آشتی تراشه‌های مدعی برای ساخت ابررایانه بارسلونا

آشتی تراشه‌های مدعی برای ساخت ابررایانه بارسلونا
۲۶ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه فناوری
برای یک‌بار هم که شده تراشه‌های x86، ARM و Power9 آتش‌بس اعلام کرده‌اند و قرار است از تمام آنها در یک ابررایانه که در بارسلونا تولید می‌شود، استفاده شود.
آشتی تراشه‌های مدعی برای ساخت ابررایانه بارسلونا

برای یک‌بار هم که شده تراشه‌های x86، ARM و Power9 آتش‌بس اعلام کرده‌اند و قرار است از تمام آنها در یک ابررایانه که در بارسلونا تولید می‌شود، استفاده شود. MareNostrum 4 در مرکز ابررایانش بارسلونا تولید می‌شود و سه خوشه خواهد داشت که هر یک از آنها دارای تراشه‌های Intel x86، ARM و Power9 خواهند بود. آن دسته‌ها به همدیگر وصل هستند تا یک ابررایانه را تشکیل دهند که حداکثر ۱۳.۷ پتافلاپ عملکرد دارد. تمام این سه شرکت تولیدکننده هرگز روی یک ابررایانه کار نکرده بودند، چه برسد به اینکه با همکاری هم کامپیوترهای شخصی یا سرورهایی را به بازار عرضه کنند. 
رابط‌های شبکه مانند Gen-Z و OpenCAPI این امکان را فراهم می‌کنند تا این شرکت‌ها بر اساس معماری‌های مختلف در یک مرکز داده سرورها‌یی را نصب کنند. BSC قصد دارد با استفاده از فناوری‌های در حال ظهور یک ابررایانه تولید کند که می‌توان از آنها برای تمام انواع محاسبات علمی استفاده کرد. این رایانه به محققان امکان می‌دهد تمام انواع فناوری‌های رایانش جایگزین و پیشرفته را آزمایش کنند.

کلمات کلیدی:

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎
?> ?> ?> ?>