اتومبیل

استارت آپ,اتومبیل,کارآفرینی,داده,حمل و نقل
چطور پنبه‌هایی به نام پروویان پریما، ایده یک استارت‌آپ تولیدی جهانی را شکل داد؟

 لوک می‌دانست کشش صنعت پوشاک در نقاط مختلف جهان، متفاوت است، ولی از همان ابتدای کار می‌خواست یک بازیگر جهانی باشد و تصمیم خود را با ارسال محصولاتش از یک گیت واحد به ۸ کشور جهان عملی کرد. مهم‌ترین فرصتی که او به‌خوبی از آن بهره‌برداری کرد، فروش آنلاین بود...

۲۲ Aban 1396 بدون دیدگاه
شکست‌های فورد
اولین اتومبیل‌ساز دنیا کم شکست نخورده است

گزارش رویا پور کیا   /    او را با نام اتومبیل‌هایش می‌شناسیم؛ اتومبیل‌هایی که تولیدشان انقلابی بود در صنعت خودروسازی دنیا. ترکیب خلاقانه تولید انبوه اتومبیل، دستمزد بالای کارگران و قیمت‌ پایین تولیدات کارخانه‌اش، چنان تاثیری بر اقتصاد قرن بیستم گذاشت که برخی آن را «فوردیسم» نامیدند. 

۰۲ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

او را با نام اتومبیل‌هایش می‌شناسیم؛ اتومبیل‌هایی که سال‌ها پیش در شرقی‌ترین نقطه آسیا تولید شد و امروز در فهرست مشهورترین ماشین‌های دنیا قرار دارد. با آنکه حدود ۷۰ سال از عمر برندی که سوئی‌شیرو هوندا خلق کرد می‌گذرد، هنوز کارخانه‌اش با تولیدات فراوان مشغول به کار است. زمانی که هوندا در سال ۱۹۴۸، تنها با سرمایه ۳۲۰۰ دلاری‌اش اولین موتورسیکلت هوندا را ساخت، حتی در خواب هم نمی‌دید که روزی اتومبیل‌هایش در بازار جهانی بی‌رقیب بماند. او عشق تولید موتور و دوچرخه داشت و رویای ساختن یک وسیله نقلیه ارزان و ساده را در سر می‌پروراند. حتی زمانی که کارخانه موتورسازی‌اش، ۱۵۰ کارگر داشت و توانسته بود ۲ هزار موتورسیکلت بسازد، باز هم جایی برای فروش تولیداتش در آمریکا و اروپا متصور نبود.

 

۰۸ Mehr 1395 بدون دیدگاه بهاره بديعى
با این تکنولوژی‌ها، دیابت مثل گذشته، هراس‌انگیز نیست

امروز ابتلا به بیماری دیابت دیگر یک تراژدی وحشتناک به‌شمار نمی‌آید اما از نظر بیماران این بیماری محدودیت‌هایی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند و آزادی کامل را از آن‌ها می‌گیرد. این روزها دستگاه‌های همراه بسیاری وجود دارد که کار با آن‌ها بسیار ساده است و به بیماران مبتلا به دیابت امکان می‌دهد میزان قند خون خود را مدیریت کنند، بدون اینکه استرس داشته باشند. این محصولات عبارت است از Accu-Chek Mobile  از شرکت Roche و Contour USB Meter  از شرکت معروف بایر. این سیستم‌ها مانند سیستم‌های شرکت‌هایی از قبیل  BodyTel، Viterion و TEMOS که می‌تواند با نمایشگر در ارتباط باشد و داده‌ها را به پزشک بیمار منتقل کند، به‌منظور کاهش استرس در مدیریت بیماری دیابت ساخته و به بازار عرضه می‌شود. 

۲۷ Shahrivar 1395 بدون دیدگاه
اشتراک در اتومبیل