اکبر هاشمی

سرمقاله اکبر هاشمی شماره 85: سنت شکست!

در سریال «Prison Break» الکساندر ماهون مأمور اف‌بی‌آی مأمور می‌شود تا مایکل اسکافیلد و برادرش را که به دنبال سرنگونی رئیس‌جمهور هستند، متوقف سازد. در صحنه‌ای مایکل اسکافیلد و الکساندر ماهون در مکانی محبوس می‌شوند. ماهون به اسکافیلد پیشنهاد می‌دهد که هر کدام  راز‌مگویی از زندگی‌شان را بازگو کنند؛ رازهایی که در ادامه باعث شناخت طرفین از هم می‌شود.

۰۹ Dei 1396 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
سرمقاله اکبرهاشمی شماره 84: آهنگ امیدواری

گردهمایی بزرگ استارت‌آپی در یلدای ۹۶امسال از چند جهت قابل تامل است. ابتدا از نظر کمیت، به این معنا که بیش از ۷۰۰ نفر از فعالان و دوستداران استارت‌آپ‌ها در یک شب گردهم آمدند تا شاهد یلدای۹۶ باشند. این حضور حداکثری نشانه‌های بزرگی دارد؛ پویایی و پرسشگری. گویی همه آمده بودند ببینند برای سال بعد باید چه کنند. 

۰۲ Dei 1396 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 79: بله، من عصبانی هستم ...

هفته گذشته از چند جوان ایمیلی دریافت کردم که برایم دردناک بود. آنها نوشته بودند که می‌خواهند کسب‌و‌کاری در حوزه تبلیغات راه‌اندازی کنند، برای دریافت مجوز اقدام کرده‌اند و بعد از مدت‌ها به آنها گفته شده است که وزارت ارشاد به این آسانی به کسی مجوز کانون تبلیغاتی نمی‌دهد و بعد هم آب پاکی را ریخته‌اند روی دستشان که قید کار‌کردن را بزنید.

۲۷ Aban 1396 بدون دیدگاه
"استارت آپ ها الکامپ را خواهند بلعید"

مصاحبه اکبر هاشمی، سردبیر هفته نامه شنبه، نظر او در مورد حضور استارت آپ ها در نمایشگاه الکامپ امسال ...

۰۲ Mordad 1396 بدون دیدگاه
خواب‌های شنبه‌‌ای می‌بینم!
اکبر هاشمی، سردبیر «شنبه» از خاطرات یک سال انتشار شنبه می‌گوید

چند دقیقه دیگر باید با اکبر هاشمی گفت‌وگو کنم، چه سوالاتی از او بپرسم؟ اکبر هاشمی سرش را بالا گرفت و خندید و جوابی نداد. در این گفت‌وگو می‌شد به سراغ حرف‌های به اصطلاح فان رفت و از رنگ‌ مورد علاقه‌اش پرسید. می‌شد پرسید در دفتر شنبه چه‌ غذایی را می‌خورد و از کدام استارت‌آپ غذا سفارش می‌دهد ...

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری

سال تمام می‌شود برای همه آنهایی که موفق شدند و برای آنهایی که نارو خوردند یا بر‌اثر اشتباهشان یا به خاطر کمبود سرمایه و به خاطر یک عالمه یاهای دیگر شکست خوردند....

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
جشنواره پرحاشیه!
میزگردی درباره جشنواره وب و موبایل ایران با حضور رضا الفت‌نسب، شایان شلیله، میلاد احرام‌پوش، شهرام شریف و اکبر هاشمی

نهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران ۲۸بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود؛ جشنواره‌ای که در عمر ۹ساله‌اش هم آورده‌های زیادی داشته و هم همواره حواشی‌‌ بسیاری در موردش مطرح بوده؛ از بحث‌های مربوط به داوری‌ها گرفته تا متهم‌شدن جشنواره به اینکه دورهمی طیف خاصی است ...

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
دیالوگی برای رفع سوء‌تفاهم‌ها
گزارشی کوتاه از جلسه اکران و نقد و بررسی مستند شب‌نامه در دانشگاه صنعتی اصفهان

سه‌شنبه ۲۵ آبان ماه تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان، شاهد گفت‌و‌گویی سازنده بین فعالان رسانه‌ای بود؛ گفت‌و‌گویی که یک طرف آن اکبر هاشمی مدیر مسئول هفته‌نامه شنبه و طرف دیگر علیرضا مهری عضو تیم پژوهشی مستند شب‌نامه قرار داشتند و چالش‌های مطرح‌شده در مستند شب‌نامه و کانال تلگرامی شب‌نامه را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

۲۹ Aban 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی
نشست استارت‌آپ هادی

چهارمین نشست اعضای باشگاه استارت‌آپ هادی با حضور مدیرمسئول و سردبیر هفته‌نامه شنبه برگزار می‌شود.

۱۲ Aban 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

خداحافظي با *# ستاره مربع موضوع گفتگو با #مهرداد_خطيبي مديرعامل #جيرينگ است كه او به اين پرسش پاسخ مي دهد ايا بيزنس هاي كيف پول و جيرينگ به پايان خط رسيده اند؟ 

 

۰۳ Mehr 1395 بدون دیدگاه

ناامیدم... آن‌قدر در این مدت زیر فشار کار بودم که گاهی احساس می‌کنم صدای شکستن استخوان‌هایم را می‌شنوم! حس می‌کنم حرکات بدنم کند شده و گویی پیری آمده که مرا در آغوش کشد؛ تو هم مثل منی؟! همین حس‌ها را داری؟ تو هم با خودت فکر می‌کنی چرا باید این‌همه سختی را تحمل کنم؟ اصلا قرار نبود همه‌چیز این‌قدر سخت باشد، قرار نبود این‌قدر تنها و بی‌کس باشم و حس کنم تک‌درختی بیش نیستم و فقط خودم هستم و خودم و فریادرسی نیست.

۲۷ Shahrivar 1395 ۱ اکبر هاشمی

در شماره ٢٨هفته نامه شنبه گفتگوی اختصاصی دارد با شاهرخ ظهیری پدر صنایع غذایی ایران که از یک عمر کارآفرینی و ساختن میگوید و اینکه چگونه در یک شکست سنگین یک شبه مهرام ۳۰۰ میلیاردی را از دست داد.

۲۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
گزارش اکبر هاشمی از سه روز همنشینی با اکوسیستم استارت آپی مشهدالرضا

بعد از ۲۲ سال با این نگاه که همه ایران، تهران نیست، برای دیدار با بچه‌های اکوسیستم استارت‌آپی راهی مشهد شدم؛ شهری که برای همه ما شهر نوستالژی‌ها است، نوستالژی حرم امام رضا (ع). اینکه چگونه رفتم و چه شد، در حوصله شما خوبان نیست اما فکر می‌کنم دریافت‌هایم از اکوسیستم استارت‌آپی مشهد برای‌تان جذاب باشد.

 

۲۰ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

صدایش در میان غبار ریزگردهای اهواز گم شده: «آقا مو یه فروش آنلاین راه انداختوم خیلی هم خوب گرفته اما سرمایه‌گذار ندارُم... الو... الو...»؛ صدا گم می‌شود، هواپیماها از میان غبارهای آسمان اهواز راه باز می‌کنند به سوی مرزهای دوردست... خبر می‌آید که آقای ایکس برای کار به سیلیکون‌ولی رفته یا آقای سرمایه‌گذار به دیار فرنگ، تا زمینه‌های سرمایه‌گذاری در دیگر کشورها را فراهم کند... 

 

۱۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

در شماره ٢٥ شنبه گفتگوی اختصاصی با روح الله مومن نصب كه در گذشته با عنوان مسئول فيلترينگ سايت ها مي شناختيمش و  امروز بعنوان فعال حوزه مجازي را مي خوانيم. او درباره آسیب شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت فضای استارتاپی ایران مي گويد و معتقد است تنها راه نجات اقتصاد كشور را استارتاپ ها مي داند و معتقد است هر استارتاپ يك پايگاه مقاومت است. اين گفتگو را از دست ندهيد .
 

۰۵ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
در مصاحبه سایت ریاست جمهوری با اکبر هاشمی مطرح شد:

شنبه‌، هفته‌نامه ای است که با انتشار در فضای مجازی و سنتی مکتوب، تلاش کرده است جامعه را بیش از پیش با ادبیات و فضای استارت‌آپ‌ها آشنا کند و از سوی دیگر، در کنار ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ، فعالان این حوزه را در رسیدن به اهدافشان یاری کند ...

۰۱ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان، ایران را امن‌ترین کشور منطقه برای سرمایه‌گذاران خارجی توصیف کرد ...

۳۱ Mordad 1395 بدون دیدگاه اکبر هاشمی

گفت و گوی سردبیر هفته نامه شنبه با برادران محمدی (بنیانگذاران دیجی کالا) در پنل انتقال تجربه چهارمین جشنواره وب ایران

۱۱ Mordad 1395 ۱ علی کاکادزفولی
گفت و گو با بنیانگذاران دیجی کالا (قسمت اول)

گفت و گوی اکبر هاشمی با ینیانگذاران دیجی کالا در پنل انتقال تجربه چهارمین جشنواره وب و موبایل ایران (قسمت اول)

۱۱ Mordad 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

اکبر هاشمی به طور خلاصه برای شما آنچه را که در شماره ۲۰ هفته نامه شنبه آمده، توضیح می دهد.
 

۰۲ Mordad 1395 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی

صفحه‌ها

اشتراک در اکبر هاشمی