حسابداری

سرمایه‌گذاری یعنی پریدن از ارتفاع!
وی‌سی یعنی چه و چه کمک‌هایی را می‌توانید از آن انتظار داشته باشید؟

قراردادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیرقراردادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیرریحانه کولیوند/ سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها چه قواعدی دارد؟ کدام سرمایه‌گذار و با چه شرایطی برای یک کسب‌وکار نوپای اینترنتی مناسب است؟

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
,حسابداری,مالیات,سرمایه گذاری,مقررات مالیاتی,
مغایرتی که کار کسب‌وکارها را با چالش‌های مالیاتی مواجه می‌کند

‌طبق ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم‌، صاحبان مشاغل مكلفند اسناد و مدارك مثبته كافی را برای تشخیص سود مشمول مالیات نگهداری کنند و همچنین آن دسته از صاحبان مشاغلی که به‌موجب قانون مکلف به ثبت فعالیت‌های شغلی خود در دفاتر روزنامه و کل موضوع قانون تجارت هستند ...

۱۶ Dei 1395 بدون دیدگاه
خداحافظی با مالیات علی‌الرأس
اسناد، مدارک و اطلاعات مالی مبنای محاسبه مالیات بر درآمد می‌شوند

از ابتدای سال ۹۵ بر اساس اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم و در راستای تحول نظام اقتصادی کشور و صیانت هر چه بیشتر از حقوق مؤدیان و رضایتمندی آنان و نیز به منظور تحقق عدالت مالیاتی، مبنای تشخیص درآمد مشمول مالیات، اسناد و مدارک و اطلاعات مالی خواهد بود.
 به عبارتی دیگر، حذف تشخیص مالیات به صورت علی‌الرأس و جایگزینی شیوه رسیدگی مبتنی بر دلایل و شواهد عینی است که امید می‌رود با اتخاذ سازوکارهای مناسب شیوه جدید کارآمد شده و به عدالت مالیاتی کمک شایانی کند.

۱۳ Dei 1395 بدون دیدگاه
خطرافتتاح حساب‌های اجاره‌ای را جدی بگیریم؟

اما اکنون که دولت یکی از خط قرمزهای مردم را در حوزه اقتصادی و بانکی رد خواهد کرد، فلسفه این کار هم هر چقدر درست باشد، چندان به مذاق ایرانیان خوش نخواهد آمد و شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که به نظر می‌رسد پای برخی ناشفافی‌ها به اقتصاد ایران بیش از گذشته باز شود.

۲۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
مادة 148 چه می‌گوید؟

هزينه‌هايي که حائز شرايط مذکور در ماده ۱۴۸ مي‌باشد، در ۲۸ مورد و به شرح زير در حساب مالياتي قابل قبول است.

۲۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
جلوی تراکنش‌های بانکی مشکوک گرفته می‌شود؟
نگاهی به یک دستورالعمل مالیاتی و آسیب‌شناسی آن

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی دستورالعمل نحوه سرکشی ماموران مالیاتی به حساب‌های بانکی را با عنوان «رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک» در چهارم اردیبهشت‌ماه جاری ابلاغ کرده، ضمن اینکه مسئولیت اجرای این دستورالعمل بر‌عهده ادارات کل امور مالیاتی گذاشته شده است.

۲۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
درآمد عملیاتی

درآمد، مقدار پولی است که ارائه‌کنندگان  با ارائه خدمات خود به دست می‌آورند. هنگامی که یک موسسه، خدماتی برای دیگران انجام دهد‌، در ازای آن مبلغی از ایشان دریافت می‌کند یا معادل آن مبلغ از ایشان طلبکار می‌شود‌ و یا از ایشان سند (چک، سفته و‌...) دریافت می‌کند. تمام این موارد موجب افزایش دارایی شرکت می‌شود و چنین افزایش در دارایی، درآمد خوانده می‌شود.

 

۱۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
بدانید و مشکل مالیاتی نتراشید!
تکالیف صاحبان استارت‌آپ‌ها درخصوص نگهداری دفاتر، اسناد و مدارک شرکت

 اشتباه در شماره‌گذاری صفحات و همچنین اشتباهات ناشی از ثبت دفاتر در مراجع قانونی ذیربط در صورت احراز، خللی به اعتبار دفاتر وارد نخواهد کرد اما نوشتن دفاتر با وسایلی که به سهولت قابل محو است (مانند مواد گرافیت) در دفاتر دستی ممنوع است.

۱۰ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
ثبت درآمد عملیاتی، کلید ارزش‌گذاری استارت‌آپ!
مهم‌ترین جزء تشکیل‌دهنده صورت‌های مالی را چطور باید محاسبه و ثبت کرد؟

همانطور که می‌دانید موضوعات مرتبط با نحوه تشخیص درآمد یا فروش  استارت‌آپ‌ها از مباحث پیچیده در ثبت حساب‌هاست که در طی چندین مرحله باید به شناسایی دقیق آنها پرداخت که در اینجا می‌خواهیم برای کمک هر چه بیشتر استارت‌آپ‌ها به آن بپردازیم. 

۰۸ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
وظایف واگذارندگان کار در قبال تامین اجتماعی

پیمانکاران را مکلف کنند کارکنان خود و همچنین کارکنان مقاطعه‌کاران فرعی را نزد سازمان بیمه کنند و کل حق بیمه را به ترتیب مقرر در ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی بپردازند.

۲۸ Aban 1395 بدون دیدگاه
تعريفي از دارايي‌هاي نامشهود

واحدهاي تجاري معمولاً منابعي را صرف تحصيل، توسعه، نگهـداري و بهبـود دارايي‌هـاي نامشهود از قبيل دانش فني يا علمي، طراحي و اجراي سيـستم‌هاي جديـد، حـق امتيـاز و علائم تجاري مي‌كنند. 

۲۷ Aban 1395 بدون دیدگاه
تکرار بدیهیات!
حمایت‌های جديد سازمان تأمين اجتماعی از شرکت‌های دانش‌بنيان و نقدی بر آن

معاون فنی و درآمد سازمان تامين اجتماعی اعلام کرده بر اساس ابلاغيه جدید این معاونت‌، حمایت‌ها و تسهيلات ویژه‌ای درباره نحوه ارائه مفاصا‌حساب قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنيان اجرایی می‌شود. 

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه
اشتراک در حسابداری