بهاره بديعى

بهاره بديعى
داداش و غایب ‌علی شما را یاد کدام برند می‌اندازند؟
سرگذشت یکی از مشهورترین کارخانه‌های شکلات‌سازی کشور که دو برند مستقل از دل آن درآمد

نگاهی به بسته‌بندی محصولاتش کافی است تا در کنار نام تجاری آشنایش، چشم‌مان به عنوان شرکت «داداش برادر» بیفتد و از خودمان بپرسیم چرا داداش برادر. اما سرگذشت‌شان در‌ وارد‌کردن تجربه پخت شیرینی و شکلات از روسیه، می‌گوید  ...

۰۲ Dei 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
آناتا: از ائل‌گلی تا بازارهای جهانی
کسب‌وکار خانواده نجاتی چطور از یک کارگاه کوچک به یک برند شناخته‌شده ایرانی تبدیل شد؟

خاطرات کودکی من در یک کارگاه کوچک قندریزی در یکی از خیابان‌های قدیمی شهر تبریز شکل گرفته است. پدر من در آن کارگاه، شکر سفید را به قند قالب‌گیری‌شده تبدیل می‌کرد و یکی از تفریحات ما در آن روزها پرسه‌زنی لای دست‌ و پای کارگران و خوردن شکرهای سابیده شده بود ...

۲۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه بهاره بديعى
مهر مادر، شیر مادر، بیسکوئیت مادر
شصت سال از تولد اولین بیسکوئیت‌های ایرانی می‌گذرد اما چرا همچنان بیسکوئیت مادر برای ما نوستالژیک و لذت‌بخش است

مهم نیست در کنار این نام، چند محصول خوراکی دیگر روانه بازار می‌شوند؛ خودش به‌تنهایی برای خاطرات کودکی چندین نسل کفایت می‌کند. بیسکوئیت‌های باریک با آن نگاه حک‌شده مادرانه و نوزاد در آغوش آرام‌گرفته روی جلدشان، یکی از معدود خوردنی‌هایی بودند که در روزگار کودکی از آنها منع نمی‌شدیم. 

۱۴ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه بهاره بديعى
چرا ماءالشعیر را به اسم دلستر می‌شناسیم؟
سرگذشت ۵۰‌ساله برندی که با نام ایران مالتا شروع کرد و بعد بهنوش شد

صنعت ماءالشعیر‌سازی در ایران موقعیت ویژه‌ای دارد. از یک‌سو این نوشیدنی بعد از چای، نوشابه‌های گازدار، شیر و قهوه جایگاه پنجمین نوشیدنی محبوب را به خود گرفته است و از سوی دیگر فوایدی که این روزها برای آن برمی‌شمرند، بسیاری را بر آن داشته تا جایی برای مصرفش در رژیم غذایی روزانه خود باز کنند. 

۱۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه بهاره بديعى
راز فروش 100 میلیارد محصول در یک سال!
درباره برند بیک که روزگاری در ایران هم بروبیای عجیبی داشته است

کمتر کسی در ایران پیدا می‌شود که دست به قلم برده ‌‌و حداقل یک بار هم که شده، از خودکار بیک استفاده نکرده باشد. درست است که برند بیک تنها یکی از نام‌ها در دنیای متنوع لوازم‌التحریر  است ...

۰۳ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه بهاره بديعى
طعم خوش لحظه‌ها با برند ایرانی
سرگذشت پنجاه‌و‌هفت‌ساله شرکتی که چی‌توز معروف‌ترین محصول آن است

ن تعریف انجمن‌های بین‌المللی بازاریابی از برند و تعریف این واژه در دنیای صنعت تفاوت وجود دارد. از نگاه اول هرزمانی که متخصص بازاریابی، نام، لوگو یا نماد جدیدی را برای محصولی نو ایجاد کند، یک برند خلق کرده است.

۲۷ Aban 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
برند همیشه‌مدعی صنایع‌غذایی ایران
یک‌ویک ۲۷۰۰ کارمند دارد، این برند از کجا و چطور شروع کرده است؟

ا وجود آنکه عرصه صنایع غذایی در ایران همواره با فرازونشیب‌هایی مثل افزایش روزافزون قیمت مواد اولیه، بالا بودن ضایعات محصولات کشاورزی، مشکلات حمل‌و‌نقل و نوسانات ریز و درشت دیگر همراه بوده است، فعالیت بسیاری از برندهای صنایع غذایی در همین فضای پرپیچ‌و‌خم ادامه پیدا کرده است.

۱۹ Aban 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
گلستان؛  بر ندی که  از دل یک شکست بیر ون آمد
محمد گرامی، کارآفرین یزدی با سرمایه ۵۰۰ هزار تومانی کارخانه چایش را بنیان گذاشت

این نام تجاری که عمر حیاتش از نیم قرن می‌گذرد، کار خود را با بسته‌بندی چای در یک انباری کوچک آغاز کرد؛ بسته‌بندی‌های ساده‌ای که در اواخر دهه‌۳۰ با نام «چای بره‌نشان» روانه مغازه‌های خیابان حافظ و میدان حسن‌آباد تهران می‌شدند و حاصل همکاری دو جوانی بودند که در روزگار ۳۰سالگی خود تجربه کافی برای بازاریابی محصول چای به دست آورده بودند.

۰۴ Aban 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
زمزم چگونه توانست در شرایط جنگی کشور، به فرمول خاص دست یابد؟
یار غار ایرانی‌های ساندویچ‌خور

شکل و شمایل نوشابه‌های زمزم روزگاری برای همه ما خاطره‌انگیز بود. شیشه‌هایی در جعبه‌های شش‌تایی که انتظار تمام شدنشان را می‌کشیدیم و آنها را به بقالی محل تحویل می‌دادیم و یک جعبه نوشابه زرد دیگر می‌خریدیم ...

۲۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
صد سال عمربی‌خطر!
کبریت تو کلی، باتولید ۱۰ میلیارد قوطی کبریت در سال بزرگ‌ترین کارخانه کبریت‌سازی جهان است

احتمالا همه ما دست‌کم یک بار هم که شده برای روشن‌کردن شعله‌گاز آشپزخانه یا برافروختن آتش دیگری، از کبریت استفاده‌کرده‌ایم. حتی اگر این روزها فندک‌ جانشین مدرنی برای چوب‌های‌باریک کبریت شده‌باشد، هنوز بوی‌ گوگرد کبریت برای خیلی از ما یادآور‌خاطراتی است. اما اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قوطی‌های کوچک کبریت در کنج کابینت‌هایتان خودنمایی می‌کنند، نگاهی به جعبه مقوایی آن بیاندازید. زیر‌عبارت «این کبریت بی‌خطر است»، نامی به‌چشم‌می‌خورد که از‌ صد سال پیش تاکنون مشغول تولید چوب‌های کبریت است.

۱۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
500 هزارتومانی کـه برند ساخت...
پاک‌کن سابق یا همان پاکسان در عمر ۵۴ ساله خود چه تجربیاتی را پشت سر گذاشته است؟

شعار تبلیغاتی‌اش در تلویزیون را، احتمالا همه ما به‌خاطر داریم که می‌گفت: «به سلامت خانواده می‌اندیشد.» همین جمله برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی کفایت می‌کرد، تا سهمی از سبد محصولات بهداشتی و سلامتی و شوینده خود را به این برند اختصاص دهند ...

۱۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى

او را با نام اتومبیل‌هایش می‌شناسیم؛ اتومبیل‌هایی که سال‌ها پیش در شرقی‌ترین نقطه آسیا تولید شد و امروز در فهرست مشهورترین ماشین‌های دنیا قرار دارد. با آنکه حدود ۷۰ سال از عمر برندی که سوئی‌شیرو هوندا خلق کرد می‌گذرد، هنوز کارخانه‌اش با تولیدات فراوان مشغول به کار است. زمانی که هوندا در سال ۱۹۴۸، تنها با سرمایه ۳۲۰۰ دلاری‌اش اولین موتورسیکلت هوندا را ساخت، حتی در خواب هم نمی‌دید که روزی اتومبیل‌هایش در بازار جهانی بی‌رقیب بماند. او عشق تولید موتور و دوچرخه داشت و رویای ساختن یک وسیله نقلیه ارزان و ساده را در سر می‌پروراند. حتی زمانی که کارخانه موتورسازی‌اش، ۱۵۰ کارگر داشت و توانسته بود ۲ هزار موتورسیکلت بسازد، باز هم جایی برای فروش تولیداتش در آمریکا و اروپا متصور نبود.

 

۰۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى

او را با نام اتومبیل‌هایش می‌شناسیم؛ اتومبیل‌هایی که سال‌ها پیش در شرقی‌ترین نقطه آسیا تولید شد و امروز در فهرست مشهورترین ماشین‌های دنیا قرار دارد. با آنکه حدود ۷۰ سال از عمر برندی که سوئی‌شیرو هوندا خلق کرد می‌گذرد، هنوز کارخانه‌اش با تولیدات فراوان مشغول به کار است. زمانی که هوندا در سال ۱۹۴۸، تنها با سرمایه ۳۲۰۰ دلاری‌اش اولین موتورسیکلت هوندا را ساخت، حتی در خواب هم نمی‌دید که روزی اتومبیل‌هایش در بازار جهانی بی‌رقیب بماند. او عشق تولید موتور و دوچرخه داشت و رویای ساختن یک وسیله نقلیه ارزان و ساده را در سر می‌پروراند. حتی زمانی که کارخانه موتورسازی‌اش، ۱۵۰ کارگر داشت و توانسته بود ۲ هزار موتورسیکلت بسازد، باز هم جایی برای فروش تولیداتش در آمریکا و اروپا متصور نبود.

 

۰۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
سرگذشت ۳۲ ساله گروه صنعتی بارز

اغلب رانندگان می‌دانند اگر لاستیک مناسبی زیر خودروشان نباشد، چرخ ماشین برای‌شان نمی‌چرخد. تایرهایی که نه‌فقط در حرکت خودرو که در ایمنی و فرمان‌پذیری‌اش هم نقش دارند و به‌مثابه پاهای ماشین عمل می‌کنند. یکی از کارخانه‌های لاستیک سازی ایرانی که هنوز به فعالیت تولیدی‌اش ادامه می‌دهد و صنایع خودروسازی داخلی مدیون آن هستند، صنایع لاستیک بارز است. 

۰۵ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى

مهیار خدایاری، متولد ۱۳۶۲، بنیان‌گذار وب‌سایتی است که آن را با نام شادیاب می‌شناسیم، همان‌طور که از اسم «شادیاب» برمی‌آید، احتمالا می‌خواهد پیشنهاد‌هایی بدهد برای بهتر شدن حال هرکدام از مایی که در گوشه و کنار ایران به سر می‌بریم...

 

۰۳ Mehr 1395 ۱ بهاره بديعى
داستان سن‌ایچ که از دل رویاهای یک کارآفرین بالفطره سر برآورد

حسین عالی‌زاد که امروز یکی از کارآفرینان بزرگ ایرانی به‌شمار می‌رود، نه‌فقط با اسم شرکت عالی‌فرد شناخته می‌شود، که در خلق برندهایی چون شوکوپارس، شیبا و آناتا هم نقش به‌سزایی داشته است. 

 

۲۹ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
تجربیات طراح نیویورکی برای راه‌ پیدا کردن به دنیای مد

ورا وانگ، که امروز از بزرگ‌ترین طراحان لباس عروس در دنیاست، کارش را با یک بوتیک کوچک لباس‌فروشی در نیویورک شروع کرد و امروز لباس‌هایش، نه‌تنها بر تن عروس‌های هالیوودی خودنمایی می‌کند که به کاخ سفید هم راه پیدا کرده است. ارزش برند لباس او حدود یک میلیارد دلار برآورد شده و ورا برای رسیدن به این کسب‌وکار رویایی، راهی سخت و پرماجرا را پیموده است.

۲۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
تجربیات تلخ و شیرین سرآشپز رستوران امریکایی «ایت»

ناتالی یانگ، سرآشپز امریکایی رستوران «ایت»، در لاس‌وگاس است. رستوران او در چند سال گذشته در فهرست بهترین غذاخوری‌های شهر قرار داشته و به گفته خودش، این موفقیت را به‌سادگی به‌دست نیاورده است. او می‌گوید که هر وقت کسی به سراغش می‌آید و از وی درباره رازهای داشتن یک رستوران موفق‌ می‌پرسد، پاسخ می‌دهد: «باید خودت را برای سخت‌ترین لحظه‌های زندگی آماده کنی. قید آخر هفته و تعطیلات را بزنی، روزی ۱۲ ساعت بی‌وقفه کار کنی، شب‌ها خودت آشپزخانه را تی بکشی و مطمئن باشی که قرار نیست یک‌شبه به رویایت برسی.»

 

۲۶ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
برادران قصاعی کارگاه کوچک پدرشان در نطنز را به برندی جهانی تبدیل کردن

اگرچه از تولد رسمی چینی زرین ایران ۳۰ سال بیشتر نمی‌گذرد، اما شواهد تاریخی در پس آن می‌گوید که از نسل‌ها قبل، صنعتش را آغاز کرده است. همچون بسیاری از برندهای بزرگ دنیا، سابقه‌ای طولانی‌تر از تاریخ رسمی‌اش دارد و از پس صدها سال تلاش برای ساخت ظروف سفالینه با سنگ‌ سخت سیلیس در کوه‌های نظنز متولد شده است. بنیان‌گذارش مدعی است که سال ۱۲۶۰ شمسی می‌تواند برهه‌ای از تاریخ باشد که اجدادش در نطنز صنعت سفالینه و سرامیک‌سازی را آغاز کردند و عباسعلی قصاعی سال‌ها بعد تنها با مدرن کردن خطوط تولید و تاسیس رسمی کارخانه چینی زرین ایران، رنگ و لعاب تازه‌ای به شغل پدر و پدربزرگش بخشید. او از دل کاشی‌کاری‌ها و سرامیک‌سازی‌های خاندانش برندی را خلق کرد که امروز یکی از تولیدکننده موفق ظروف چینی در خاورمیانه محسوب می‌شود. نامی که نه‌فقط در محدوده جغرافیایی خودش مشغول به تولید است، که محصولاتش را به بیش از ۲۰ کشور در اروپا و آسیا صادر می‌کند و حالا عنوان مرغوب‌ترین چینی جهان یا همان اف.دی.سی را از آن خود کرده است. ظروف چینی زرین ایران اکنون زیردستی غذاها و دسرها در هتل و رستوران‌های لوکس ایرانی است و سرویس‌های چندپارچه آن بخشی از جهیزیه نوعروس‌های ایرانی می‌شود. بنیان‌گذار این برند ایرانی که به همراه برادرش مسعود قصاعی، نام چینی زرین ایران را برند کرده، باور دارد اگر قوانین دست‌و‌پاگیر اقتصادی کشور برچیده شود، موتور تولید و صنعت در ایران با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد و زمانی که کارآفرینان از مسیر درست به منافع شخصی خود برسند، بی‌شک منافع اجتماعی هم در امتداد آن به دست می‌آید.

 

۲۲ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى

شاید نام تمامی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بزرگ جهان برای ما آشنا نباشد، اما بی‌شک توصیه‌های آن‌ها برای بسیاری از استارت‌آپ‌های جوان یا برندهای کهنه‌کار بازار همواره راهگشا است. توصیه‌هایی که بعد از سال‌ها تجربه شکست و موفقیت در جهان بی‌حدومرز کارآفرینی به دست آورده‌اند و با گشاده‌دستی آن‌ها را در اختیار مخاطبانی می‌گذارند که قرار است این مسیر پر‌پیچ و خم را طی کنند. 

۱۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى

صفحه‌ها

اشتراک در بهاره بديعى