بیمه

بیمه استارت‌آپ‌ها به سرانجام می‌رسد؟
خلاصه‌ای از یک میزگرد درخصوص مشکلات بیمه‌ای استارت‌آپ‌ها

استارت‌آپ‌ها یا آنچه امروز کسب‌و‌کارهای نوپا نامیده می‌شوند، گستره وسیعی از کسب‌وکارها را دربرمی‌گیرند که در چند سال اخیر در کشور ما نیز رشد قابل‌توجهی داشته‌اند. کسب‌وکارهایی که علی‌رغم حضور و نقش‌آفرینی‌ رو به گسترش آنها در ارزش‌آفرینی، نه ماهیتشان و نه نیازشان هنوز به‌درستی درک نشده است.

۰۹ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تاریخچه بیمه در جهان و ایران

اولین دستاوردهای قابل اشاره در صنعت بیمه، توسط دریانوردان و بازرگانان دریایی به دست آمده ‌است. در ابتدای قرن هفدهم میلادی، بازرگانان و کشتی‌داران انگلیسی پیمانی را پایه‌گذاری کردند که می‌توان آن را اولین شکل بیمه دانست. آنها در کافه‌ای در لندن به نام «لویدز» گرد هم آمدند و با یکدیگر قرار گذاشتند تا در سود و زیان سفرهای دریایی با یکدیگر سهیم باشند. 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌های گروه اینترنتی ایران، خبرسازترین‌های سال 96 بودند
محمدحسین برمایون، هم‌بنیانگذار نینیکس

سال ۹۶ شاهد رشد قابل‌توجه استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بودیم. در کنار این فضای پویا، برگزاری رویدادهای مختلف نظیر استارت‌آپ دموها و دوره‌همی‌های دوستانه نظیر یلدای استارت‌آپی برای شناسایی كارآفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به توسعه این فضا كمك كرده است. 

۱۴ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کسی رویداد فین‌تکی خوب سراغ دارد؟
معرفی و آسیب‌شناسی رویدادها و همایش‌های حوزه فین‌تک ایران

هرساله رویدادهای زیادی در کشور برگزار می‌شود؛ از محلی گرفته تا ملی و بین‌المللی. حوزه فناوری هم خودش تا پیش از این کم رویداد نداشت و حالا با استارت‌آپ‌ها تعداد آنها از پیش بیشتر هم شده است. حالا هر فصل حداقل یک رویداد داریم؛ یک هکاتون برنامه‌نویسی، یک گردهمایی و دورهمی، یک سری نشست‌های ماهانه و چند تا هم نمایشگاه و همایش و سمینار و کنفرانس و کنگره و سمپوزیوم. 

۰۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بیمتیو

بعد از انتشارفیلم نامناسب تبلیغاتی توسط بیمیتو، حامد ولی پوری مدیرعامل این استارتاپ اعلام کرد از این اتفاق که بر اثر سهل انگاری صورت گرفته، متاسف است وازمردم پوزش می خواهد. متن نامه مدیرعامل بیمیتو را بخوانید.

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
خمیازه‌های بیمه‌ای در دنیای چابک استارت‌آپ‌ها
چرا استارت‌آپ‌های «اینشورتک» می‌توانند چیزی بیش از فروش آنلاین بیمه باشند؟

پریناز قاسمی  |   چندی پیش هادی رئیس‌الذاکرین، از اعضای هیات‌مدیره بیمه آرمان، در نشست خبری نخستین ماراتن برنامه‌نویسی بیمه‌ای ایران گفته بود: «در ایران هیچ حرکتی برای اقتصاد مبتنی بر نوآوری در بانک، بورس و بیمه نشده و از بین این سه ضلع اقتصاد، صنعت بیمه، بیش از دو حوزه دیگر سنتی مانده است.» فقر صنعت بیمه، در نوآوری و فناوری در کشور برکسی پوشیده نیست.

۲۵ Aban 1396 بدون دیدگاه
و بیمه‌شدن راحت‌می‌شود...

دنیای هزار‌رنگ استارت‌آپ‌ها، متنوع‌تر از همیشه شده است. این تنوع هم ارائه محصولات و خدمات مختلف را شامل می‌شود. تفاوتی نمی‌کند که بیمه بخواهید یا اپلیکیشن. همه چیز مهیاست و دنیای تکنولوژی که به کمک می‌آید، مشکلات با سرعت بیشتر و دردسر کمتر حل می‌شود.

۲۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
وظایف واگذارندگان کار در قبال تامین اجتماعی

پیمانکاران را مکلف کنند کارکنان خود و همچنین کارکنان مقاطعه‌کاران فرعی را نزد سازمان بیمه کنند و کل حق بیمه را به ترتیب مقرر در ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی بپردازند.

۲۸ Aban 1395 بدون دیدگاه
تکرار بدیهیات!
حمایت‌های جديد سازمان تأمين اجتماعی از شرکت‌های دانش‌بنيان و نقدی بر آن

معاون فنی و درآمد سازمان تامين اجتماعی اعلام کرده بر اساس ابلاغيه جدید این معاونت‌، حمایت‌ها و تسهيلات ویژه‌ای درباره نحوه ارائه مفاصا‌حساب قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنيان اجرایی می‌شود. 

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه
دفاتر بیمه‌ای خود را سروسامان دهید

با توجه به انتشار بخشنامه ۳/۱۴ سازمان تامین اجتماعی در شماره ۳۶ این هفته‌نامه بابت حق بیمه قراردادهای انفورماتیکی، در این شماره تصمیم دارم درباره نحوه دستورالعمل و چگونگی رسیدگی دفاتر قانونی توسط موسسه حسابرسی سازمان تامین اجتماعی با توجه به بخشنامه‌های شماره ۱۱ و ۱/۱۱ نکات و مطالبی را مطرح کنم؛ نکاتی که هر شرکت استارت‌آپی باید آنها را مدنظر داشته باشد.

۲۳ Aban 1395 بدون دیدگاه
این تمرین‌ها شما را از ژلوفن بی‌نیاز می‌کند

سردردی که هر روز شما را مجبور به مسکن خوردن می‌کند، همیشه از خستگی چشم‌ها یا دچار بودن‌تان به میگرن ناشی نمی‌شود؛ سردرد در بسیاری موارد، نتیجه آسیب دیدن گردن شماست و درواقع گردن‌دردی است که خود را به شکل دیگری به شما نشان می‌دهد. برای اینکه تا مدت‌ها از این درد خلاص شوید، این تمرین‌ها را انجام دهید. شما با تقویت ماهیچه‌های گردن‌تان می‌توانید از این مشکل نجات پیدا کنید.

 

۱۶ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه لى لى اسلامى
اگر سرآوا نبود خارجی‌ها به این زودی نمی‌آمدند

حمیدرضا احمدی، بنیان‌گذار ایوند: حمیدرضا احمدی حرف‌هایش بر محور شرکت جذب‌کننده سرمایه یا سرآوا است و می‌گوید: «به نظر من اتفاق خوبی است و مهم‌تر از آن وجود شرکتی مانند سرآواست که توانسته این اطمینان را در طرف خارجی ایجاد کند و او را به سرمایه‌گذاری در بازار ایران مجاب کند. 

۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱
اشتراک در بیمه