اکوسیستم_استارتاپی

چرا بیمه و مالیات استارت‌آپ‌ها را باید جور دیگر دید؟

موضوع بیمه و مالیات تقریبا موضوع اصلی این چند سال گذشته در اکوسیستم استارت‌آپی و کارآفرینی ایران بوده است. هر وقت از مشکلات استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا صحبت شده، همیشه این دو کلمه شنیده شده‌اند. موضوع مالیات و بیمه شاید تنها مشکلات پیش روی استارت‌آپ‌ها نباشند ولی مهم‌ترین‌شان هستند. 

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
روزگار خوش هوش مصنوعی در هلسینکی

طبق گزارش اکوسیستم استارت‌آپی جهانی ۲۰۱۸، صحنه استارت‌آپی هلسینکی به ویژه در بخش هوش مصنوعی، بهداشت و سلامت، علوم زیستی و بازی بسیار پررونق است. امسال ۴۳ اکوسیستم استارت‌آپی در ۲۳ کشور ارزیابی شده و مشخص شده است که در طی دهه گذشته بالاترین سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر جهانی در استارت‌آپ‌ها صورت گرفته است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اینکیوب‌می، یک مرکز رشد برای استارت‌آپ‌های الجزایری

با آغاز پشتیبانی انکوباتور اینکیوب‌می از استارت‌آپ‌های جدید در الجزایر، یک تازه‌وارد به اکوسیستم استارت‌آپی جوان و نوپای این کشور شمال آفریقا پا می‌گذارد. اینکیوب‌می به استارت‌آپ‌های نوآورانه منتخب پشتیبانی، مشاوره و آموزش چندرشته‌ای ارائه خواهد داد تا مهارت‌های کارآفرینی را هم از نظر فیزیکی و از طریق یک پلتفرم مجازی توسعه دهند.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌داری ارزان در جنوب اروپا
دو‌پنجم استارت‌آپ‌های یونان روی بخش‌های گردشگری و حمل‌ونقل تمرکز دارند

ممکن است اکوسیستم استارت‌آپی یونان، کوچک به نظر برسد، اما این اکوسیستم به طور مداوم از سال ۲۰۱۲ در حال پیشرفت است. از آن زمان تا‌کنون بسیاری از استارت‌آپ‌ها هر سال راه‌اندازی شدند که به موفقیت دست یافتند مانند یواسکن، ایرتیکتس، ای- فوف و غیره.

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
قانون ورشکستگی چه کمکی به اکوسیستم استارت‌آپی امارات می‌کند؟

طبق گزارش سال ۲۰۱۶ بانک جهانی، امارات متحده عربی در شاخص جهانی سهولت کسب‌و‌کار رتبه ۳۱ام را کسب کرده است. در گزارش مربوط به شاخص کارآفرینی و توسعه جهانی، این کشور از نظر گرایش به کارآفرینی، فعالیت و ایده‌پردازی در این زمینه رتبه ۱۹ام و در گزارش مربوط به شاخص نوآوری جهانی از نظر عملکرد نوآورانه رتبه ۴۷ام را دارد. امارات متحده عربی که قصد دارد جزء ۱۰ کشور برتر باشد.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
مالزی دومین کشور برتر دنیا برای راه‌اندازی استارت‌آپ است

موقعیت مکانی راهبردی مالزی موجب شده است که این کشور بتواند به‌آسانی به یک بازار منطقه‌ای متشکل از بیش از ۶۲۵ میلیون جمعیت وصل باشد. از سوی دیگر این کشور با ۶ کشور مرز زمینی و دریایی دارد. مالزی خود را از همسایگان خود جدا می‌داند و از نظر رتبه‌بندی تولید ناخالص ملی رتبه ۲۷ام را در دنیا کسب کرده و دومین کشوری است که بالاترین رشد را در بین کشورهای آسیا و اقیانوسیه دارد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مدیریت تجربه  به جای مدیریت نیرو

اگر ‌از مدیران کسب‌و‌کاری در مورد بزرگ‌ترین چالش‌هایش سوال کنید، به احتمال زیاد نیروی انسانی در صدر لیست مشکلات اکوسیستم استارت‌آپی قرار می‌گیرد. رویکرد سنتی منابع انسانی در شرایط فعلی تصویری ناامید‌کننده از مشکلات، تشریفات زاید اداری و سرخوردگی‌ها در ذهن ایجاد می‌کند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
آنها که منتور هستند آنها که منتور نیستند!

در سال‌های اخیر و همپای گسترش اکوسیستم استارت‌آپی در ایران، نقش منتور و منتورینگ در رشد صحیح و اصولی آن، بسیار حیاتی و تاثیرگذار شده است. منتورها با انتقال تجربه و دانش خود یکی از مهم‌ترین اضلاع قدرت‌بخشی به اکوسیستم استارت‌آپی به‌شمار می‌روند. از این‌رو‌ست که همواره  شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و انواع مراکز حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، سعی در جذب آنها دارند.

۰۳ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
اشتراک در اکوسیستم_استارتاپی