سرمایه_گذار

اسماعیل محمدی استارت‌آپش را از اصفهان شروع کرده اما می‌خواهد کل کشور را پوشش دهد

حوزه آموزش، حوزه‌ای است که همواره نیاز آن در کشور احساس می‌شود و به نوعی تاریخ انقضا ندارد. بر همین اساس شاهد رشد استارت‌آپ‌های مختلف در این حوزه هستیم. در این بین اسماعیل محمدی با راه‌اندازی بلدیاب به نشانی baladyab.com  پا را کمی از رقبای خود جلوتر گذاشته ‌و قصد دارد در استارت‌آپ خود همه نوع آموزشی را پوشش دهد و خود را محدود به آموزش مباحث درسی نکرده است. 

۲۴ Mordad 1397 بدون دیدگاه
اید‌‌ه‌هاب، یک پلتفرم همه‌کاره برای نوآوری
استارت‌آپ‌های ایرانی با کمک اید‌ه‌هاب می‌توانند‌ د‌غد‌غه تامین سرمایه‌ خود‌ را برطرف کنند‌

اید‌‌ه‌هاب یک پلتفرم جذب سرمایه متمایز است که اهد‌‌اف اصلی آن تسهیل فرآیند‌‌ جذب سرمایه د‌‌ر مرحله رشد‌‌ و د‌‌سترسی به سرمایه‌گذاری جایگزین د‌‌ر ایران است. اید‌‌ه‌هاب به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند‌‌ که کسب‌و‌کار خود‌‌ را توسعه بخشند‌‌ و د‌‌ر معرض د‌‌ید‌‌ سرمایه‌گذاران بیشتری قرار بگیرند‌‌ تا بتوانند‌‌ سرمایه مورد‌‌ نیاز د‌‌ر مرحله رشد‌‌ خود‌‌ را از روش‌های مختلف جذب کنند‌‌.

۲۰ Mordad 1397 بدون دیدگاه
بودن یا نبودن‌، مسئله این است

بارها خوانده و شنیده بودم که تاخیر در ایجاد نقدینگی و سرمایه چقدر می‌تواند خطرناک باشد‌، کم نیستند استارت‌آپ‌هایی که فقط و فقط به همین دلیل فرصت طلایی «زمان مناسب» را از دست داده‌اند و کاملا fail  شده‌اند‌. شرایط حال حاضرمان شرایط خاصی است‌، مقاله‌هایی در همین زمینه در چند هفته گذشته منتشر شده و خوانده‌اید. 

۰۱ Mordad 1397 بدون دیدگاه
اولین ایده بازار دانش‌آموزی برگزار شد
در اولین فستیوال نوآوری‌های دانش‌آموزی در بیرجند چه گذشت؟

عصر پنجشنبه ۲۱ تیرماه ۹۷، اولین فستیوال نوآوری‌های دانش‌آموزی «جهت» (ایده‌بازار دانش‌آموزی) با حمایت مدیریت شعب بانک مسکن در استان خراسان جنوبی، شهر بیرجند برگزار شد. حسین نیک‌کار، مدیرعامل شرکت شتابدهی نوآوری جهت‌، ضمن تشکر از مدیریت بانک مسکن بابت حمایت مالی و معنوی از این رویداد ...

۲۹ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
در اینوتکس به دنبال سرمایه‌گذار بودیم
حمیدرضا خاکشور، بنیانگذار استارت‌آپ پت‌خرید:

پت‌خرید یک فروشگاه آنلاین غذا و لوازم حیوانات خانگی است. حمیدرضا خاکشور، بنیانگذار و مدیرعامل این استارت‌آپ، پت‌خرید را به این صورت معرفی می‌کند: «دیجی‌کالای پت».
 

۲۶ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
به اهداف برگزاری اینوتکس 2018 رسیدیم‌
اکبر قنبرپور، دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸ از پشت صحنه‌های برگزاری این نمایشگاه از جمله عقد قرارداد با پارک فناوری لهستان می‌گوید

اینوتکس ۲۰۱۸ با تمام رفت‌وآمدها، تلاش‌ها و برنامه هایش به پایان رسید؛ رویداد سه‌روزه‌ای که اجزای مختلف اکوسیستم استارت‌آپی و نوآوری با در کنار هم قرار گرفتن، به تبادل تجربه و به اشتراک گذاشتن دغدغه‌هایشان پرداختند. در رابطه با برگزاری این نمایشگاه و نتایج و دستاوردهای آن از اکبر قنبرپور، دبیر برگزاری اینوتکس ۲۰۱۸ و رئیس فن‌بازار ملی سوالاتی پرسیدیم و او پاسخ داد. 

۲۵ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آشنایی با سرمایه‌گذار فقط با 250 هزار تومان!

استارت‌آپ زودشور، یک پلتفرم خدماتی و خشکشویی آنلاین است. این استارت‌آپ لباس را از مشتری می‌گیرد و به اتوشویی تحویل می‌دهد، سپس از اتوشویی تحویل می‌گیرد و به دست مشتری می‌رساند. بنیان‌گذار زودشور که اولین استارت‌آپ در حوزه کاری خودش است اظهار امیدواری می‌کند که اینوتکس ۲۰۱۸ منجر به جذب سرمایه‌گذار راند دوم برای زودشور شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
فضای آنلاین نیاز به تعامل چهره‌به‌چهره را برطرف نمی‌کند
سیدحمیدرضا علوی، معاون رشد شتابدهی شرکت شناسا و مدیرعامل تریگ‌آپ‌

تریگ‌آپ، یکی از شتاب‌دهنده‌های حاضر در نمایشگاهاینوتکس  بود. تریگ‌آپ به ایجاد و رشد استارت‌آپ‌های پایدار و قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی یاری می‌رساند. این شرکت با منتورینگ تخصصی، ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران، افراد و نهادهای تاثیرگذار این حوزه از استارت‌آپ‌های نوپا حمایت می‌کند.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
با هدف جذب سرمایه‌گذار  و تکمیل تیم در اینوتکس شرکت کردیم
مهرداد یاری، مدیر استارت‌آپ پلاتو

سایت پلاتو استارت‌آپی در حوزه هنر است که به گفته مهرداد یاری، مدیر این سایت، ۳سال است که به صورت مقدماتی کار می‌کند ولی به صورت رسمی، زیر نظر معاونت کارآفرینی دانشگاه هنر، از ۳ ماه پیش کارش را شروع کرده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
درس‌های شکست استارت‌آپ آقای فورستر
در این روزها که فشار اقتصادی همه را به فکر آینده استارت‌آپ‌شان انداخته خواندن این مطلب راهگشاست

پینیپا کسب‌و‌کار نوپایی بود که توسط سندی فورستر و همسرش (عکس همین صفحه) راه افتاد ولی آنها مجبور شدند پس از ۵ سال کار و تلاش، آن را تعطیل کنند. تجربه شکست برای هرکس ناخوشایند است اما سندی تصمیم گرفت تا آموخته‌های این تجربه را در اختیار دیگران بگذارد تا به آنها برای پیشگیری از مواجهه با چنین تجربه‌ای کمک کند. 

۱۹ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جذب کاربر، سرمایه‌گذار و نیروی انسانی اهداف سه‌گانه شرکت در اینوتکس
مجید مرتضوی، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار استارت‌آپ اُتیچر در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸

مجید مرتضوی، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل استارت‌آپ اُتیچر در ابتدا توضیح می‌دهد که این نام از online teacher گرفته شده است و می‌گوید: «این استارت‌آپ امکانی فراهم کرده ‌تا کاربران بتوانند زبان انگلیسی و آلمانی را توسط مدرسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی و آلمانی است، یاد بگیرند.»

۱۶ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نبض استارت‌آپی نیجریه ضعیف می‌زند
گزارش گوگل نشان می‌دهد در یکی از بزرگ‌ترین کشورهای آفریقا فقط ۳ استارت‌آپ با درآمد بالای ۱۰۰ میلیون دلار وجود دارد

ابرقدرت موتور جست‌وجوی جهانی، گوگل، گزارشی را درباره اکوسیستم فناوری نیجریه تهیه کرده است. این گزارش یکی از ۶ گزارش گوگل درباره اکوسیستم‌های فناوری در بازارهای در حال ظهور است.

۱۲ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
مراقب کمای استارت‌آپی باشید!

به دعوت یک رویداد استارت‌آپی این فرصت برای من فراهم شد تا یک روز را در کنار استارت‌آپ‌های اصفهانی بگذرانم. خلاصه چیزی که در اصفهانی که دیگر زاینده‌رود ندارد، دیدم این بود: امیدها هنوز زنده‌اند.

۱۰ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی
فین‌تکی‌ها می‌گویند الزام پذیرنده‌های پرداخت‌یاران به دریافت مجوز، این صنعت را به سمت نابودی می‌برد

در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان انجمن فین‌تک، بانک مرکزی، شاپرک، پلیس فتا، بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و دادستانی در ساختمان بانک مرکزی که روز دوشنبه ۴ تیرماه برگزار شد، پیشنهاد شده ‌که مشتریان یا پذیرندگان پرداخت‌یارها برای دریافت سرویس ملزم به دریافت جواز کسب از اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی باشند ...

۱۰ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
بلیت‌بین، به شرکت‌ها بلیت می‌فروشد
علی و رضا فولادی‌طوسی، دو برادر مشهدی، راه‌حل یک نیاز شخصی را به یک استارت‌آپ تبدیل کرد ند

استارت‌آپ بلیت‌بین (blitbin.com‌) استارت‌آپی است که توسط علی و رضا فولادی‌طوسی، دو برادر مشهدی در حوزه فروش آنلاین بلیت هواپیما و قطار بنیانگذاری شده است. علی ۲۷ساله است و کارشناسی ارشد مهندسی انرژی از دانشگاه تهران و لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد دارد. رضا نیز ۲۲ سال دارد و در رشته مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه تهران تحصیل کرده است.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
یک دستورالعمل خودمانی برای جذب سرمایه

«آینده بازار مال ماست، راحت ماهی یک میلیارد تومن فروش خواهیم داشت... می‌تونیم گردش مالی اسنپ رو هم رد کنیم، فقط باید شانس بیاریم و سه میلیارد سرمایه جذب کنیم»... «اگر ایده ما درست فهمیده بشه، اگر آدم اهلش به پست ما بخوره، اگر سرمایه‌گذار فهمیده‌ای پیدا کنیم که به ما بگه چطوری باید بازار رو گرفت، سال دیگه این موقع نامبروان استارت‌آپ‌های ایران، ماییم»...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه رضا جمیلی
با هر انحصاری مخالفیم!
گفت‌وگو با مصطفی رادمرد، یکی از هم‌بنیانگذاران پیام‌رسان «بله» که با اعتمادبه‌نفس اعتقاد دارد فیلتر‌کردن تلگرام ضربه‌زدن به پیام رسان‌های باکیفیت داخلی و صرفا به نفع کسب‌وکارهای انحصارطلب است

برای بسیاری از فعالان اکوسیستم استارت‌آپی و حتی عموم کاربرانی که این روزها در شبکه‌های اجتماعی دل‌نگران فیلتر شدن تلگرام هستند، این فرضی مسلم است که همه پیام‌رسان‌های داخلی قویا پشت فیلترشدن این پیام‌رسان روسی ایستاده‌اند و از بسته شدن آن حتی اگر در ظاهر هم چیزی بروز ندهند، در دل حسابی شاد خواهند شد. اما وقتی پای صحبت‌های مصطفی رادمرد بنشینید، خلاف این به شما ثابت می‌شود. 

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ما اجازه نداریم که ناامید شویم

در حالی هفته‌نامه شنبه را برای چاپ می‌فرستیم که اکوسیستم پی‌جو و نگران موضوع اتفاق افتاده برای سرآوا‌ست. در این مورد به خبر رسمی این شرکت اکتفا می‌کنیم و امیدواریم مشکلات پیش آمده مرتفع شود و خللی در روند امید‌بخشی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در اکوسیستم استارت‌آپی ایران به وجود نیاید. فارغ از این اتفاق تلخ پیش آمده که امیدواریم به خوشی بینجامد، زیست‌بوم استارت‌آپی ایران در سال ۹۷ شروع خوبی داشت. 

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
فرصتی برای وصل شدن استارتاپ‌های ایران به سرمایه‌گذاران و بازارهای خارجی
آغاز رویداد استارتاپی جاده ابریشم در کیش

اجلاس استارتاپی جاده ابریشم، با حضور استارتاپ‌ها، سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌هایی از سراسر ایران و نیز کارآفرینان، مدیران و سرمایه‌گذارانی از اروپا و سایر نقاط جهان، امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ فروردین ماه ۹۷) در کیش برگزار می‌شود. به همین مناسبت با هادی فرنود، هم‌بنیان‌گذار استارتاپ‌جاده ابریشم گفتگوی کوتاهی داریم.

۳۰ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
رابطه استارت‌آپ‌ها و تحقیقات دانشگاهی

 اخیرا از یک سرمایه‌گذار برجسته پرسیدم: برخلاف اینکه طرح تعداد بسیار زیادی از کسب‌و‌کارهای نوپا و موفق محصول تحقیقات دانشگاهی است، اما در بخش سرمایه‌گذاری کسی نیست که شرکت‌ها را از این بابت ارزیابی کند که آیا آنچه انجام می‌دهند با نتایج تحقیقات دانشگاهی و تجارب موفق دانشگاه‌ها تطبیق دارد؟

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در سرمایه_گذار