارآفرینان استارت‌آپی ایران روز چهارشنبه هفته گذشته از ساعت ۱۴ تا ۲۱ در سالن همایش‌های بین‌المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد. سال گذشته نخستین دوره این دورهمی استارت‌آپی در کتابخانه ملی برگزار شده بود ...

۰۲ Dei 1396 بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 83: ذهن‌های مقیاس‌ناپذیر در اندیشه استارت‌آپ مقیاس‌پذیر!

وقتی آستین‌هایمان را بالا می‌زنیم و عزم جزم می‌کنیم که استارت‌آپی راه بیندازیم، در ذهنمان حلاجی می‌کنیم که استارت‌آپ چیست و ایده‌مان استارت‌آپی هست یا نه. مقیاس‌پذیری یکی از پارامترهایی است که به آن می‌رسیم. به این معنا که آیا ایده قابلیت رشد سریع و نامحدود را دارد. بعد هم تیم در بیزینس مدل و شیت‌های اکسل همه چیز را برای این رشد سریع و مقیاس‌پذیر تدارک می‌بینند. چگونه و با چه روشی اتفاق بیفتد.

۲۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
اکوسیستم فعلا گیج است
ادیب حافظی، مشاور مدیرعامل آی‌سیما:

از یلدای گذشته تا الان، یک سال پرهیاهو و جنجالی‌ داشتیم؛ از جنجال مربوط به اپلیکیشن‌های تاکسیرانی گرفته تا مسائلی مربوط به ‌ای‌نماد و انتخابات مربوط به نظام صنفی رایانه‌ای و تشکیل اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای اینترنتی. الان اکوسیستم گیج است و نمی‌داند به کدام سمت باید برود و چه باید بکند. مجوزهای متعدد الان دغدغه‌ فعلی بچه‌های اکوسیستم است و بسیار نگران‌کننده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
گزارش تصويري از امضا قرارداد سرمايه گذاري سراوا در علي بابا

قرار داد سراوا و علي بابا در حاشيه اجلاس D8   درپارك علم و فن اوري پرديس  امضا شد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سرمایه‌گذاری و ادغام علی بابا و زورق
بزرگترین بازیگران بازار گردشگری آنلاین ایران به هم پیوستند

علی بابا و زورق دو شرکت بزرگ حوزه گردشگری آنلاین ایران همزمان با کنفرانس D8 در پارک فناوری پردیس  از ادغام و سرمایه‌گذاری جدید خبر دادند.

۱۳ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 81: فرش قرمز زیر پای سرمایه‌گذاران...!

نجف دریا‌بندری از مترجمان و نویسندگان بنام ایرانی آثار شگرفی مثل وداع با اسلحه و ‌پیرمرد و دریا (ارنست همینگوی)، گور به گور(ویلیام فاکنر)، پیامبر و دیوانه‌ (جبران خلیل جبران) و کتاب‌های قدرت و تاریخ فلسفه غرب‌ (برتراند راسل) را ... در کارنامه‌اش دارد؛ نویسنده‌ای فرهیخته که بعد از آشنایی‌اش با آشپزی در زندان تصمیم می‌گیرد کتاب مستطاب آشپزی را بنویسد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
مینی‌آمازون کانادایی زیادی مغرور شده بود!
بزرگ‌ترین استارت‌آپ تجارت الکترونیک کانادا چرا شکست خورد؟

ماه فوریه‌ سال جاری، بزرگ‌ترین سایت خریدوفروش آنلاین کانادا، با اعلام ورشکستگی خود دنیای کسب‌وکار این کشور را شگفت‌زده کرد. شاپ‌کا، باوجود همه‌ تلاش‌های هیات‌مدیره‌‌ این شرکت، نتوانست برای مشکلات نقدینگی خود راه‌حلی پیدا کند و با سرمایه‌گذاران نیز که خواهان بازنویسی  توافقنامه سهامداران، کاهش اختیارات مدیران و تغییراتی در مدل کسب‌وکار شرکت بودند، به توافق نرسید.

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
17 هزار میلیارد تومان؛ سود سالانه دلال‌ها از بازار میوه ایران
ورود استارت‌آپ و ایجاد شفافیت به نفع کشاورزان است

تا بوده، همین بوده که بازار میوه ایران رهبرانی داشته به نام دلال‌ها. آمارها هم ‌از همین حکایت دارند. این مسئله تا جایی است که گفته می‌شود سود دلال‌ها از بازار میوه و مرکبات ایران چندین برابر اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی است.

۰۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
اسباب بازی, سرمایه گذاری,تخیل,سرطان
موفقیت استارت‌آپی بدون حمایت وی‌سی‌ها چطور ممکن است؟

ژانویه‌ سال ۲۰۰۹، «امی نورمن» و «استلا ما» در یک کنفرانس سرمایه‌گذاری در کامبریا کالیفرنیا حضور یافتند تا از بین ۷۵ سرمایه‌گذار بالقوه، چند اسپانسر برای استارت‌آپ خود«لیتل پاسپورتس» پیدا کنند...

۲۲ Aban 1396 بدون دیدگاه
سند,بانک,فناوری اطلاعات,سرمایه گذاری

 فناوری اطلاعات در دنیای امروز به عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر به شمار می‌آید. همچنین نیاز به برنامه‌نویسی‌های کاربردی در این زمینه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است...

۲۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
سرمایه گذاری,موفقیت,استارت آپ,موانع
آسیب‌شناسی سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها

محمد احمدی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری اسمارت‌آپ | دید اشتباهی بین سرمایه‌گذاران وجود دارد که هر چقدر یک استارت‌آپ را پایین‌تر ارزش‌گذاری کنم و سهام بیشتری را از آن خود کنم، به موفقیت بیشتری رسیده‌ام. سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، یک بازی با مجموع صفر نیست که باخت طرف مقابل به معنی برد من باشد، در این باز

۲۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
20 میلیون تومان جایزه برای تیم اول فینوکمپ

رویداد فینوکمپ به همت فینووا در مجتمع صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد ...

۱۵ Aban 1396 بدون دیدگاه
به جای سکه و  ارز، انرژی خورشیدی بخرید
محمدمهدی اسماعیلی، از اعضای تیم بوم‌‌وست از فین‌تک اجتماعی‌اش می‌گوید

۵ماه از راه‌اندازی‌ بوم‌وست می‌گذرد اما این استارت‌آپ، دست گذاشته روی پروژه‌های اجتماعی. بوم‌وست قرار است روی حوزه سرمایه‌گذاری جمعی البته برای انجام پروژه‌هایی از نوع محیط‌زیستی کار کند. تاکنون توانسته‌اند روی یک نیروگاه کوچ‌مقیاس خورشیدی در شهرکرد کار کنند و برای این کار تامین مالی مورد نیاز را هم انجام داده‌اند ...

۱۵ Aban 1396 بدون دیدگاه
فین‌تک ایران حباب دارد
گفت‌وگو با احسان طاهباز توکلی، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری اجتماعی شرکت شقایق

«بانک‌ها باید نقش فین‌تک‌ها را بپذیرند و فین‌تک‌ها هم باید قبول کنند که به بانک‌ها نیاز دارند. بدنه حاکمیت نگاه سلبی به فین‌تک‌ها ندارد وگرنه از ابتدا آنها را فیلتر می‌کرد؛ مانند کاری که با یوتیوب کرد. فین‌تک‌ها با ماندن در ایران چند خدمت می‌کنند؛ یکی کارآفرینی و خوداشتغالی، دوم به عنوان افراد نخبه، به پدیده فرار مغزها رونق نمی‌دهند و در ایران می‌مانند و سوم اینکه با تولید ابزارهای نوین، مانع خروج ارز از کشورمان می‌شوند ...

۱۵ Aban 1396 بدون دیدگاه
نظارت حاکمیتی دولت را بپذیریم

حسن بان موسس ملک باما | ما با بانک مسکن صحبت کرده‌ایم که درک خوبی از استارت‌آپ‌ها دارند و از ما نخواسته‌اند که مثلا کل سهام را به آنها بدهیم ...

۱۵ Aban 1396 بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در سرمایه گذاری