استارت آپ

هارد‌ساز آشنای همه پی‌سی‌‌ها
بعید‌ است کسی که یک‌بار یک کامپیوتر شخصی د‌اشته، اسم وسترن د‌یجیتال را نشنید‌ه باشد‌

شرکت وسترن د‌یجیتال (Western Digital) یک شرکت ذخیره‌سازی د‌اد‌ه کامپیوتری آمریکا و یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنند‌گان د‌رایو هارد‌ د‌یسک کامپیوتر د‌ر د‌نیا‌ست. بزرگ‌ترین رقیب این شرکت سیگیت تکنولوژی است.

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
سیمپلی‌سیف ، یک استارت‌آپ امنیتی
آشنایی با یک استارت‌آپ سخت‌افزاری که مسیر رشد خیره‌کننده‌ای را طی کرده است

سیمپلی‌‌سیف (SimpliSafe) یک شرکت امنیت خانگی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در ماساچوست واقع شده است. این شرکت سیستم‌های امنیتی را تولید می‌کند و به فروش می‌رساند. این سیستم‌ها به یک مرکز نظارت مرکزی متصل هستند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
پگاسیستمز، رشد 21 درصدی‌اش را مدیون چیست؟
درباره یک شرکت نوآور که ۳۵ سال است مسیر رشدش را رها نکرده است

پگاسیستمز (Pegasystems)یک شرکت نرم‌افزاری آمریکایی است که در سال ۱۹۸۳ در ماساچوست بنیانگذاری شده است. این استارت‌آپ نرم‌افزارهایی را برای مدیریت روابط با مشتریان و مدیریت روند کسب‌و‌کار ارائه می‌دهد. پگاسیستمز در صنایعی اعم از خدمات مالی، علوم زیستی، مراقبت‌های بهداشتی، تولید، بیمه، فناوری پیشرفته، ارتباطات و رسانه، انرژی و تدارکات تخصص دارد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ماشین لباسشویی پاناسونیک لباس را تا می‌زند

دستگاه جالبی که لباس‌های تمیز شما را تا کرده و برای قرار‌دادن در کمد لباس‌ها آماده می‌کند. این ماشین لباسشویی روباتیک نمونه اولیه‌ای است که به‌زودی از سوی شرکت پاناسونیک به آشپزخانه‌های شما هدیه داده می‌شود. این دستگاه بزرگ تنها گوشه‌ای از مصارف فناوری در امور روزمره را نشان می‌دهد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
جنب‌وجوش مایکروسافت در وادی اینترنت اشیاء
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری کند

شرکت مایکروسافت اعلام کرده ‌که در طی ۴سال آینده مبلغی معادل با ۵ میلیارد دلار روی اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
باسلام، بازار اجتماعی کسب‌وکارهای مردمی

فروشگاه‌های آنلاین زیادند،‌ فروشگاه‌سازهای آنلاین هم خیلی زیاد شده‌اند. ولی کسب‌وکارهای مردمی به چیزی بیش از یک فروشگاه اینترنتی احتیاج دارند؛ جایی که در آن بتوانند کسب‌وکارشان را از پایه بسازند و توسعه بدهند. باسلام آمده تا این نیاز را برطرف کند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
نوبازار، یک بازار تمام عیار آنلاین

نوبازار در تیر ماه ۱۳۹۶ با ایده ی اولیه فروش انحصاری کالاهای نو و ارسال سریع برای مشتریان با بیزینس مدل B2C استارت خورد اما بعد از گذشت چند ماه با تغییر مدل کسب و کار به بازار آنلاین واسط  خری

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آفریقا، امیدهای متصل به اینترنت!
امیدواری‌ها برای رفع معضلات کلیدی و تاریخی قاره سیاه با کمک اینترنت اشیاء زیاد شده است

آفریقا دیگر با اتصال و استفاده از اینترنت غریبه نیست. در حالی‌که آفریقا ممکن است در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته‌تر عقب باشد، واقعیت آن است که بیش از دو برابر جمعیت آفریقا به تلفن همراه دسترسی دارند. با افزایش استفاده از تلفن هوشمند و توسعه سواد فناوری اطلاعات، روی آوردن به اینترنت اشیاء یک روند طبیعی برای این قاره است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
با این خانه هوشمند زندگی خفاش‌ها را نجات دهید

همیشه یک تعادلی بین انسان و حیات وحش وجود دارد که باید حفظ شود.  می‌دانیم که جمعیت بشر به سرعت در حال افزایش است بدون اینکه بتوانیم آن را کنترل کنیم و سیاست‌های زیادی برای حفظ حیات وحش وضع شده است.  از بسیاری از گونه‌های حیوانی و این پستاندار باید در مقابل انقراض محافظت شوند.  علاوه بر این، یک محصول از شرکت ایندی‌گوگو در حوزه حفظ حیات وحش معرفی شده است.

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
شتاب‌دهنده فینووا آغاز به کار کرد
علی بدیعی: مهلت ثبت‌نام استارت‌آپ‌ها در این شتاب‌دهنده تا ۱۰ اردیبهشت است

فینووا از شتاب‌دهنده خود رونمایی کرد. فینووا که از سال ۹۴ فعالیت خود را شروع کرده ‌و در کل هدفش این بوده ‌که برای شرکت ارتباط فردا بازوی نوآوری باز باشد، هفته گذشته از شتاب‌دهنده استارت‌آپی‌اش در مرکز نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی رونمایی کرد. در رابطه با شرایط پذیرش در این شتاب‌دهنده، علی بدیعی، مدیر فینووا با اشاره به اینکه زمان پذیرش برای تیم‌ها تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه باز است ...

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌های گروه اینترنتی ایران، خبرسازترین‌های سال 96 بودند
محمدحسین برمایون، هم‌بنیانگذار نینیکس

سال ۹۶ شاهد رشد قابل‌توجه استارت‌آپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بودیم. در کنار این فضای پویا، برگزاری رویدادهای مختلف نظیر استارت‌آپ دموها و دوره‌همی‌های دوستانه نظیر یلدای استارت‌آپی برای شناسایی كارآفرینان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به توسعه این فضا كمك كرده است. 

۱۴ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تلاش‌های AT&T برای یکپارچه‌سازی سیسکو کینتیک

شرکت AT&T و سیسکو در حال حاضر به دنبال فرصت‌هایی برای یکپارچه‌سازی پلتفرم "سیسکو کینتیک برای شهرها" هستند تا راهکارهای شهرهای هوشمند AT&T، اعم از مرکز عملیات شهرهای هوشمند AT&T، را اعمال کنند. سیسکو کینتیک برای شهرها یک پلتفرم مبتنی بر فضای ابری است که به شهرها کمک می‌کند داده‌ها را از اشیاء متصل استخراج کرده، آنها را پردازش و منتقل کنند تا مطمئن شوند که اینترنت اشیاء نتایج و خدمات بهتری را ارائه می‌دهند. 

۰۷ فروردین ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سال خوب استارت‌آپ‌ها
مرور مهم‌ترین اتفاقات سال۱۳۹۶ به همراه تحلیل‌هایی درباره بایدها و نبایدهای سال پیش‌رو

سال پیش‌رو مثل تیر از چله کمان رها شده از راه می‌رسد و با همین سرعت هم خواهد گذشت. اما باید برگردیم و به سال ۹۶ نگاه کنیم؛ چه کردیم و چه نباید می‌کردیم؛ اصلا همان سوال تکراری را شاید بتوان پرسید که با ۹۶ خود چه کردیم؟ تجربه زیسته من می‌گوید اکوسیستم در سالی که گذشت، گامی به سمت پختگی برداشت.

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
جاگنو تحویل‌دهنده کالاست

در حالی‌که اکثر استارت‌آپ‌ها روی ایجاد شبکه تحویل کالا برای نیازهای محلی و فرامحلی تمرکز دارند، جاگنو (Jugnoo)  از زیرساخت فعلی خود برای تامین نیاز در درب منزل استفاده می‌کند. جاگنو قصد دارد تحولی در تجارت فرامحلی ایجاد کند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
آوانت و وام‌دهی آسان

شرکت آوانت (Avant) که در گذشته به نام آوانت‌کردت معروف بود، یک شرکت خصوصی در شیکاگو است که در صنعت فناوری مالی فعالیت دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ توسط کارآفرینان زنجیره‌ای آلبرت گلداشتاین، جان سان‌ و پل ژانگ تاسیس شد.

۰۸ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
زنان و اکوسیستم استارت‌آپی هند

با وجود اقتصاد پررونق و طرح‌های دولتی از طریق برنامه‌هایی مانند «استارت‌آپ هند»، به نظر می‌رسد که اکنون بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر جدید است. از ۳۱۰۰ استارت‌آپ در سال ۲۰۱۴ تا یک چشم‌انداز بیش از ۱۱.۵۰۰ استارت‌آپ تا سال ۲۰۲۰، هند سومین اکوسیستم استارت‌آپی بزرگ در دنیا به شمار می‌رود.

۰۸ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
داستان آریو و شبکه‌های اجتماعی‌اش
درباره پوتک که در یک پروژه بزرگ، سبک تازه‌ای از بازاریابی اینفلوئنسری را راه انداخته است

شرکت پوتک به نشانی putech.ir   که با نام PMC شناخته می‌شود، در سال ۷۴ کار خود را در حوزه واردات و صادرات ماشین‌آلات صنعتی شروع کرد و به مرور زمان با توجه به نیازی که در حوزه کاری خود احساس کرده، وارد حوزه فناوری اطلاعات نیز شده است. بر همین اساس،‌ روی ‌پروژه‌های مختلفی در حوزه آی‌تی سرمایه‌گذاری کرده ‌که مهم‌ترین این پروژه‌ها، پروژه‌ای به نام «آریو» با ماهیت شبکه اجتماعی و پیام‌رسان است.

۰۷ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
وقت خریدن هاست است

در شماره قبل نحوه خرید و ثبت دامنه ir .  را بررسی کرده و دامنه مورد نظر خود را تهیه کردیم. حال باید فضای ذخیره‌سازی جهت بارگذاری فایل‌های وب‌سایتمان را خریداری و تهیه کنیم و سپس دامنه را به هاست الحاق کنیم .

۰۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
افزایش محبوبیت اینترنت اشیاء در تایلند

به لطف آمادگی زیرساخت بی‌سیم کشور تایلند، تایلندی‌ها در مقایسه با سایر کشورها در آسیا و اقیانوسیه از اینترنت اشیاء برای کاربردهای مختلف استفاده می‌کنند.  استفاده از دستگاه‌های همراه، افزایش آمادگی پهنای باند نسل چهارم و مراکز داده‌ و نیز دسترسی به مراکز تجزیه و تحلیل در این کشور از جمله عوامل اصلی وسعت استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در تایلند هستند.  

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
پِیپرلس پست و دنیای طراحی
کسب وکاری که ۱۲.۴ میلیون دلار سرمایه گرفته است

پیپرلس پست یک شرکت تجارت الکترونیک است که روی لوازم‌التحریر آنلاین و چاپی طراحی‌‌محور اعم از دعوتنامه‌ها، کارت تولد، مجموعه‌های عروسی‌ و لوازم‌التحریر سفارشی تمرکز دارد. پیپرلس‌پست با طراحان مد پیشرو اعم از کیت اسپید، کلی ویرستلر‌ و اسکار دلا رنتا شراکت می‌کند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در استارت آپ