استارتاپ

باکس پا به دنیای تبلیغات تعاملی گذاشته
داستان استارت‌آپی که از دل همکاری چند دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان شکل گرفت

تبلیغات محیطی یکی از انواع ابزارهای بازاریابی است که معمولا برندهای بزرگ تمایل دارند از آن برای معرفی بهتر خود استفاده کنند ولی مهم‌ترین مشکلی که در این نوع تبلیغات وجود دارد، این است که قابل اندازه‌گیری نیستند و کسب‌و‌کارها نمی‌توانند تحلیل درستی از تبلیغی که انجام داده‌اند، داشته باشند. 

۲۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 112: با خودتان  کمی خلوت کنید

«پیر بشی جوان» همیشه فکر می‌کردم این دعایی است برای جوان‌ها. نمی‌گویم همه عمر ناسزا شنیده‌ایم اما بیشتر آبستن این مفهوم است؛ بمانی و تجربه کنی.
 

۲۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه
مدرسه تابستانه برای استارت‌آپ‌ها
آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی برگزار می‌کند

آکادمی کسب‌وکار فردوسی بستری آموزشی است که در جهت افزایش توانمندی‌ها، دانش و مهارت‌های کسب‌وکار برای متخصصان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه طراحی شده است. این ماراتن آموزشی به‌گونه‌ای طراحی شده که افراد بتوانند ذهن خود را در جهت انتخاب آینده‌‌ شغلی موفق‌تر منسجم کرده و با فرایند آموزشی طراحی شده، برنامه توسعه شغلی خود را ترسیم کنند.

۲۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه
تعامل سازمان فضایی ایران با استارت‌آپ‌ها
به منظور شناسایی و توانمندسازی کسب‌و‌کار‌های فضاپایه صورت می‌گیرد

سازمان فضایی ایران قصد دارد به منظور توسعه کسب‌و‌کار‌های فضاپایه و ترویج استفاده از خدمات و محصولات فضایی در زندگی روزمره، رویداد استارت‌آپی در حوزه فضایی برگزار کند. زیرساخت‌های ماهواره‌ای سال‌هاست که در جهت بهبود کیفیت زندگی بشر مورد استفاده قرار می‌گیرند و ماهواره‌های ناوبری امروز به یکی از ارکان اساسی مسیریابی تبدیل شده‌اند.

۲۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه علی کاکادزفولی
محتوا همچنان پادشاه است
آرمان والی، مدیرعامل و ‌هم‌بنیانگذار «چطور» از چگونگی شکل‌گیری این کسب‌وکار و فرازوفرودهای رسیدن به رنک زیر ۱۰۰ می‌گوید

محتوا یکی از چالش‌برانگیزترین حوزه‌های کسب‌وکاری در ایران است. از سوی دیگر حوزه‌ای است که وقتی پای صحبت فعالان آن می‌نشینید، با دیدگاه‌های متفاوت و غالبا متناقضی مواجه می‌شوید. در یک جبهه صحبت از فروپاشی عصر پررونق تولیدکنندگان محتواست و از سوی دیگر با جبهه‌ای مواجهیم که معتقدند با محتوای خوب می‌توان پادشاهی کرد. 

۲۷ Mordad 1397 بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
فرهنگ مانع‌تراشی برای استارت‌آپ‌ها را تغییر د‌هیم!
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور‌ تاکید‌ کرد‌

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور‌ د‌ر نشست شورای اد‌اری استان مرکزی که با حضور جمعی از مد‌یران معاونت علمی و فناوری و مسئولان استان مرکزی برگزار شد‌، با تأکید‌ بر اینکه باید‌ نوآوری شرکت‌های د‌انش‌بنیان و فناور به صنایع تزریق شود‌، بیان کرد‌: «استان مرکزی، د‌ارای ظرفیت‌های بالقوه د‌ر صنایع بزرگ است اما این صنایع د‌ر پیوند‌ با نوآوری شرکت‌های د‌انش‌بنیان و فناور شکوفا می‌شود‌.»

۲۵ Mordad 1397 بدون دیدگاه
اسماعیل محمدی استارت‌آپش را از اصفهان شروع کرده اما می‌خواهد کل کشور را پوشش دهد

حوزه آموزش، حوزه‌ای است که همواره نیاز آن در کشور احساس می‌شود و به نوعی تاریخ انقضا ندارد. بر همین اساس شاهد رشد استارت‌آپ‌های مختلف در این حوزه هستیم. در این بین اسماعیل محمدی با راه‌اندازی بلدیاب به نشانی baladyab.com  پا را کمی از رقبای خود جلوتر گذاشته ‌و قصد دارد در استارت‌آپ خود همه نوع آموزشی را پوشش دهد و خود را محدود به آموزش مباحث درسی نکرده است. 

۲۴ Mordad 1397 بدون دیدگاه
عضله‌سازی با خلاقیت اضافه
این سندرم تحمل حضورتان در جمع را برای دیگران دشوار می‌کند

رژیم کم‌کربوهیدرات گرفته‌اید و می‌خواهید وزن کم کرده و در عین حال عضله‌سازی کنید؟ برای این کار نیازی نیست که دور فست‌فود خوردن را خط بکشید. حتی در دوران سخت رژیم‌گرفتن‌تان، می‌توانید با انتخاب درست مواد غذایی، سراغ فست‌فودهای خوش‌عطر و طعم بروید. 

۲۳ Mordad 1397 بدون دیدگاه
اینشورتک فقط صدور آنلاین بیمه نیست
هر تعریف درستی از اینشورتک باید واجد دو ویژگی مهم باشد؛یکی خلق ارزش و دیگری رویکرد اکوسیستمی

کارفرمایان، استارت‌آپ‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر (VC) و بسیاری دیگر از ذی‌نفعان همگی بازیگرانی در حوزه اینشورتک با قوانین، چشم‌انداز و دید مخصوص به خود در مورد پدیده اینشورتک هستند. ازآنجایی‌که یک تعریف مشترک از اینشورتک وجود ندارد، ذی‌نفعان بیشتر به این ترغیب شده‌اند که هرکدام براساس درک خود از اینشورتک به تعریفی از آن برسند. 

۲۳ Mordad 1397 بدون دیدگاه
گلاد‌یاتورهای استارت‌آپی

این یاد‌د‌اشت د‌ر پی این است تا به یک سوال کلید‌ی، د‌ر شرایط کنونی اکوسیستم استارت‌آپی ایران پاسخ د‌هد‌: د‌ر روزهایی که صحبت از شرایط و وضعیت نامساعد‌ و حتی خطرناک سرمایه‌گذاری د‌ر استارت‌آپ‌هاست، ریسک این وضعیت را چه کسی باید‌ عهد‌ه‌د‌ار شود‌؟ شفاف‌تر اینکه، مسئولیت وضعیت فعلی را چه کسی باید‌ برعهد‌ه بگیرد‌؟ 

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه رضا جمیلی
هارد‌ساز آشنای همه پی‌سی‌‌ها
بعید‌ است کسی که یک‌بار یک کامپیوتر شخصی د‌اشته، اسم وسترن د‌یجیتال را نشنید‌ه باشد‌

شرکت وسترن د‌یجیتال (Western Digital) یک شرکت ذخیره‌سازی د‌اد‌ه کامپیوتری آمریکا و یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنند‌گان د‌رایو هارد‌ د‌یسک کامپیوتر د‌ر د‌نیا‌ست. بزرگ‌ترین رقیب این شرکت سیگیت تکنولوژی است.

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
صوفیا؛ ملکه استارت‌آپی بالکان
اکوسیستم استارت‌آپی پایتخت بلغارستان شرایط ویژه‌ای برای رشد دارد،اگرچه هنوز در ابتدای راه است

صوفیا، پایتخت بلغارستان، در قلب بالکان واقع شده است. این شهر یکی از مقاصد مورد نظر توریست‌ها‌ست، زیرا قدیمی‌ترین شهر اروپا به شمار می‌رود که در آن می‌توان ساختمان‌هایی با سبک معماری‌ مختلف و نیز یک شهر مدرن را دید. به عنوان یک کشور با سابقه تاریخی طولانی و تعاملات بسیار با کشورهای مختلف، بلغارستان توجه بسیاری از افراد را جلب کرده است. 

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
ساخت نظرسنجی باتایپ فرم

اگر شما نظرسنجی‌های خسته‌کننده‌ای را برای مشتریان خود ارسال می‌کنید، به احتمال زیاد پس از مدتی از صحنه رقابت خارج خواهید شد. اگر نمی‌توانید بازخوردهای مفید دریافت کنید، نخواهید فهمید که آیا در مسیر درست قرار گرفته اید یا خیر.

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
بهینه‌سازی بازاریابی با کیس‌متریکس

در اکثر کسب‌و‌کارها، بیشترین فروش از طریق وب‌سایت مربوط به مشتریان قدیمی است. برای بهینه‌سازی فروش و تقویت حفظ مشتریان، کیس‌متریکس (Kissmetrics) کاربران وب‌سایت را از اولین نقشه مشارکت آنها پیگیری می‌کند. این یک ابزار فوق‌العاده است که نشان می‌دهد مشتریان دقیقا در وب‌سایت شما چه کار می‌کنند ...

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
دقیق برنامه‌ریزی کنید!

اپلیکیشن‌های این هفته  هم کارهای تقویمی شما را انجام می‌دهند و هم تبلیغات بنری‌تان را

۲۲ Mordad 1397 بدون دیدگاه
برای سرعت‌گرفتن‌،آهسته شروع کن!
آلیستر رولینز بنیانگذار استارت‌آپ موو‌جی‌بی از رازهای موفقیت‌اش می‌گوید

کسب‌و‌کار آلیستر رولینز را با کمی دشواری می‌توان تشریح کرد. شرکت او به نام MoveGB به طور خلاصه خدمات ایجاد حق عضویت برای کسب‌وکارهای مبتنی بر عضویت را فراهم می‌کند. خدماتی که این شرکت انجام می‌دهد، به عنوان یکی از کسب‌و‌کارهای نوپا و موفق در انگلستان شناخته شده. 

۲۱ Mordad 1397 بدون دیدگاه
جمعه‌شب بین ساعت ۸ تا ۱۰ چه اتفاقی برای زرین‌پال رخ داد؟

از مدت‌ها پیش انتظار چنین واقعه‌ای را داشتم؛ همین اول بگویم که قطعا بچه‌های زرین‌پال را مقصر می‌دانم اما نه به آن اندازه که برخی که ناگهان در شبکه‌های اجتماعی اکانت ساخته بودند، سعی داشتند القا کنند. حتما در جریان هستید که جمعه گذشته بین ساعت ۸ تا ۱۰ وب‌سایت زرین‌پال «دیفیس» شد.

۲۱ Mordad 1397 بدون دیدگاه رضا قربانی
سبک زندگی استارتاپی: به کنترل از راه دور مجهز شوید!
وقتی ماموریت می‌روید، کارمندانتان از زیر کار در می‌روند؟

احساس می‌کنید چرخ‌های کسب‌و‌کارتان، در نبود شما به خوبی زمانی که در سازمان حضور دارید، نمی‌چرخند؟ فکر می‌کنید کارمندانتان برای عمل‌کردن به وظایفتان، محتاج حضور مداوم و پیگیری‌های مکررتان هستند؟ شما می‌توانید با عمل‌کردن به این توصیه‌ها، به کنترل از راه دور مجهز شوید و حتی در نبودتان هم به فعالیت موثر کارمندانتان امید داشته باشید.

۲۱ Mordad 1397 بدون دیدگاه
همه‌ به نوبت با نوبتک
معرفی یک اپلیکیشن فارسی که با آسان‌کردن نوبت‌دهی، به رشد مشتریان آنها کمک می‌کند

اگر شما کسب‌و‌کاری دارید که بسیار توسعه یافته است و مشتریان زیادی جذب کرده‌اید، باید سعی کنید در اسرع وقت به مشتریان خود پاسخ دهید و به کارهای آنها رسیدگی کنید. برخی از کسب‌وکارها خدماتی را ارائه می‌دهند که به تعیین وقت و نوبت‌دهی نیاز دارد. در نتیجه با توجه به حجم بالای درخواست‌کننده، باید بستری برای مشتریان فراهم شود تا به آسانی و به سرعت بتوانند برای دریافت خدمات نوبت بگیرند.

۲۱ Mordad 1397 بدون دیدگاه روشنک ایرانیار
مدیریت استارتاپ در شرایط بحران اقتصادی
آکادمی شنبه برگزار می کند

آکادمي  شنبه دوره هاي آموزشي را براي سطوح مختلف فعالان استارت‌آپي طراحي کرده است. دراين روش از طريق انتقال تجربه توسط کارآفرينان موفق، مي توانيد راهکارهایي براي حل مشکلات و چالش‌هايتان بيابيد.

۲۰ Mordad 1397 بدون دیدگاه

صفحه‌ها

اشتراک در استارتاپ