اینترنت_اشیا

بهترین‌های اینترنت اشیاء در سال ۲۰۱۸ از دل چه حوزه‌هایی و کدام شرکت‌ها بیرون می‌آید؟

امسال دستگاه‌ها، زیرساخت‌ها و محیط‌های متصل‌تري به بازار آمده‌اند که زندگی روزمره ما، عملیات‌های کاری و استانداردهای صنعتی را در سطح بین‌المللی متحول کرده‌اند. در اینجا به مجموعه‌ای از راهکارها و محصولات جدید که از فناوری اینترنت اشیاء استفاده می‌کنند و یک دنیای متصل را می‌سازند، اشاره می‌کنیم.

۱۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه
 اینترنت اشیاء چه کمکی به اقتصاد تایلند خواهد کرد؟
تایلندی‌ها وزارت اقتصاد دیجیتال راه انداخته‌اند!

ایجاد یک اکوسیستم مناسب نقش مهمی را در استفاده درست از اینترنت اشیاء برای پیشرفت اقتصادی کشور‌های آسه‌آن ایفا می‌کند. اگر تایلند مزایای خود را به حداکثر برساند، باید روی اعمال راهکارهای اینترنت اشیاء در بخش‌هایی تمرکز کند که بیش از هر چیزی به پیشرفت اقتصادی کمک می‌کنند ....

 

۲۴ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ایستادن در لبه بانکداری با محاسبات لبه

با حضور اینترنت اشیا و قدرتمندتر‌شدن گوشی‌های هوشمند، پردازش و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات و داده‌ها به ‌جای متمرکز‌شدن در یک دیتاسنتر مرکزی، در محل تولیدشان انجام می‌شود و این همان محاسبات لبه است؛ عبارت عجیب‌وغریبی که مثل روزهایی که اینترنت اشیا تازه آمده بود، برایمان عجیب بود.

۰۷ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اولین نمایشگاه تخصصی استارت‌آپ‌های ابری ایران
در چهارمین همایش سالانه رایانش ابری برگزار می‌شود

اولین نمایشگاه تخصصی استارت‌آپ‌های ابری ایران تیرماه امسال از سوی جامعه آزاد رایانش ابری ایران برگزار می‌شود. وقوع انقلاب صنعتی چهارم، شکل‌گیری شهرهای هوشمند، اینترنت اشیاء، اتومبیل‌های بدون سرنشین، کلان‌داده، فناوری‌های آگاه از محیط، رایانش سیار و بسیاری موارد از این قبیل، شبکه انبوهی از ارتباطات، داده و محاسبات را ایجاد کرده ‌ ....

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
پاولوک: مچ‌بندی که اگر بیش از حد خرج کنید  به شما شوک الکتریکی می‌دهد!

این روزها خرج کردن زیاد یکی از دردسرهای هر شهروندی است.یک شرکت نرم‌افزاری انگلیسی از نظریه شرطی کردن رفتاری استفاده کرده ‌تا روشی را ایجاد کند که از طریق آن افراد بتوانند حساب‌های بانکی خود را به یک مچ‌بند متصل کنند و وقتی فرد بیش از حد خرج می‌کند، به او شوک الکتریکی دهد. 

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

هارمن اینترنشنال اعلام کرده ‌که با شرکت سامسونگ اسمارت تینگز شراکت خواهد کرد و هدف از این شراکت توسعه دامنه اکوسیستم اشیاء هوشمند است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جنب‌وجوش مایکروسافت در وادی اینترنت اشیاء
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری کند

شرکت مایکروسافت اعلام کرده ‌که در طی ۴سال آینده مبلغی معادل با ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جنب‌وجوش مایکروسافت در وادی اینترنت اشیاء
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری کند

شرکت مایکروسافت اعلام کرده ‌که در طی ۴سال آینده مبلغی معادل با ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
برای ورود به قلمرو وب‌3 باید از دروازه بلاکچین گذشت
مجمع جهانی اقتصاد پیش‌بینی کرده تا چند سال آینده ۱۰ درصد تولید ناخالص جهان از طریق بلاکچین مدیریت می‌شود

بلاکچین یا زنجیره بلوک یکی از ۱۰ روند تاثیرگذار فناوری در جهان امروز است. درون‌ها، بیگ‌دیتا، واقعیت افزوده، چاپ سه‌بعدی، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، ربات‌ها، اینترنت اشیا و ژنتیک در حال تغییر جهان ما هستند و بلاکچین هم در کنار این روندهای فناوری قرار گرفته است. شاید اغراق باشد اما از نظر من این فناوری انقلابی‌تر از تمام روندهای دیگر است و در صورتی که بتواند به وعده‌هایی که داده جامه عمل بپوشاند، ما وارد دنیای متفاوتی با آنچه که تا امروز تجربه کرده‌ایم، خواهیم شد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آفریقا، امیدهای متصل به اینترنت!
امیدواری‌ها برای رفع معضلات کلیدی و تاریخی قاره سیاه با کمک اینترنت اشیاء زیاد شده است

آفریقا دیگر با اتصال و استفاده از اینترنت غریبه نیست. در حالی‌که آفریقا ممکن است در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته‌تر عقب باشد، واقعیت آن است که بیش از دو برابر جمعیت آفریقا به تلفن همراه دسترسی دارند. با افزایش استفاده از تلفن هوشمند و توسعه سواد فناوری اطلاعات، روی آوردن به اینترنت اشیاء یک روند طبیعی برای این قاره است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
همه‌چیز درباره بوت‌کمپ شتاب‌دهنده نوین‌تک
گپی با محمدرضا قبادی

شتاب‌دهنده نوین‌تک زیرمجموعه شرکت پرداخت نوین آرین است که فضای فیزیکی آن که همان فضای کاری اشتراکی این واحد است، در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی قرار دارد. دوره یک‌ماهه پیش‌شتاب‌دهی از دومین چرخه شتاب‌دهی این مرکز در تاریخ ۲ خرداد ۹۷ شروع می‌شود. به همین مناسبت گفت‌وگویی با محمدرضا قبادی، مدیرعامل این شتاب‌دهنده داریم.

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
با این خانه هوشمند زندگی خفاش‌ها را نجات دهید

همیشه یک تعادلی بین انسان و حیات وحش وجود دارد که باید حفظ شود.  می‌دانیم که جمعیت بشر به سرعت در حال افزایش است بدون اینکه بتوانیم آن را کنترل کنیم و سیاست‌های زیادی برای حفظ حیات وحش وضع شده است.  از بسیاری از گونه‌های حیوانی و این پستاندار باید در مقابل انقراض محافظت شوند.  علاوه بر این، یک محصول از شرکت ایندی‌گوگو در حوزه حفظ حیات وحش معرفی شده است.

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ویتنام، به‌هم‌پیوسته‌تر از همیشه

یکی از اقتصادهای دنیا که به سرعت در حال رشد است، اقتصاد ویتنام است. این کشور به طور گسترده‌ای در حوزه فناوری اطلاعات در حال رشد است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ به یک کشور صنعتی تبدیل شود. راه‌اندازی پلتفرم کسب‌و‌کار اینترنت اشیاء آسیا (Asia IoT Business Platform) سال ۲۰۱۶ در هانوی، ویتنام، گواه این پتانسیل قوی برای موفقیت اینترنت اشیاء در این کشور است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آشنایی با طرح اینترنت اشیاء ملی برزیل

طبق یک تحقیق پیش بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۱ درآمد حاصل از بازار اپلیکیشن‌ها و سخت‌افزار مبتنی بر اینترنت اشیاء در برزیل به ۳.۲۹ میلیارد دلار برسد.

۱۴ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نام‌هایی که با واقعیت افزوده، موفقیت می‌سازند

ساکنان سيدنی و ملبورن می‌توانند هنگام قدم‌زدن در خیابان‌های شهرشان خود را در فضایی شبیه به نسخه مفهومی فیلم «فراتر از واقعیت» (Hyper Reality) ساخته کیچی موتسادا، کارگردان ساکن لندن تصور کنند؛ فیلمی که نسخه‌ای دوزخی از آینده را به تصویر می‌کشد؛ جایی که واقعیت مجازی و دنیای واقعی به نحوی در‌هم‌آمیخته‌اند‌ و مسیرهای عبور و مرور صبحانه شما مملو از تابلوهای اعلان واقعیت افزوده است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
با دلتا فایو، ساس‌ها را از خانه بیرون بیندازید

ساس موجب خارش پوست می‌شود. این موجودات ریز از خون انسان تغذیه می‌کنند و امروز‌ به یکی از مشکلات جدی انسان تبدیل شده‌اند و می‌توانند بیماری‌های مختلفی را به وجود آورند مانند آلرژی، راش پوستی‌ و غیره. این ساس‌ها می‌توانند در هر کجایی زندگی کنند. 

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

به لطف فناوری اینترنت اشیاء خوابیدن نیز هوشمندتر شده است. بالشت هوشمند زیک (Zeeq) یک بالشت از جنس فوم مموری است که الیاف آن رطوبت را جذب می‌کند. این بالشت به طور خودکار خر و پف را تشخیص می‌دهد و سپس به آرامی می‌لرزد تا موقعیت خواب فرد را تغییر دهد بدون اینکه او را بیدار کند. 

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
آنچه که از کنگره موبایل ۲۰۱۸ آموختم

۱. کنگره موبایل ۲۰۱۸ باعث شد کمی درباره شتابی که این روزها، شاید خودم هم بخشی از آن بودم، بکاهم. کدام شتاب؟ شتاب درباره ارزهای رمزنگاری‌شده و حتی قلب تپنده این ارزها یعنی زنجیره بلوک. البته این به این معنا نیست که به این نتیجه رسیده‌ام که تصورات غلطی درباره زنجیره بلوک داشتیم و چیزی که هیچ‌چیز نبوده را چیزی فرض کرده بودیم. 

۱۷ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
حال خوب اینترنت چیزها در مالزی
اهمیت اینترنت اشیاء برای دولت مالزی را می‌توان از نقشه ملی جاده‌ای این کشور فهمید

در دهه‌های گذشته، دولت مالزی در مدرنیزه‌کردن کشورش بسیار مصمم بوده است. برای مثال، در سال ۱۹۹۶‌‌ مالزی یک منطقه اقتصادی ویژه و منطقه کسب‌و‌کار با فناوری پیشرفته به نام Multimedia Super Corridor ایجاد کرد. این منقطه تقریبا ۷۵۰ کیلومتر بود و مرکز چند‌رسانه‌ای برای تولیدکنندگان نوآور و کاربران فناوری چندرسانه‌ای به شمار می‌رفت.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
چشم‌انتظار سروشکل قانونی  ارزهای رمزنگاری‌شده و ICO
مسیر پیش روی رمزنگاری‌شده‌ها در سال ۲۰۱۸ چگونه خواهد بود

ما در دنیای کسب‌وکاری بسیار پویایی زندگی می‌کنیم که دائما با فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید و ساختارشکن متحول می‌شود و همه‌چیز را تغییر می‌دهد. به عبارتی، زمانی که اختراع همراه با حجم وسیعی از تجاری‌سازی‌ها و استفاده‌های گسترده باشد، تبدیل به نوآوری می‌شود. ارزهای رمزنگاری‌شده را هم می‌توان ثمره این نوآوری‌ها دانست؛ ثمره‌ای که می‌تواند به نوآوری بزرگ بعدی در صنعت فین‌تک تبدیل شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه محدثه دهباشی

صفحه‌ها

اشتراک در اینترنت_اشیا