«زمستان بیدار» در تابستان اردبیل

«زمستان بیدار» در تابستان اردبیل
پرورش ایده‌های استارت‌آپی برای رونق‌گرفتن گردشگری زمستانی اردبیل
۲۳ تیر ۱۳۹۷ بدون دیدگاه بدون دسته بندی https://goo.gl/Mo6n8M
اولین رویداد «زمستان بیدار» با هدف توسعه گردشگری استان اردبیل در فصل زمستان، مردادماه سال جاری در‌ شهر اردبیل برگزار می‌شود. شعار «زمستان خود را بیدار کنیم» اصلی‌ترین هدف‌گذاری برای این رویداد به منظور احیای گردشگری زمستانی در استان اردبیل است و پیش‌بینی می‌شود که از این راه، رونق اقتصاد استان متحول شود.

اولین رویداد «زمستان بیدار» با هدف توسعه گردشگری استان اردبیل در فصل زمستان، مردادماه سال جاری در‌ شهر اردبیل برگزار می‌شود. شعار «زمستان خود را بیدار کنیم» اصلی‌ترین هدف‌گذاری برای این رویداد به منظور احیای گردشگری زمستانی در استان اردبیل است و پیش‌بینی می‌شود که از این راه، رونق اقتصاد استان متحول شود. نقش استارت‌آپ‌ها در آینده اقتصاد کشور بسیار کلیدی است زیرا کسب‌وکارهای نوپا، تأثیرات مطلوبی بر بدنه اقتصاد کشور دارند. برگزار‌کنندگان این رویداد ایجاد جذابیت در گردشگری زمستانی اردبیل، سرعین و سایر شهرهای استان را بسیار ضروری دانسته و سعی دارند تا با حضور علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی در فصل زمستان اردبیل، صنعت گردشگری را رونق دهند. بر اساس سیاستگذاری‌های انجام شده، ایده‌های ارائه‌شده برای رویداد «زمستان بیدار» قرار است در قالب ایده‌های استارت‌آپی پرورش ‎‌یابند.
لازم به ذکر است که موسسه رهپویان توسعه گردشگری فرتاک نیز به عنوان تشکلی مردم‌نهاد، غیرسیاسی و غیردولتی در برگزاری این رویداد همکاری دارد.
در حال حاضر استان اردبیل از لحاظ تعداد واحدهای اقامتی رتبه چهارم کشور را دار‌است. همچنین حدود ۱۰۲ آبگرم معدنی در استان شناسایی‌شده که ۶۲ مورد آن دارای دمای مناسب برای استفاده از خواص آب‌درمانی هستند. قرار است دانشگاه‌های اردبیل نیز با ایجاد انسجام بین خود و دستگاه‌های اجرایی به صورت ماهانه راهکارهایی را برای پیاده‌سازی و به‌کارگیری ایده‌ها ارائه دهد. گفتنی است در حال حاضر توسعه گردشگری استان اردبیل از اصلی‌ترین برنامه‌هایی است که در دستور کار استانداری این استان قرار دارد. خاطر نشان می‌شود این رویداد در روزهای سوم، چهارم و پنجم مرداد‌ماه در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ‌ صفی‌الدین اردبیلی برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎