استادکار

ترامپ چه ربطی به استارت‌آپ‌ها دارد؟

بی‌شک خروج ترامپ و آمریکا از برجام بر صنایع پتروشیمی، دارو، خودرو، کشاورزی و هرآنچه به واردات و صادرات وابسته است، تاثیر می‌گذارد؛ اما نمی‌تواند به اقتصاد ما آسیب جدی وارد کند؛ چون اقتصاد ما صرفا وابسته به درآمدهای نفتی نیست و صنایع تکنولوژیک، می‌توانند نجات‌بخش اقتصاد ما در این برهه حساس باشند. 

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
در ایران فرصت کار کردن زیاد است!
میزگردی درباره رابطه استارت‌آپ‌ها و مهاجرت معکوس

یکی از پنل‌های همایش یلدای استارت‌آپ‌ها، پنل مهاجرت معکوس بود. مدیریت این پنل را رضا جمیلی برعهده داشت و حسین اخلاق‌پور و محسن حاتمی، هم‌بنیانگذاران استارت‌آپ «استادکار» و ایمان عقیلیان، بنیانگذار «وادا» در آن حضور داشتند. سه نفری که تجربه کار و زندگی در آمریکا را داشتند و در این پنل از چرایی برگشت به ایران و چالش‌ها و فرصت‌های اکوسیستم استارت‌آپی برای جذب نخبگان ایرانی خارج کشور گفتند.

۰۶ Dei 1396 بدون دیدگاه
چرا‌ از آمریکا‌ به‌ ایران‌ آمدیم؟
حسین اخلاق‌پور و محسن حاتمی از مهاجرت معکوس خود و دو هم‌بنیانگذار دیگرشان به ایران برای راه‌اندازی استارت‌آپ می‌گویند

راویان مهاجرت معکوس؛ این سه واژه به‌‌خوبی بنیانگذاران استارت‌آپ «استادکار» را توصیف می‌کنند. اگر سال‌هاست که در ایران از فرار مغزها‌ حرف می‌زنیم، در این گفت‌وگو می‌خواهیم روایتی از جریانی معکوس را بازگو کنیم؛ اینکه چهار نفر با همه امکاناتی که در اختیارشان بوده و می‌توانسته باشد، ‌سیلیکون‌ولی را رها کرده‌اند و به ایران آمده‌اند چون جو کسب‌وکار را در فضای فعلی ایران، مثبت ارزیابی می‌کنند. 

۲۷ Aban 1396 بدون دیدگاه طاهره خواجه گیری
اشتراک در استادکار