سرمایه_گذاری

سیمپلی‌سیف ، یک استارت‌آپ امنیتی
آشنایی با یک استارت‌آپ سخت‌افزاری که مسیر رشد خیره‌کننده‌ای را طی کرده است

سیمپلی‌‌سیف (SimpliSafe) یک شرکت امنیت خانگی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در ماساچوست واقع شده است. این شرکت سیستم‌های امنیتی را تولید می‌کند و به فروش می‌رساند. این سیستم‌ها به یک مرکز نظارت مرکزی متصل هستند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارپولینگ؛ عرصه‌ای که بالاخره جدی می‌شود
به بهانه پویش زیست‌محیطی کارپولینگ

در شرایط فعلی و با توجه به مزایای زیست محیطی صنعت کارپولینگ و بازدهی مالی جالب توجه آن، سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی در جای‌جای جهان و مخصوصا اخیرا در چین و خاورمیانه در این حوزه انجام می‌شود، اما همیشه جای خالی بازیگران جدی در این حوزه از اکوسیستم استارت‌آپی ایران کاملا احساس می‌شد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سرمایه‌ها در حال سرازیر شدن به سوی فین‌تک

استارت‌آپ‌های فین‌تک در سه‌ماهه‌‌ اول سال ۲۰۱۸، موفق به کسب ۱۰ میلیارد دلار جذب سرمایه از طریق انجام ۳۸۷ معامله شدند. از سال ۲۰۱۴ تاکنون، نزدیک به ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه‌‌ فین‌تک دنیا انجام‌ شده است. از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸، بیش از ۱۲۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جهانی در استارت‌آپ‌های مبتنی بر فین‌تک انجام شده است. در این میان، سال ۲۰۱۷ با مبلغ ۴۰ میلیارد دلار، در صدر این ۵ سال قرار دارد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه رضا قربانی
ستایش ترزامی از ظرفیت هوش مصنوعی
سامسونگ مرکز هوش مصنوعی خود را در انگلستان افتتاح می‌کند

ابرقدرت فناوری کره‌ای، سامسونگ، اعلام کرده است که یک مرکز تحقیقات هوش مصنوعی جدید و بزرگ را در کمبریج، انگلستان، افتتاح خواهد کرد تا روی استعدادهای محلی سرمایه‌گذاری کند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جنب‌وجوش مایکروسافت در وادی اینترنت اشیاء
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری کند

شرکت مایکروسافت اعلام کرده ‌که در طی ۴سال آینده مبلغی معادل با ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سرمایه‌گذاری 21 میلیارد دلاری هیوندای روی خودروهای هوشمند

هیوندای اعلام کرده است که قصد دارد حدود ۲۱.۵۶ میلیارد دلار روی آخرین فناوری خودروی متصل سرمایه‌گذاری کند.
 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جنب‌وجوش مایکروسافت در وادی اینترنت اشیاء
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری کند

شرکت مایکروسافت اعلام کرده ‌که در طی ۴سال آینده مبلغی معادل با ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
بلیت‌بین، به شرکت‌ها بلیت می‌فروشد
علی و رضا فولادی‌طوسی، دو برادر مشهدی، راه‌حل یک نیاز شخصی را به یک استارت‌آپ تبدیل کرد ند

استارت‌آپ بلیت‌بین (blitbin.com‌) استارت‌آپی است که توسط علی و رضا فولادی‌طوسی، دو برادر مشهدی در حوزه فروش آنلاین بلیت هواپیما و قطار بنیانگذاری شده است. علی ۲۷ساله است و کارشناسی ارشد مهندسی انرژی از دانشگاه تهران و لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد دارد. رضا نیز ۲۲ سال دارد و در رشته مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه تهران تحصیل کرده است.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نگاهی به صحنه استارت‌آپی نروژ
در شهرهای اصلی نروژ بیش از ۳۰ مرکز نوآوری جدید، انکوباتور و شتاب‌دهنده در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد

تا چند سال پیش اکوسیستم استارت‌آپی نروژ از تعداد معدودی بازیکن اصلی و زیرساخت حمایتی بسیار کوچکی تشکیل می‌شد، اما امروز نروژ به یک دنیای کاملا جدید در این حوزه تبدیل شده است. در گذشته نروژ به‌ندرت به عنوان یک مهره در اروپا به شمار می‌رفت در حالی‌که اکنون با سرمایه‌گذاری‌های متعدد در سال ۲۰۱۶ که بالغ بر ۱۹۶.۳ میلیون دلار بود و افزایش ۱۶۰ درصدی از سال ۲۰۱۵، این اکوسیستم خفته ثابت کرد  ...

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
برای موفقیت، پول از دست بدهید!
مروری بر یک ویژگی عجیب اما مشترک شرکت‌های موفق سیلیکون‌ولی

چرا سانفرانسیسکو موفق شده شرکت‌های بزرگ و ارزشمندی را در دهه گذشته در محیط خود پرورش دهد؟ این پرسشی است که با بررسی داده‌های آماری مربوط به سرمایه‌گذاری، خروج‌ و تولد تک‌شاخ‌های کسب‌و‌کار در منطقه سانفرانسیسکو به سرعت در ذهن شکل می‌گیرد. به نظر نمی‌رسد که بنیانگذاران  اوبر، دراپ‌باکس، توییتر، لیفت و  Airbnb  اجباری در قرارگرفتن در منطقه سانفرانسیسکو در فاصله چند‌کیلومتری از یکدیگر نداشته‌اند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ خوب باشد، پول هم هست!
گفت‌وگو با بیژن ساعدپناه، مدیر اجرایی صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی

بیژن ساعدپناه، مدیر اجرایی صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی است. او متولد ۱۳۵۹ است و در رشته مهندسی صنایع و MBA دانشگاه شریف تحصیل کرده است. عضو تیم اولیه شکل‌گیری مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف بوده و به گفته خودش، از زمانی که به استارت‌آپ، شرکت کوچک گفته می‌شد، در این حوزه فعالیت داشته است. 

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
رشد استارت‌آپ‌ها با وجود فشارهای فزاینده

چهارشنبه‌‌‌ هفته‌‌ گذشته همایشی در تهران برگزار شد که قصد آن بحث پیرامون فرایند تامین مالی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی و دولتی در ایران بود. از بد حادثه اما، اعلام زودهنگام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سایه‌ای سنگین بر آن رویداد انداخت.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
در اکوسیستم استارت‌آپی زندگی ادامه دارد!
رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی:

 رضا زرنوخی، مدیرعامل صندوق مالی توسعه تکنولوژی که یکی از سهامداران صندوق جسورانه آرمانی است، در مراسم امضای قرارداد سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه آرمانی روی هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان حضور داشت و در گفت‌وگویی با شنبه درباره دلایل اهمیت این قرارداد گفت: «به چند دلیل امضای این قرارداد بزرگ، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اول اینکه همانطور که می‌بینیم در راندهای دوم و سوم‌ سرمایه‌گذاری‌ها، عددهای خوبی مطرح می‌شود.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
برنامه‌های جدی‌ای برای ورود به اکوسیستم استارت‌آپی داریم
گفت‌وگو با محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن

محمودرضا خواجه‌نصیری، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن در رابطه با قرارداد صندوق جسورانه آرمانی با هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان به شنبه می‌گوید: «ما با شرکت IMBCO قراردادی منعقد کردیم که به لحاظ اندازه نسبت به دیگر سرمایه‌گذاری‌های جسورانه‌ای که تا‌به‌حال در کشور از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه داخلی انجام شده است، در رتبه اول قرار دارد.»

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آماده رشد همه‌جانبه‌ایم
علیرضا صادقیان، مدیرعامل هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان اعلام کرد

علیرضا صادقیان، بنیانگذار استارت‌آپ نت‌برگ و مدیرعامل هلدینگ کسب‌وکار ایرانیان پس از امضای قرارداد سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه آرمانی با این هلدینگ در گفت‌وگویی با خبرنگار شنبه‌ و در رابطه با مذاکرات انجام‌شده پیش از عقد این قرارداد، گفت: «مذاکرات ما از آبان ماه ۱۳۹۶ شروع شد و توانستیم با دیدگاه خوبی که دوستان ما در صندوق آرمانی داشتند ...

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ارزش نت‌برگ بیش از ۱۵۰میلیارد تومان شد
با جذب سرمایه هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان از صندوق جسورانه آرمانی محقق شد:

خبر اختصاصی شنبه : علیرضا صادقیان: مذاکرات مربوط به این سرمایه‌گذاری از آبان‌ماه سال ۹۶ شروع شد و در بهمن‌ماه ترم‌شیت‌های اولیه به امضا رسید و امروز در این جلسه قرارداد نهایی شد.
 

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ایده جذاب کرایه‌چی در یک بازار پرترافیک
امیرحسین حسینی پژوه می‌گوید ایده سفرهای اشتراکی‌شان شکست خورد اما از دل این شکست یک استارت‌آپ دیگر متولد شد

استفاده از تاکسی‌های آنلاین این روزها رواج یافته ‌و تعداد استارت‌آپ‌هایی هم که این خدمات را ارائه می‌دهند، افزایش یافته است. در این بین مسافران همواره در کنار دریافت خدمات با‌کیفیت به دنبال این هستند که ارزان‌ترین تاکسی آنلاین را پیدا کنند. اپلیکیشن کرایه‌چی این امکان را برای مسافران فراهم کرده ‌که قبل از انتخاب تاکسی آنلاین در مسیری که می‌خواهند طی کنند، از قیمت‌های تمام تاکسی‌های آنلاین فعال در آن منطقه آگاه شوند. امیرحسین حسینی‌پژوه به همراه حامد لشکری این اپلیکیشن را طراحی کرده‌اند.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
دفتر سرآوا در تهران فعالیت خود را از سر گرفت
سعید رحمانی در نامه ای ازفعالان زیست بوم بخاطر همدلی تشکر کرد

سخنگوی سرآوا در گفتگو با آی‌تی‌ایران با اعلام این خبر گفت: پس از اتمام آماده‌سازی دفتر تهران سرآوا، این شرکت سرمایه‌گذاری استارت‌آپی ایرانی فعالیت خود را از سر گرفته است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تشکر سعید رحمانی از همدلی فعالان زیست بوم کار آفرینی ایران
نامه سعید رحمانی پس از حوادث هفته گذشته

سعید رحمانی در نامه ای که در اختیار شنبه پرس گذاشته آورده است: 
دوستان، همکاران و کارآفرینان عزیز

هفته ای که گذشت هم زمان با روز ملی کار آفرینی در برابر چالش های جدیدی قرار گرفتیم که کم و بیش در جریان آن هستید. چالش هایی که نه امروز، که از روز شروع کارمان در شکل های مختلفی ظاهر شده و هر بار نگرانی هایی را متوجه کار آفرینان ایران کرده است. امروز....

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارایا 8/2 میلیارد تومان روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده است
۳۵۶ استارت‌آپ تاکنون به کاریا درخواست جذب سرمایه‌ داده‌اند

بیست‌ویکمین جلسه ماهانه گروه نیک‌اندیشان کارایا تاریخ ۹۷,۲,۲ تشکیل شد و در آن گزارشی از عملکرد این گروه سرمایه‌گذاری نیک‌اندیش ارائه شد. همچنین دو استارت‌آپ زینگ و بیمیلاین به منظور جذب نظر سرمایه‌‌گذارها و استارت‌آپ فول‌فکر به عنوان یکی از استارت‌آپ‌هایی که موفق به جذب سرمایه از گروه نیک‌اندیش کارایا شده است، گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در سرمایه_گذاری