سرمایه گذاران

تشکیل توشا مهم‌ترین اتفاق اکوسیستم بود
رضا باقری، رئیس هیات مدیره اسمارت‌آپ:

طی یک سال اخیر شور و هیجان در اکوسیستم بسیار بیشتر شده است. من این نکته را از مشاهده نمایشگاه الکامپ امسال نسبت به سال گذشته می‌گویم. به نظر می‌رسد که این شور و هیجان و تمایل به راه‌‌اندازی استارت‌آپ در بین جوانان بیشتر از هر عاملی به ثبت تجارب موفقیت در اکوسیستم مربوط است. بنابراین جوانان دارای ایده‌های گوناگون نیز به این باور رسیده‌اند که می‌توانند به موفقیت برسند. 

۲۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 82: مادر استارت‌آپی!

سکانس اول: وقتی صدایش را از پشت گوشی می‌شنوم، مو به تنم می‌ایستد؛«مادر یک استارت‌آپی هستم.» می‌گوید پسرش وارد اکوسیستم استارت‌آپی  شده و اتفاقا موفق هم هست اما مشکلاتی دارد. زنگ زده است که بگوید در کنار موفقیت‌ها به جوان‌ها بگو کار استارت‌آپی سخت است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
پردیس؛ میزبان سرمایه‌گذاران دی‌-هشت
در اولین نشست سرمایه‌گذاری فناوری کشورهای عضو D8 چه خواهد گذشت؟

دولت‌ها، بازارهای پول و سرمایه، سرمایه‌گذاران جسور و فرشتگان سرمایه‌گذاری ۴ بازیگر مهم برای سرمایه‌گذاری و توسعه استارت‌آپ‌ها به شمار می‌آیند. پارک فناوری پردیس (به‌عنوان دبیرخانه شبکه انتقال و تبادل فناوری سازمان دی-هشت: D-8 TTEN) و مرکز فن‌بازار ملی ایران آستین‌ها را بالا زده‌اند تا توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به موضوع نوآوری در فناوری را بیش از پیش معطوف کنند.

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چاپ سه بعدی بافت‌های بدن
گفت‌و‌گو با مجید حاجی حسینعلی و علی لسانی، که یک شرکت نوپا در حوزه جذاب چاپگرهای زیستی راه انداخته‌اند

در سال‌های اخیر، نیاز به پیوند بافت افزایش پیدا کرده‌ و بحث مهندسی بافت، یکی از بحث‌های داغ علمی دنیا به‌حساب می‌آید. از همین‌رو، در دانشگاه شریف، دانشکده‌های شیمی، مکانیک، مواد و حتی دانشکده برق، ‌روی موضوعات مختلف مرتبط با مهندسی بافت کار می‌کنند. این نیاز، از آسیب‌هایی حاصل می‌شود که در آنها، بافت بدن انسان آسیب می‌بیند ...

۰۶ Aban 1396 بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
در همایش جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها+خلق ارزش در اصفهان چه گذشت؟

شهر زیبای اصفهان در روز چهارشنبه ۲۵ اسفند میزبان همایشی درباره سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها بود. در این همایش شهاب جوانمردی مدیرعامل فناپ، سعید رحمانی مدیرعامل شرکت  سرآوا و رضا زرنوخی رییس انجمن صنفی سرمایه‌گذاری جسورانه به عنوان اعضای پنل حضور داشتند ...

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
حمایت حامد از مبتکران!

 حامد مخفف عبارت حمایت از مبتکران، معلمان و دانشجویان و طرحی برای استفاده حداکثری از پتانسیل تمام فعالان در حوزه آموزش است. از اهداف سلسله رویدادهای حامد می‌توان به مواردی مانند مشاوره و حمایت از محصولات و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی نوپا ...

۱۸ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
استاکس؛ بازار 6 میلیارد دلاری معتادان کتانی
جاش لوبر از دلایل موفقیت اولین فروشگاه آنلاین کتانی‌های دسته‌دوم می‌گوید

اسم فروشگاه‌های آنلاین محصولات دسته‌دوم در میان کسب‌وکارهای آنلاین، این روزها برای همه نام‌آشناست؛ فروشگاه‌هایی که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد و هرچیز که فکرش را بکنیم، در آنها خرید و فروش می‌شود. اما اگر فروشگاهی تنها یک محصول دسته‌دوم را بفروشد چه؟ 

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
جولان چهارروزه فناوری در بارسلون

مهم‌ترین انتقادی هم که به این نمایشگاه هست در واقع همان نقطه قوت و تمایز این نمایشگاه است؛ بزرگی و عظمت این نمایشگاه! اگر بخواهید حتی یک درصد این نمایشگاه را هم درست و حسابی ببینید تقریبا غیرممکن است. در این چهار روز، بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز ۱۰ تا ۱۶ ساله از اسپانیا و کاتالونیا در جشنواره یومو حضور دارند تا شاهد بزرگ‌ترین نمایش از علم و تکنولوژی باشند ...

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه رضا قربانی
بازی برد-برد راه بیندازیم!
گفت‌وگو با بهرنگ نوروزی‌نیا که کار در استارت‌آپ‌ها را به کار در شرکت‌های بزرگ ترجیح داده است

همان‌طور که هفته پیش گفتیم، قرار است هر هفته به سراغ یکی از فعالان و متخصصان صنعت فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت کشور که اکثرا در فین‌تک نیز دستی دارند، برویم. تلاش خواهیم کرد به سراغ افراد مختلف با دیدگاه‌های مختلف و تجربیات متفاوت برویم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
استارت‌آپ 700 میلیون دلاری که با یک تلویزیون شکسته شروع شد
چرا گیریش ماتروبوتام، کارش در آمریکا را رها کرد و به هند آمد تا فرش‌دسک را راه بیندازد؟

در ماه ژوئن سال ۲۰۰۹، گیریش ماتروبوتام، کارمند هندی شرکت نرم‌افزاری زوهو که در آمریکا مشغول به کار بود، تصمیم گرفت برای مدتی به وطن برگردد. وسایل خانه و زندگی‌اش را جمع کرد و آنها را به کشتیرانی سپرد و راه خانه را در پیش گرفت ...

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
اکوسیستم استارت‌آپی استرالیا در آستانه یک طوفان سهمگین
پیام معنادار حمایت استرالیایی‌ها از استارت‌آپ‌ها

دولت استرالیا یک بخش ۶۰ میلیون دلاری را برای تامین بودجه ساخت اکوسیستم از طریق LaunchVic مستقل خود کنار گذاشته است. طبق آمار، حدود چهارصد اپلیکیشن در LaunchVic ثبت شده‌اند ...

۰۳ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه روشنک ایرانمهر
شنژن، از شهر 20 هزار نفری ماهیگیران تا شهر7 میلیونی فناوران
چین چطور با تجارت الکترونیک یک ابرشهر ساخته است؟

در چند سال گذشته، نوآوری برای دولت چین اهمیت زیادی پیدا کرده است. در واقع، تحلیلگران متوجه شده‌اند که واژه «نوآوری» بیش از ۷۰ بار در متن مربوط به آخرین طرح پنج‌ساله این دولت استفاده شده است.

۲۰ Dei 1395 بدون دیدگاه
هجوم سرمایه‌گذاران خطرپذیر به جنوب‌شرق آسیا
جذابیت‌های منطقه‌ای و جمعیت جوان مهم‌ترین دلایل این اقبال است

آسیا با داشتن سرمایه‌گذاران، مجریان و کارآفرینان موفق در کشورهای مختلف که مشتاق هستند کسب‌و‌کارهای تازه‌تاسیس در منطقه را شناسایی و پشتیبانی کنند، به یک بستر داغ و جدید برای بخش استارت‌آپ تبدیل شده است. هدف اصلی این شرکت‌ها فرصت‌های چندمیلیارد دلاری است که بانک‌ها و صندوق‌های سنتی دریافت می‌کنند.

۱۰ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مرز رقابت تا کجاست؟

پدرم کارگر بود؛ مردی که تا به یاد دارم همه عمرش  شب‌ها سر کار بود‌ و صبح‌ها تا ظهر می‌خوابید. برای همین مهم‌ترین کار مادر این بود تا ما را آرام کند که «بازی نکنید، دعوا نکنید، پدرتان خسته است» ...

۰۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
چرا زیرچوال 5.5 میلیون دلار بدهی بالا آورد؟
استارت‌آپی که با ۴۰۰ کارمند زمین خورد

از راه‌اندازی این استارت‌آپ خلاق تنها سه سال می‌گذشت و کمتر کسی فکرش را می‌کرد که این ایده محکوم به شکست باشد .

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه
آمازون می‌خواهد بازار کشورهای همسایه ایران را به دست بیاورد
چرا آمازون می‌خواهد در یک کشور جدید و ‌روی «سوک» سرمایه‌گذاری و به خاورمیانه نفوذ کند ؟

در حالی که در ایران سرمایه‌گذاران و استارت‌آپی‌ها ناخواسته درگیر حاشیه‌هایی شده‌اند که به کلیت اکوسیستم ایران آسیب زده است‌ و تمرکز آنها را از توسعه کسب‌و‌کارشان ‌گرفته و باید درصدد این باشند تا حقانیت خود را ثابت کنند که نفوذی نیستند، آمازون به خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس نفوذ کرده و می‌خواهد بازار خرده‌فروشی آنلاین را قبضه کند‌.

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
ایران در محاصره برندهای خارجی چندملیتی

سرمقاله ۳۶ اکبر هشمی:درحالی که در ایران انگشت اتهام نفوذ به سمت کار‌آفرینان و سرمایه‌گذاران داخلی نشانه گرفته شده ‌و جامعه استارت‌آپی مشغول رفع اتهام از...درحالی که در ایران انگشت اتهام نفوذ به سمت کار‌آفرینان و سرمایه‌گذاران داخلی نشانه گرفته شده ‌و جامعه استارت‌آپی مشغول رفع اتهام از خود است.

۲۲ Aban 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
همایش روز ملی کاربردپذیری

روز جهانی کاربردپذیری یک رویداد تخصصی است که همزمان در سراسر جهان برگزار می‌شود. در این گردهمایی افرادی از صنایع مختلف، فعالان حوزه آموزش، سازمان‌های خصوصی و دولتی حضور پیدا می‌کنند تا اطمینان از ارائه خدمات و محصولاتی که زندگی را ساده‌تر و راحت‌تر می‌کند به عنوان هدفی مشترک دنبال ‌شود.

۲۱ Aban 1395 بدون دیدگاه
افزایش سرمایه‌گذاری 20میلیون یورویی دراسنپ!
وب‌سایت«تک‌کرانچ» خبر داد

ایران به یکی از آخرین کشورهایی بدل شده است که در زمینه اپلیکشن‌های درخواست ماشین، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. گروه اینترنت ایران مبلغی معادل ۲۰ میلیون یورو را برای تامین مالی یکی از همین اپلیکشن‌های مخصوص خودروی سواری، تحت عنوان اسنپ اختصاص داده است. باید گفت که ۲۰ میلیون یورو دومین سرمایه‌گذاری بزرگ امسال در زمینه اکوسیستم استارت‌آپی نوپا در ایران محسوب می‌شود. اما چرا دومین سرمایه گذاری؟ در ماه مارس یک شرکت سرمایه‌گذار سوئدی تحت عنوان پامیگرنت(انار) مبلغی معادل ۶۰ میلیون یورو در سرآواسرمایه‌گذاری کرد. سرآوا یک شرکت سرمایه‌گذاری ایرانی متمرکز بر روی تجارت الکترونیک است. 

۲۵ Mehr 1395 ۳ اکبر هاشمی
مدیسی با چه‌بانکا و همین‌طور شرکت استارت‌آپ‌ ایتالیا همکاری خواهد کرد تا اکوسیستم فین‌تک ایتالیا را به سه روش تقویت کند

ایتالیا یکی از بازارهای جذاب و در حال رشد در حوزه فناوری نوآورانه است. MEDICI نیز تنها شبکه مخصوص به اکوسیستم فین‌تکی ایتالیا است که به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند خود را به نمایش بگذارند و در معرض دید سرمایه‌گذاران، شتاب‌دهنده‌ها و موسسات مالی قرار بگیرند.

 

۲۸ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی

صفحه‌ها

اشتراک در سرمایه گذاران