اکوسیستم_کارآفرینی_ایران

حجم سرمایه‌گذاری‌های استارت‌آپی شناسا ۲۰ برابر می‌شود
ساجدی، مدیرعامل شناسا خبر داد:

در نشست خبری که به منظور اعلام برنامه‌های تازه  شرکت سرمایه‌گذار خطرپذیر گروه مالی پاسارگاد (شناسا) و شتاب‌دهنده آن یعنی تریگ‌آپ برگزار شد، حامد ساجدی، مدیرعامل شناسا گفت: «شناسا از ۶ سال پیش فعالیت خود را شروع کرده و از طریق مشارکت و همراهی با شیوه‌های تزریق سرمایه، مدیریت و قرار گرفتن در کنار کارآفرینان سعی کرده است ...

۰۷ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
منتورهای امروزی کتابخوانند نه کارآفرین

منتور خوب جهت درست کسب‌وکار را نشان می‌دهد، چون دانش و تجربه بیشتری دارد. منتور در واقع هم باید دانش داشته باشد و هم تجربه کسب‌وکار داشته باشد. یک منتور خوب صرفا براساس شهود حرف نمی‌زند و بیشتر براساس تجربه حرف می‌زند، چون اگر صرفا براساس شهود حرفی بزند، مانند عضوی از اعضای تیم است که حدس و گمان‌هایی دارند و در این صورت تفاوت منتور خوب با دیگران مشخص نمی‌شود. 

۰۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
فضایی برای تشخیص منتور واقعی ایجاد شود
شروین مشایخ، مشاور کسب‌و‌کار در حوزه دیجیتال

همه نمی‌توانند منتور باشند. هر‌کسی را به عنوان منتور انتخاب نکنید. هر تجربه‌ای متعلق به فضایی خاص است که شاید برای افرادی در فضای دیگری و با موقعیت دیگر لزوما کارساز نباشد. باید از افراد دارای تجارب موفق و غیرموفق به عنوان منتور استفاده کرد. اگر فعالان استارت‌آپی دانش قوی داشته باشند، هر کسی نمی‌تواند خود را به عنوان منتور به آنها قالب کند.

۰۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
منتور کیست؟
آسیب‌شناسی منتورشیپ در ایران، بررسی خسارت‌های ناشی از فعالیت منتورهای ناوارد و پاسخ به این سوال که اصولا ‌‌چه کسانی صلاحیت منتوری دارند

«ترک این مرحله بی‌همرهی خضر مکن / ظلمات است بترس از خطر گمراهی» بیش از ۶۰۰سال پیش حافظ این بیت را که می‌گفت، هیچ نمی‌دانست که روزی روزگاری در حوزه کسب‌وکار ایران، زیست‌بومی شکل می‌گیرد که به دلیل تازه‌کاربودنش، عین ظلمات است؛ همان ظلماتی که سالک در راه و رسم عرفانی برای رسیدن به سرمنزل مقصود باید از آن می‌گذشت.

۳۰ Dei 1396 بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
اشتراک در اکوسیستم_کارآفرینی_ایران