جذب_سرمایه

چرا بیمه و مالیات استارت‌آپ‌ها را باید جور دیگر دید؟

موضوع بیمه و مالیات تقریبا موضوع اصلی این چند سال گذشته در اکوسیستم استارت‌آپی و کارآفرینی ایران بوده است. هر وقت از مشکلات استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا صحبت شده، همیشه این دو کلمه شنیده شده‌اند. موضوع مالیات و بیمه شاید تنها مشکلات پیش روی استارت‌آپ‌ها نباشند ولی مهم‌ترین‌شان هستند. 

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جذب سرمایه با یک اسلاید!
منی مدینا چطور اوتر‌یچ را از ورشکستگی نجات داد؟

اوایل سال ۲۰۱۴ بنیانگذاران یک کسب‌و‌کار نوپا خود را در موقعیت بی‌پولی و نزدیک به ورشکستگی می‌دیدند که برای نجات خود باید اهدافی که تعیین کرده بودند را عملی می‌ساختند. آنها برای غلبه بر شرایط دست به کارتولید نرم‌افزاری شدند که کمک می‌کرد ۳ نفر نیروی فروش، قادر به انجام کاری معادل ۲۰ نفر باشد‌ و به این ترتیب شرکتی خلق شد که امروز ارزش نیم میلیارد دلاری دارد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چارق، دست‌ساخته‌ها را آنلاین می‌فروشد
گفت‌وگو با نادیا محسن‌پور که امید زیادی به بازار دست‌ساخته‌های هنری دارد

توجه استارت‌آپ‌ها به حوزه صنایع دستی علاوه بر اینکه باعث در‌آمدزایی و ایجاد انگیزه برای فعالان و هنرمندان در این حوزه می‌شود، منجر به حفظ آثار و ماندگاری بیشتر صنایع‌دستی در جامعه خواهد شد. استارت‌آپ چارق به نشانی charogh.com‌ استارت‌آپی است که با هدف حمایت از صنایع‌دستی ایران در این راه قدم برمی‌دارد. 

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲ میلیارد دلار در اینشورتک سرمایه‌گذاری شد

کاهش سرمایه‌گذاری اینشورتک پس از سال ۲۰۱۵ به‌دلیل نوسانات شدیدی که در معاملات بزرگ رخ می‌داد، اتفاق افتاد. سال ۲۰۱۵ سال رکوردشکنی سرمایه‌گذاری اینشورتک در جهان بود. بخش عمده‌ این رکورد به دلیل سرمایه‌گذاری ۹۳۷ میلیون دلاری بود که روی ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال بیمه در شانگهای یعنی ژونگ‌آن (ZhongAn) اتفاق افتاد. 

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه رسول قربانی
استارت‌آپ‌های اسلامی!
چهار فعال استارت‌آپ‌های اسلامی- قرآنی در میزگرد شنبه از ظرفیت‌های بکر بازار اسلامی می‌گویند. آنها بر این باورند که فضای استارت‌آپی یکی از پاک‌ترین سیستم‌های کاری و اقتصادی است

غذای حلال، گردشگری زیارتی مانند مکان‌یاب اماکن زیارتی، کالاها و محصولات مذهبی مانند مهر و تسبیح و سوغات که امروز‌ بخش مهمی از گردشگری زیارتی محسوب می‌شود و سایر حوزه‌های مرتبط با کسب‌وکارهای مذهبی، بازار بزرگی را ایجاد کرده که البته کماکان این چرخه‌ بزرگ اقتصادی در حوزه سنتی دایر است ...

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اشکان بابایی و صدرا شکری یک استارت‌آپ مبتنی بر اینترنت اشیاء راه انداخته‌اند

در دورانی به سر می‌بریم که هر چند وقت یک‌بار هشدارهای زیست‌محیطی از طرف سازمان‌های مربوطه در مورد خطری که آینده زمین را تهدید می‌کند، به گوش می‌رسد. در این میان به نظر می‌رسد جامعه استارت‌آپی نیز این هشدار‌ها را باید بیشتر جدی بگیرد و در آینده شاهد فعالیت استارت‌آپ‌های دوستدار محیط‌زیست بیشتری باشیم. 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ایده‌هاب  بستری برای جذب سرمایه

ایده‌هاب به نشانی idehhub.com توسط مهشاد سبحانی بنیانگذاری شده است. مهشاد ۲۹ سال دارد و‌ تا ۱۵‌سالگی ‌در ایران زندگی می‌کرده و در مدرسه فرزانگان تحصیل کرده است. او پس از مدتی به دوبی، سپس به لندن و در نهایت به تورنتو‌ کانادا نقل مکان می‌کند و اخیرا مدرک MBA با گرایش مالی در مدرسه کسب‌و‌کار Schulich دریافت کرده است.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
بلیت‌بین، به شرکت‌ها بلیت می‌فروشد
علی و رضا فولادی‌طوسی، دو برادر مشهدی، راه‌حل یک نیاز شخصی را به یک استارت‌آپ تبدیل کرد ند

استارت‌آپ بلیت‌بین (blitbin.com‌) استارت‌آپی است که توسط علی و رضا فولادی‌طوسی، دو برادر مشهدی در حوزه فروش آنلاین بلیت هواپیما و قطار بنیانگذاری شده است. علی ۲۷ساله است و کارشناسی ارشد مهندسی انرژی از دانشگاه تهران و لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد دارد. رضا نیز ۲۲ سال دارد و در رشته مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه تهران تحصیل کرده است.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نگاهی به صحنه استارت‌آپی نروژ
در شهرهای اصلی نروژ بیش از ۳۰ مرکز نوآوری جدید، انکوباتور و شتاب‌دهنده در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد

تا چند سال پیش اکوسیستم استارت‌آپی نروژ از تعداد معدودی بازیکن اصلی و زیرساخت حمایتی بسیار کوچکی تشکیل می‌شد، اما امروز نروژ به یک دنیای کاملا جدید در این حوزه تبدیل شده است. در گذشته نروژ به‌ندرت به عنوان یک مهره در اروپا به شمار می‌رفت در حالی‌که اکنون با سرمایه‌گذاری‌های متعدد در سال ۲۰۱۶ که بالغ بر ۱۹۶.۳ میلیون دلار بود و افزایش ۱۶۰ درصدی از سال ۲۰۱۵، این اکوسیستم خفته ثابت کرد  ...

۰۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
وام بگیریم یا سهام بفروشیم؟
مزایا و معایب انواع روش‌های تأمین‌ مالی برای استارت‌آپ‌ها

هر استارت‌آپی در آغاز مسیر و پیش از درآمدزایی، برای راه‌اندازی و برآورده‌کردن نیازهای خود (به‌عنوان مثال، فضای کار، استعداد و نیروهای متخصص، ارتقای محصول، تحقیق و توسعه و‌…) به سرمایه‌ اولیه احتیاج دارد. در چنین مرحله‌ای، استارت‌آپ‌ها بین سه گزینه (‌الف) استفاده از سرمایه شخصی و ‌(ب) جذب سرمایه از سرمایه‌گذار (تأمین مالی سهامی۱) و (‌ج) تأمین مالی از طریق وام (تأمین مالی بدهی۲) بایستی تصمیم بگیرند. 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
برای موفقیت، پول از دست بدهید!
مروری بر یک ویژگی عجیب اما مشترک شرکت‌های موفق سیلیکون‌ولی

چرا سانفرانسیسکو موفق شده شرکت‌های بزرگ و ارزشمندی را در دهه گذشته در محیط خود پرورش دهد؟ این پرسشی است که با بررسی داده‌های آماری مربوط به سرمایه‌گذاری، خروج‌ و تولد تک‌شاخ‌های کسب‌و‌کار در منطقه سانفرانسیسکو به سرعت در ذهن شکل می‌گیرد. به نظر نمی‌رسد که بنیانگذاران  اوبر، دراپ‌باکس، توییتر، لیفت و  Airbnb  اجباری در قرارگرفتن در منطقه سانفرانسیسکو در فاصله چند‌کیلومتری از یکدیگر نداشته‌اند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
پلی میان نیازهای صنعت گاز و نوآوری
اولین استارت‌آپ‌دموی صنعت گاز با همکاری فن‌بازار ملی ایران برگزار شد

رویداد استارت‌آپ دمو صنعت گاز ایران با هدف معرفی توانمندی‌های شرکت‌های نوپا و سرمایه‌گذاران صنعت گاز به یکدیگر و هم‎افزایی طرفین برگزار شد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
رشد استارت‌آپ‌ها با وجود فشارهای فزاینده

چهارشنبه‌‌‌ هفته‌‌ گذشته همایشی در تهران برگزار شد که قصد آن بحث پیرامون فرایند تامین مالی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی و دولتی در ایران بود. از بد حادثه اما، اعلام زودهنگام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، سایه‌ای سنگین بر آن رویداد انداخت.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آماده رشد همه‌جانبه‌ایم
علیرضا صادقیان، مدیرعامل هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان اعلام کرد

علیرضا صادقیان، بنیانگذار استارت‌آپ نت‌برگ و مدیرعامل هلدینگ کسب‌وکار ایرانیان پس از امضای قرارداد سرمایه‌گذاری صندوق جسورانه آرمانی با این هلدینگ در گفت‌وگویی با خبرنگار شنبه‌ و در رابطه با مذاکرات انجام‌شده پیش از عقد این قرارداد، گفت: «مذاکرات ما از آبان ماه ۱۳۹۶ شروع شد و توانستیم با دیدگاه خوبی که دوستان ما در صندوق آرمانی داشتند ...

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ارزش نت‌برگ بیش از ۱۵۰میلیارد تومان شد
با جذب سرمایه هلدینگ کسب‌وکار نوین ایرانیان از صندوق جسورانه آرمانی محقق شد:

خبر اختصاصی شنبه : علیرضا صادقیان: مذاکرات مربوط به این سرمایه‌گذاری از آبان‌ماه سال ۹۶ شروع شد و در بهمن‌ماه ترم‌شیت‌های اولیه به امضا رسید و امروز در این جلسه قرارداد نهایی شد.
 

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
یک دستورالعمل خودمانی برای جذب سرمایه

«آینده بازار مال ماست، راحت ماهی یک میلیارد تومن فروش خواهیم داشت... می‌تونیم گردش مالی اسنپ رو هم رد کنیم، فقط باید شانس بیاریم و سه میلیارد سرمایه جذب کنیم»... «اگر ایده ما درست فهمیده بشه، اگر آدم اهلش به پست ما بخوره، اگر سرمایه‌گذار فهمیده‌ای پیدا کنیم که به ما بگه چطوری باید بازار رو گرفت، سال دیگه این موقع نامبروان استارت‌آپ‌های ایران، ماییم»...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه رضا جمیلی
کارایا 8/2 میلیارد تومان روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده است
۳۵۶ استارت‌آپ تاکنون به کاریا درخواست جذب سرمایه‌ داده‌اند

بیست‌ویکمین جلسه ماهانه گروه نیک‌اندیشان کارایا تاریخ ۹۷,۲,۲ تشکیل شد و در آن گزارشی از عملکرد این گروه سرمایه‌گذاری نیک‌اندیش ارائه شد. همچنین دو استارت‌آپ زینگ و بیمیلاین به منظور جذب نظر سرمایه‌‌گذارها و استارت‌آپ فول‌فکر به عنوان یکی از استارت‌آپ‌هایی که موفق به جذب سرمایه از گروه نیک‌اندیش کارایا شده است، گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند...

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
با هر انحصاری مخالفیم!
گفت‌وگو با مصطفی رادمرد، یکی از هم‌بنیانگذاران پیام‌رسان «بله» که با اعتمادبه‌نفس اعتقاد دارد فیلتر‌کردن تلگرام ضربه‌زدن به پیام رسان‌های باکیفیت داخلی و صرفا به نفع کسب‌وکارهای انحصارطلب است

برای بسیاری از فعالان اکوسیستم استارت‌آپی و حتی عموم کاربرانی که این روزها در شبکه‌های اجتماعی دل‌نگران فیلتر شدن تلگرام هستند، این فرضی مسلم است که همه پیام‌رسان‌های داخلی قویا پشت فیلترشدن این پیام‌رسان روسی ایستاده‌اند و از بسته شدن آن حتی اگر در ظاهر هم چیزی بروز ندهند، در دل حسابی شاد خواهند شد. اما وقتی پای صحبت‌های مصطفی رادمرد بنشینید، خلاف این به شما ثابت می‌شود. 

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌دموی صنعت گاز برگزار می‌شود
در اردیبهشت و با همکاری فن‌بازار و شرکت ملی‌ گاز

مرکز فن‌بازار ملی ایران با همکاری شرکت ملی گاز و با حمایت پارک فناوری پردیس به منظور جذب سرمايه براي شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‏هاي فعال در صنعت گاز‌ و با هدف توسعه زیست‌بوم نوآوري و استارت‌آپي كشور، نهمین رويداد استارت‌آپ‌دمو (Start-up Demo) را در حوزه صنعت گاز و صنایع وابسته برگزار خواهد کرد. 

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
فین‌استارز، رویدادی برای عرضه ظرفیت‌های فین‌تک در بازارهای مالی ایران

در پی رشد روزافزون مدل‌های کسب‌وکار نوین مبتنی بر دانش، تداوم فعالیت صنعت مالی در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات نیازمند تغییرات فناورانه است و امروز تامین مالی بخش مهمی از ارکان بازارهای پول و سرمایه از بهره‌وری ایجاد شده در حوزه فناوری به ویژه فناوری مالی یا همان فین‌تک صورت می‌گیرد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در جذب_سرمایه