رمزنگاری

بانک مرکزی «یو‌اس‌اس‌دی» را هوا می‌کند؟
درباره یک بخشنامه مناقشه‌برانگیز که موافقان و مخالفان زیادی دارد اما استدلال‌های موافقانش قوی‌تر است

فروردین‌ماه سال ۹۱ بود که بمب خبری نظام بانکی ایران در دل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال وقت ترکید: «اطلاعات ۳ میلیون کارت بانکی لو رفت!» هر چند این اتفاق نتیجه خیانت یک فرد در یک شرکت بود، اما تمام مقامات و مسئولان کشوری انگشت اتهام را به سمت بانک مرکزی نشانه رفتند که چرا بانک مرکزی نظارت کافی برای پیشگیری از چنین مواردی را نداشته است. 

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه رسول قربانی
حمایت فناپ از شرکت های نوپا
گزارشی از نمایشگاه استارتاپی در رویداد فین تک فست:

ویداد فین تک فست در حالی آغاز به کار کرد که در نمايشگاه  آن استارتاپ های فعال در حوزه مالی نیز به ارائه خدمات خود پرداختند.در این نمایشگاه چهار استارتاپ تحت حمایت فناپ فعال هستند؛ علاوه بر این پنج استارتاپ آیپیوی، پلاک ۲۱، پیمنت اکسپرس و  قسطی کالا ...

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
امنیت سایبری  چقدر باید جدی گرفته شود؟

طبق مطالعات اخیر، تقاضای جهانی برای متخصصان امنیت سایبری موجب خواهد شد که تا سال ۲۰۱۹ بیش از یک میلیون شغل در این حوزه ایجاد شود و یکی از پرطرفدارترین مهارت‌های مورد نیاز نیز توسعه نرم‌افزار امنیتی خواهد بود ...

۰۳ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
لگوهایی که با بچه ها حرف می زنند!

Boost یک بسته آموزشی بسیار مفید‌ است. این بسته آموزشی به کود‌کان امکان می‌د‌هد‌ تا تجربه ساخت چیزهای مختلف از روبات گرفته تا گیتار را د‌اشته باشند‌. این محصول جد‌ید‌ د‌ر خط تولید‌ محصول موفق لگو به نام Mindstorm عرضه می‌شود‌.

۲۵ Dei 1395 بدون دیدگاه
پلت‌فرم جدید ذخیره‌سازی آی‌بی‌ام در فضای ابری

این روزها متخصصان از خود می‌پرسند اگر پراکنده‌‌کردن داده‌ها بین گره‌های ذخیره‌سازی می‌تواند آن را ایمن‌تر کند و موجب شود که داده‌های کمتری از بین بروند، آیا پراکنده‌کردن آن در بین مراکز داده‌های فضای ابری کمک بیشتری به آن خواهد کرد؟ 

۰۵ Aban 1395 بدون دیدگاه

 تعیین قوانین ناظر به فعالیت ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری زنجیره بلوک‌ها در ایران در قدم اول منوط به نظر دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی است که تا زمان نگارش این متن علی‌رغم اعلام طرحی در دست مطالعه در این خصوص هنوز نتیجه‌ای به‌عنوان روال قانونی تصویب و ابلاغ نکرده است. 

۲۶ Mehr 1395 بدون دیدگاه
اشتراک در رمزنگاری