بیماری

زمستان در راه است
تبلیغی خلاقانه برای معرفی بهتر واکسن آنفلوآنزا

تبلیغاتی که در حوزه سلامت و بهداشت جوامع طراحی می‌شوند، عموما توسط نهادهای سلامت جهانی ارائه شده و تأثیرگذاری قابل‌توجهی نیز در بین عموم مردم دارند...

 

۲۰ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
ازهر 10 فرد لاغر، 4 نفر در میانسالی قند خون بالا دارند

درست است که چاقی احتمال دیابتی‌شدن را بالا می‌برد‌ اما برای دچار‌شدن به این بیماری، چاقی تنها شرط لازم نیست. محققان می‌گویند بسیاری از لاغرها، به دلیل کم‌تحرکی در معرض دچار‌شدن به دیابت نوع دو هستند و ...

۲۷ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
پوشیدنی‌هایی که خبر از بیماری می‌دهند!

در تحقیقات اخیر مشخص شده است که دستگاه هوشمند شما می‌تواند متوجه بروز بیماری در شما شود. محققان پس از بررسی ۶۰ نفر متوجه شدند که ساعت هوشمند یا سایر دستگاه‌های حسگر زیستی شخصی می‌توانند تشخیص دهند که فرد سرما خورده است یا حتی علائم شروع مشکلات پیچیده مانند بیماری لایم یا دیابت را شناسایی کنند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
کمپانی کاپژمینی غیبت کارمندانش را چطور کم کرد؟

کمپانی کاپژمینی در شعبه بریتانیای خود برای حمایت از سلامت کارکنان در محل کار، برنامه‌های ویژه‌ای در نظر دارد. کاپژمینی(‌Capgemini) به دلیل به اجرا درآوردن یک سری از قوانین تازه بهداشت، درمان و سلامت در محیط کار، اخیرا به عنوان یک محل کار سالم شناخته شده است. 

۱۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
درمان‌های پوشیدنی بیماری‌های خاص

مبارزه با بیماری‌های خاص مانند آسم، صرع یا دیابت با استفاده از فناوری دستگاه‌های پوشیدنی امکان‌پذیر شده است. دستگاه‌های زیادی در این حوزه معرفی شده‌اند که در اینجا به دو مورد از محصولات منحصر‌به‌فرد آن اشاره می‌کنیم. 

۲۱ Aban 1395 بدون دیدگاه
با این تکنولوژی‌ها، دیابت مثل گذشته، هراس‌انگیز نیست

امروز ابتلا به بیماری دیابت دیگر یک تراژدی وحشتناک به‌شمار نمی‌آید اما از نظر بیماران این بیماری محدودیت‌هایی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند و آزادی کامل را از آن‌ها می‌گیرد. این روزها دستگاه‌های همراه بسیاری وجود دارد که کار با آن‌ها بسیار ساده است و به بیماران مبتلا به دیابت امکان می‌دهد میزان قند خون خود را مدیریت کنند، بدون اینکه استرس داشته باشند. این محصولات عبارت است از Accu-Chek Mobile  از شرکت Roche و Contour USB Meter  از شرکت معروف بایر. این سیستم‌ها مانند سیستم‌های شرکت‌هایی از قبیل  BodyTel، Viterion و TEMOS که می‌تواند با نمایشگر در ارتباط باشد و داده‌ها را به پزشک بیمار منتقل کند، به‌منظور کاهش استرس در مدیریت بیماری دیابت ساخته و به بازار عرضه می‌شود. 

۲۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
اشتراک در بیماری