تلخ و شیرین

توهم آدم را شکست می‌دهد
مجید حسینی‌نژاد مدیرعامل علی‌بابا

 مجید قصه ما سال ۸۵ از کار لوازم یدکی اخراج می‌شود و بعد از یک ماه تصمیم می‌گیرد که کاری راه‌اندازی کند. البته بین سال‌های ۸۳ تا ۸۴ هم به واسطه حضور برادرش در چین یک سال کار بازرگانی با کشور چین انجام داده بود و انواع و اقسام کالاها را از لوازم پزشکی و کاغذ گرفته تا لوازم آرایش وارد می‌کرده. 

۱۳ Dei 1396 بدون دیدگاه
زاکه چطور آکشنیتا را به خاک سیاه نشاند؟
درس‌های یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های استارت‌آپی آلمان در سال ۲۰۱۷

آکشنیتا (Auctionata)، استارت‌آپ فروش آنلاین آثار هنری که طی ۵ سال، دامنه‌‌ فعالیت خود را در کشورهای مختلف اروپا و آمریکا گسترش داده بود، در سال ۲۰۱۷ نتوانست نظر سرمایه‌گذاران را جلب کند و رسما اعلام ورشکستگی کرد.

۱۳ Dei 1396 بدون دیدگاه
منوی شکست میپل!
نگاهی به یکی از پرسروصداترین سقوط‌های استارت‌آپی سال ۲۰۱۷

تعطیلی استارت‌آپ تحویل غذای میپل که ۲ سال پیش توسط یکی از مشهورترین سرآشپزهای آمریکا در نیویورک تأسیس‌شده و در این مدت سرمایه‌‌ خود را ۲۲ میلیون دلار افزایش داده بود، یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های استارت‌آپی سال ۲۰۱۷ لقب گرفت...

 

۱۰ Dei 1396 بدون دیدگاه پویش پورمحمد
بریزوبپاش؛ یک تک‌شاخ را زمین زد!
داستان شکست بیپی که بزرگ‌ترین فروشنده ماشین‌های دست‌دوم آمریکا بود

صنعت اتومبیل آمریکا در طول چند سال اخیر روندهای متفاوتی را تجربه کرده است. گرچه فروش خودروهای کارکرده در سال ۲۰۱۶ بیش از ۶ درصد رشد داشت و پیش‌بینی می‌شود این رشد در سال‌های آتی نیز ادامه پیدا کند...

۰۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
فلسفه بن لرر چیست؟

بن لرر، در سن ۲۹ سالگی، ثابت کرده است که بین رسانه و تجارت یک نقطه شیرین وجود دارد ...

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
الکسا وون توبل کیست و چه کرده؟
استارت‌آپ لرن‌وست و بنیانگذار ۲۷ ساله‌اش را بشناسید. او چگونه به یک میلیون زن کمک کرد

در سال ۲۰۰۶، الکسا وون توبل که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه هاروارد اخذ کرده بود، متوجه شد که نحوه مدیریت پول امر بسیار مهمی است که او اطلاعات زیادی درباره آن ندارد. هیچ‌یک از کتاب‌ها درک این موضوع را برایش آسان‌تر نکرد و برنامه‌ریزان مالی نیز پول هنگفتی می‌گرفتند ...

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
شکست‌نخورده‌ها، کارنامه‌شان خالی است!
روایت شاهرخ ظهیری از روزهای سخت زندگی حرفه‌ای‌اش

شاید همه‌چیز از همان شکست عاشقانه شروع شد... از آن روزی که به جرم معلم بودن «نه» شنید... روزی که از خانه دختر موردعلاقه‌اش که در مدرسه جنت قلهک با او آشنا شده بود رانده شد...

۲۹ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه رضا جمیلی
حقتان را از دنیا بگیرید
محقق و مشاور کسب‌وکار در مونترال

مصطفی پور مهدی _ محقق و مشاور کسب‌وکار در مونترال / چند سال از فوت جابز می‌گذرد و شرکت اپل و نماد آن استیو جابز هنوز برای بعضی معبد قدیسان است و برای برخی دیگر شیطانکده‌ای مضحک. برای کسانی که در حوالی سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ به دنیا آمده‌اند اما استیو جابز چیزی بیش از یک تاجر یا کارآفرین بود.

 

۱۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
کسی که منتظر کمک‌های مالی دولت باشد کارآفرین نیست
بنیانگذار شرکت داروهای گیاهی بابونه از سختی‌های مسیری که طی کرده می‌گوید

«بیمه؟ چه می‌گویی آقاجان! خیلی از کارگرهای من حتی شناسنامه ندارند چه برسد به بیمه! وقتی می‌گویم ما در یکی از محروم‌ترین مناطق کشور کارگاه‌های خود را راه انداخته‌ایم و برای مردم کار و ممر درآمد درست کرده‌ایم باید باور کنی.

۱۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه رضا جمیلی
شکست همواره  در کمین است
نویسنده آمریکایی از روزهای تلخ و فقر می‌نویسد

«استیفن کینگ» که او را با رمان‌های وحشت و داستان‌های تخیلی‌اش می‌شناسیم، در سال ۱۹۷۳ بعد از مدتی کناره‌گیری از نوشتن، داستانی به نام «کری» نوشت. روایتی از دختری نوجوان که قادر به کارهای خارق‌العاده بود. 

۱۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
36 بار رد شدن!

یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین نام‌های حوزه روزنامه‌نگاری آنلاین، وب‌سایت هافینگتون پست است. 

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
توپ‌هایی که وارد سبد نشد...

مایکل جردن؛ این اسم برای خیلی‌ها مترادف بسکتبال و البته لیگ حرفه‌ای آن در آمریکاست. اسمش را که جستجو کنید معمولا در صفحه‌هایی که درباره او نوشته‌اند یک جمله مشترک پیدا می‌کنید: «بزرگ‌ترین بازیکن بسکتبال همه دوران‌ها.» او را رونق‌بخش ورزشگاه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی در دهه نود میلادی می‌دانند. 

۰۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
ذهن ایرانی و «شکست»

بی‌شک «شکست خوردن» (و نه «شکست دادن» که در معنای پیروزی است) را می‌توان به‌عنوان یک واقعیت عینی و ملموس و مشخص در زمان‌ها و مکان‌های متفاوت تجربه کرد.

۰۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
شکست یعنی اسیر ناامیدی شدن!
سعید جارودی، رئیس سابق هیات‌مدیره مهرام، از معدود تصمیم‌های اشتباهش می‌گوید

مهرام که بودم هر محصولی بیرون می‌دادیم می‌گرفت، شکست به آن معنای قدرتمند و نابودکننده‌اش معنی نداشت. یک تیم مطالعاتی و تحقیق و بازاریابی قوی نشسته بود پشت صحنه و برای هر محصول از ایده تا قفسه‌ سوپرمارکت‌ها طرح و برنامه داشت.

۰۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه رضا جمیلی
شکست‌های فورد
اولین اتومبیل‌ساز دنیا کم شکست نخورده است

گزارش رویا پور کیا   /    او را با نام اتومبیل‌هایش می‌شناسیم؛ اتومبیل‌هایی که تولیدشان انقلابی بود در صنعت خودروسازی دنیا. ترکیب خلاقانه تولید انبوه اتومبیل، دستمزد بالای کارگران و قیمت‌ پایین تولیدات کارخانه‌اش، چنان تاثیری بر اقتصاد قرن بیستم گذاشت که برخی آن را «فوردیسم» نامیدند. 

۰۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
ترس برادر شکست است

چرا از شکست می‌ترسیم؟ پرسیدن این سوال شاید در نظر نخست بیجا جلوه کند. چه کسی است که از شکست خوشش بیاید و از آن استقبال کند؟ چه کسی است که هراسی از ناکام ماندن ایده‌ها و تلاش‌هایش نداشته باشد؟ چه کسی است که وقتی فعالیتی را آغاز می‌کند، عزم و نیتش کسب موفقیت و رسیدن به نتیجه نباشد؟ احتمالا هیچ‌کس.

۱۹ Aban 1395 بدون دیدگاه
بدون شکست، رزومه‌تان چیزی کم دارد!
بنیانگذار دوربین‌های گوپرو:

من هم مثل هر آدم دیگری‌ که ایده‌های عمیقی در ذهنش می‌پروراند و آن ایده‌ها پیش چشمش فرو می‌ریزند، شکست را دوست ندارم. شکست برای من طعم تلخ‌تری داشت، چرا که نه تنها ایده‌هایم نقش بر آب شدند، بلکه پول و سرمایه و منبع گذران زندگی‌ام را از دست دادم. 

۱۸ Aban 1395 بدون دیدگاه
نگذارید ترس، شکست‌تان دهد!
مسعود طباطبایی از تجربه دوبار تعطیل کردن کسب‌وکارش می‌گوید

همه چیز از روزی شروع شد که اولین نیمچه کامپیوترComodor64 را منزل دایی‌اش دید. تصمیمش را گرفته بود. برنامه‌نویسی و کامپیوتر هدفش بود. برای کلاس تجارت الکترونیک ثبت‌نام کرد که هیچ وقت به حد نصاب نرسید.

 

۱۷ Aban 1395 بدون دیدگاه رضا جمیلی
درس های استارتاپی:ناکامی‌‌های مارگارت اتوود رمان‌نویس کانادایی
وقتی الهام نوشتن، وهمی بیش نیست

«شکست نام دیگر بسیار زندگی کردن است. خیلی از کارهای عادی و روزمره، حداقل در نگاه خودمان، محکوم به شکست می‌شوند. حتی آنهایی که به گمان ما فاتح میدان‌های زندگی‌اند در شخصی‌ترین عوالم شکست را مزه کرده‌اند. چه دستی رویای ما را آنقدر بالا می‌برد که بال‌های امید و تلاش به جای پرواز به سمت آنها، ما را به خاک می‌غلتانند؟ اصلا چه کسی گفته به هر قیمتی باید موفق شد؟» 

 

۰۴ Aban 1395 بدون دیدگاه رضا جمیلی
شکست را شکست دهید
سیلوستر استالونه و روزهای تاریک زندگی‌اش

در پس هر روایتی از پیروزی، پیش‌درآمدی از درماندگی است. شکست حاشیه‌ای از زندگی بسیاری آدم‌هاست که امروز به آنچه خوابش را نمی‌دیدند دست یافته‌اند. آنهایی که ما گمان می‌کنیم از بدو تولد ستاره بختشان دمیده و همواره زندگی روی روشنش را به آنها نشان داده، روزهای ناامیدی را نیز تجربه کرده‌اند. 

۰۳ Aban 1395 بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در تلخ و شیرین