سرمایه_گذاری_خطرپذیر

در اکوسیستم استارت‌آپی کانادا صحبت از رونق است

اکوسیستم استارت‌آپی در حال رشد کانادا اخیرا مورد توجه ویژه قرار گرفته ‌و افراد بیشتری هر روز به جو دوستانه‌ای که نسبت به کارآفرینان ایجاد شده است، چشم می‌دوزند. طبق گزارش انجمن سرمایه خطرپذیر و سرمایه‌گذاری‌های خصوصی کانادا، در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳ میلیارد دلار معامله سرمایه‌گذاری خطرپذیر انجام گرفته است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
 ونکوور، تورنتو و واترلو  سه شهر استارت‌آپی

طبق گزارش استارت‌آپ‌ژنوم که اکوسیستم‌های استارت‌آپی در سراسر دنیا را هر چند سال یک‌بار رتبه‌بندی می‌کند، در حال حاضر ونکوور اولین مرکز استارت‌آپی در کاناداست. ونکوور، که رتبه ۱۵ام را در دنیا کسب کرده است، از تورنتو و واترلو که هر دو در ۲۰ شهر استارت‌آپی برتر هستند، جلوتر است و شهر مونترئال نیز بعد از تمام این شهرها قرار گرفته است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
فین‌تک غروب کرده یا در حال طلوعی دوباره است؟
برخی صحبت از کاهش سرمایه‌گذاری ‌روی کسب‌وکارهای فین‌تک می‌کنند،اما این همه واقعیت فین‌تک نیست

مجموع سرمایه‎گذاری‌های انجام‌شده در حوزه فین‌تک در سال ۲۰۱۷ رشد خوبی داشته است. در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۷، این مقدار سرمایه‌گذاری به ۳.۶ میلیارد دلار رسید. در سه‌ماهه دوم با بیش از دو‌برابر افزایش، به ۸.۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد و در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷، بر اساس گزارش KPMG این سرمایه‌گذاری به ۸.۲میلیارد دلار رسید.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
دکاکورن‌های 10میلیارد دلاری جهان

در دنیای حرفه‌ای استارت‌آپ‌ها، ارزش دارایی‌ها از صدها میلیون دلار به ده‌ها میلیون دلار می‌رسد. یونیکورن‌ها ارزش یک میلیارد دلاری دارند ‌و ارزش دکاکورن‌ها به بیش از ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد و جای تعجبی نیست که آمریکا کانون بسیاری از یونیکورن‌ها و دکاکورن‌هاست.

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چشم‌انداز استارت‌آپی سنگاپور
نبرد کشورهای جنوب شرق آسیا برای تبدیل‌شدن به هاب نوآوری ادامه دارد

در سال ۲۰۱۷ سنگاپور جایگاه خود را به‌عنوان بازیکن اصلی در نقشه استارت‌آپ جهانی محکم کرده ‌و به عنوان دروازه ارجح رو به جنوب شرق آسیا، پایگاهی که از آنجا استارت‌آپ‌های جهانی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی در سایر بازارها و اکوسیستم‌های کارآفرینی منطقه سرمایه‌گذاری می‌کنند، ظاهر شده است.

۰۹ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بایدها و نبایدهای سرمایه‌پذیری خطرپذیر

این روزها همه‌جا خبر از شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان است و به تبع آن رشد روزافزون سرمایه‌گذاران حوزه جسورانه و دانش‌بنیان را شاهد هستیم. شاید تعداد شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جســورانه ثبت‌شده و در حال ثبت در فرابورس ایران و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه غیر‌بورسی به میزانی رشد داشته ‌که نام اکثر آنها را به یاد نمی‌آوریم. 

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
سرمایه‌هایی که به وُرک‌دی سرازیر شد
درباره یک استارت‌آپ موفق نرم‌افزاری

راز سرمایه‌پذیری مداوم برخی استارت‌آپ‌ها در چیست؟ راندهای متوالی جذب سرمایه برای برخی استارت‌آپ‌ها گویی کاری است شبیه خوردن یک لیوان آب. استارت‌آپی که این هفته معرفی کرده‌ایم چنین مسیری را پشت سر گذاشته است.  صحبت از استارت‌آپ ورک‌دی است.

۰۲ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
اشتراک در سرمایه_گذاری_خطرپذیر