حامد رسولی

حامد رسولی
نام برندتان را با ملاحظه انتخاب کنید
با یک نام تجاری قدرتمند و منحصر‌به‌فرد، اولین تاثیر را روی مشتریان بالقوه خود بگذارید

نامگذاری شرکت، محصولات یا خدمات شما بدون رعایت ملاحظات مناسب ممکن است موجب بروز مسائل طولانی‌مدت برای کسب‌و‌کار شما شود. با توجه به اینکه نامگذاری مجدد می‌تواند بسیار هزینه‌بر باشد، زمان زیادی را تلف کند و به طور بالقوه به وفاداری مشتری آسیب وارد کند ...

۲۹ Dei 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
,بروزرسانی,رسانه اجتماعی,بازاریاب,کارآفرین,
راهبردهایی که وفاداری به برند شما را افزایش می‌دهند

در بین کسب‌و‌کارهای مختلف، آنچه که اهمیت زیادی دارد، وفاداری به برند است. اگر شما بازاریاب یا کارآفرین هستید، باید شهرت برند را در اولویت خود قرار دهید. باید همیشه در نظر داشته باشید که چگونه تصمیمات شما روی طرفداران فعلی و آتی شما از هر جنبه‌ای از  کسب‌و‌کار تاثیر می‌گذارند. 

۲۰ Dei 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
کاغذبازی را تمام کنید!
مدیریت اسناد آنلاین و فواید آن برای یک کسب‌وکار

در گذشته، تمام سازمان‌ها و کسب‌و‌کارها با اسناد کاغذی که آنها را در جایی در دفتر خود ذخیره می‌کردند، کارشان را مدیریت می‌کردند. این امر آنها را ملزم می‌کرد تا کارمندان بیشتری استخدام کنند که به طور تمام‌وقت کار می‌کردند تا این اسناد را مدیریت کنند.

 

۰۸ Dei 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
بطالت یعنی 36 بار چک کردن ایمیل در یک ساعت!
مدیریت زمان در محل کار و افزایش بهره‌وری چه راهکارهایی دارد؟

کارمندان در محل کار خود هر روز با پاسخ‌دادن به ایمیل‌ها، خیال‌بافی در جلسات و گپ با همکاران وقت خود را هدر می‌دهند. طبق تحقیقات انجام شده، ۶۱ درصد از کارمندان بین ۱ تا ۸ ساعت در روز وقت هدر می‌دهند. این مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد است اما می‌توان‌ جلوی آن را گرفت.

۰۲ Dei 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
2017، سال محتوای فشرده است!
معنای سئوی بهتر، در سال آینده میلادی با سال‌های گذشته فرق خواهد کرد

کسب‌و‌کار یک بازی است‌‌. به عنوان یک کارآفرین یا بازاریاب، نقش شما در این بازی این است که از هر ابزاری به اختیار خود استفاده کنید تا در رقابت جایگاه خود را حفظ كنید و یکی از کارآمدترین ابزارها برای انجام این نقش سئو است. 

۲۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه حامد رسولی
بررسی قلمرو داعش در اینترنت
رسانه اجتماعی در حال حاضر همه چیز را متحول کرده‌؛ از دوست‌یابی تا کسب‌و‌کار و سیاست و شکل جنگ‌ها

مانند هر چیز دیگر، کمپینی با یک هشتگ راه‌اندازی شد. اما به جای تبلیغ یک آلبوم یا فیلم جدید، #AllEyesOnISIS حمله به شمال عراق را در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که یک واقعه خونین بود که تا امروز روی سیاست‌های جهانی تاثیر گذاشته است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه حامد رسولی
هند؛ سریع‌ترین اکوسیستم درحال‌رشد دنیا
دولت هند با حمایت‌ از استارت‌آپ‌ها روی اشتغال‌زایی این حوزه حساب باز کرده است

در چند سال اخیر، فضای استارت‌آپ فناوری در هند به شدت فعال شده است. تعداد استارت‌آپ‌های فناوری، کیفیت ایده‌ها و کارآفرینان به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. هند در حال حاضر سریع‌ترین و سومین اکوسیستم استارت‌آپ بزرگ در دنیاست. 

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه حامد رسولی
آمازون می‌خواهد بازار کشورهای همسایه ایران را به دست بیاورد
چرا آمازون می‌خواهد در یک کشور جدید و ‌روی «سوک» سرمایه‌گذاری و به خاورمیانه نفوذ کند ؟

در حالی که در ایران سرمایه‌گذاران و استارت‌آپی‌ها ناخواسته درگیر حاشیه‌هایی شده‌اند که به کلیت اکوسیستم ایران آسیب زده است‌ و تمرکز آنها را از توسعه کسب‌و‌کارشان ‌گرفته و باید درصدد این باشند تا حقانیت خود را ثابت کنند که نفوذی نیستند، آمازون به خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس نفوذ کرده و می‌خواهد بازار خرده‌فروشی آنلاین را قبضه کند‌.

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
چرا سنگاپور به سمت اکوسیستم استارتاپی سخت افزاری می رود ؟
فراخوان جذب سازندگان سخت‌افزار برای ارتقای اکوسیستم استارت‌آپی سنگاپور

سال‌ها‌ست که سنگاپور استارت‌آپ‌های نرم‌افزاری را پرورش می‌دهد. اکنون زمان آن فرا رسیده است تا این کشور تکه دیگری از پازل را با تمرکز روی سخت‌افزار اضافه کند و از این طریق موج بعدی را در رشد صنعت به وجود آورد.

۰۹ Aban 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
حذف دامنه‌های بین‌المللی در چین

چین یک ابرقدرت در اقتصاد دیجیتال جهانی و بازیکنی مهم در بحث‌های سیاست جهانی اینترنتی است. در چین بیش از ۷۰۰میلیون نفر به اینترنت دسترسی دارند که این تعداد بیش از هر کشور دیگری در جهان است.

۰۴ Aban 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
چرا دولت ایتالیا به‌سرمایه‌گذاران خطر پذیر‌  معافیت مالیاتی داده؟
دولت ایتالیا به جای وام دادن به استارت‌آپ‌ها، به سرمایه‌گذاران وام می‌دهد

بعد از اینکه نخست وزیر ایتالیا، ماتئو رنتسی، اخیراً از سیلیکون‌ولی بازدید کرد، به نظر می‌رسد که ایتالیا امیدوار است در کمک به رشد اقتصاد فناوری‌اش پشتیبانی‌هایی دریافت کند.

۰۳ Aban 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
چگونه حمل‌ونقل ،آینده اکوسیستم‌ها را دگرگون می‌کند
فناوری‌هایی که در حوزه حمل‌ونقل ظهور کرده‌اند، حتی رسانه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند

کل روش سفر ما از نقطه الف به نقطه ب در حال تغییر است. این تغییر اکوسیستمی حمل‌ونقل شخصی جدیدی را ایجاد می‌کند که کاربرد آن فقط بر صنعت اتومبیل تأثیر نمی‌گذارد. شرکت Deloitte به‌کل اکوسیستم شرکت‌هایی که در حوزه نقلیه فعالیت می‌کنند، می‌پردازد و بر مصرف‌کننده نهایی تمرکز دارد.

۲۷ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
برزیلی‌ها بیت‌کوین را به طلا ترجیح می‌دهند

کدام‌یک گزینه‌ بهتری برای تجارت و سرمایه‌گذاری است: طلا یا بیت‌کوین؟ برزیلی‌ها مانند بسیاری از کشورهای دیگر گزینه دوم را ترجیح می‌دهند. حجم تجارت ارزی دیجیتالی در برزیل در ۶ ماه گذشته از حجم تجارت طلا پیشی گرفته است.

۱۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
استارتاپ مالزی
اکوسیستم استارت‌آپ مالزی شهرهای مختلف این کشور را نشانه گرفته است

صحنه استارت‌آپی در ایالت پنانگ واقع در شمال مالزی در حال گسترش است و این توسعه حاصل تلاش‌های Piktochart و Tech Event 4 Penang است. در حال حاضر، سرمایه‌گذار و کارآفرین زنجیره‌ای، داگلاس خو، قصد دارد اکوسیستم فناوری پنانگ را هرچه بیشتر گسترش دهد و می‌خواهد نه‌تنها از راه سرمایه‌گذاری، بلکه از طریق آموزش این کار را انجام دهد.

 

۱۲ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
اکوسیستم استارت‌آپی تایلند رشد و جذب سرمایه را همزمان پیش می‌برد

تایلند در جنوب‌شرق قاره آسیا واقع شده است؛ قاره‌ای که غنی از منابع طبیعی است. این کشور سرمایه‌گذاران و مسافران زیادی را هر ساله به خود جلب می‌کند. هزینه‌های پایین زندگی موجب شده است که تایلند مکان عالی برای راه اندازی کسب‌وکار و ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری باشد.
علاوه بر این ویژگی‌های کارآفرینی خارجی جذاب، تایلند یک مکان فوق‌العاده برای زندگی نیز هست. تعادل بین کار و زندگی در این منطقه بی‌نظیر است و نرخ درآمد و هزینه‌ها متناسب است. بخش اعظمی از جمعیت تایلند در محیط‌های کاری از مهاجرین تشکیل شده است. اکثر آن‌ها کوچ‌نشینان دیجیتالی و خود‌ راه‌اندازهایی هستند که در هر کجا کار و زندگی می‌کنند. این محیط برای آن‌ها بسیار مناسب است. بسیاری از آن‌ها از اروپا، آمریکا و سایر مناطق اعم از ژاپن و کره‌جنوبی آمده‌اند.

 

۱۰ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی بذر یک جنگل جدید را کاشته است تا یک اکوسیستم استارت‌آپی خطرپذیر با پشتیبانی دولتی و پیگیری و اشتیاق موسسان جوان در این کشور جان بگیرد. 

۰۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
بی‌میلی نسبت به استفاده از زبان انگلیسی، جلوی رشد شرکت را می‌گیرد

چارلز چین، مدیرعامل و موسس استارت آپ WritePath  در تایوان می‌گوید عدم تمایل به استفاده از زبان انگلیسی برای ارائه اطلاعات مالی توسط شرکت‌های دولتی تایوان، موجب می‌شود که سرمایه‌گذاران بین‌المللی علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها نداشته باشند.

۰۷ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
میلیاردر چینی اعتقاد دارد تاریخ مصرف اپل گذشته است و تسلا هم شانسی در چین ندارد!

جیا یوئتینگ، کارآفرین میلیونر، گفته شرکت اپل از رده خارج است و اکوسیستم آن در حال از دست دادن جایگاه خود در چین است. جیا، مدیر ارشد اجرایی و رئیس گروه چینی LeEco است، که در گذشته LeTV  نام داشت. این گروه نتفلیکس چین شناخته می‌شود اما طیف وسیعی از محصولات را ارائه می‌دهد؛ اعم از تلفن هوشمند، تلویزیون، دوچرخه‌، و اخیرا نیز وسایل‌نقلیه برقی. هفته گذشته، لئکو  ابرخودروی هوشمند و بدون راننده لئسی را رونمایی کرد که برای رقابت با مدل اس‌تسلا طراحی شده است. 

 

۰۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
تمایل تایوانی‌ها به خرید آنلاین، استارت‌آپ‌های محلی را به وجد آورده است

تایوان یک بازار کوچک است که همسایگان قدرتمند آن اعم از ژاپن، چین و فیلیپین آن را عقب زده‌اند. اما با وجود اندازه کوچکش، جمعیت ۲۳ میلیون نفری تایوان در دهه‌های ۶۰ تا ۹۰ از نظر اقتصادی رشد کرد و به یکی از چهار ابرقدرت‌ آسیا با رشد اقتصادی بالا تبدیل شد.
در اواسط درخشش قابلیت‌های تولیدی چین، چگونه تایوان به‌عنوان یک اقتصاد قد علم کرد؟ و آیا استارت‌آپ‌های تایوان می‌توانند در اواسط چالش‌های اقتصادی موفق باشند؟ آیا اکوسیستم استارت‌آپی برای پشتیبانی از نوآوری جدید آماده است؟

 

۰۴ Mehr 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی
۵۰درصد از استارت‌آپ‌های انگلستان به کسب‌وکارهای جهانی فکر می‌کنند

یافته‌های اخیر که توسط شتاب‌دهنده استارت‌آپ دیجیتالی انگلستان به‌نام Wayra  انجام شده است، نشان می‌دهد که انگلستان یکی از متنوع‌ترین اکوسیستم‌های استارت‌آپ دنیا است. تحقیقات انجام‌شده توسط استارت‌آپ دی‌ان‌اِی نیز دیدگاه‌های مهم درباره تأثیر مهم آن روی جدیدترین کسب‌وکارهای کشور را ارائه می‌دهد. در مقایسه با ایالات متحده امریکا، احتمال اینکه افرادی که در استارت‌آپ‌های انگلستان کار می‌کنند زن باشند، ۵ برابر است؛ و اینکه سن آن‌ها زیر ۳۶ سال باشد ۲.۵ برابر و احتمال اینکه از قومیت‌های مختلف به غیر از سفید و آسیایی باشند، ۱۰ برابر بیشتر است.

۳۰ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه حامد رسولی

صفحه‌ها

اشتراک در حامد رسولی
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران