آغاز راه

گلورین؛ گالری آنلاین محصولات دست‌ساز
گزارشی از استارت‌آپی که برای رشد بازار فروش آنلاین صنایع دستی، راهکارهای تازه‌ای در پیش گرفته است

استارت‌آپ گلورین (gelorin.com) بازاری آنلاین برای خریدوفروش محصولات دست‌ساز و صنایع‌دستی است. گلورین با معرفی دست‌سازه‌های خاص و منحصربه‌فرد و همچنین ایجاد فضایی مطمئن برای خریدوفروش این محصولات، در تلاش است تا ایده‌هایی برای انتخاب و خرید هدیه‌ای خاص در اختیار مشتریان قرار دهد و نیز به سازندگان این محصولات کمک کند ....

۲۵ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
جاجیگا؛ ‌پلتفرم رزرو اقامتگاه‌های بومی و محلی
گزارشی از استارت‌آپ بابک سهرابی که قابلیت توانمندسازی جوامع محلی را هم دارد

بوم‌گردی و اکوتوریسم از جمله حوزه‌هایی است که این روزها در اکوسیستم استارت‌آپی ایران بیشتر به آن توجه می‌شود و به نظر می‌رسد کم‌کم از گمنامی و ناشناختگی در حال خروج است و توانسته ‌مخاطب خود را پیدا کند. استارت‌آپ جاجیگا به نشانی jajiga.com‌ یکی از همین استارت‌آپ‌هاست که با هدف گسترش فرهنگ بوم‌گردی کار خود را شروع کرده است.

۱۴ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
ظهور اپلیکیشنی برای مناقصه مصالح ساختمانی
گفتگویی با علی سلطانیه، بنیان‌گذار استارتاپ ساختمانیار

ساختمانیار استارتاپی است که فعالیت خود را در قالب اپلیکیشنی با هدف گردهم آوردن فعالان صنعت ساختمان شروع کرده تا به این ترتیب نیازهایشان را برطرف کرده و کارهای پروژه ساختمانی خود را سریع‌تر، مطمئن‌تر و با حداقل هزینه انجام دهند.

۱۲ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
آذینرو، مرجعی برای انتخاب آرایشگاه
نگاهی به استارت‌آپ رسول عبداللهی، احمد کریم‌پور، داوود باقری و سهیل شیری

استارت‌آپ آذینرو به نشانی azinro.com  استارت‌آپی است که توسط رسول عبداللهی و احمد کریم‌پور به همراه داوود باقری و سهیل شیری راه‌اندازی شده است. رسول و احمد هر دو ۲۴ ساله هستند و در رشته نرم‌افزار تحصیل کرده‌اند‌ و پیش از راه‌اندازی این استارت‌آپ هم استارت‌آپ‌های دیگری را راه انداخته بودند ولی به دلیل عدم تجربه کافی در حوزه بیزینس هر‌کدام به دلایلی با شکست مواجه شدند. 

۰۴ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اسکای‌روم؛ بستری برای ارتباطات آنلاین
گزارشی از استارت‌آپ مجید خواهانی و برادرش محسن

برقراری ارتباطات آنلاین و زنده از جمله جذابیت‌هایی است که اینترنت در عصر کنونی در اختیار کاربران گذاشته است. در کنار جنبه سرگرمی و سهولت دسترسی افراد به یکدیگر از این طریق، این امکان راهکارهای جالب و جذابی را در اختیار برگزار‌کنندگان رویدادها گذاشته ‌که بتوانند با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، افراد زیادی را به صورت آنلاین گرد هم بیاورند ...

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
مستشاران؛ جایی برای تبلیغ متخصصان

استارت‌آپ مستشاران به نشانی mostasharan.ir‌ توسط محمدرضا ذوالفقاری و امیر شیخ‌حسن بنیانگذاری شده است‌ که هر دو دانشجو در رشته کارشناسی نرم‌افزار، اهل تهران و متولد ۱۳۷۷ هستند. محمدرضا و امیر قبل از راه‌اندازی این استارت‌آپ کارهای دانشجویی زیادی به صورت پروژه‌ای از جمله طراحی سایت‌، سئو‌ و راه‌اندازی شبکه انجام می‌دادند. 

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
دوتست، پلتفرمی برای برگزاری آزمون آنلاین
محمد شریفی و ولی‌الله رئیسی از استارت‌آپ‌شان می‌گویند

نفوذ اینترنت و کاربری‌های آن نه‌تنها تحولی در حوزه آموزش ایجاد کرده، بلکه کار را برای اساتید و افراد فعال در این حوزه آسان کرده است. علی‌رغم این کاربری‌ها ولی به نظر می‌رسد بستر آموزش در کشور همچنان نتوانسته ‌با این تحولات همگام شود و نیاز است توجه بیشتری به آموزش آنلاین صورت گیرد. 

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
چاپ اکسپو، خدمات چاپ را آنلاین ارائه می دهد

صنعت چاپ و تبلیغات از جمله صنایع پر کشش است که هر کسب و کار در هر مرحله از رشد خود با این صنایع سر وکار دارد. بر همین اساس ارزش آفرینی در این صنایع و تسهیل فرآیندهای آن برای کسب وکارها بسیار کاربردی است. سینا اسکندری بنیانگذار چاپ اکسپو به نشانی  http://chapexpo.com/  استارتاپ خود را با همین هدف راه انداخته است سینا ۳۷ ساله و متولد تهران است و در رشته مکاترونیک در دانشگاه آزاد تحصیل کرده است.

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
جادوبی  یک داشبورد‌ساز هوشمند

استارت‌آپ جادوبی به نشانی jadoobi.comاستارت‌آپی است که توسط احمد خلیلی، امیرمحسن کریمی‌مجد و ‌هادی گندمی بنیانگذاری شده است. احمد ۳۰ ساله و دکتری مدیریت فناوری اطلاعات را در دانشگاه تهران به‌تازگی تمام کرده است. امیرمحسن ۳۱ ساله است و او هم دکتری خود را در دانشگاه علم و صنعت در رشته مهندسی صنایع گرفته است.‌

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
اشکان بابایی و صدرا شکری یک استارت‌آپ مبتنی بر اینترنت اشیاء راه انداخته‌اند

در دورانی به سر می‌بریم که هر چند وقت یک‌بار هشدارهای زیست‌محیطی از طرف سازمان‌های مربوطه در مورد خطری که آینده زمین را تهدید می‌کند، به گوش می‌رسد. در این میان به نظر می‌رسد جامعه استارت‌آپی نیز این هشدار‌ها را باید بیشتر جدی بگیرد و در آینده شاهد فعالیت استارت‌آپ‌های دوستدار محیط‌زیست بیشتری باشیم. 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
ایده‌هاب  بستری برای جذب سرمایه

ایده‌هاب به نشانی idehhub.com توسط مهشاد سبحانی بنیانگذاری شده است. مهشاد ۲۹ سال دارد و‌ تا ۱۵‌سالگی ‌در ایران زندگی می‌کرده و در مدرسه فرزانگان تحصیل کرده است. او پس از مدتی به دوبی، سپس به لندن و در نهایت به تورنتو‌ کانادا نقل مکان می‌کند و اخیرا مدرک MBA با گرایش مالی در مدرسه کسب‌و‌کار Schulich دریافت کرده است.

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
ریتین؛ ابزاری برای ارتباط موثر با مشتریان
رامین رضازاده، اشکان نظری و شبنم آرایش یک پلتفرم پشتیبانی برای سایت‌ها راه انداخته اند

مهم‌تر از جذب مشتری برای یک کسب‌وکار، نگهداری و ایجاد وفاداری در مشتری برای حفظ بقای کسب‌وکار است. از همین رو نقش ابزارها و راهکارهایی که به حفظ مشتریان یک کسب‌وکار کمک می‌کنند، در این میان پر‌رنگ‌تر می‌شود. رامین رضازاده به همراه اشکان نظری و شبنم آرایش در استارت‌آپشان به نشانی retain.ir‌ چنین خدمتی را ارائه می‌کنند و به دنبال این هستند که به کسب‌وکارها در جذب، نگهداری و پشتیبانی از مشتریان کمک کنند. 

۰۶ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
سرمقاله اکبر هاشمی شماره 101:لطفا شانه‌های بغل‌دستی‌تان را تکان بدهید!

می‌دانید چه می‌خواهید؟ بارها این تجربه را داشته‌ام که با آدم‌هایی مواجه و هم‌صحبت شده‌ام که نمی‌دانستند چه می‌خواهند. یا نمی‌دانستند چه کار می‌خواهند بکنند. آدم‌هایی که گویی مسخ شده‌اند و تنها چیزی که می‌دانند، این است که باید کاری کنند.

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه اکبر هاشمی
بوکینگ‌ویلا، ویلا اجاره می‌دهد
سراج‌الدین رضوی‌زاده می‌گوید قید استادی در دانشگاه را زده و استارت‌آپ راه انداخته

 با نزدیک‌شدن به ایام تعطیلات در تابستان از طرفی بازار سفرهای تفریحی داغ می‌شود و از طرف دیگر نیاز به پیدا‌کردن اقامتگاه مناسب در شهر مقصد به یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران تبدیل می‌شود. با شناسایی این نیاز استارت‌آپ‌های مختلفی در زمینه اجاره آنلاین اقامتگاه خدمت‌رسانی می‌کنند و به نظر می‌رسد با وجود رقابت در این حوزه، بازار همچنان کشش دارد ...

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
اسیست‌هوم، دستیار خانه‌داری است
رامونا سالارزاده امیری از استارت‌آپ خدماتی که با سمیه صانعی، علیرضا قفال و مهدی نصرالله راه اندخته می‌گوید

استارت‌آپ اسیست‌هوم به نشانی  assisthome.org  همان‌طور که از اسمش هم پیداست، راه‌اندازی شده تا در کارهای منزل به خانه‌دارها کمک کند. رامونا سالارزاده امیری، سمیه صانعی، علیرضا قفال و مهدی نصرالله‌تبار آهنگر، بنیانگذاران این استارت‌آپ هستند. رامونا مدیرعامل و مدیر بازاریابی است، سمیه مدیر فنی، علیرضا مدیر مالی و مهدی مدیر توسعه و کسب‌وکار است. 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
تبلیغات تاکسی‌های آنلاین با ادلیفت
محمد امین ساجدی ۲۵ ساله و رامین جوی ۲۷‌ساله بنیانگذاران یک استارت‌آپ آینده‌دار هستند

فضای تبلیغات همواره فضای پر‌کششی بوده‌ و هر‌ازگاهی شاهد ظهور رسانه‌ای جدید هستیم که بستر تازه‌ای را برای تبلیغات ایجاد می‌کند. اما این‌بار بچه‌های استارت‌آپی در استارت‌آپی به نام ادلیفت به نشانیadlift.ir  دست به ابتکار عمل جالبی زده‌اند و فضای داخل تاکسی‌های آنلاین را به عنوان رسانه جدیدی برای تبلیغات معرفی کرده‌اند. 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
شر محتوای نامطلوب را با نظربین کم کنید!
گزارشی از استارت‌آپ فروز فروتن، محمدرضا عفت‌پرور و علی صفار

مدیریت محتوای فضای مجازی و حذف کامنت‌های نامربوط و نامناسب از پست‌ها به یکی از دغدغه‌های جدی بیزینس‌های آنلاین تبدیل شده ‌و حتی سلبریتی‌های فعال در اینستاگرام نیز هر روز با این چالش روبه‌رو هستند‌ و به نظر می‌رسد فرهنگ استفاده از فضای مجازی به اندازه سرعت رشد استفاده از اینترنت رشد نکرده است و چالش‌هایی را به همراه دارد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی
خرید آنلاین سیسمونی در نی‌نی کالا

استارت‌آپ نی‌نی‌کالا به نشانی  ninikala.com ‌استارت‌آپی در حوزه فروش آنلاین سیسمونی و کالای نوزاد است که توسط مهدی میرزایی ۳۳ ساله بنیانگذاری شده است.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
کانال‌شاپ، فروشگاه آنلاین بر یک بستر تق‌ولق!

استارت‌آپ کانال‌شاپ به نشانی kanalshop.com‌ توسط علیرضا شایسته ۲۷ ساله و علی غفوری ۳۲ ساله بنیانگذاری شده است.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه
تطابق فرهنگی کارجو و کارفرما در جاب‌یار
امین‌رضا جوانشیر و دوستانش یک کاریابی مبتنی بر روانشناسی راه انداخته‌اند

جویندگان کار و کسانی که به‌تازگی مدرک دانشگاهی خود را گرفته‌اند و به دنبال موقعیت شغلی مناسبی برای خود می‌گردند، اغلب به ویژگی‌های فنی و توانمندی‌های آکادمیک خود توجه می‌کنند و کمتر به این فکر می‌کنند که شرکتی را برای شاغل‌شدن در آن انتخاب کنند که از نظر ویژگی‌های روانشناختی نیز با آنها انطباق داشته باشد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بدون دیدگاه آزاده خیرآبادی

صفحه‌ها

اشتراک در آغاز راه