استارت_اپ

اکوسیستم استارت‌آپ‌های بازی هند یک میلیارد دلاری می‌شود
موج جدید اکوسیستم استارت‌آپی شبه‌قاره، صنعت بازی است

صنعت بازی هند در حال ترقی است؛ از ۲۹۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ تا تخمین ۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱. استارت‌آپ ایندیا میشن یک پروژه دولت هند برای ارائه پلتفرم کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی کافی برای جوانان این کشور است. امروز‌، با اینکه صحنه استارت‌آپی در هند با فین‌تک، جمع‌آورنده‌های تاکسی و شرکت‌های تجارت الکترونیک گره خورده است ...

۱۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه
بی‌پول‌های پولد‌‌ار!
حمید‌‌ عبد‌‌اللهی و شهریار ازهاریان‌فر د‌‌ر آستانه یک شکست تمام عیار ورق را برگرد‌‌اند‌‌ند‌‌ و حالا بابازی آمیرزا رکورد‌‌های عجیبی را د‌‌ر فروش ثبت کرد‌‌ه‌اند‌‌

چند‌‌ جوان بی‌اد‌‌عا د‌‌ر حوالی کریم‌خان نشسته‌اند‌‌ و بازی می‌سازند‌‌. حتی خیلی د‌‌ر گیر‌ود‌‌ار اتفاقات و حرف‌ها و حد‌‌یث‌های اکوسیستم پرسروصد‌‌ای استارت‌آپی ایران هم نیستند‌‌. باقلوا و آمیرزا را تولید‌‌ کرد‌‌ه‌اند‌‌؛ بازی‌هایی که بسیار موفق بود‌‌ه‌اند‌‌ و الان آمیرزا بیش از ۵.۵میلیون نصب د‌‌اشته و باقلوا به بیش از ۲میلیون د‌‌انلود‌‌ رسید‌‌ه است. 

۰۵ Mordad 1397 بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
راه شیخ زین‌الدین ادامه دارد

درگذشت دکتر محمود شیخ زین‌الدین خبری بود که در روز ۱۲ خرداد در تمام رسانه‌ها منتشر شد و فعالان حوزه کسب‌وکار و استارت‌آپ‌ها را متأثر کرد. دکتر شیخ زین‌الدین که در سال ۹۲ از سوی سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌عنوان معاون تجاری‌سازی و نوآوری معاونت علمی منصوب‌شده بود، در همین مدت کوتاه توانسته بود خدمات ارزنده‌ای را برای حوزه کسب‌وکارهای نوآورانه به ارمغان بیاورد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
استارت‌آپ‌ها عاشق آمستردام هستند

همه ما می‌دانیم که آمستردام یکی از مراکز استارت‌آپی پیشرو در سطح جهان است. استارت‌آپ‌ها عاشق آمستردام هستند و دلیل خوبی نیز برای این علاقه‌مندی دارند: از پشتیبانی مداوم از استارت‌آپ‌ها گرفته تا دسترسی به استعدادها و اتصال پیشرفته. در این شهر فضای زیادی برای رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها وجود دارد. 

۱۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کالای داخلی و انقلاب صنعتی آینده

کارشناسان حوزه‌های استراتژیک، ابرچالش‌های گوناگونی را برای اقتصاد ایران برشمرده‌اند. اما شاید مهم‌ترین ابرچالش اقتصاد ملی ما فقدان نوآوری باشد. کشور ما هیچ کالای قابل عرضه‌ای را برای اقتصاد جهانی ندارد. عمده صادرات ما و منبع اصلی تامین ارز کشور، مواد خام، مشتقات نفتی و محصولات سنتی است. این منابع قادر نیستند تا رفاه کافی را برای یک کشور ۸۰ میلیونی ایجاد کنند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
افزایش محبوبیت اینترنت اشیاء در تایلند

به لطف آمادگی زیرساخت بی‌سیم کشور تایلند، تایلندی‌ها در مقایسه با سایر کشورها در آسیا و اقیانوسیه از اینترنت اشیاء برای کاربردهای مختلف استفاده می‌کنند.  استفاده از دستگاه‌های همراه، افزایش آمادگی پهنای باند نسل چهارم و مراکز داده‌ و نیز دسترسی به مراکز تجزیه و تحلیل در این کشور از جمله عوامل اصلی وسعت استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در تایلند هستند.  

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
ویدئوکده‌ای به نام ویوستر

ویوستر (Viewster) خدمات مبتنی بر تقاضای ویدئویی است که در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد. دفاتر مرکزی این استارت‌آپ در زوریخ، سوئیس، است. ویوستر مجموعه وسیعی از نمایش‌ها و فیلم‌های تلویزیونی رایگان را ارائه می‌دهد که بودجه آنها از طریق تبلیغات تامین می‌شود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
نت‌ایز، یکی از همان چینی‌های همه فن‌حریف است
چینی‌ها خوب یاد گرفته‌اند نمونه بومی خدمات‌دهندگان جهانی اینترنتی را بسازند

نت‌ایز  (NetEase) یک شرکت فناوری اینترنتی چینی است که خدمات آنلاین را در حوزه محتوا، جامعه، ارتباطات و تجارت ارائه می‌دهد. این استارت‌آپ در سال ۱۹۹۷ راه‌اندازی شد و در حوزه توسعه خدمات اینترنتی به چین پیشرو است. امروز، نت‌ایز برخی از بازی‌های کامپیوتری و همراه آنلاین چین، خدمات تبلیغاتی، خدمات ایمیل و پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی را ایجاد و اداره می‌کند. این یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازی ویدئویی در دنیاست.

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
اولین گردهمایی استارت‌آپی «نصف» ایران
از سوی سازمان فضایی ایران، ۱۴ بهمن ماه برگزار می‌شود

سازمان فضایی ایران در نظر دارد همزمان با روز فناوری فضایی گردهمایی «نقش‌آفرینان صنعت فضایی (نصف)» را برای اولین‌بار برگزار کند. این گردهمایی توسط سازمان فضایی ایران و با هدف ایجاد شبکه اقتصادی بین تعریف‌کنندگان نیاز فضایی شامل صنایع، ارگان‌های حاکمیتی و خدمت‌رسان و برآورده‌کنندگان نیاز شامل مجریان پروژه‌های ماهواره‌ای، شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا و محققان برگزار می‌شود.

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
نیروی انسانی استارت‌آپ‌هایمان را خودمان بسازیم

فضای استارت‌آپی در ایران بسیار جوان است و زمان زیادی نیست که بعضی از شرکت‌های استارت‌آپی توانسته‌اند در چارچوب‌های استاندارد کار کنند و هنوز شاید فضای دانشگاهی ما هم خودش را با این استانداردها تطبیق نداده است. مهم‌ترین مسئله در استارت‌آپ‌ها بحث تیم است که اجرای یک ایده خوب را میسر می‌کند. 

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
منتورهای امروزی تیشه به ریشه کارآفرینی می‌زنند!

در اکوسیستم ایران به هر کسی می‌توان گفت منتور. منتور در ایران معنی خاصی ندارد چون افرادی سودجو از این عنوان سوء‌استفاده می‌کنند. اما به طور علمی و دقیق منتور کسی است که تجربه‌ مفیدی دارد و می‌تواند این تجربه و دانش را در اختیار دیگران قرار دهد. 

۳۰ Dei 1396 بدون دیدگاه
اشتراک در استارت_اپ