استارتاپ

اکوسیستم استارت‌آپی ایران زیر یک سقف
هفتمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس ،۱۴ الی ۱۶ تیرماه امسال برگزار می‌شود

۱۴ الی ۱۶ تیرماه امسال شاهد برگزاری هفتمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس در مرکز نمایشگاه بین المللی پارک گفتگوی تهران هستیم. این نمایشگاه که برای هفتمین سال متوالی با همت پارک فناوری پردیس و مرکز شتابدهی و نوآوری برگزار می‌شود، کارنامه درخشانی در مطرح‌کردن شرکت‌های بزرگ و پرتوان ایرانی در سطح بین‌المللی و ایجاد ارتباط‌های پویا بین کسب‌و‌کارهای کشور و بیش از ۱۵ کشور مطرح در آسیا و اروپا داشته است.

۰۲ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سینمامارکت؛ بستری برای تماشای فیلم مستند
محمدحسین زهدی از استارت‌آپی می‌گوید که یک حوزه خاص ویدئویی را نشانه گرفته است

نفوذ اینترنت و گسترش استفاده از بستر فضای مجازی، دسترسی به محتوای مورد نیاز را برای کاربران ساده کرده است. به خصوص محتوای صوتی و تصویری مانند فیلم‌ها و مستندها که در گذشته دسترسی به آن با مشکلاتی روبه‌رو بود و علاقه‌مندان مجبور بودند برای پیدا‌کردن فیلم‌های مستند مورد علاقه خود ساعت‌های زیادی را در مغازه‌های شهر به جست‌وجوی آن بپردازند. 

۰۲ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
برای خودتان کار کنید!
گفت‌وگو با احسان خرم، مدیرعامل تلوبیون که اگرچه اپلیکیشن‌شان بیش از ۷ میلیون نصب دارد اما نوع قراردادشان با صداوسیما و مشخص نبودن سهام آن‌ها، انگیزه‌شان را کم کرده است

تلفظش به همان سختی تلویزیون است. محتوایش هم همان است. ۷ میلیون نصب داشته و مدیرعاملش می‌گوید روزانه تا ۴میلیون نفر از این نرم‌افزار محتوایی بازدید می‌کنند و حتی محتوایی نیم ساعت را می‌بینند. صحبت از تلوبیون است؛ نرم‌افزاری که محتوای صدا‌و‌سیما را ارائه می‌کند و در حال حاضر محتوای دیگری ندارد اما احسان خرم که مدیرعامل این محصول است، می‌گوید که برنامه‌هایی برای اضافه‌کردن محتوایی غیر از محتوای صدا‌و‌سیما در پیش دارند. 

۰۲ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
سیمپلی‌سیف ، یک استارت‌آپ امنیتی
آشنایی با یک استارت‌آپ سخت‌افزاری که مسیر رشد خیره‌کننده‌ای را طی کرده است

سیمپلی‌‌سیف (SimpliSafe) یک شرکت امنیت خانگی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در ماساچوست واقع شده است. این شرکت سیستم‌های امنیتی را تولید می‌کند و به فروش می‌رساند. این سیستم‌ها به یک مرکز نظارت مرکزی متصل هستند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارگاه تبلیغات اثربخش با رویکرد انتقال تجربه
کرمانی‌ها برگزار کردند

کارگاه آموزشی تخصصی و کاربردی «استراتژی‌های تبلیغات اثربخش» از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با همکاری «واحد ارتباط با صنعت دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته» هفته گذشته در شهر کرمان برگزار شد. در این کارگاه که در روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد ...

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اگر در بازار غرق نشوید، متوجه حقیقت عریانش نخواهید شد

در پاورقی دنباله‌دار «از داخل گود» به شرح اتفاقاتی می‌پردازم که استارت‌آپ «می‌بریم» را به‌تدریج از نفس انداخت؛ اشتباهاتی که هیچ منتوری به شما نمی‌گوید.

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اسکای‌روم؛ بستری برای ارتباطات آنلاین
گزارشی از استارت‌آپ مجید خواهانی و برادرش محسن

برقراری ارتباطات آنلاین و زنده از جمله جذابیت‌هایی است که اینترنت در عصر کنونی در اختیار کاربران گذاشته است. در کنار جنبه سرگرمی و سهولت دسترسی افراد به یکدیگر از این طریق، این امکان راهکارهای جالب و جذابی را در اختیار برگزار‌کنندگان رویدادها گذاشته ‌که بتوانند با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، افراد زیادی را به صورت آنلاین گرد هم بیاورند ...

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
دومین حریف خطرناک ایران در جام جهانی روزگار استارت‌آپی خوبی را پشت سر می‌گذارد

یکی از نکات مهمی که در سیستم بانکداری و پرداخت الکترونیک پرتغال به چشم می‌خورد، شبکه بین‌بانکی مولتی‌بنکو است که دستگاه‌های خودپرداز ۲۷ بانک را به یکدیگر متصل کرده است؛ چیزی شبیه به شبکه شتاب خودمان، ولی در نسخه‌ای محدودتر.

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
همه اکوسیستم استارتاپی کشور زیر سقف اینوتکس امسال
عناوین حمایتی و تسهیلات نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018) اعلام شد

نمایشگاه بین المللی اینوتکس با همراهی حامیان خود تسهیلات ویژه برای تمامی اجزای اکوسیستم کارآفرینی کشور در نظر گرفته است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
فین‌تک در سرزمین گاوبازها
در این شماره از شنبه، به بهانه جام‌جهانی رقبای ایران در مرحله گروهی را از منظر فین‌تک بررسی کرده‌ایم

با وجود اینکه سیستم‌های پرداخت اسپانیا طی سال‌های گذشته رشد بسیار خوبی داشته، اما استفاده از پول نقد همچنان در این کشور بسیار رواج دارد و گزینه اول پرداخت‌هاست؛ تا جایی که حتی سکه یک سنتی هم دارند و به‌طور گسترده از سکه در این کشور استفاده می‌شود.

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اپلیکیشنی برای دروپنجره‌فروش‌ها
مستر‌وین،یک اپلیکیشن فارسی برای یک حرفه خاص است

۱۵ ماه است که مدیر‌عامل تاکسیرانی می‌خواهد برای استارت‌آپ‌های پرداخت‌ کرایه یک تصمیم بگیرد! آیا شهرداری تهران حامی استارت‌آپ‌هاست یا می‌خواهد با اتلاف زمان آنها را زنده‌به‌گور کند؟ 

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اولین نمایشگاه تخصصی استارت‌آپ‌های ابری ایران
در چهارمین همایش سالانه رایانش ابری برگزار می‌شود

اولین نمایشگاه تخصصی استارت‌آپ‌های ابری ایران تیرماه امسال از سوی جامعه آزاد رایانش ابری ایران برگزار می‌شود. وقوع انقلاب صنعتی چهارم، شکل‌گیری شهرهای هوشمند، اینترنت اشیاء، اتومبیل‌های بدون سرنشین، کلان‌داده، فناوری‌های آگاه از محیط، رایانش سیار و بسیاری موارد از این قبیل، شبکه انبوهی از ارتباطات، داده و محاسبات را ایجاد کرده ‌ ....

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کدام استارت‌آپ‌ها می‌روند و کدام‌یک می‌مانند

هفته پیش فیلمی از من در اینستاگرام شنبه منتشر شد که انتقادات فراوانی را در پی داشت مبنی براینکه چرا اینقدر تلخ و ناامیدانه سخن گفته‌ام.

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کارپولینگ؛ عرصه‌ای که بالاخره جدی می‌شود
به بهانه پویش زیست‌محیطی کارپولینگ

در شرایط فعلی و با توجه به مزایای زیست محیطی صنعت کارپولینگ و بازدهی مالی جالب توجه آن، سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی در جای‌جای جهان و مخصوصا اخیرا در چین و خاورمیانه در این حوزه انجام می‌شود، اما همیشه جای خالی بازیگران جدی در این حوزه از اکوسیستم استارت‌آپی ایران کاملا احساس می‌شد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
شهرداری تهران علیه استارت‌آپ‌ها؟
۱۵ماه است که مدیرعامل تاکسیرانی می‌خواهد برای استارت‌آپ‌های پرداخت کرایه یک تصمیم بگیرد! آیا شهرداری تهران حامی استارت‌آپ‌هاست یا می‌خواهد با اتلاف زمان آنها را زنده به‌گور کند؟

این روزها استارت‌آپ‌های ایران در شرایطی قرار گرفته‌اند که مهم‌ترین ویژگی آن نگرانی از آینده است. مشکلات ناشی از تحریم، کم‌رنگ‌شدن امید به سرمایه‌گذاری‌های خارجی، افزایش قیمت ارز، محرومیت از برخی سرویس‌های زیرساختی خارجی و... باعث شده تا صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی ایران بیش از هر زمان دیگری دل‌نگران آخروعاقبت کسب‌وکار خود باشند. 

۲۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
راه شیخ زین‌الدین ادامه دارد

درگذشت دکتر محمود شیخ زین‌الدین خبری بود که در روز ۱۲ خرداد در تمام رسانه‌ها منتشر شد و فعالان حوزه کسب‌وکار و استارت‌آپ‌ها را متأثر کرد. دکتر شیخ زین‌الدین که در سال ۹۲ از سوی سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌عنوان معاون تجاری‌سازی و نوآوری معاونت علمی منصوب‌شده بود، در همین مدت کوتاه توانسته بود خدمات ارزنده‌ای را برای حوزه کسب‌وکارهای نوآورانه به ارمغان بیاورد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
مستشاران؛ جایی برای تبلیغ متخصصان

استارت‌آپ مستشاران به نشانی mostasharan.ir‌ توسط محمدرضا ذوالفقاری و امیر شیخ‌حسن بنیانگذاری شده است‌ که هر دو دانشجو در رشته کارشناسی نرم‌افزار، اهل تهران و متولد ۱۳۷۷ هستند. محمدرضا و امیر قبل از راه‌اندازی این استارت‌آپ کارهای دانشجویی زیادی به صورت پروژه‌ای از جمله طراحی سایت‌، سئو‌ و راه‌اندازی شبکه انجام می‌دادند. 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
سرمایه‌ها در حال سرازیر شدن به سوی فین‌تک

استارت‌آپ‌های فین‌تک در سه‌ماهه‌‌ اول سال ۲۰۱۸، موفق به کسب ۱۰ میلیارد دلار جذب سرمایه از طریق انجام ۳۸۷ معامله شدند. از سال ۲۰۱۴ تاکنون، نزدیک به ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه‌‌ فین‌تک دنیا انجام‌ شده است. از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸، بیش از ۱۲۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جهانی در استارت‌آپ‌های مبتنی بر فین‌تک انجام شده است. در این میان، سال ۲۰۱۷ با مبلغ ۴۰ میلیارد دلار، در صدر این ۵ سال قرار دارد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه رضا قربانی
سبک زندگی استارتاپی: این تابستان هم دوام بیاورید!
برای سالم‌ماندن در روزهای گرم، به این نکته‌ها توجه کنید

خبری از ویروس آنفلوآنزا نیست، آلرژی بهاره هم دست از بدنتان کشیده، روزها بلند شده‌اند و انتظار دارید که بیشتر‌شدن نور، حالتان را خوش‌تر کند، پس چرا با وجود پاکی این روزهای هوا، باز هم احساس تنگی نفس، کمبود انرژی و خستگی، شما را رها نمی‌کند؟ شاید این دلایل، فعالیت‌کردن در روزهای گرم را برایتان دشوار کرده است!

 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
امضای دیجیتال با اسکرین فلوئنس

اسکرین فلوئنس (Screenfluence) یک پلتفرم نمایش اجتماعی و امضای دیجیتال مبتنی بر فضای ابری است که مدیریت محتوای یکپارچه‌ را نیز شامل می‌شود. این اپلیکیشن برای پشتیبانی از کاربران و موارد مصرف در خرده‌فروشی‌ها، اماکن عمومی یا بخش‌های شرکتی طراحی شده است. 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در استارتاپ