استارت آپ چیست؟

پول و وقت‌تان را مدیریت کنید
تست نکرده‌ایم که اپلیکیشن‌های مانی‌بوک و جورته چقدر به درد فارسی‌زبان‌ها می‌خورد اما شناخت‌شان ضرر ندارد!

اپلیکیشن مانی‌بوک یک رابط جذاب و ساده است. اگر این برنامه را روی تلفن همراه خود دانلود و نصب کنید، می‌توانید تمام عملیات پولی خود را به شکل آمار متحرک پیگیری کنید.

۲۳ Dei 1396 بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌ها از مرزهای کشور فراتر می‌روند
مدیرعامل استارت‌آپ بولتن گفت:

در یک سال گذشته استارت‌آپ‎ها رشد قابل توجهی داشته‎اند و استارت‌آپ‎های کوچک به خوبی درحال رشد هستند. خوشبختانه بسیاری از استارت‌آپ‎های ما به فضای کشورهای حاشیه خلیج فارس هم وارد می‌شوند و به زبان عربی هم برنامه عرضه می‌کنند.

۰۲ Dei 1396 بدون دیدگاه
رویداد مد و فناوری در دانشگاه الزهرا برگزار می‌شود

سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی با همکاری جهاد دانشگاهی الزهرا و مرکز نوآوری شکوفایی دانشگاه الزهرا دومین رویداد استارتاپی مد و فناوری را ۲۲ تا ۲۴ اذرماه امسال در دانشگاه الزهرا برگزار می‌کند.

۲۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
راه‌اندازی NFC و فرصت‌های استارت‌آپی

بانک پاسارگاد می‌گوید برای اولین‌بار توانسته پرداخت خرد از طریق NFC را پیاده‌سازی کند. واقعیت این است که پیش‌ازاین بارها و بارها این ایده در ایران شروع‌شده و هر بار به دلایلی به نتیجه نرسیده است. در کاری که بانک پاسارگاد شروع کرده، اپراتور ایرانسل هم یک پای کار است. همین اپراتور یک سال پیش با شرکت دیگری مشابه همین طرح را شروع کرده بود که به نتیجه نرسید.

۱۹ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه رضا قربانی
قضاوت نئواستارت‌آپ‌ها را جدی نگیرید!
حمید اسدی و آرش صباحت، هم‌بنیانگذاران نوار از رشد شرکت‌شان دفاع می‌کنند و می‌گویند می‌توانند ۳۰۰ میلیون‌دلاری شوند

همه چیز از استیو جابز شروع شد؛ از کتاب صوتی زندگینامه‌اش؛ زمانی که حمید اسدی و آرش صباحت در شرکت محل کارشان این کتاب صوتی را گوش می‌دادند؛ شاید هم پیش‌تر از آن زندگینامه و زمانی که در مسکو، نخستین مدل‌های استارت‌آپی با ظاهر استیو جابز در ذهن حمید شکل گرفت ....

۱۸ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
ویلیام تانویجایا؛ از نگهبانی درکافه‌تریای دانشگاه تا مالکیت بزرگ‌ترین خرده‌فروشی اندونزی

توکوپدیا، محبوب‌ترین پلتفرم تجارت الکترونیک اندونزی و یکی ازپیشروترین استارت‌آپ‌های آسیاست. سرمایه‌گذاری ۱.۱ میلیارد دلاری علی‌بابا روی این استارت‌آپ در آگوست سال ۲۰۱۷، نشان از تأثیر و نفوذ این برند در جنوب شرق آسیا داشت. 

۱۶ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌ها واقتصاد دلالی

یادداشت رضا جمیلی | همه ما برای یک‌بار هم که شده سروکارمان به واسطه‌های کسب‌وکار در ایران افتاده و صابون آنها به تن‌مان خورده است. احتمالا یک‌بارماشینی فروخته‌ایم، خانه‌ای خریده‌ایم و یا ملکی را اجاره کرده‌ایم. و احتمالا کلمه و مفهوم بنگاه‌؛ چه املاک چه خودرو؛ و بازی‌ها و فرمول‌ها و پیچیدگی‌های آزاردهنده و مناسبات مالی آن‌ ما را به انفعال و بی‌دفاعی آزاردهنده‌ای رسانده‌ است. 

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه رضا جمیلی
بدون خط وخش چند؟
سجاد باقری، بنیانگذار «همراه مکانیک» از کسب‌وکار رو به رشدش و بازار ۱۵۰ هزار میلیاردتومانی خودرو در ایران می‌گوید

«تصمیم گرفتم که ۲۰میلیون تومان در زندگی‌ام ریسک کنم و اگر این ریسک را نمی‌کردم، خفه می‌شدم.» گل‌ حرف‌های سجاد باقری، بنیانگذار «همراه‌مکانیک» همین است و ریسک ۲۰میلیونی‌اش را در بازار بزرگ خودرو ایران کرده است؛ در واقع در بازار خرید و فروش خودرو از نوع صفر و کارکرده‌اش؛ جایی که همیشه با اما و اگرهای زیادی همراه بوده است. 

۱۱ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
استارت‌آ‌پ‌ها به یاری توان‌یاب‌ها می‌روند
جزئیات برنامه‌های جشنواره توان‌تک اعلام شد

جشنواره توان‌تک با هدف فرهنگ‌سازی اشتغال توان‌یابان و ایجاد زمینه‌های ارتباط موثر استارت‌آپ‌ها با توان‌یابان، از ۲۱ تا ۲۴ آذر، در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌شود. 

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بازارهای بزرگ و سهم کوچک استارت‌آپ‌ها

در این گزارش کوتاه، آماری از مصرف سالانه و گردش مالی موجود در بعضی از بازارهای مواد غذایی ایران ارائه می‌شود؛ بازارهایی که هنوز شاهد حضور جدی استارت‌آپ‌ها نیستند و از گردش مالی چندین هزار میلیارد تومانی و میلیارد‌ دلاری‌شان چیزی به حوزه آنلاین نداده‌اند. در این گزارش تنها به بعضی از بازارها اشاره شده است. 

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بدعت‌های خطرناک؟

بدعت یعنی چیز نوپیدا و بی‌سابقه؛ آیین نو؛ رسم تازه. برخی بدعت را امری پسندیده می‌دانند و برخی نه. سعدی می‌گوید «زحسن روی تو بر دین خلق می‌ترسم ‌/ که بدعتی که نبوده ست در جهان آری». برخی دیگر بر این باورند که هرگونه نوآوری غیر مجاز است، ولی برخی دیگر معتقدند در طول زمان بسته به شرایط برخی تغییرات باید انجام شوند.

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه رضا قربانی
مدیریت زمان با مینیت
پویا علی‌اصغرزاده، ۲۱ ساله از سامانه ابری ثبت ساعت کاری و مدیریت زمان می‌گوید

در دورانی به سر می‌بریم که عصر سرعت است و در آن زمان حرف اول را می‌زند و اینکه افراد زمان خود را چگونه مدیریت کنند، در موفقیت‌شان تاثیر‌گذار است. بر همین اساس و با توجه به اهمیت مدیریت زمان در کارها پویا علی‌اصغرزاده به همراه هم‌بنیانگذارش علی یادگاری استارت‌آپی را به نشانی ‌minit.ir‌ راه‌اندازی کرده‌اند که به افراد در مدیریت زمانشان کمک می‌کند.

۰۵ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پادپرس، مسائل را حل می‌کند
سهیل ملازاده و خواهرش لاله، یک استارت‌آپ مبتنی بر نوآوری باز راه انداخته‌اند

هر روز ممکن است با مسائل مختلفی در طول روز مواجه شویم که این مسائل گاهی شخصی است و گاهی هم می‌تواند یک معضل اجتماعی باشد و مدت‌ها ذهن ما را درگیر خودش کند و برای آن به دنبال راه‌حلی باشیم که ندانیم از کجا و چطور می‌توانیم آن پیدا کنیم.

۰۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 80: استارت‌آپ لاتاریسم است؟

من به شکست فکر می‌کنم. شما به چه چیزی می‌اندیشید؟ به شکستی فکر می‌کنم که زاییده موفقیت است! هفته قبل میهمان دانشجویان کارشناسی ارشد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بودم. با هیجان از استارت‌آپ‌ها گفتم، موفقیت‌های بچه‌های استارت‌آپی را شمردم، تک به تک.  

۰۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
بازار مواد غذایی  ظرفیت استارت‌آپ بزرگ را دارد
گفت‌وگو با ناصر حسینی‌فرد، بنیانگذار فست‌میتا

۲۰میلیارد دلار؛ این رقم گردش مالی سالانه بازار مواد غذایی در ایران است. انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی ایران ضمن بیان این آمار، صنایع غذایی کشور را بعد از صنعت نفت مهم‌ترین صنعت‌ ایران می‌داند؛ بازاری که از ظرفیت‌های عظیمی برای راه‌اندازی استارت‌آپ و کسب‌وکارهای نو برخوردار است اما بعد از گذشت حدود یک دهه از رواج خرید و فروش آنلاین در ایران، این بازار کماکان در چمبره بازیگران سنتی بازار است و آنلاین‌ها سهم بسیار اندک و ناچیزی از این بازار را در اختیار دارند.

۰۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
سهم آنلاین‌ها، کمتر از نیم درصد بازار گوشت است
«شنبه» در گفت‌وگو با محسن گودرزی، بنیانگذار مسترقصاب به بررسی بازار آنلاین گوشت در ایران پرداخته است

محسن گودرزی متولد ۱۳۶۰ است. از سال‌ها پیش وارد بازار کار شده و بیش از ۵ سال است که مسترقصاب را راه‌‌اندازی کرده است. گودرزی قبل از مسترقصاب در بازار گوشت فعالیت می‌کرده و از این طریق با فوت‌وفن کار آشنا می‌شود. بعد از این آشنایی و رواج کسب‌وکارهای اینترنتی، ایده مسترقصاب را پیاده‌سازی می‌کند. 

۰۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
بازار فراموش‌شده مایحتاج روزانه!
ظرفیت‌های‌‌ فروش آنلاین مواد غذایی نشان می‌دهد این حوزه برای راه‌اندازی استارت‌آپ بسیار بکر و آینده‌دار است

گردش مالی بازار مصرف گوشت خانوارهای شهری در ایران سالانه تا ۳۰هزار میلیارد تومان است. بازار لبنیات گردش مالی ۲۴هزار میلیارد تومانی دارد. بازار آبمیوه ۲۴۰میلیارد تومان گردش مالی ایجاد کرده است. سبزیجات تازه تنها در تهران بازاری ۶۴میلیارد تومانی در سال را رقم زده، در صنعت چیپس و پفک تنها ۳۵میلیون دلار صادرات سالانه رقم می‌‌خورد و... 

۰۴ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
دانش تضمین

یادداشت حسام‌الد‌ین ایپکچی  |  حقوق، قرار است چه گلی به سر ایده تجاری ما بزند؟ احتمالا‌ این روراست‌ترین سوال و خودمانی‌ترین لحنی است که می‌شود به مدد آن یک دغدغه عمیق و جدی را مطرح کرد. ما در یادداشت‌های سابق گذرا و اجمالی به ضرورت‌های بلندمدت قانونی‌سازی یک کسب‌و‌کار و تامین زیرساخت‌های حقوقی پرداخته‌ایم اما این سوال همچنان برجا‌ مانده که از حقوق انتظار داریم چه مزیتی به کسب‌و‌کار ما اضافه کند؟

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پرشین‌سورپرایز سورپرایز می‌کند!

وقتی می‌شنویم یک نفر به خاطر تولد یا سالگرد ازدواجش سورپرایز شده است، هیجان این اتفاق نا‌خودآگاه به ما هم سرایت می‌کند و خودمان را جای فرد سورپرایز‌شده می‌گذاریم و سعی می‌کنیم بفهمیم چه احساسی در آن لحظه در او ایجاد شده است. شاید هیچ‌گاه به ذهنمان خطور نکند که برگزاری مراسم سورپرایز بتواند ایده راه‌اندازی یک استارت‌آپ باشد.

۰۲ آذر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
گام‌های راه‌اندازی استارت‌آپ

 همیشه راه‌اندازی کسب‌و‌کار شخصی ریسک‌های بزرگی به همراه دارد؛ از ترس شکست این کسب‌و‌کار گرفته تا تامین هزینه‌های لازم و گاهی اوقات نیز با مشکل بزرگ‌تری رو‌به‌رو هستیم؛ اینکه ایده‌های خوبی در سر داریم اما نمی‌دانیم گام‌های اولیه را چگونه برداریم؟! 

۲۹ Aban 1396 بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در استارت آپ چیست؟