الگوریتم

هوش مصنوعی,الگوریتم,رباتیک,شبکه عصبی

بحث هوش مصنوعی با اختراع رایانه‌های الکترونیکی در سال ۱۹۴۳ مطرح شد. در آن زمان دور از ذهن بود که یک الگوریتم یا سیستم رایانه‌ای بتواند واکنش‌هایی شبیه انسان و یا توانایی پیش‌بینی اتفاقات و تشخیص اشیا را داشته باشد.

۲۰ Aban 1396 بدون دیدگاه
داده پردازی,الگوریتم,نرم افزار

کرادفلاور (CrowdFlower) یک شرکت استخراج داده و جمع‌سپاری است که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکوی آمریکا، واقع شده است...

۱۶ Aban 1396 بدون دیدگاه
چرا هکرها زودتر از مهندسان امنیت به جواب می‌رسند؟
آینده تراکنش‌های مالی شدیدا وابسته به الگوریتم‌های امن رمزنگاری‌شده است

گزارش رضا نور صالحی  /   سیر تکامل فناوری اطلاعات و ارتباطات در ۳ دهه گذشته، خصوصاً روابط تجاری و مالی ما را آنچنان دگرگون ساخته است که تصور بازگشت به دنیایی که برای ارسال یک مقدار وجه نقد، مجبور به ثبت درخواست حضوری در یک شعبه بانکی و انتظار چندین‌روزه برای دریافت تأیید دریافت در مقصد بودیم، غیرممکن به نظر می‌رسد. 

۰۱ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه
باز هم ابتکاری دیگر از چاپ سه‌بعدی!
آجرهای «لگو» با چاپ سه‌بعدی می‌توانند صدا را در داخل هولوگرام‌های آکوستیک منحرف کنند

جرهایی با چاپ سه‌بعدی که شبیه به تکه‌های لگو هستند، می‌توانند یک روش ساده و کم‌هزینه برای ساخت هولوگرام‌های آکوستیک – اشکال و ساختارهای سه‌بعدی صدا – باشند و می‌توان از آنها در قسمت‌های مختلف اعم از سرگرمی، پزشکی یا شارژ بی‌سیم استفاده کرد. 

۲۵ Aban 1395 بدون دیدگاه
خبرگردی در اقیانوس بی‌انتهای خبر
معرفی اپلیکیشن کاربردی که خبرخوانی را برای کاربران ایرانی راحت کرده است

با اپلیکیشن خبرگردی دیگر نیازی نیست به چندین وب‌سایت خبری سر بزنید بلکه می‌توانید تمام اخبار جدید را از طریق خبرگردی در هر کجا و هر مکان دنبال کرده و درباره آنها با سایر کاربران گفت‌وگو کنید. خبرگردی یک جست‌وجوگر و موتور هوشمند خبری است که به‌صورت خودکار هزاران خبر را روزانه از سایت‌های خبری دریافت و با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده در موضوعات مختلف طبقه‌بندی می‌کند. 

۰۹ Aban 1395 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار

اولین و اصلی‌ترین غریزه انسان گفتار و صحبت کردن است، اما برای بسیاری از افراد صحبت کردن کار سختی است. از هر ۱۴ آمریکایی یک نفر از اختلالات صوتی رنج می‌برد که معمولا به رفتار‌های گفتاری غیرطبیعی مربوط می‌شود و برخی از آن‌ها ممکن است موجب آسیب به بافت تارهای صوتی شده و در نهایت ندول یا پولیپ ایجاد شود که در تولید صدای طبیعی اختلال ایجاد می‌کند.

 

۲۳ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

در این روش، شما یک نمونه اولیه را به‌گونه‌ای ارائه می‌دهید که در ظاهر کاملا کار می‌کند ولی در اصل مهم‌ترین کارهای آن در پشت صحنه به‌صورت دستی و توسط یک نیروی انسانی انجام می‌شود...

۰۲ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه

کارشناسان اعتقاد دارند گوگل نتوانسته کارکنانش را در موفقیت‌های شرکت سهیم کند. این شرکت اعلام کرده با بهره‌مندی از یک الگوریتم ریاضی قادر خواهد بود با توجه به اظهارنظرهای افرادش در وضعیت‌های مختلف، پرسش‌نامه‌ها و وضعیت ترفیع کارمندان و مابقی اطلاعات موجود، احتمال خروج کارمندان مختلف خود را محاسبه کند

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱ مریم تجلی
تمرین‌های مدیریتی منحصربه‌فرد غول جست‌وجوگر اینترنت برای پی بردن به مشکلات کارمندان و مدیریت آن‌ها

گوگل برای تشخیص کارمندانی که تصمیم به ترک شرکت دارند از یک الگوریتم ریاضی بهره می‌گیرد. این کار به مدیران کمک می‌کند تا پیش از اینکه خیلی دیر شود به دنبال افراد جایگزین باشند و یا به فکر راه چاره برای رفع مشکلات این افراد باشند...

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه مریم تجلی

در حال حاضر واتس‌اپ سریع‌ترین و قابل‌اعتمادترین برنامه پیام‌رسانی در دنیاست. محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا هم روی ارتباطات و محتواهایی که می‌تواند در اختیار کاربرانش بگذارد حساب باز  کرده و هم  به اشتراک‌گذاری محتواهایی چون ویدئوهای یوتیوب. 

۰۵ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه حامد رسولی
اشتراک در الگوریتم